Tur aiz loga zvaigznes krīt
nevienam neko nevajag
"Nekas" 
27th-Jun-2026 07:34 am - Touch It (Deep Remix)
Suvenīru veikala guvums.

https://www.youtube.com/watch?v=82PsUyCKuUc
27th-Jun-2026 07:40 am - manas dzīves mūzikas radīšanas gear lielākais apdeits
Sasodīts, es esmu tik laimīgs. Soļojot pretī albuma ierakstam augusta 2. nedēļā, beidzot varu teikt, ka man ir gan 2 izcilas elektroģitāras un ķīniešu lētais lampinieks, kas pārtaisīts par teju boutique amp. 

Ģitāras esmu pielāgojis pēc savām vajadzībām, nomainot noņēmējus, pielodējot abu shēmām treble bleed novēršanas modifikācijas (sastāv no savienota kondensatora (471 pF) un rezisotra (220 kΩ))- griežot nost Volume poci, tonis nekļūst tumšāks. Vienu no ģitārām pārtaisīju par baritona ģitāru (resnas stīgas, skaņojums BEADF#B), otrai uzliku vienas no tievākajām stīgām tirgū (0.08-0.38" izmērs). Par lampinieku plašāk zemāk esošajā tekstā.

Vakar no Polijas beidzot ieradās mana ilgi gaidītā VALVO EL84 (Made in 1960s Hamburg) lampa. Iemūžināju to foto. Īsumā, kopš februāra esmu Bugera V5 Infinium lampu kombja īpašnieks. Lēts, jo tas ir rūpnīcā masveidā drukātajām PCB shēmas platēm bāzēts pastūzis. 5 Watts of tube fucking power! Iebūvēts t.s. power attenuator, kas ļauj nomest jaudu līdz 0,1W priekš spēlēšanas dzīvoklī). Iebūvēts "tube doctor" indikators un self-biasing tehnoloģija, kas nozīmē, ka tūbas darbojas "plug and play" režīmā - nav jānes pie eksperta, kas tās biasos.

Ar rūpnīcas detaļām tas skanēja šaušalīgi - augsts kompresijas līmenis, ātri notiek distorcija, vilnains, pļurzīgs low end, utt. 

Nomainīju rūpnīcas skaļruni pret Jensen C8, priekšpastūža lampu no noname 12AX7 uz Electro-Harmonix 12AT7, jaudas pastūža lampu no noname EL84 uz iepriekš piesaukto Valvo EL84. No tumši, duļķaini skanoša trashy tūbu kombja tas pārtapis par faking boutique sounding kombi ar ļoti dzidru, niansētu, trīsdimensionālu skaņu, dzidrām zvanu augšām un ciešām, savāktām apakšām. Tas arī bija mans mērķis - padarīt kombi tuvāk Fender lampinieku tonālajam profilam (dzidras jo dzidras augšas un liels, bet ciešs low end un vidējās frekvencēs izgriezums, lielāks headroom, mazāks distorcijas līmenis). Es pārsvarā spēlēju tīrajā vai arī viegli distortētu ģitāru, vai arī pretējā galējībā - caur intensīviem fūžiem. Ko es neizmantoju, ir vidējas vai lielas distorcijas skaņas/frekvences (vidēja - OCD Driver, liela - Metal Zone). Vienkārši nespēlēju tādu mūziku, kur vajag šādas distorcijas. 

Drukātās PCB shēmas ir moderns risinājums, kas samazina lampu kombju ražošanas cenu par, nez, 5-10x? Piemēram, vintage tube amps lodējums ir smuki izklāts pa visu plati vai vairākām platēm, kas izvietotas cita virs citas. Tādi konstruēts pastūzis (vintage stilā) ir bezgalīgi lietojams/labojams, jo ir pieeja visām detaļām, to lodējumam - tā, ka tāpēc viegli risināt šāda pastiprinātāja problēmas, kas, kā jau lampiniekiem, agri vai vēlu parādīsies. Ja PCB lampiniekam kaut kas notiek, tad parasti grūti salabot, jo PCB plates kompakto izmēru dēļ grūti piekļūt problēmvietām.

