Šodien, staigājot pa āru, pieķēru sevi vēlamies, kaut būtu jau februāra beigas, vai marta sākums. Man patika šīs divas nedēļas visai kvalitatīvās ziemas, un nupat ir īstais mirklis, kad iestājusies sāta, nevis pārsātinājuma sajūta. Ir gari, melni vakari, ir slīpa, izkliedēta gaisma īsajās dienās, ir sniegs, ir mērens sals, un ir ļoti labi.
Taču no domas, ka tas viss (turklāt kombinējoties ar daudz neciešamākam parādībām) turpināsies vēl četrus, ja ne piecus mēnešus, kļūst fiziski ļoti slikti.
Taču no domas, ka tas viss (turklāt kombinējoties ar daudz neciešamākam parādībām) turpināsies vēl četrus, ja ne piecus mēnešus, kļūst fiziski ļoti slikti.
Man pēdējos gados arī ar vien lielāka nepatika pret aukstumu izveidojusies (kaut kāds hronisks drudzis, štoļi), bet šo lietu tomēr ievēroju jau daudz senāk. Okej, visiem vairāk patīk, kad ir silti, bet tāda burtiski depresīva gaudošana par to tomēr parasti nāk no daiļā dzimuma.
Bet galu galā - kāda starpība. Varbūt visvairāk ziemas mīļotāju ir starp abu dzimumu zaļacainiem rudmatiem ar 2.asinsgrupu, ko nu tur mūsu nereģistrētie novērojumi var daudz liecināt...
ja vien ziemas nebūtu tik bezcerīgi tumšas, varētu viņas paciest - bet tā tumsa mani galina nost.
Man normāli pietiek pacietības līdz janvāra vidum. Kaut kad ap 20.janvāri es jau esmu viegli sajukusi prātā. Laikam tas, kas mani nomāc visvairāk, ir tieši ainavas nemainīgums. Tas, ka izej ārā (vai paskaties pa logu), un nav iespējams noteikt - novembris, decembris, janvāris, februāris vai marts. Man nobrūk taimkods un iestājas pārliecība, ka esmu mirusi un pelnīti nonākusi ellē.
vienīgais gada periods kas man derdzas (nu tā, ka reāli derdzas) ir tāds briesmīgs auksts, drēgns, vējains novembris, kad labākajā dienas daļā ir tumši pelēks, pārējā ir melna nakts un vējš dzen sasalušas lapas tā, ka tās grab.
Tomēr arī nemainīgs sniegs mani nogalina, es nekad nevarētu būt polārpētniece.
BTW - arī ekvatoriālajā joslā es nevarētu ilgstoši dzīvot, jo nemainīga vasaras ainava ar nemainīgu diennakts garumu arīdzan ir visnotaļ nomācoša, kaut gan, protams, izturama nesalīdzināmi ilgāk.