Maijs 22., 2018
| 17:02
|
Comments:
Es arī domāju, ka gan ateisms, gan kristietība ir vienlīdzīgas ticības, tāpēc pēc idejas zinātne nedrīkst pamatot ne vienu, ne otru. Aizspriedumi ir visur manāmi, tāpēc arī laikam ir šāds konflikts daudzu prātā.
Izskatās, ka psiholoģija azvien vairāk apstiprina, ka cilvēku domāšana nav gluži zinātniska, tai ir dažādi gļuki, lai neteiktu vairāk. Visdrīzāk reliģijas ir kompensējošs mehānisms, kā noturēt šo domāšanu labvēlīgākā gultnē. Tai ziņā, ka cilvēki sevi apmāna tā vai citādi, tāpēc labāk ievadīt šo apmānu tādā gultnē, kas dod labumu, nevis grauj. Tieši tas pats princips ir psihoterapijā, it īpaši KBT – vairot domas, kas dod pozitīvus rezultātus, nevis analizēt to patiesīgumu. Protams, kā jau viss cilvēku radītais, reliģijas mēdz korumpēties un pārstāt dot labumu. Bet tas nenozīmē, ka tām nebija pozitīva loma noteiktā brīdī.
No zinātnes viedokļa nav vienlīdzīgas. Ateisma apgalvojumi nekur nenonāk pretrunā ar zinātnes atziņām, kamēr visas iespējamās reliģijas ir gan pretrunā.
Medicīna ir praktisks piemērs, kur ar nozares ētiku nekādi neierobežota ticības brīvība būs uzskatāmi kaitīga. Vai tu gribētu, lai par tavu veselību rūpējas ārsts, kurš uzskata, ka tava slimība ir dieva rokās, un nekas tur īpaši nav jāārstē? Mani bērnībā šitāda ārste "aizlaida" līdz astmai.
srsly? LV 21gs ārste ar taaaaada izmēra rel. gļukiem?
Tas bija manā bērnībā, t.i. 90.tie + jauniegūtā ticības brīvība. Bet jā, ķip cienījama pediatre gados, strādāja mana rajona poliklīnikā, ne jau tur kaut kādā "privātpraksē". Mani ikgadējie bronhīti bija jau nonākuši līdz klepus/elpas trūkuma lēkmēm, kad viņa manu māti mēģināja nomierināt ar teikumu, ka viss taču ir dieva rokās, nevajag satraukties.
Ujbļā.... Mjā viena lieta ko psrsā tiešām darīja pareizi - tā bija oficiālā attieksme pret šo te ticību. Vēlīnajā psrsā, es domāju, agrīnajā bija perebors, gluži šaut nost/ mest cietumā jau nevajag, bet attieksme `` tie ir dīvainīši`` bija pareiza, sorry ka es vecs komuņaga :)
Šaut nost vai mest cietumā nevajag, atņemt viņiem baznīcas arī nevajag, lai jau izklaidējas savā pulciņā. Bet skarbāku attieksmi pret visādu ticību praktizēšanu nevietā gan vajag. Francija laikam bija tā, kura skaitās gana sekulāra valsts, kur ticības brīvība ir tīri privātās dzīves padarīšana, ne?
Jā, šveice arī. Vispār Eiropā ir gana veslelīgs klimats vairumā vietu, īrija, polija, rumānija klibo. Starp citu ASV neskatoties uz bible belt jociņiem arī federālā līmenī ir stingri sekulāra.
Ateisms jau nu nekādi nav ar zinātni pierādāms.
Mani galīgi netraucētu ārsts, kurš uzskatītu, ka veselība ir Dieva rokās.
Tas nenozīmē, ka ārsts drīkst nepildīt savus pienākumus, un pie attiecīgajiem simptomiem neuzstāda atbilstošo diagnozi. Ar ticību tam nav nekāda sakara, ar nolaidību vai iespējams ar nezināšanu gan.
P.S. Līdz astmai nevar aizlaist. Tā nu vai ir, vai nav. Nav tāda pirsms-astmas stāvokļa, kurš būtu jāārstē. Lai gan arī šobrīd astma ir gan pārmērīgi, gan nepietiekami diagnosticēta. Iespējams, ka tev bija slikta ārste, bet varbūt vienkārši tā bija nejauša kļūda, kas katram var gadīties.
"Ateisms jau nu nekādi nav ar zinātni pierādāms."
Salmu vīrs. Es tā neteicu.
Par pārējo - nemuldi.
Jautājums ir, kam tu tici?
Ja tu netici, ka ateisms ir ar zinātni pierādāms, tad tas nav saderīgs ar zinātni.
Ja tu netici medicīnai, tad arī tās ir tavas tiesības. Bet pēc tā izskatās, ka tu netici arī medicīnas zinātnei.
Es rakstīju: "Ateisma apgalvojumi nekur nenonāk pretrunā ar zinātnes atziņām, kamēr visas iespējamās reliģijas ir gan pretrunā."
Kas tev šeit nav saprotams?
Es minēju par to, ka tu netici medicīnas zinātnei. Tā arī ir ticība. Protams, tu nevari zināt visas medicīnas zinātnes zinības, tāpēc ikdienā izvēlies ticēt vai neticēt – un tas ir ok. Visi tā dara. Vienkārši tas, ka ikvienam ir kādas ticības. |
|
|