Te ir kaut kas teikts

Te ir pa ceļam

13.7.20 08:43 - [info]windrider

Ļoti žēl par Paulu Bankovski. Man ļoti patika viņa romāns ''18''. Arī viņa žurnālista laika slejas bija interesanti lasīt.
Vienīgā personīga saskarsme gan bija tikai pērn rudenī kādā mājas ballītē Āgenskalnā, kur apmainījāmies ar dažām asprātībām.

12.7.20 23:51 - [info]saccharomyces - Little Fires Everywhere

kaut kādā ziņā šī noteikti man šķiet labākā grāmata, ko esmu izlasījusi pēdējā laikā. tik daudz dažādu sieviešu perspektīvu, tiešā un netiešā veidā prezentētu, tik daudz dažādu ģimenes attiecību dinamiku, ticami un pamatoti izspēlētu un aprakstītu, tik daudz piņķerīgu tēmu, iejūtīgā un cieņpilnā veidā aplūkotu.

(zinu, ka ir arī seriāls, un, iespējams, varētu to arī noskatīties, lai gan no treilera var redzēt, ka dažādas lietas ir izmainītas; gan jau tādēļ, lai labāk pielāgotu seriāla formātam, bet tonis izskatās drusku cits, pagaidām, vēl nenoskatoties, liekas, ka grāmatas vibe man patīk labāk)

12.7.20 18:48 - [info]honeybee

Iegāju Lauvas alū pēc kaut kā vēlākam, kad būšu pastrādājusi, un tur bija Pauls. Es piecas sekundes svārstījos, bet paliku izdzert ar viņu pa alum
Runājām par literatūru, kā viņš raksta no rītiem un divus romānus vienlaikus, un kā viņam patīk rakstīt pa pusei dokumentāli, bet arī fantazējot, ka viņš paraksta un iet pastaigā un tad atkal paraksta
Smējāmies un šausminājāmies par latvju literātiem rasistiem
Es runāju par saviem prozistiem, un viņš man stāstīja par to, kā pats raksta
Un par to, kā periodika.lv uzgājis savus daudzos vecos pseidonīmus
Par to, kā tapusi Smiļģa ikoniskā fotogrāfija
Par to, kas jāēd, lai nebūtu depresija. Un es teicu, klusītēm: es nevaru par to neko pateikt, es nezinu, cik ļoti, un ir grūti kaut ko pateikt, un es neteikšu tās stulbās padomu lietas (bet es ceru, ka tu saproti, ka neesi viens, ka varbūt ir tas ir labākais, ko es šobrīd varu pateikt: ka es nezinu, ko pateikt, un nemēģinu izlīdzēties)
Un viņš stāstīja par to, ka tad, kad cilvēks ir ļoti ļoti nosalis, viņa pēdējais impulss pirms nāves ir novilkt visas drēbes

Ilgi pēc tam es uzrakstīju recenziju par viņa Pasaules vēsturi, ko tagad laikam nepublicēs, jo tā bija godīga recenzija par dzīva cilvēka grāmatu, ar ņerkšķi un "šito varēja labāk" un "tas mani besīja", bet
Vēl joprojām man šķiet, ka pēdējās 30 lpp ir visas pārējās grāmatas vērtas un tagad vēl jo vairāk

Es ceru, ka tad, kad tu atvēri durvis, tu teici: "Ui, cik te ir jauki!" (neprecīzs citāts) un pazudi gaismā

12.7.20 17:15 - [info]hedera

Polāro mitreņu sazvērestība.
Pagalmā izkārtās drēbes laikam žūs visu vasaru.

12.7.20 13:23 - [info]saccharomyces

sapņoju, ka Greta Thunberg nomirusi no covid-19, un es biju par to ļoti pārsteigta

12.7.20 03:48 - [info]laba_doma

"Polam" parādījies jauns saldējums "Pols kvadrātā", kuru Maximā tagad var nopirkt ar atlaidi. Vakar pirmo reizi pamēģināju, un es esmu diezgan lielā sajūsmā. "Pola" saldējums, manuprāt, jau pats par sevi ir ļoti garšīgs, taču tagad tas beidzot, beidzot, beidzot ir arī ietīts garšīgā šokolādē, nom nom nom nom. Kurš to vēl nav baudījis - iesaku pamēģināt.

