Te ir kaut kas teikts

Te ir pa ceļam

21.1.20 17:20 - [info]saccharomyces - labas domas / progress

vakar vai nedaudz senākā pagātnē ripoju mājup ar velo, un man prātā pats no sevis izritinājās šāds domu kamolītis

i don't have to be perfect to be good
i don't have to be good to be good enough
i don't even have to be good enough to have the right to just live my own life
i am free to do whatever i want to do with my life


tas gan tobrīd gadījās domu par darbu kontekstā, bet tikpat labi varētu attiecināt uz pilnīgi visu

nu. riktīgi forši taču

21.1.20 10:17 - [info]racoon - GER-ENG tulks

Labdien, man 03-04-05/02 vajag tulku, kas tulkotu mutiski no GER uz ENG un atpakaļ! Pusdienas, vakariņas iekļautas.

20.1.20 23:59 - [info]saccharomyces

šodiena bija tik gara diena.

no rīta ilgi nevarēju pieslēgties realitātei, jo nosapņoju garu, intensīvu un reālistisku sapni, kurā okeānā/jūrā dzīvoja kaut kāda attīstītāka rase, tā kā citplanētieši, tā kā nē, kas laiku pa laikam no turienes izsūtīja kādu peldošu un lidojošu kuģi, ar kuru pieveda kādas tehnoloģijas un resursus, bet arī savāca cilvēkus. un sapnī es piekritu, lai mani savāc, jo laikam taču cerēju no tās zemūdens pasaules izdabūt ārā kādus noderīgus labumus savai sauszemes kopienai, taču, nonākusi tajā citas rases valstībā, sapratu, ka esmu principā kļuvusi par viņu ķīlnieku. izdomāju stratēģiju - izlikos, ka zemūdens spiediena dēļ esmu vārga un miegaina, un bieži (tēloju, ka) zaudēju samaņu, lai īstajā brīdī, kad nepievērsīs uzmanību, varētu izbēgt. un tad šai pašā zemūdens valstībā klausījos savdabīgu simfoniskā orķestra koncertu, kuru diriģēja kāda radība, kuras seja bija projekcija, un vienas rokas vietā bija šķēres, bet otras - pulksteņa rādītājs.
Tags:

20.1.20 21:55 - [info]honeybee

Fuck, nu. Palasi pāris dienas akadēmisku literatūru, izdzirdi cilvēku sakām tipa "es esmu mazāk daļa no biosfēras nekā Austrālijas aborigēni, un tas ir labi", un viss, čau

Un labuma no tā visa nevienam necik

20.1.20 19:59 - [info]aai rakstīja iekš [info]pajautaa - Alternatīva French press coffee

Sveiki,

Ir kāda laba, lēta un vienkārša alternatīva t.s. French press kafijas pagatavošanai, kam būtu "apliešanas" un kaut kāds mehāniskās filtrēšanas princips? Espresso vārkanniņas vai papīrfiltrēšanas & lēnpilēšanas padarīšana īsti nesaista.
Vairāk tieši no apkopes viedokļa, kur nav čakars to sietiņu katru reizi rūpīgi iztīrīt no biezumiem utt.
Kādas ir atsauksmes par Aeropress - tur vajag padaudz spēka? Resp., vai kundzēm gados īsti piemērots?

20.1.20 09:46 - [info]chimera

fakts, ka lielākā daļa latvijas iedzīvotāju nemūžam netiktu pie latvijas darba vīzas, ja viņiem būtu vajadzība pie tādas tikt (un izjūtu lielu cieņu pret tiem, kam tomēr izdevies tādu iegūt, tas tiešām prasa ņevjebannākās profesionālās un citas spējas). no otras puses, neesmu mazs bērns un saprotu, kāpēc valsts sargā vietējos tizleņus, loderus un humanitāro profesiju pārstāvjus no tiem, kas, teiksim tā, ir motivētāki. no trešās puses, darba spēka deficīts visvisādās jomās, gan sarežģītākās, gan prastākās, ir pavisam reāls. no ceturtās puses, novērtēju centienus to mazināt, samazinot bezģeļņika pabalsta saņemšanas laiku, tas ir tik ļoti mīlīgi latviski

20.1.20 00:27 - [info]saccharomyces

"Booksmart" ir filma, kuru būtu bijis tiešām forši noskatīties vidusskolā. taču man diemžēl tas nebija iespējams, jo filma iznāca tikai 2019.gadā. :D

19.1.20 18:10 - [info]svesinieks - #Root

Biju paviesojies bērnības ciematā “Upeslejas”, ar kuru saistās daudzas no pašām agrīnākajām bērnības atmiņām. Jau sen gribējās to izdarīt – kopumā bija dikti vērts.

Tāda dīvaina sajūta redzēt visas bērnību atmiņu vietas, kuras atmiņā pieglabātas kā tādas priecīgas fotogrāfijas saulainos toņos ar tumši dzeltenu sēpijas filtru. Reālajā dzīvē, protams, viss daudz neglītāks, vai drīzāk, bez īpaša toņa un emocionālās nokrāsas, protams, ka arī Latvijas bezsniega ziemas krāsu palete paspilgtina šo sajūtu. Mazliet skumīgi skatīties uz vietām, kuras likās krāsu piesātinātas un varenas un redzēt cik tās ir parastas, ikdienišķas – bez kāda noslēpuma vai teiksmainības.

Labāk var pamanīt kkādas depresņaka iezīmes – pamestas dārza būdiņas, nabadzīgas dzīvojamās ēkas, silikātķieģeļu katlu māju un citas lietas, kas bērnībā likās, kā pilnīgi normāla visai pārtikušas dzīves daļa.

