tam ir apkārtceļš — latest daļā paliek saturs, ja ierakstu vai nu izdzēš, vai nomaina tam pieejamības līmeni, bet, ja tiek izmainīts ieraksta saturs, tad vecais saturs tiek aizstāts ar jauno. Tad nu, ja gribas savākt izlieto ūdeni, tad slikto ierakstu vajag vispirms rediģēt, un tad vai nu paturēt vai izdzēst.
cik izskatās, tad RSS plūsmā dzēstie ieraksti nesaglabājas. Vismaz šeit kāds ir pamatīgi padzēsies - http://klab.lv/~snorke/data/rss
Cita lieta ir RSS klienti un tur katrs uzvedas kā nu kurš. Piemēram, drīz jau mirušais Google Rīderis uz saviem serveriem savāc RSS ik pēc kāda laika intervāla (stundas?), un, ja šim paveicas noķert to ierakstu, tad GRīderī tas arī būs redzams. Citi rīderi savukārt ielasa tikai tad, kad lietotājs to atver - un tad ir mazāka iespēja paveikties. Ir vēl klienti, kas dzēstos ierakstus arī paši no saviem arhīviem izdzēš - ja lietotājs grib uzglabāt, tad pašam jāuzspēj. Utt. Nedomāju, ka visi baigie RSS lietotāji, vismaz Google tā nedomā (Chromē arī nav pēc noklusējuma atbalsts RSS fīdiem, atverot to ir vienkāršs XML, kādreiz pat nebija formatēts).
Iestatījumos ir iespējams atzīmēt, lai Gūgle nekašo tavu lapu. Man liekas, ka tas īpaši labi nedarbojas uz ierakstiem, kas redzami draugu, kas to ir atļāvuši, lentēs. Un vēl jau visādi citi krājēji, kas robots.txt ignorē.
Kopumā neuzskatu, ka RSS un kešs ir liela problēma, no kuras nevar izbēgt.
jā, šeit es tikai domāju, kā izvairīties, ka pēc ilgāka laika kāds nejauši uzduras ierakstiem. Tāpat, lai gan pats lietoju RSS, nedomāju, ka RSS izmanto plašs cilvēku loks.
Sieviete! Man līdz šim likās, ka Ciba ir kaut kas primitīvāks par Eiropas ezeriem!:)))
(šo paņēmienu arī es zinu, jā)
Neesmu baudījis kā tas attiecās uz cibu, bet Google cache arī neviens nav atcēlis.
Cita lieta ir RSS klienti un tur katrs uzvedas kā nu kurš. Piemēram, drīz jau mirušais Google Rīderis uz saviem serveriem savāc RSS ik pēc kāda laika intervāla (stundas?), un, ja šim paveicas noķert to ierakstu, tad GRīderī tas arī būs redzams.
Citi rīderi savukārt ielasa tikai tad, kad lietotājs to atver - un tad ir mazāka iespēja paveikties. Ir vēl klienti, kas dzēstos ierakstus arī paši no saviem arhīviem izdzēš - ja lietotājs grib uzglabāt, tad pašam jāuzspēj. Utt.
Nedomāju, ka visi baigie RSS lietotāji, vismaz Google tā nedomā (Chromē arī nav pēc noklusējuma atbalsts RSS fīdiem, atverot to ir vienkāršs XML, kādreiz pat nebija formatēts).
Iestatījumos ir iespējams atzīmēt, lai Gūgle nekašo tavu lapu. Man liekas, ka tas īpaši labi nedarbojas uz ierakstiem, kas redzami draugu, kas to ir atļāvuši, lentēs.
Un vēl jau visādi citi krājēji, kas robots.txt ignorē.
Kopumā neuzskatu, ka RSS un kešs ir liela problēma, no kuras nevar izbēgt.
Tāpat, lai gan pats lietoju RSS, nedomāju, ka RSS izmanto plašs cilvēku loks.