27th-Jun-2026 07:20 am
Jo vairāk es sekoju dažādām demokrātiskām sistēmām dažādās valstīs, jo ciniskāk par tām es jūtos. Ja tas viss ir jānonivelē līdz vienai frāzei, tad demokrātija ir tikai un vienīgi veids kā kādam uz laiku iegūt varu nevardarbīgā veidā. Kas, protams, arī nav zemē metams sasniegums, ja pie tā izdodas pieturēties. Visas tās runas par vērtībām, tiesībām un kompromisiem ir gandrīz korporatīvā bulšita līmenis. Turpinot analoģiju, jā - valsts ir drusku labāka par korporāciju, kas tev maksā algu. Tāpat kā korporācija, valsts var būt spektrā no pieņemamas līdz klaji neciešamai. Arī korporācijā tev var būt labi kolēģi, sociāli ekonomiskie labumi, un viss tas, kas tev dod iespējas komfortā pavadīt no korporācijas brīvo laiku, bet dienas beigās kopējo klimatu nosaka kaut kādi abstrakti indivīdi, kuriem tu kā indivīds neinteresē. Attiecīgi arī demokrātijās politiskā karjera pārāk neatšķiras no korporatīvās karjeras, un cilvēku individuālās intereses var nesakriskt ar valsts interesēm, un viedokļi un priekšstati par šīm dažādajām interesēm bieži vien vispār ir kaut kāds trešais mainīgais vienādojumā. Vai mēs varam labāk, es nezinu. Drošvien tik ilgi, kamēr mēs varam nosargāt visas institūcijas, un tas viss nepārvēršas distopijā vai fiziskā vardarbībā pret pilsoņiem, ir ok. Visas citas vardarbības formas - emocionālās, ekonimiskās un verbālās - kā mēs redzam ir norma.

Un lielā atruna šinī visā ir tā, ka atšķirībā no politikas, par sociālo aktīvismu es tādu cinismu neizjūtu. Katra individuālā aktīvista motīvi var būt atšķirīgi, un ne visas tā izpausmes es uzskatu par veselīgām, bet es tagad neiešu nosodīt to, kā katrs ir nolēmis pavadīt savu laiku uz šīs planētas. Tu vari iztērēt savus tūkstots rūpju kredītus uz desmit cilvēkiem, bet vari izdalīt pa vienam tūkstos cilvēkiem. I'm not a boss of you.
27th-Jun-2026 07:00 am - labrīt, bļ
The foundation of all mental illness is the unwillingness to experience legitimate suffering.

- C.G.Jung
26th-Jun-2026 10:24 pm - mīlu Hamilķi
The Underground Science of the Lazy Lizard School of Hedonism. 

About the documentary: Hamilton explores a clandestine laboratory blasted 100 feet into a dormant volcano. Uncovering the incredible engineering behind this secret facility where chemist Darrell Lemaire synthesized hundreds of kilos of MDMA and novel phenethylamines. Later, discover the advanced room-temperature organic chemistry his protégé used to synthesise LSD.

26th-Jun-2026 09:40 pm
Mani absolūti neinteresē āziešu multiplikācijas filmas.
26th-Jun-2026 09:39 pm
Ja tevi kāds cenšas iesēdināt binārā sistēmā, binārā domāšanā - labējie, kreisie, labs, slikts, utt.- sit pa seju [šeit drīkst izvēlēties savu alternatīvo rīcību] un dodies tālāk, neskatoties atpakaļ. Binārās sistēmas ir paredzētas, lai turētu tavu dvēseli kabalistiskā cietumā. Vienīgi caur abu pušu pilnīgu un galīgu integrāciju, saplūšanu ir sasniedzama dievišķā pilnība jeb Pleroma.
26th-Jun-2026 07:31 am
Pasaule varētu drusku nomierināties ar to gaisa kondicionēšanu. Līdz šim man bija priekšstats, ka Āzijā ir maniere pārspīlēt ar kondicionēšanu, tādējādi mēģinot izpatikt baltajiem tūristiem. Izrādās Lielbritānija ne ar ko nav labāka. Tikko Londonā ārā bija tuvu pie četrdesmit grādiem, bet daudz kur "iekšā", kas ir ne tikai veikali, bet arī vilcienu vagoni, bija pat padsmit grādi vēss. Vēss. Auksts! Tā ir lieliska kombinācija, kad ārā ir iespaidīgi karsts (neizlikšos, ka karstums mani tik ļoti nomocīja, lai es izmantotu "stiprākus" vārdus), un tai pat laikā mani labākie draugi ir pretsāpju un pretsaaukstēšanās medikamenti. Par loģiku kurināt nost energoresursus, lai cīnītos ar klimata pārmaiņu sekām, es nemaz nerunāšu.
25th-Jun-2026 04:03 pm - Earth cult
Divi pēdējā laika funkcionālā ambienta/chillout mūziķi, ko ļoti novērtēju, ir Woob un Mr.Soon. Par Mr.Soon jau rakstīju iepriekš. Tagad par Woob. Iztēlojies mūziku, kur savienojas dabas skaistums ar cilvēces akcentiem. Tā ir mūzika, ko varētu ar drošu sirdi likt klausīties citplanētiešiem, lai liktu saprast labāko no vaibiem, kas iespējams uz planētas Zeme. 