Daudzas lietas ir pilnīgi nemainīgas. Ar atkritumiem piemētāti dzīvžogi, rūsas nežēloti veļas žāvētāji, nomīdīti uzkalniņi un vietējo tanšu apčubināti stādījumi. Viss daudz maz tā, kā atceros pirms 25 gadiem. Ir vietas, kur uzcelts kas jauns, daži koki izauguši lieli, citi nocirsti, vietām labiekārtots pagalms – bet kopumā ļoti pārsteidz, ka vide var būt tik sasodīti nemainīga. Pie upes augošā plūme, no kuras plūcām sārtās plūmītes izskatās tieši tāpat kā toreiz. Uzraksts “Nirvana” uz vienas no ēkām, liekas krāsots vien pāris gadus atpakaļ, lai gan nu jau tuvojas trešajai desmitgadei. Pat ūdenszāles upē, raugoties no tilta, šķiet precīzi tādas pašas kā toreiz.

Viss bērna acīm skatītais liekas daudz mazāks. Kalns no kura vizinājāmies ar ragaviņām izskatās kā mazs pauguriņš, visi attālumi liekas daudz tuvāki un viss rajončiks kopumā tik maziņš, ka liekas varētu noglabāt žaketes iekškabatā, lai gan bērnībā likās kā visa pasaule.

 

18.1.20 19:17 - [info]p_petersons rakstīja iekš [info]pajautaa - Kvalitatīvas basic drēbes

Ir nedaudz apriebušās lētās, nepareizi sašūtās Made in China/Vietnam/Bangladesh drēbes, kas ļoti ātri sāk izskatīties pēc mēsla, dilt un jukt ārā. No 20 gadus senas pagātnes, savukārt, man vēl arvien ir pāris t-krekli, kuri vēl arvien izskatās diezgan labi. Bet tādas drēbes taisīt laikam ir gandrīz vai zudusi māksla.

Kur mūsdienās Latvijā (vai varbūt ne pārāk eksotiskās ārzemēs) cilvēks var iegādāties kvalitatīvus, vienkāršus (t-)kreklus, bikses, džemperus, kas ir ilgtspējīgi? Apzinos, ka kvalitatīvas drēbes maksā naudu, bet negribētos iekrist citā slazdā - drēbes gabals tiek pārdots par lielu naudu, jo ir "brendīgs", bet tāpat ir mēsls.

Lūdzu, iesakiet veikalus (NE interneta, vajag mērīt). Interesē vīriešu un sieviešu veikali.


Edit: Paldies visiem par atbildēm, iesim lūkoties uz ieteiktajiem veikaliem!

18.1.20 11:27 - [info]slepkava rakstīja iekš [info]pajautaa - Māju siltināšana

Labdien, jaukie cibiņi, varbūt kāds zin, kāds ir process, lai pieteiktos ES atbalsta fondiem daudzdzīvokļu mājas nosiltināšanai, ar ko sākt un cik sarežģīts ir šis process?

18.1.20 11:12 - [info]honeybee

Nenormāli sen nebija bijis sapnis pēc kura es esmu pamodusies pilnīgā panikā un arī pēc 4 stundu papildu miega esmu pilnīgā "fuck no this ain't happening" režīmā

17.1.20 20:29 - [info]chaj rakstīja iekš [info]n_komentari

17.1.20 20:15 - [info]kihelkonna - bild 5

bet mīlīgus dzīvnieciņus var apskatīt šeit

https://www.eatliver.com/funniest-wild-animals-of-2019-gallery/#more-46015

17.1.20 20:12 - [info]kihelkonna - bild 4

šo gan esmu palaidusi garām: kakājošo suņu kalendārs! 


17.1.20 19:57 - [info]kihelkonna - bild 317.1.20 11:44 - [info]chimerahttps://www.lovecommandos.org/

(nē, es visu saprotu, nopietna problēma, bet.. indieši ir tādi indieši! mājaslapa arī šķiet uzkārusies)

17.1.20 11:21 - [info]sarkanvilks rakstīja iekš [info]pajautaa - žanrs: fantastika

Varbūt kāds atcerās stāsta nosaukumu un autoru?

Kosmokuģis nolaižas uz citas planētas, kuģim pietuvojas citplanētieši, kuri izskatās pēc komandas locekļu radiem. Kosmonauti pamet kuģi kopā ar saviem "radiem", pēdējais paliek kapteinis. Kad pie kuģa pienāk kapteiņa "meitiņa", viņi kopā dodas uz pilsētu. Tur ar "meitiņu" notiek kaut kas..

16.1.20 13:00 - [info]217 - addicted

The Dave Ramsey Show

16.1.20 13:21 - [info]saccharomyces - note to self / regular reminders

endurism is a coping strategy that means we will spend our life merely coping with pain instead of creating a life that feels good

16.1.20 00:45 - [info]scaramouche

Paturpinot iepriekšējo domu, varam arī apgalvot:
Software development is a soft skill

Precīzāk situāciju apraksta iepriekšējais salīdzinājums - programmatūras izstrāde ir (pārsvarā) divergent, not convergent.

Bet varam uz to paskatīties arī tā:
- Hard skills. Technical, follow instructions, reach perfect goal.
- Soft skills. Notice subtle nuances in the environment and adapt. No single solution can be applied to multiple scenarios.

Protams, ne viss ir melns un balts.
Powered by Sviesta Ciba