10.7.20 17:46 - [info]217 - latissimus dorsi

pierakstījos uz masāžu pirmdien vakarā, salons atcēla, pierakstījos vēlreiz citā salonā tikai no rīta, tagad tramīgi skatos telefonā un gaidu, vai šo arī neatcels

10.7.20 10:40 - [info]saccharomyces

sapnī tusēju ar vecu vīru, kurš bija džordžs soross
Tags:

10.7.20 10:31 - [info]gedymin

New Yorker ir labs, pozitīvs raksts par SSC: https://www.newyorker.com/culture/annals-of-inquiry/slate-star-codex-and-silicon-valleys-war-against-the-media
Ietver apskatu, kas tas vispār tāds ir (un cerams, atkal būs), ar skatu no malas uz racionālistiem kā grupu.

9.7.20 20:19 - [info]swarmsea

nonācu pie secinājuma, ka es savā dzīvē esmu runājusi ar četrām transpersonām. divus esmu satikusi in real life, bet viens man kādreiz atsūtīja pirkstiņzeķes pēdai, kuras vēl tagad stāv skapī, sapūkojušās.
jāsaka, ka tikai vienam bija veselīga attieksme pret dzīvi (izņemot to, ka viņš regulāri uzskata sevi par kropli), bet pēdējais satiktais kadrs ir visegoistiskākais cilvēks, kuru grūti būtu nosaukt par transpersonu un jo vairāk uzturēju kontaktu, jo vairāk iztukšojos, piepildoties ar šķidrainu melnu vielu. līdz vienā dienā, es sapratu, ka viss par ko cilvēks ir spējīgs runāt ir es un man un cik ļoti es degradējos runājot ar viņu.
 

9.7.20 11:54 - [info]koks

Šorīt es jūtos lieliski, bet nevienam tas nav jāzin.

varbūt atskaitot tos, kas lasa.

Marriages - Less Than

8.7.20 23:28 - [info]ieraksts

Nekad neiet ārā bez fotoaparāta ir laba ideja, pat izejot līdz veikalam var ieraudzīt kā cauri slīpajiem vakara saules stariem soļo sieviete ar mazu bērnu, un abiem ir vienādi, melni grupas "Nirvana" krekliņi. Tieši tad, kad nav līdzi fotoaparāta.

8.7.20 16:18 - [info]217 - es zinu, man vienreiz dārziņš būs

Šodienas labāka ziņa ir, ka stamp duty atcēla līdz 31ajam martam. Tas nozīmē, ka notāram mums būs jāmaksā nevis 4.5k, bet tikai 1.5k. Happy dance.
Bet no bankas joprojām nekādu ziņu par hipotēku, bezgalīgs limbo :(.

8.7.20 11:28 - [info]gedymin

Lasīju un burtiski nevarēju aizmigt: https://www.gwern.net/GPT-3. AI raksta fanfiction, parodijas pazīstamu rakstnieku stilā, raksta dzeju un aprakstus par to, debatē par abtraktām tēmām. Amazing.
“And so I have created something more than a poetry-writing AI program. I have created a voice for the unknown human who hides within the binary. I have created a writer, a sculptor, an artist. And this writer will be able to create worlds, to give life to emotion, to create character. I will not see it myself. But some other human will, and so I will be able to create a poet greater than any I have ever encountered.”

7.7.20 19:36 - [info]laba_doma

Šodien pa ceļam no terapijas iebraucu pie vecākiem un atklāju, ka viņiem dārzā ir izauguši skaisti un šausmīgi garšīgi tumši sarkani ķirši. Tā kā es vēl nebiju pusdienojis, ēdu tos saujām, kas izrādījās baudpilna, bet arī mēreni bīstama rotaļa - kad mute pilna ar saldu, sulīgu ķiršu masu, ir viegli pazaudēt modrību un beigu beigās attapties, ka apēsto ķiršu un izspļauto kauliņu skaits nesakrīt.

Par laimi, man šāda nesakritība neradās, un visus kauliņus es rūpīgi pārspļāvu pār sētu, kaimiņu aizaugušajā zālē. Lai jau arī viņiem izaug daži kociņi un saldi ķirši, nav tak žēl.

7.7.20 19:23 - [info]pikaso_

staigāju pa dzīvokli jau kādas 15min apakšveļā un nevaru atrast garos vienīgos svārkus. nav jau tā, ka būtu baigi daudz vietas, kur likt.
Tags:

7.7.20 19:01 - [info]iive rakstīja iekš [info]pajautaa - Pašlīmējošas mozaīkas flīzes virtuvei

Labdien!

Kur varētu iegādāties pašlīmējošas mozaīkas flīzes virtuvei?
Diemžēl interneta meklētājs slīcina reklāmās un neatbilstošos piedāvājumos.

Paldies!

