Te ir kaut kas teikts

Te ir pa ceļam

14.11.19 16:52 - [info]swarmsea rakstīja iekš [info]pajautaa

Dārgie! Meklēju īsas, bet smieklīgas anekdotes, kuras būtu atbilstošas auditorijai virs 60+, tāpēc der arī par padomju laikiem un citām saistošām tematikām.

Mērķis: ar humora palīdzību, nodrošināt patīkamāku rehabilitācijas un saskarsmes gaisotni slimnīcā.

14.11.19 16:49 - [info]pikaso_

latvijas augstums piesiets amsterdamas pālim.
Tags:

14.11.19 15:15 - [info]windrider

Vakar noskatījos ''Jelgava 94'', kas tikko ''Lielajā Kristapā'' saņēma ne vienu vien godalgu. Vispār man ļoti patika. Tā pat nav tik daudz par metālistiem kā par pieaugšanu 90tajos un tai raksturīgām pusaudžu problēmām. Tik pat labi filmas galvenais varonis varēja pārstāvēt hiphopa subkultūru un iet cauri tiem pašiem procesiem. Tas arī izskaidro filmas popularitāti, jo tādējādi tā uzrunā ļoti plašu auditoriju. Filma vizuāli ļoti krāšņa un tiešām rada autentisku laikmeta sajūtu. Apģērbi, dzīvokļu iekārtojums un visādi sadzīviski nieciņi ir ļoti atbilstoši. Sižets pat diezgan precīzi seko līdzi grāmatai. Gribējās gan abus draudzīgos ''bandītus'' nedaudz izvērstākus, jo salīdzinot ar grāmatu, viņu loma te ir pavisam garāmejoša. Arī man, tāpat kā vairākus citus komentētājus, drusku kaitināja pieaugušais rakstnieks, kas ik pa laikam, kā ēna sekoja līdzi savam jaunības tēlam. Jāpievieno arī sievas kritiskais vērojums par Elīnas Vaskas atveidoto bioloģijas skolotāju. 1994. gadā un vēl arī šodien, neviena skolotāja neatļaujas stundās ģērbties tik izaicinoši. Saprotu gan, ka sižetiski tas bija nepieciešams, lai maksimāli uzsvērtu galvenā varoņa tā brīža seksuālo spriedzi.
Lai arī es 1994. gadā gāju tikai otrajā klasē, filma kaut kādā mērā ilustrē arī manu bērnību.
Filmas treileris, ja nu kāds nav redzējis: https://www.youtube.com/watch?v=jMb8RprfJrs


Filmas iespaidā padalīšos ar stāstiņu kuram varētu dot nosaukumu ''Rīga 2004''.
Mācoties tehnikumā, tieši 10 gadus vēlāk par filmā atveidotu laika posmu, gāju cauri tām pašam sajūtām. Kursā bijām divi ''metālisti'', es un Raimonds. Čalis no Mangaļsalas. Mūsu muzikālā gaume atšķīrās, bet tā kā bijām vienīgi visā kursā, tad turējāmies kopā un viens otru izglītojām un ietekmējām. Visā tehnikumā tolaik bijām tikai kādi 5-6 metaļori (kas vizuāli sevi par tādiem identificēja), bet viens otram garām staigājām ar dzelzs ģīmjiem.
Es Raimondam devu CD matricas un viņš man iekopēja to mūziku kas man patika un arī viņš pats to noklausījās. Tā vietā viņš man deva savas Ņūmetāla kasetes (Slipknot, Soulfly u.c.) Ap 4. kursu jau mūsu vizuālais tēls un arī muzikālā gaume bija praktiski vienāda. Pateicoties viņam tiku pie savām pirmajām kerzām (daudz ko piedzīvojuši, bet lauku darbos tiek izmantoti joprojām). Kopā ar viņu apmeklēju savu pirmo smago konci. Vienu no pēdējām ''Baltijas saulēm'' Zaķusalā. Man šķiet, ka tieši es viņu tā kārtīgi iepazīstināju ar ''Skyforger'' veikumu.
Meiteņu gan starp mums nebija, jo bijām puišu kurss. Arī par grupas dibināšanu nevienu brīdi nedomājām. Bijām slinki, mums gribējās mūziku baudīt nevis radīt.
Nokļūstot LU vēsturniekos jutos kā paradīzē. Tik daudz radniecīgi domājošu cilvēku un arī meitenes. Bija labi laiki. Nezinu kādi ir apstākļi šodien. Kaut kādā ziņā droši vien līdzīgi, par spīti tehnoloģijām.

