gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2016-08-09 18:17:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Ak jā, te pāris cibās pamanīju runu par dzeramnaudu tēmu. Esmu totāli 100% Rozā kunga pusē. Savā laikā strādāju par pārdevēju daudz smagākā darbā par kafetērijas vai kroga viesmīli un man dzeramnaudu atstāja tikai atsevišķi ļoti labvēlīgi indivīdi, ja bija kaut kas smags jāiekrāmē mašīnā vai kaut kā citādi pamatīgi jāizpalīdz. Neviens pat neiedomātos atstāt dzeramnaudu kasierei, kas saņem kapeikas, bet strādā dvēseli graujošu darbu. Kāpēc tie veitreši utm. viesmīļi ir tik priviliģēti un tas tiek uztverts par normu?
1. Ja viņi saņem algu, kas nav sliktāka par rimčika apkalpotāja (un tā visdrīzāk ir), tad kāda velna pēc viņi ir 'entitled' uz teju vēl vienu algu because reasons?
2. Ja viņi saņem pilnīgas minimālās kapeikas no darba devēja ar domu, ka pārējo samaksās klients - kāpēc man jākalpo attiecīgā iestādījuma īpašnieka pelēkajai ekonomikai?
3. Ko darīt cilvēkiem, kas nestrādā klientu apkalpošanā pa tiešo, bet piemēram, kalpo tautai, kopjot ielas, dārzus etc.?

Iedot bonusu kādam, kas tev iepaticies vai vienkārši aiz laba prāta ir super, bet kā kulturāla norma kādai konkrētai cunftei, pie tam vēl atbrīvojot kādu no nodokļu sloga uz sava rēķina (varētu padomāt, ka tie ēdieni krogos un restorānos tāpēc būtu lētāki) ir nonsenss.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]chrono
2016-08-10 23:10 (saite)
Piekrītu. Algas ir jāmaksā darba devējam, nevis klientam, kurš savu ieguldījumu jau tajā sniedz, maksājot par ēdienu. Dzeramnaudas došana ir kļuvusi par gandrīz vai piespiedu normu, kad uz Tevi skatās kā uz skopuli, kad Tu negribi maksāt papildus naudu viesmīlim jo... viņš vienkārši dara savu darbu.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?