juvenal ([info]juvenal) rakstīja,
@ 2023-01-08 23:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Bija divi onkuļi ar garām bārdām, viņi teica, ka tehnoloģiju attīstība, jaunu tehnologiju (ražošanas līdzekļu) ieviešana mainot sabiedrisko virsbūvi, sociāli-ekonomiskās attiecības. Viņi ielika šīs teorijas rāmī vācēju sabiedrības, vergturību, feodālismu, kapitālismu un vēl viss kaut ko citu. Procesi un aktivitātes, kā šī maiņa notiek, īstenībā vēsturiski ir daudz otrškirīgāki par pašām pārmaiņām. Taču sava laikmeta cilvēkiem, ja tie nevēlas pārmaiņas izdiskutēt un par tām vienoties mierīgā ceļā, tas bieži vien nozīmē sāpīgu turbulenci.

Konservatīvo kustība, protams, nav vēsturiski nepieciešamais pārmaiņu virziens. Kaut vai tāpēc, ka konservatīviem pašiem nav skaidrs, kādu ekonomisko politiku viņi vēlas. Viņi svārstās starp pilnīgu laissez fair vienā galējībā un komandekonomiku (dāsni valsts pabalsti heteroģimenēm ar bērniem, īpaši regulējumi, kas saglabā primitīvas darbavietas, īpaši regulējumi, kas saglabā mazos, rokdarbu uzņēmumus, primitīvas lauku saimniecības, kooperatīvus) otrā galējībā. Neviens no šiem virzieniem nav postkapitālisms.

Bet konservatīvo kustība ir tā, kas apvieno dabisko neapmierinātību ar ekonomikas digitalizāciju - viduškiras izzušanu un stāru ekonomikas rašanos, prekariāta un platformu ekonomikas rašanos un tam sekojošo sociālas mobilitātes mazināšanos. Tā kā konservatīvisms mēdz no savas apziņas izslēgt refleksiju par ekonomiku (viņuprāt - ko tur par to domāt, tur viss notiek dabiski un mainīt neko nevar un nevajag), tad rūgtumu tas sublimē kontrariāņu ideoloģiskās kustības, kas mūs laikmetā ir sanācis tāds, kāds nu tas ir. Konservatīvo kustība ir turbulences elements, kas parāda, ka ir nepieciešamas diskusijas un jauns sociālais līgumu. Bet tajā pašā laikā konservatīvo kustība necenšas būt konstruktīvs ceļš uz šo līgumu.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2023-01-09 23:28 (saite)
Kas notiks pēc reakcijas ir cits jautājums. Kad kuģis izvilkts no atvara, tad arī jādomā ar ko lāpīt saplēstās buras un tīrīt sadauzīto klāju.

Uz atvaru tiešām virzāmies, bet tieši konservatīvas un reakcionāras kustības mūs šobrīd arī visvairāk apdraud (domāju klimata pārmaiņas, obiously).

Un kas tas tieši būtu? Pretestība pret neofeodālas iekārtas uzstiepšanu nu miljardieru klases, kas lieto doomsday kultistus sava mērķa propagandai?

Tāpēc arī mūsu pusē lēnām zūd pacietība.


Labais. Jūs jau kopš 60tajiem Rietumos stiepjat Overtona logu iekšā kārtējā maoistu/trockistu murgā. Pacietība kā reiz zūd mums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?