14.11.19 15:09 - [info]saccharomyces

kad vairākas e-pasta rindiņas saplūst vienā

"jau nākamnedēļ seminārs par Google svētkiem"

14.11.19 12:53 - [info]saccharomyces

pabeidzu vienu no atskaitēm, un, sekojoši, uzskatu, ka esmu nopelnījusi pašrefleksijas pauzi ar kakao un pīrādziņu

13.11.19 22:27 - [info]kaukau rakstīja iekš [info]pajautaa

Iesakiet kafejnīcu/restorānu, kurā ~15 cilvēku kompānija varētu nosvinēt lielu, apaļu jubileju. Lielākā daļa cilvēku stipri gados, noderētu auto stāvvieta blakus/ļoti netālu. Īpašu vēlmju nav, vismaz iesākumā, idejas stadijā.

p.s. Un varbūt arī - kas tajā vietā ir īpašs - kādēļ iesakāt?

13.11.19 15:22 - [info]chimera

gada kopsavilkumiem vēl mazliet par agru, bet čista ir skaidrs, ka cilvēki, kas visvairāk un neatgriezeniski šogad ietekmējuši manu domāšanu, tātad dzīvošanu, ir avralavral un deju indietis. paldies!

13.11.19 10:51 - [info]saccharomyces

fuck, vai eksistē tādi, ēē, ledusskapju remonta meistari?

nācās izkrāmēt lietas no ledusskapja uz balkona, jo viņš vairs vispār nav vēss. ja neskaita saldētavu, saldētava, izskatās, strādā.
diez ko negribas pirkt jaunu ledusskapi, man ir grūti pieņemt, ka tas arī var būt kaut kas, kas nolietojas - viņš taču man nav vēl pat pilnus desmit gadus.

13.11.19 00:03 - [info]honeybee

Nu jau vakardienas hailaits, Kvinsijs Gario: "But I'm a kitty-cat!" ^.^

(jes, tas esmu es, aiziet uz erudīta cilvēka lekciju, kur vajadzēja sēdēt un pierakstīt gadskaitļus/idejas/autorus, bet ko es pierakstu? šito te)

12.11.19 21:50 - [info]svesinieks - #Skaistums ir moderatora nogurušajās acīs

Es apbrīnoju labus fokusgrupu diskusiju un darbsemināru vadītājus. Daudz vairāk, kā vadītājus pasākumiem ar lielu dalībnieku skaitu, auditoriju un izplūdušu sasniedzamo mērķi. Fokusgrupā nav nedz kruzuļu, nedz vakarkleitu, nelīst šampanietis, neskan liega stīgu kvinteta mūzika un izklaides komponente ir teju neesoša, vai vismaz nebūtiska. Ir tikai neliela cilvēku grupa, kur katrs ir atnācis ar savām attieksmēm un viedokļiem un tikai labs vadītājs, prot “maisīt to sūdu” tā, lai dalībniekiem būtu gan interesanti, gan no diskusijas būtu kāda jēga. Grupas moderatoram ir jāpiemīt plašam kompetenču kopumam – jādomā par rezultātu, jāiztur kritika, jāpieklusina skaļie, jāpalīdz klusajiem, jāmierina satrauktie, jānoklusē savs viedoklis un jāsaglabā miers pat tad, kad gribās kādam iepist tieši jebaļņikā ar cieši sarullētu flipčārt rulli.

Man šķiet, ka ir viena īpašība, ko vajag īpaši izcelt. Daļēji tas ir iedzimts talants, daļēji rūpīgi izkopta prasme – fokusgrupu vadītāja siltums. Viņš (vai viņa) ir silts, kā sen nesatikts draugs vai Disneja multfilmu uz palodzes atstātais pīrāgs. Viņš ir silts, kā vecmāmiņas adītā villaine vai krietna vīra rokasspiediens. Viņa siltajās acīs izkūst naids un piemirstās sadzīves kņada un liekas, ka nav nekā labāka, kā pie remdenas kafijas tases un pāris žēlīgiem cepumiem pārrunāt to, kā pilnveidot kāda procesa monitoringa sistēmu, jauna produkta emocionālās nokrāsas vai labāk organizēt darbinieku novērtēšanas sistēmu. Viņa balss ir silta, acis ir siltas un pat taustiņi uz klaviatūras klab silti, kā smalki žagariņi lauku mājas plītī. Diskusijai noslēdzoties, tukšajiem traukiem atmirdzot spoguļsienā un pieelpotajam gaisam atstājot šauro telpu, kādu brīdi tajā vēl sajūtams moderatora siltums, kas ļāvis sajust mazliet jēgas un cilvēciskuma šķietami negaidītā vietā, kur nekas nav īsts un, pa lielam, viss ir izdomāts.