Man reāli slinkums darbināt savu smadzeņu podu, tāpēc iedošu jums ģenerētu info (fuj, preteklis, patērē AI): 

Woob (īstajā vārdā Pols Sīvots) ir britu ambientās un elektroniskās mūzikas producents, kurš kļuva pazīstams 90. gadu sākumā ar kulta statusu ieguvušo debijas albumu 1194. Viņa rokrakstu raksturo kinematogrāfiskas skaņu ainavas, kurās dziļi ambientie slāņi saplūst ar dabas ierakstiem, mistisku noskaņu un smalkiem trip-hopa un downtempo elementiem. Tā ir ideāla audiālā telpa tiem, kas meklē transcendentālu, daudzslāņainu un vizuāli asociatīvu skanējumu pilnīgai prāta ceļojumam.
24th-Jun-2026 05:39 pm
Un šis ir iepriekš piesauktā Janna Pertules eposs! "Jaukā kaulu uzbūve"
24th-Jun-2026 05:33 pm
Pateicos [info]swimpis par šo burvīgo tumšās, "cinematogrāfiskās" un introspektīvās ģitārmūzikas albumu no Somijas - Heroin in Your veins. Aiz šī tīniskā grupas nosaukuma slēpjas mūziķis Janne Perttula.
24th-Jun-2026 03:55 pm
Jupitera kolektivizācija, Saturna individualizācija.
22nd-Jun-2026 02:24 am - spēļu teorija VS hiperspēļu teorija
Analizējot parlamentāro demokrātiju no spēļu teorijas skatu punkta, var nonākt pie balansēta secinājuma - abas puses (tauta, kas deleģējusi savas tiesības pārtāvjiem, kuri tālāk sēdēs parlamentā un darīs to, ko parlamentā dara un parlaments). Taču pasaule ir daudzšķautnaina, niansēta, uz entropiju dabiski virzīta vienība, kas nepakļaujas šādai viendimensionālai, materiālistiskai analīzei. Pareizāk sakot, to var analizēt no spēļu teorijas skatu punkta, bet tad tiks izdarīt aplami secinājumi. 

Viscaur vēsturei un arī mūsdienās "parastais cilvēks" ir atradies asimetriskās attiecībās pret augstmani, sīkburžuju un pat viņa izvēlēto delegātu parlamentā. Šis asimetriskums arī nozīmē to, ka spēļu teorija nav pielietojama konkrēta kāzusa (kur 1 puse = common people, 2. = vara) problēmrisināšanā, jo teorija paredz to, ka abas puses ir vienlīdz informētas, spējīgas, utt. 

Attiecības starp indivīdu un valsti darbojas HIPERSPĒĻU teorija. Piemēram, deputāti komunicēs ar vēlētāju par viņu partijas programmu, radot vēlētājam iespaidu, ka viņi abi spēlē spēli A, taču patiesībā deputāts fonā spēlē vēl citu spēli- personīgās ietekmes un finanšu krāpšanās spēli.

Viena puse patiešām tic, ka process (vēlēšanas, debates, likuma burts) ir pati spēle un mērķis, kamēr otrai pusei šis process ir vien kā dūmu aizsegs, lai realizētu pavisam citas intereses.

