marts

Posted on 2020.03.29 at 19:47
Tags: , , ,
sāku ilgoties pēc mammas. es arī pirms ārkārtas stāvokļa kādu laiku viņu nesatiku pārāk bieži, jo kamēr pārējie kolēģi strādāja pie Naciķa izrādes, man Rīgā nebija baigi ko darīt. un vakar es pārkāpu kaut kādam savam pieaugšanas punktam. mana mīļākā zupa ir mammas vārīta pupu zupa. tajā drīkst būt tikai 5 sastāvdaļas - ūdens, lielās, tumši raibās kāršu pupas, kartupeļi, grūbas un sāls. līdz šim es kategoriski atteicos pati to zupu vārīt, jo nemāku un nesanāks. nu īstenībā jau skaidrs, ka nav tur nekas grūts, bet man gribētos, lai mamma man to zupu vāra līdz pasaules galam. vakar pirmo reizi mūžā uzvārīju pati. protams jau ka sanāca. bet kaut kā tā bēdīgi. kaut kāda tāda jauna robežšķirtne manā dzīvē. pupu zupas pārvēliena punkts. pieaugšana, vecums un nāve.

šodien savukārt bija pēdējās mazās dzīrītes mēra laikā. šai datumā jau sen bija ieplānots ar zirgu draudzenēm svinēt mana zirdziņa 18. jubileju. nu zirdziņam pašam jau par jubilejām visai vienalga, bet cilvēkiem iemesls satikties. bija domāts, ka atbrauks tuvākās zirgdraudzenes, ar kurām kādu laiku esam bijušas vienā stallī, bet vairs neesam un dzīvajā neesam tikušās miljons gadus, bet protams, ka šajos apstākļos tas atcēlās. bijām tikai četras - es, staļļa saimniece un vēl divas meitenes, kuru zirgi arī dzīvo Birzlejās. vienu no viņām ar nebiju satikusi kādu pusgadu, jo viņa brauc reti un citos laikos nekā es. izgājām pastaigā ar zirgiem un pēc tam uzēdām saimnieces vīra saceptās picas. bija plānots sēdēt ārā ar vēlamo distanci bet bija tik šausmīgi auksts, ka tomēr gājām virtuvē. paspējām vēl legāli sapulcēties, pirms šodienas jaunajiem ierobežojumiem. tā drusku sirreāli un jauki un skumīgi vienlaicīgi.
ļoti negribas tādus pārvietošanās ierobežojumus, ka netieku pie zirga, bet rēķinos, ka gan jau ka būs.
vēl man ļoti negribas, lai apsalst pojenes. man dažas jau visai garas izlīdušas no zemes, bet ārā ir šausmīgi auksts. pēc vakardienas +15 un staigāšanas ar basām kājām un jogošanas ārā, šī rīta sniegs un asais vējš un temperatūra likās īpaši riebīgi.

kaut kā kopš vakardienas tāda paskāba sajūta.

Comments:


mapats
[info]mapats at 2020-03-29 20:30 (Saite)
Nākošā pakāpe dzīves Jiu-Jitsu - vārīt pupiņzupu saviem bērniem.

Man ar pietrūkst manas mammas vārītās pupiņzupas.
zimbabve
[info]zimbabve at 2020-03-29 21:54 (Saite)
Sveiciens no cibkaimiņienes Parka ielā :)

Pozitīvā puse - man liekas ļoti mazticami, ka mūsu galā ierobežojumi būs tik brutāli, ka netiksi pie zirdziņa. Mēs no tās fāzes pagaidām esam diezgan tālu, un pat IT scenārijā tas tev droši vien būtu legit attaisnojums uz stalli aizdoties, ievērojot bezkontakta principu ar pārējiem. Un mums ir nenormāli paveicies, ka esam te, ar iespējām pastaigāties, darbiem dārzā, mežā, nevis kādā bezbalkona daudzdzīvokļu mājā Romā, Rīgā vai vēl kur citur.
Negatīvā puse - nja, viss pārējais.
*
[info]inese_tk at 2020-03-30 17:09 (Saite)
oo, čau. jā, nu šajā pasaules malā un mūsu apstākļos jau gandrīz vai kā dieva ausī :)
šogad laikam jāapsver nopietnāka uzturā lietojamu augu audzēšana, nevis just for fun, kā iepriekšējos gados. manā industrijā pilnīga dīkstāve un mājas/saimniecības uzlabošanai iekrātā naudiņa no krājkonta gan jau drīz sāks palēnām kust. bet labi, ka vēl nepaspēju sākt kaut kādus lielāka apjoma remontus utt., vismaz ir tāds mazs un jauks drošības spilventiņš.
zimbabve
[info]zimbabve at 2020-03-30 23:09 (Saite)
Njā, tev ar industriju nudien ir baigi traki, vienlaikus forši, ka jau ir visādas dārza iemaņas. Un zirdziņš :)

