juvenal ([info]juvenal) rakstīja,
@ 2023-02-13 01:44:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Lasu komentārus pie iokaste ieraksta par to, ka nevar strādā uz pusslodzi.

Cik saprotu, tad var droši strādāt uz pusslodzi, ja vien var samaksāt VSAOI par pilnu slodzi. Tad jau laikam - ja bruto alga ir 2* lielāka par minimālo (kas šogad pacelta), tad pusslodzi var droši. Un tā tālāk - jo lielāka alga, jo mazāku slodzi var ņemt.

Vai platformu ekonomikas laikmetā ir iespējams citis risinājums, lai panāktu minimālās VSAOI iemaksas (kas būtu pastarpināts mērkis) vai minimālo sociālo nodrošinājumu (kas ir pamatmērkis)? Atbilde ir jā - to var panākt ar UBI - Beznosacījuma pamatienākumu, kuru finansē no kapitāla ieņēmuma nodokļiem (robotu, programmatūras darbs, utt) un nevis no citu cilvēku darba ienākumiem. Bet vai to iokaste, gleznotāja un citi atbalsta? Vai ir parakstījušies https://manabalss.lv/garanteto-pamatienakumu-ieviesana-latvijas-iedzivotajiem/show ? Vai parakstījās pirms gada, kad oficiālā ES regulas iniciatīva vāca parakstus?

Pats esmu bijis 1 partijā (gandrīz vai dibinātājs), joprojām esmu vienā citā partijā un, kā šejienieši varēja vērot, tad pazondēju iespēju nodibināt partiju, kas būtu mana trešā. Savulaik iesaistījos ar domu, ka būs lielas, lielas partijas, daudz cilvēku, ka visi rakstīs programmas, visi ziedos, visi iekšēji balsos par MP kandidātu, par vēlēšanu sarakstu kandidātiem, utt.

Realitāte ir nedaudz citādāka. Programmas var rakstīt un raksta speciālisti. Tā kā partijām tos izdodas piesaistīt daudz retāk kā gribētos un tā kā Latvijā ar speciālistiem vispār ir bēdīgi, tad arī programmas ir bēdīgas. Un izškirīgos momentos (nesen tādi bija) viss arī ir atkarīgs no tiem, kas var noziedot vairāk (ja precīzi, tad tie ir 500+ EUR). Un, lai kā gribētos noticēt demokrātijai un tautas iesaistei, joprojām vēlēšanās gandrīz vai izškirošā loma ir lokomitīvēm un notikumiem.

Prakse pierāda, ka demokrātijā joprojām ir svarīgs elitārisms - intelektuālais, mantiskais un sociālais-PR.

Es joprojām ticu, ka var būt ne-elitāras partijas, bet, lai tādas būtu, cilvēkiem ir nepieciešams laiks. Lai lasītu, izglītotos, domātu, rakstu, piedalītos brīvprātīgo darbā. Man diemžēl, laiks neatradās, tāpat kā daudziem, daudziem citiem. Un tāpēc visu dara un padara elite, kas vairāk vai mazāk profesionalizējas. Arī šajā ziņā UBI ir risinājuma līdzeklis.

Progresīviem pēdējās vēlēšanās ļoti labs starts un ar maziem resursiem izdevās tāpēc, ka viņi bija brīvā nišā un tāpēc, ka dabiski viņi veidojas kā tautas partija. Škiet, ka Latvijā nav nemaz tik daudz partiju, kurās šī iekšējā demokrātija būtu un kurās elite ir gatava to vairāk vai mazāk respektēt.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]juvenal
2023-02-13 02:39 (saite)
Tam nav nozīme - kurā. Gribēju pateikt:

1) ir OK darboties partijā, kaut vai tikai šad un tad nobalsot iekšējos balsojumos un samaksāt biedra naudu; Lielbritānijā šādi iekšējie balsojumi noteica Trisas un Sunaka kļūšanu par premjeriem, Vācijā izškīra lēmumus par koalīcijas partneriem.

2) netā var bārstīties ar vārdiem, bet politiskās programmas punktiem nepieciešama argumentācija, aprēkini utt. Jā, ir partijas un politiki, kuriem nekas tāds nav nepieciešams, bet nepiederu pie tiem. Un tāpēc elitei ir sava nozīme. Ja sabiedrība ir atvērta visu cilvēku izaugsmei, tad, acīmredzami, tas paplašina iesaistīto personu loku, stiprina arī demokrātiju un politisko domu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2023-02-13 11:00 (saite)
Cik tas paņem Tava laika (pieņemu, ka naudu pelni kā savādāk)? Vai jūti kaut kādu atdevi, ka kaut ko vari ietekmēt?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]iokaste
2023-02-13 15:51 (saite)
Anglijā Boriss izstājās un tāpēc melnais varēja tikt amatā, angļi bija gatavi balsot pat par traku veceni - Trisu, lai tikai nebalsotu par pakiju.

Un Latvijā 60% saņem minimālo algu, viņiem nav izvēles.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?