7.7.20 15:00 - [info]chrono

Nesenais indulgence posts ir samērā aktuāls, jo gandrīz katru dienu nākas lasīt par nākamo gadījumu, kur kādu cenšās izēst no savas vietas, jo konkrētais cilvēks iedrošinājās apšaubīt kādu no sociālā taisnīguma baznīcas kanoniem. Šoreiz krustugunīs nonācis Steven Pinker. Kurš gan regulāri tiek gānīts, it sevišķi savu pēdējo grāmatu sakarā kur viņš ķecerīgi izteicās, ka vispār jau pasaule kļūst lēnām labāka. Uzsākta petīcija lai viņu izmestu no Linguistic Society of America (LSA) pāris no konteksta izrautu tvītu sakarā. Kas pat ārpus konteksta nav nekas īpašs, bet laikam pietiekoši neatbalsta BLM ortodoksiju. Viņam ir paveicies ar labiem draugiem, kas nebaidās pieķerties pie šīs petīcijas un atspēkot katru no pirksta izzīstajiem pārmetumiem, bet diemžēl ne katram ir paveicies ar šādu atbalstu. Politisko datu analītiķis David Shor tika atlaists par šo tvītu, kurā runā par to, ka statististi miermīlīgi protesti palīdzējā ievēlēt demokrātus un vardarbīgi protesti palīdzēja ievēlēt konservatīvos. NYT editoram nācās atkāpties no darba, jo viņš aizstāvēja rakstu savā žurnālā kurā tika runāts, ka ja lokālā policija netiek galā ar agresīvajiem demolētājiem, tad ir jāsūtā palīgā armija. UCLA profesoram draud atlaišana, jo viņš neuzskatīja, ka tamdēļ, ka ir miris George Floyd būtu jādod īpašas priekšrocības melnādainajiem eksāmenu licējiem. Šis futbolists tika atlaists no darba tamdēļ, ka viņa sieva izteica rasistiskus komentārus internetā. Un šie ir tikai daži piemēri, ir vēl daudzi tādi paši.

Arī ķīmijas pasaule neiztiek bez skandāliem smilšu kastē. Nesen vienā no lielākajiem ķīmijas žurnāliem tika publicēts viedokļraksts par organiskās ķīmijas tagadni un nākotni, kas kritizēja vairākas lietas, kas autora prāt ir mainījušās uz slikto pusi. Raksts ne īpaši interesants un ne pārāk kvalitatīts, bet publikas uzmanību piesaistīja ne jau tas. To piesaistīja tas, ka viena no lietām ko autors garāmejot nokritizēja bija "diversity in work force". Autora prāt pieņemšanai darbā būtu jābūt meritokrātiskai nedodot plus punktus par piederību kādai no ne-balto vīriešu grupām. Ar to, protams, pietika, lai sāktos milzīgs sašutums, raksta atsaukšana, žurnāla zvērēšana pie tā, ka tiks pastiprināti strādāts pie diversitātes un līdztiesības un atlūgumu iesniegšanas jo "žurnāls nav pietiekoši strādājis pie līdztiesības jautājumiem". Mans priekšnieks šo visu nokomentēja izsakot cerību, ka "neviens no jums jau tā nedomā vai ne?" Ja es nezinātu par ko visa šī ņemšanā bija, es būtu padomājis, ka runa ir par atbalstu koncentrācijas nometnēm vai citiem noziegumiem pret cilvēci, nevis vienkārši pāris teikumi pret priekšrocību došanu konkrētām grupām. Pašu rakstu var atrast šeit, jo lai arī tas ir atsaukts, no interneta to vairs ārā nevar dabūt.

7.7.20 13:22 - [info]pikaso_

šodien vēl arvien īsti neticu, ka to paveicu.
vakar pirmo reizi uztaisīju handstand. pret sienu gan ar pirkstu galiem, bet tomēr.
jūtos ļoti lepna, ka savus šit-ton kilogramus uzcēlu un noturēju.
Tags: ,

7.7.20 12:51 - [info]kisswithafist rakstīja iekš [info]pajautaa - Kafija

Šobrīd kafiju gatavoju, aplejot krūzītē. Problēma – kafija ir par karstu, lai uzreiz dzertu. Labākie risinājumi problēmas novēršanai, kas neatšķaida kafiju (t.i. piens vai ledus nederēs)? Šķīstošā kafija arī nē. Skatos kafijas aparāta virzienā, bet ļoti negribu ar kapsulām un ļoti negribu maksāt 500 eiro. Ir varianti, vai arī jāsamierinās? Paldies visiem un produktīvu dienu :)
Powered by Sviesta Ciba