Arī tā domīgi skatos uz visādām sēklām un stādiem internetveikalos kaut vai stresa mazināšanas dēļ, bet man zaļo īkšķīšu un zināšanu totāli nav. Bet nu, varbūt īstais laiks mēģināt viņus padarīt zaļākus. Tev ir kādas vietas te, kur pērc kādus stādus vai sēklas(zinu bodi pie autoostas)? Labāk jau laikam būtu onlainā kaut ko iepirkt un sākt pamazām verandā padiedzēt, ne?
*
[info]inese_tk at 2020-03-31 12:45 (Saite)
dārza iemaņās baigi paļaujos uz mammu. iepriekšējos gadus jau viņa ik pa laikam atbrauca ciemos uz pāris dienām, izkomandēja mani un neticamā ātrumā izravēja lielas platības :D
tagad ir laiks, kad jāsāk diedzēt visādi tomāti un ķirbji un tamlīdzīgi augi. man gan visas smalkās sēklas pie mammas, jo vēl pirms viss sākās viņa teica, ka saaudzēs man stādiņus. redzēs vai būs iespēja aizbraukt pakaļ, kad pienāks laiks vai nebūs. piebraukt un paķert kastes no mājaspriekšas jau neliekas baigi apdraudoši. ja varēs braukt. ja nevarēs, tad būs jāmeklē tepat uz vietas.

parasti vēlākā pavasarī stādus visādi mazaudzētāji tirgo ārpusē pie lielā Topa, esmu šo to pirkusi tur. pērn visādus puķu stādus tirgoja arī tajā pagalmiņā, kur ir divi krāmu veikali - sanāk pretī lielajam Topam. vēl ir veikals Mājai un dārzam - augšā, kur brauc ārā no Smiltenes uz Valmieras pusi. krietni dārgāk nekā Depo, bet ir.
lielākiem augiem superīga vieta ir Smiltenes kokaudzētava Silvā - tur ir visādi gan dekoratīvie augi, gan augļukoki un krūmi un parasti labas kvalitātes un darbinieki labi izstāsta kas un kā.

par audzēšanu - nu ir jau lietas, ko ir ļoti vienkārši audzēt - pupas, piemēram (izņemot, cūku, jo tām mēdz mesties utis un tārpi). iebaksti zemē un pašas aug. tāpat visādi salāti, zaļumi un kartupeļi. es pērn sāku eksperimentēt ar tām augstajām dobēm, mulčēšanu un permakultūras idejām. mēdz nesaskanēt ar mammmas estētiskajiem ideāliem par melnām, tīri noravētām dobēm, bet man tiešām liekas ērtāk un mazāk ņemšanās.
zimbabve
[info]zimbabve at 2020-03-31 12:57 (Saite)
O, super, paldies. Laikam aizšaušu uz to "Mājai un dārzam", atceros vēl no senākiem laikiem, tur arī, cik atceros, ir gana daudz vietas, neviens tā baigi nečupojas. Uz kokaudzētavu bez mašīnas gan netikšu, bet nav liela skāde.

Visvairāk gribētos salātus, zaļumus saaudzēt, to pietrūkst, ja izvairās no iešanas uz veikalu.
*
[info]inese_tk at 2020-03-31 13:15 (Saite)
kokaudzētava nemaz nesanāk tik traki tālu - trīsarpus kilīši apmēram.
bet es tikko paskatījos viņu FB lapā - viņi izrādās pielāgojas apstākļiem un piedāvā arī piegādes https://www.facebook.com/smilteneskokaudzetava/
Previous Entry  Next Entry