gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2020-04-23 21:18:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Hiperliberālismā ir tā doma, ka absolūta personīga brīvība, ieskaitot brīvību uz jebkura veida izlaidību, ir absolūtā atbrīvošanās no riebīgajiem tikumisma žņaugiem. Realitātē ir tā, ka populācija, kurā dominē izlaidība un hedonisms ir daudz nebrīvāka, vieglāk manipulējama un kontrolējama no augšas. Vāja morāle no pastāvīgas atrašanās pašiznīcinošu kaislību varā padara labu drug slave.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2020-04-24 16:19 (saite)
Tieši tāpēc es ieliku šodien rakstu par amīšiem.

No hiperliberāļa viedokļa amīši ir reliģiski apspiesti, nebrīvi, nabadzīgi cilvēki. Patiesībā viss ir otrādi. Amīšiem, sasniedzot pilngadību, ir brīvība izvēlēties, kādu dzīvi viņi grib. Viņiem ir brīvā iespēja izbaudīt visus liberālās dzīves labumus, tāpēc tā ir informēta izvēle, un 50% izvēlas palikt savās kopienās.

Tālāk, viņi nelieto jaunākās tehnoloģijas. Bet vai tāpēc viņi ir nelaimīgi? Ja cilvēks nevar nopirkt jaunāko iPhone vai nav spējīgs komentēt facebukā, tad viņš ir tikai pasargāts no nevajadzīgiem satraukumiem.

Amīši ir daudz veselīgāki. Viņu dzīves kvalitāte ir daudz labāka.

Viņi ir daudz godīgāki, un ar to viņi ietaupa daudz naudas. Ir skaidrs ļoti daudz regulācijas, noteikumu, sarežģītu prasību jebkurā biznesā un darījumos ir tikai tāpēc, ka citādi cilvēki centīsies viens otru apkāst un apšmaukt. Ja tā vietā mēs koncentrētos uz morālām īpašībām, tad varētu iztikt bez sarežģītiem noteikumiem, un ietaupīt ļoti daudz naudas un nevajadzīgu pūļu.

Amīši ir arī pārticīgi. Viņi strādā lauksaimniecībā un celtniecībā un pelna vidēji 50 tūkstošus dolāru gadā. ASV strādnieki, kas nelieto tehnoloģijas, nu tur, apkopēji, parasti imigrantu laukstrādnieki, kas novāc ražu utt. pelna labi ja 20 tūkstošus gadā.

Amīši arī strauji vairojas, jo viņu ģimenēs ir daudz bērnu. Tiek lēsts, ka 2030. gadā viņu skaits būs pie miljona. Kamēr hiperliberāļi droši vien tikpat straujos tempos izmirst.

Izskatās, ka reliģijas mūsdienās ne tikai neizmirst, bet kļūst nozīmīgākas. Jo pareizi organizētas, tās rada ilgtspējīgākus risinājumus nekā depresīvie hiperliberāļi.

Es līdz galam nepiekrītu amīšu tehnoloģiju noliegšanai, jo tomēr daudzas lietas mūsdienās ir noderīgas, arī internets (lai gan tviteris un facebook noteikti ir devums ar mīnusa zīmi). Ja mēs būtu morāli stingrāki un selektīvāki jauno tehnoloģiju izvēlē, tad varbūt iegūtu daudz vairāk nekā amīši. Diemžēl tādu labu piemēru nav, jo brīvība vienmēr tiek sabojāta ar pašiznīcinošām kaislībām nevis stingru morālo stāju.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-04-25 15:05 (saite)
Jā, es šai tavai domai pilnībā piekrītu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?