Šeit būs plašāk par hiperspēli no viena pētījuma par to:

A metagame, known as a hypergame, occurs when one player does not know or fully understand all the strategies of a game. Hypergame theory extends the advantages of game theory by allowing a player to outmaneuver an opponent and obtaining a more preferred outcome with a higher utility. The ability to outmaneuver an opponent occurs in the hypergame because the different views (perception or deception) of opponents are captured in the model, through the incorporation of information unknown to other players (misperception or intentional deception). The hypergame model more accurately provides solutions for complex theoretic modeling of conflicts than those modeled by game theory and excels where perception or information differences exist between players. This paper explores the current research in hypergame theory and presents a broad overview of the historical literature on hypergame theory.
19th-Jun-2026 08:04 am
Rekomendācija visiem, bet īpaši vegāniem, kas kāda iemesla pēc nokļuvuši Mančesterā. Nočeko Bundobust Brewery, kad tu sāc meklēt vietas, kur paēst. Tur nav tikai alus, kā varētu šķist pēc nosaukuma, bet tie ali, kas tur ir, ir tiešām radoši. Un indiešu virtuve - ir klasiskas lietas, bet ir arī tādas, ko es vidējā Rīgas kariju vietā nebiju sastapis.
16th-Jun-2026 06:58 am
Šī doma izrietēja no vairāku domu virknējuma, kurus es nemēģināšu aprakstīt, bet es iedomājos, ka tam vajadzētu būt īpašam prāta stāvoklim, lai uzstādītu kādam mentālu diagnozi. Un es te nedomāju komentārus soctīklos, bet medecīnas profesionāļus. Tā gandrīz vai ir delūzija pati par sevi. Šis varētu būt līdzīgi kā pārliecība, ka tu vari pacientam ar zāģi atgriezt vaļā krūškurvi, lai veiktu dzīvību glābjošu sirds operāciju, tomēr līķus mēs esam graizījuši un procesu dokumentējuši jau vairākus gadu simtus, kamēr mentālās veselības zinātne ir relatīvi jauna. Kā es te nesen minēju, to pašu serotonīnu mēs esam atklājuši krietni nesenāk kā dažādas zāles, tai skaitā tādas, kas bijušas domātas garīgo kaišu ārstēšanai. Šis ir tāds interesants mirklis, kad mēs dvēseles mokas vairs nemeklējam dziedēt pie priestera, tai pat laikā apzināmies, ka mēs te darām diezgan lielu minēšanu. Un ja mēs to apzināmies, tad tai ir jābūt īpašai sajūtai kādam pateikt - tev, cilvēk, vajadzētu darīt šādi, lai mazinātu garīgās eksistences mokas.

Katram gadījumam minēšu, ka tas ir labi, ka mums tagad ir psihiatri, psihologi un psihoterapeiti, un viņi tiešām spēj daudziems civēkiem arī palīdzēt. Mums biežāk pietrūkst cilvēku, kas spēj pieņemt lēmumus, kā to, kas katru dzīves epizodi izlauž caur eksistenciālām šaubām. Un tomēr cilvēkam, kas spēj reflektēt par dzīves sarežģīto dabu, vajadzētu būt jocīgai sajūtai, kad kādam ir jādod dzīves pamatus ietekmējošs padoms. Tādā piezemētākā versijā nesaistītai ar garīgo veselību, ir diezgan iespaidīga atšķirība, vai tu cilvēkam iesaki atrast jaunu darbu, vai doties kaut kur karot, lai tur atrastu savu dzīves jēgu. Man ir sajūta, ka psihiatru diagnozes vairāk līdzinās otrajam scenārijam.
15th-Jun-2026 08:23 pm - mixed martial arts
Nezinu, kā justies pēc UFC cīņas par vieglā svara jostu noskatīšanās. Tik koncentrētu un bojājošu brutalitāti es nebiju pieredzējis. Tieši pašā augstākajā līmenī nekas tāds nenotiek, jo parasti abi eksperti ir nosacīti balansā. Bet šeit, šeit bija balanss, taču reizē bija vienas puses neliela pārrēķināšanās, trajektorija par pāris grāda iedaļām nedaudz uz nepareizo pusi. Un, iespējams, abi cīkstoņi vairs nekad mūžā necīnīsies - uzvarētājs - jo viņš ir faking leģenda, kuram jau sen bija jādodas permanentā atvaļinājumā (jo dara to pārāk ilgi, taču joprojām ir pašā augstākajā līmenī; bet līdz šim nekad nesasniedzis top pozīciju). Zaudētājs - jo viņa seja tika tā iznīcināta, ka, jā, to rekonstruēs plastiski, bet viņš vairs nespēs caur degunu uzņemt pietiekoši daudz skābekļa, jo "caurules" būs krietni šaurākas rētaudu dēļ. 

