gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2016-05-24 19:19:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Ir cilvēki, kuri uzskata, ka jebkuri valsts piešķirtie budžeta līdzekļi kādam pasākumam jātērē tikai šo kādu cilvēku interesēs. Jo 'citi' cilvēki laikam nodokļus nemaksā vai arī viņu viedoklis par lietām ir pārāk stulbs, lai to intereses tiktu ar šīs naudas līdzdalību pārstāvēts. Būtu interesanti noskaidrot pēc kādas metodoloģijas tad jānosaka kurām sabiedrības grupām drīkst tērēt no obščaka, kuras jāignorē.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2016-05-25 18:36 (saite)
Nu jā, pagaidām vispār ir tikai priekšlikumi un diskusijas par top visu. Nav tā, ka ministrija vai LU par varītēm grib šo fakultāti. Bet kā redzams, dažus uztrauc pats fakts, ka tāda diskusijas Latvijā vispār var būt. Až ļaunie teokrāti grib visiem piespiest skaitīt tēvreizi pirms semināra un krustīties, kāpjot pāri alma mater slieksnim. Ņemot vērā, ka Latvijā kristīgā kopiena ir pietiekami liela, neredzu iemeslu šādam overreaction. Tāpat jāpatur prātā, ka eksistē lērums citu studiju plānu, kas nav eksakti un vispār robežojas ar pseidozinātni/nezinātni, teiksim, psiholoģija, vēsture, liela daļa socioloģijas/antropoloģijas/kultūrpētīšanas vai tā pati filozofija. Nekādu taustāmu rezultātu tur it kā nav, bet redz, mācās cilvēki, maksā par to.

Tad jau labāk neliekuļot un pateikt, ka valsts drīkst finansēt tikai eksaktas zinātnes, kuras var dot tehnoloģiskus vai IKP vairojošus rezultātus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]scaramouche
2016-05-25 19:16 (saite)
Ir kas dzirdēts, kādus grādus un ar kādiem tituliem rosina piešķirt absolventiem?

Redz, kopiena varbūt arī ir liela. Bet universitāte ir vieta, kur iegūt zināšanas, nevis vieta, kur taisīt tusiņu. Tāpēc arī prasu, par kādām zināšanām te runā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-05-25 19:39 (saite)
Neesmu pagaidām lasījis par šo garus rakstus un viedokļus. Ja tīri no intuitīvā viedokļa, tad droši vien tos pašus bakalaurus vai profesionālo izglītību/sertifikātu kā citās neeksaktajās zinātnēs - ''esmu pabeidzis šito''.
Daļa iestājas teoloģijas faķī, jo tiešām vēlas saistīt savu dzīvi ar klerģiju un tur gūst pamatzināšanas par sevis pārstāvēto reliģiju + bonusā iemācās lasīt Bībeli, Korānu vai vēl kaut ko oriģinālajās, mirušajās valodās utml. perkus. Tālāk droši vien dodas papildus semināros konkrēti savu konfesiju ietvaros.

Ir cilvēki, kuri to uzskata par labu faķi dēļ samērā plašā zināšanu klāsta, ko var iegūt. Jau pieminētas senvalodas. Viens mans bijušais klasesbiedrs nez kāda ponta pēc iestājās un tagad strādā kaut kādā diezgan augstā ierēdniecības amatā.:) (to uzzināju kaut kad televīzijā, jo viņa vārds/uzvārds tika pieminēts - neesmu ar viņu kontaktējies kopš pirmā kursa).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?