Ar "-onis" taču pieņemts atvasināt no darbības vārdiem. Sprāgt - sprāgonis; mirt-mironis; vērties - veronis; darboties - darbonis; ilgoties - Ilgonis; maigoties - Maigonis utt.
tezaurs plaši citē padomju laikā sastādīto vārdnīcu, kurā, kā bieži vien padomju laiku avotos, ir daudz kas apstrīdams. Pie "piepacelt" vismaz ir norādīts, ka tas ir nevēlams.
nu, ja dzejolis var arī būt pilns ar bļaģ, tad, protams, nekas nav aizliegts, tomēr tādus dzejoļus nevajadzētu minēt par piemēru dažādu valodniecības jautājumu it kā nopietnā iztirzāšanā. Kaut gan kā piemērs diskusijai, kas efektīvāks - bļaģ vai nahuj, tie noteikti derēs.
Tas ir imaginārais darbības vārds.:) Un vispār - Mendeļejeva tabulā arī ierakstīti elementi, kuri dabā nav sastopami, bet ir iegūstami laboratorijas apstākļos. Kāpēc ar vārdiem nevarētu darīt tāpat?:)
Sprāgt - sprāgonis; mirt-mironis; vērties - veronis; darboties - darbonis; ilgoties - Ilgonis; maigoties - Maigonis utt.
tu vari salā spelgt vai saulē svelt
tu vari elsot klust vai izpalikt
nekas no tevis nespēj dzist
vien es
Pēc analoģijas ar "augt":
spelgu-speldz-spelg.
http://tezaurs.lv/#/sv/izpalikt
Kaut gan kā piemērs diskusijai, kas efektīvāks - bļaģ vai nahuj, tie noteikti derēs.
gramatika ir pretiga.
Un vispār - Mendeļejeva tabulā arī ierakstīti elementi, kuri dabā nav sastopami, bet ir iegūstami laboratorijas apstākļos. Kāpēc ar vārdiem nevarētu darīt tāpat?:)