Iļja Tuporija (Gruzīņu spānis) vs Džastins Geidžijs (ASV) - jāklikšķina uz vienu no 4 "free server" pogām.
15th-Jun-2026 07:25 pm
Dirt flow earthly
Earthly dirt flow
Flow earthly dirt
15th-Jun-2026 03:00 pm - disciplīnas mūzika VS plūsmas un mirkļa dzirksts mūzika
Pēdējā laikā baudu vēsturisko/klasisko saksafonu. Mēs, parastie ļaudis, saksofona balsi savā iztēlē uzreiz asocējam ar džeza saksofonu - ļoti piesātinātu balsi ar daudz augštoņiem. Bet klasiskais saksofons - tā ir Disciplīna. Kā jau jebkuram klasiskajam instrumentam, kas tiek spēlēts klasiskā manierē, arī klasiskā saksofona galvenais punkts ir forma un funkcija nevis ceļojums un pieredze. Drillējot formu, mūziķis pazaudē visu saistību ar spirituāli-improvizatīvo garu. 

Savā ziņā redzu to kā dvēselisku kastrāciju ar mērķi pietuvoties ideālam. Pietuvoties Dievam. 

Man ļoti patīk spoguļoties šādā disciplinētajā mūzikā, jo mana muzikālā pieredze, kas šobrīd raksturojama kā "vienmēr un visur spējīgs pilnībā abstrahēties, lai no 0 radītu mūzikas plūsmu" pieredze un mana mūzika ir absolūtais pretstats disciplinētai mūzikai. 

Mana mūzika ir dzīvības dzirksts mūzika. Tumšā klājuma izgaismošana, kur gaismā izplaukst ilumināciju alkstošas tekstūras. Es pat neņemos iedomāties, ka ar kaut ko tik viscerāli pulsējošu un no manām iekšām nākošu es varētu spoguļoties Dieva priekšā. Nē, mana mūzika ir Zemes eksplorācijas mūzika. Tās garīgums ir saausts ar šo planētas stāvokli un visu planētas iedzīvotāju garīgumu, spiritualitāti, visas viņu skaļi izkliegtās un vienatnē klusībā čukstos izteiktās dvēseles vēlmes un vajadzības. 


P.S.

No Klauda Delangla sagremojamāka man šķiet šī viņa Debisī Rapsodija saksofonam interpretācija. 




14th-Jun-2026 07:28 pm - par mana albuma ieraksta veikšanas garīgajām un fiziskajām niansēm
Jāatzīst, es kā mūziķis lielāko daļu savas, khm, karejeras esmu half-ass'ojis izpratnes ziņā par savas un/vai kopskaņas ģenēzi. Tikai tad, kad par populārās mūzikas instrumentu, pastiprinājuma un efektu izpratni man sāka maksāt... nē, nē, tas neizklausās labi, jo pienākumu veicu ar mīlestību. Tāpēc kad tas kļuva par manu darba pienākumu, tikai tad es tā patiešām iedziļinājos detaļās. 

Šo prasmju apgūšana paralēli liktenīgi sakrita ar manu 2. dimensijas atvēršanos mūzikas jomā - paralēli basģitāras mākslai, es beidzot izvērsu arī savu ģitāras spēli - tas viss kopā šovasar īstenosies ar sava 1. albuma ieraktstu, kur es atgriezīšos pie 15 gadus neizmantotas tehnikas/tehnoloģijas un iešu analogo ceļu, ierakstoties Tascam 424 MKIII 4 celiņu kasešu konsolē. Albuma tematika arī ir mazāk saistīta ar dziesmu albumiem, kalsiskām, masu sagremotspējīgām dziesmām, bet gan Tīro Mūziku, apziņas plūsmu, autuora pusmūža kontemplācijām.