Ja jums iznāk, kādreiz būt par fokusgrupas dalībnieku, esiet vērīgi. Mēģiniet slepus paņemt mazliet no moderatora siltuma un noglabāt kabatā starp saņūčātajiem čekiem un atvērtās košļeņu paciņas. Kādu dienu mazgāsiet bikses, tīrīsiet kabatas un atradīsiet mazu gabaliņu cilvēka.

12.11.19 17:23 - [info]saccharomyces

pēdējos mēnešos visu laiku cenšos ap pirkstu virpināt gredzenu, kura tur nav jau vairākus gadus
 

12.11.19 14:13 - [info]slikts rakstīja iekš [info]pajautaa - dimanta satiksmes mezgls

vai Latvijā kaut kur ir kāds DDI ceļu mezgls?

12.11.19 11:59 - [info]special_k rakstīja iekš [info]n_komentari

pērc jaunu. tieši tik vienkārši tas ir

12.11.19 10:44 - [info]adirred rakstīja iekš [info]pajautaa - mobilā gļuks

Jau kuro reizi ir tā, ka mani nevar sazvanīt. Telefons ir ieslēgts, rāda, ka zona ir. Bet nekā, cilvēks nonāk pa tiešo uz manu voicemail.

Kas tas varētu būt par gļuku?

Telefons vispār darbojas pilnīgi normāli, pirku pirms gandrīz precīzi diviem gadiem. Septītais iphone.

11.11.19 13:11 - [info]gedymin


What reduces our personal CO2 footprint? We have no clue!

11.11.19 10:38 - [info]honeybee

Love hunt me down
I can't stand to be so dead behind the eyes
And feed me, spark me up
A creature in my blood stream chews me up

11.11.19 07:08 - [info]saccharomyces

sapņoju, ka jau pienācis pavasaris, un es kādam jautāju - vai tad tiešām ir ok šogad vienkārši izlaist ziemu

10.11.19 15:59 - [info]saccharomyces

es nezināju, ka piešņauktus papīra kabatlakatiņus nevar pārstrādāt

10.11.19 10:21 - [info]chimera

nupat pat koju istabiņā, kur dzīvo čupa ar indiešu vīriešiem, grīda ir tīrāka nekā man. es to ierakstu, lai nokaunētos un tā.

vasarā m. mani pieķēra sēžam uz zemes un dzerm tēju, vērojot čupu ar celtniecības gružiem. gruži patiesībā bija ne pa tēmu, vnk tur ļoti labi sildīja saulīte. m. ilgi mani vēroja, līdz noteica: manuprāt, tu indijā justos gauži labi. vakar toties atradu studijā zem izlietnes tēju, ko uzlēju aizvakar un aizmirsu, un nekavējoties izdzēru. 24 stundu laikā tā bija labi ievilkusies!

***

deju indietis, iespējams, ir pirmais indietis, kurš ir spēris savu kāju krogā "zobens un lemess", un mēs, iespējams, esam pirmie cilvēki kroga pastāvēšanas vēsturē, kas tur sēdēja un sūca koliņu bez nekādas alkohola piešprices. bet gods kas gods metaļorām, blenza uz mums visnotaļ ieturēti un nedraudīgi.

9.11.19 19:17 - [info]magnolia rakstīja iekš [info]pajautaa - angļu valodas apguve

radās situācija, ka ātrā tempā jāiemācās anglenīte. ilgstoši jau skatos seriālus un jūtūba pļāpas, gandrīz visu saprotu, bet man nav gramatikas pamatu un ir Bremze runāt. varbūt jums kādi knifi un labi skolotāji, vai mācību materiāli padomā, mājās stāv skolas laika topiki par tēmām utt. braukt padzīvot vidē šoreiz (pagaidām) nederēs. paldies.
Powered by Sviesta Ciba