juvenal ([info]juvenal) rakstīja,
@ 2024-09-24 11:18:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Šorīt dzirdēju par "Asistenti" un apskatījos anotāciju. Pirmajā brīdī likās, ka patīk, beidzot skatīšos latviešu kino.

Bet nē, tā ir vecā domāšana. Kur visa dzīve, morāle un notikumi griežas ap trūkumu un vecuma nāvi. Griežas ap aprobežotību.

Bet šie laiki beidzas. Sam Altman nu jau atklāti aicina sadoties rokās, lai sasniegtu pēctrūkuma pasauli https://ia.samaltman.com/ un tas arī ir jādara. Ir jāmaina aprobežotības domāšana uz izaugsmes domāšanu. Un ja ir mākslinieki un mākslas teorētiķi, kas domā par savu jēgu - tad šeit tā ir! Skandināt jauno laikmetu. Parādīt to. Analizēt ciņus un cinīšus, kas ir ceļā uz to. Turēt sapni. Turēt kursu. Stiprināt ceļā. Vienmēr atgādināt par būtisko. Tā ir jaunā laikmeta kultūras un mediju un politikas jēga.

Sam ir par melnās kastes mērogošanas pieeju. Nu nezinu. Bet noderēs tik un tā un pavilks līdzi arī īstās tehnoloģijas.

Sam savam uzņēmum vajag 6B un konsorcijam vajag 100B infrastruktūras fondam. Tik vien? Ukrainas karša jau tagad ir izmaksājus vairākus simtus B, neskaitot gaidāmo rekonstrukciju. Ja pasaule spētu sadoties rokās, iztikt bez kariem un grabuļiem un spert šo atlikušo soli!

Ko ikdienā darīt. Divas lietas. Naudu ieguldīt MI un robotos. Akcijas, fondi, zinātnes atbalsta fondi. Katrs to var darīt, pat ar dažiem eur mēnesī (piem. SEB MI fonds ir bez atklātām komisijām). Un otrs ir politikas veidošanās - sadošanās rokās.

Nekad agrāk nav bijusi tik liela skaidrība par ceļu un iespējām beidzot tikt pie pēctrūkuma un pēcnāves sabiedrības!


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]juvenal
2024-09-27 00:01 (saite)
Un vēl piemēri par trūkuma radīto ļaunumu.

Piem., savulaik ziņās bija ar ASV teroristiem. Arābu džeks bija izdarījis visu, kas bija labam cilvēkam jādara - ticis ASV, labi mācījies, pabeidzis universitāti un pie tam inženierijā. Un uzreiz neizdevās atrast darbu. Kaut vai tāpēc, ka tolaik ASV outsourcēja ražošanu (ar visām inženierspējām) uz Ķīnu. Un viņā pamodās rūgtums un zuda ticība kārtībai pasaulē. Un viņš kļuva par teroristu.

Vai arī cik nav dzirdēti stāsti par ASV studentiem, kas pabeiguši augstskolu gribētu strādāt zinātnē vai labdarības organizācijās vai kādās citās nozarēs, kas darba labu. Bet viņiem studiju kredīti, tāpat arī mājokļa hipotēku, kuru kāro, ir tik nežēlīga, ka ir jāstrādā nozarēs, kuras asociējas ar ļaunumu. Piem., kvantitatīvas finanses savulaik bija modē, tagad visi tiek kreditēšanas "stārtupi" utml.

Un tas pats ar narkotiku tirdzniecību vai noziedzību. Šaubos, vai tiešam ir tik daudz cilvēku, kas ir gatavi riskēt, kas ir gatavi atteikties no pašcieņas, lai ar vieglu prātu nostātos uz šī ceļa. Gan jau ka trūkums un smagas izvēles bija tas grūdiens.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?