Patērētāji parasti lietoja Type 1 (ferric tape), kas bija lētāka plašam patēriņam paredzēta kasete ar augstāku basa frekveču potenciālu, bet augstāku trokšņu līmeni. Taču Tascam konsolei ir paredzētas speciālas Type 2 kasetes (Co/Cr tape) ar augstākas izšķirtspējas lenti - paugstināts augsto frekvenču amplitūdas/"izšķirtspējas" potenciāls (šeit sāku jau samierināties ar tematikas vārdu krājuma trūkumu manās smadzenēs) un plašāku dinamisko diapazonu kopumā, kā arī ievērojami mazāku fona troksni.

Analogo ierakstu es tik ļoti mīlu tieši tāpēc, ka tas liek aukstajam māksliniekam būt pilnībā gatavam, klātesošam un savā elementā visu ieraksta laiku, tāpēc, ja tam pieiet no rituālistiska skatu punkta, tad pati ieraksta organizēšana par sevi ir kā tāds ceļojums augšup pa kalna nogāzi pretī klosterim, kas ieskauts grēdas mākoņos. 

Ar vārdu "gatavs" savas mūzikas kontekstā tas šoreiz runā vairāk par spirituālu un informatīvu briedumu nevis līdz perfekcijai atspēlētu tehniku, gatavām dziesmām, kas "vienkārši jāieraksta" (pēdiņās, jo es šobrīd trivializēju - tāds ieraksts ir tikpat svēts kā mans, vienkārši ar citu pieeju un citu mērķi - mans mērķis ir izteikti subjektīvs - savas iekšējās pasaules audiāla eksternalizācija, lai to, kas ir iekšā, manefestētu fiziskajā realitātē; tā sacīt, as above, so below)..

Mazliet kauns atzīt, ka, ja man ikdienā nemaksātu par to, ka darbā brīvbrīžos varu eksplorēt savu muzikalitāti, paņemot rokās jebkuru no 2.stāvā 200 displejos izliktajām ģitārām, basiem, utt. Noteiktās dienās 90% no dienas ir brīvbrīdis, jo nekas nenotiek, taču tas ir reti; parasti ir 50/50.

Darbā, pieslēdzoties pie dažādu darbības principu pastiprinātājiem caur jebkuru no 50 efektu pedāļu kombinācijām, dažādos slēgumos, utt. - vienalga, vai klientu vajadzības, vai savas intereses dēļ. Uzsūcu visu know-how un informāciju kā tāds izkaltis sūklītis un paralēli turu sevi mērēnā izspēles prasmju līmenī, taču gargi ilgtermiņā jau atrodos un turu sevi (apzināti praktizējot šo atslēgšanos no fiziskās pasaules, lai laistu caur sevi ēteru un viemēr taptu improvizatīva mūzika. Tas ir izteikts plūsmas un sirdsmiera stāvoklis, kur es pāris sekunžu laikā varu izslēgt to realitāti, kas man ir apkārt, un, laižot caur sevi jebko, likt tapt mūzikai. Kā plūsmai

Tais brīžos, kad no manis kūsā tik intensīva un stilistiski plaša mūzikas strāva, dažreiz sajūtos kā tāds pārgatavojies nekatrīns, kā reibinoši saldā sula pilnbriedā burtiski pārplēš augļa ietvaru savās alkās izlauzties un oksisdēties, sadegt mūžīgajā aklās un stulbās čūskas, sava pimpja sūkātājas un paš-iznīcinātājas ciklā.

Vadoties no sava dzimšanas datuma 01.07.87 un ķermeņa garuma 187cm, ar AI izkalkulēju, ka, pirmkārt, tā ir spēcīga kosmiska sakritība starp manu dzimšanas dienas datumu un manu garumu. Rezumējot, šeit būs pārtulkota info no AI: " Dzimšanas datums (01.07.1987.) caur tiešo saskaitīšanu veido skaitli 33, kas numeroloģijā tiek uzskatīts par "Meistara Skolotāja" vibrāciju un kalpo kā augstākā oktāva pamata skaitlim 6, kurš simbolizē atbildību, māksliniecisko izpausmi un līdzsvaru. Šī sistēma veido tiešu ezotērisku tiltu starp fizisko pasauli (ko reprezentē skaitlis 6 un oglekļa bāzes matricas kods 666) un garīgo transformāciju, kur skaitlis 33 simbolizē apziņas pacelšanos un alkīmiju — gluži kā enerģijas ceļu augšup pa cilvēka mugurkaula 33 skriemeļiem —, apvienojot materiālo realitāti ar spēcīgu radošo un universālo potenciālu."

Vadoties no dziļākas numeroloģiskas analīzes, secināju, ka jūlijs man būs kontemplācijas, paš-ārstēšanās un dzīves ceļa apzināšanas laiks. Un ap 7. augustu mana jūlija enerģija pāraugs pretējā - viscerālā fizikalitātē, kur intelektuālā ekstāze tiek trasnmutēta no apziņas/zemapziņas sfēras, uz kasešu lenti un tālākā nākotnē mūsu visu skaļruņiem.


Atgriežoties pie praktisā - milzu lepnums par sekojošo: 

Pirms 5 mēnešiem nopirku lietotu PCB printēto lēto Ķīnā stancēto 5W lampu kombi Bugera V5. Pa šo laiku esmu to pārbūvējis par augstākās klases jeb boutique el.ģit.kombi. Protams, tā PCB printēto sirdi mainīt nevaru (vintāž pastūžiem ir lineārā lodējuma plates, kur viss smuki izklāts un, ja nodeg kondiķis, ļoti viegli pašam nomainīt). 

Nomainīju tā skaļruni uz Itālijā ražotu JensenC8 (8” - ģitāras frekvencēm pietiek), kā arī rūpnīcas lineārās, garlaicīgās priekšpastūža un jaudas pastūža lampas nomainīju uz attiecīgi Electro-Harmonic 12AT7 preampam un VALVO EL84 powerampam. Valvo ražotas 60tajos gados Hamburgā.

VALVO EL84 poweramp tūbu interneta nostūros tās mēnešiem ilgi līdz atradu vienu kolekcionāru no Polijas, kurš man pārdeva vienu. Man tā paveicās, ka tās bija tieši Hamburgā ražotās jo man neinteresēja Kopenhāgenas un kur tur vēl ražotās, jo tieši Hamburgas VALVO lampas bija leģendāras ar savu gaisīgo un zvanu skaņām līdzīgo augšējo frekvenču spektru un tādu ķermeni, kas no 1 skaļruņa rada iespaidu par trīs dimensijām.

Tās medīju reverbā un audiofīlu komūnās, jo, saprotams, ka ražošanas un to burvīgā skaņas rakstura dēļ (to augšas skan kā zvani caur maniem jaunajiem Westone Concord I (ražota 1983.g. Japānā) skaņu noņēmējiem (nomainīju esošos keramiskos singlecoil noņēmējus uz ar roku darinātiem Alnico 5 magnētu stratocaster tipa singlecoiliem). Tagad mans pastiprinātājs dzied skaisti un dzirdi. Kad to nopirku, tas skanēja pēc vilnainas, apslāpētas virsmas. 

Kā skanēs mans albums? Vēl nevaru precīzi pateikt, bet fokuss vairāk uz "seemless transitions" un mūziku kā ceļojumu/plūsmu. Instrumenti, ko grasos izmantot: 2 veida el,ģit (lampu kombis->mic->tascam), bass (ārējais preamp->tascam), Korg Volca  Tas būs pretstats komerciālam albumam, jo mana albuma galvenā būtība ir mana teju fiziskā, viscerālā nepieciešamība gŗust uz āru visu, kas mīt manī iekšā, lai panāktu  "as above, so below" balansu.

Viss, pietiks rakstīts. Tā jau esmu pateicis par daudz, nevajadzīgi izšķiedējot savu dzīvības sulu. Jātaupās un jāturpina gatavoties augusta sākumam.
13th-Jun-2026 07:49 pm
A painter should begin every canvas with a wash of black, because all things in nature are dark except when exposed by light", teica Leonardo da Vinči.
This page was loaded Jun 27th 2026, 7:26 pm GMT.