gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2016-12-05 14:11:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
''Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers'', DELFI.

Wannabe dučem noraida iespēju savākt valsts varu savā kontrolē, bet ''populisti'' ir tie otrie.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]pinjons
2016-12-05 15:18 (saite)
Apgaismosi, kā šī "valsts varas savākšana savā kontrolē" būtu izpaudusies?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-12-05 15:49 (saite)
Nu laikam tā kā rakstīts, ja tā nav dezinformācija.
Renzi ierosinātās konstitucionālās reformas paredzēja ierobežot parlamenta augšpalātas Senāta, kā arī reģionālo valdību pilnvaras, stiprinot centrālo valdību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2016-12-05 16:09 (saite)
Augšpalātas darbības ierobežojumi konkrēto reformu izpildījumā ir virzība uz vienpalātas parlamentu, kas pats par sevi nekas nedemokrātisks un nekādas papildus pilnvaras valdībai nedod.

Citāts par reģionu un valdības pilnvarām imho nav īsti precīzs.

"The reform draws a different partition of matters reserved to the State and to the Regions. The so-called "concurrent competence", according to which State law legislates the principles that are later to be implemented by Regional laws, is abolished. All concurrent matters are reassigned to either the State's or the Regions' competence.

The Government can propose legislation to the Parliament on matters that are not reserved to the State, when this is required to protect the juridical or economic unity of Italy, or to protect national interests. Such laws are adopted according to the unicameral legislative procedure: however, when modifications are proposed by an absolute majority of the members of the Senate, the Chamber of Deputies can override the proposals only by voting against them with an absolute majority of its members."

Tiešām neredzu, kas tur būtu tik nedemokrātisks. Manuprāt nekas ekstraordināts priekš unitārām valstīm (kāda skaitās arī Itālija).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-12-05 16:40 (saite)
Tā kā par itāļu sistēmu gandrīz neko nezinu, man grūti iztēloties kā tas izpaustos praksē un cik ļoti tiktu ''nostiprināta centrālā valdība'' ar Rienci priekšgalā, bet šādu izmaiņu pretiniekus saukāt par populistiem ir pilnīgs non sequtur. Apmēram kā saukt par konspirāciju teorijām nepatīkamus viedokļus. Kaut kas riktīgi nav kārtībā ar ļevoku retorikas buzzvordiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2016-12-05 16:46 (saite)
Nesteidzies ar birku karināšanu. Gan par, gan pret reformu piekritēju politiskais spektrs bija visai raibs. Piemēram centriski labējie Nuovo Centrodestra bija par reformu, savukārt komunisti, kā arī kreisā Sinistra Italiana - pret. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-12-05 16:50 (saite)
Spriežu tikai pēc paša Rienci politiskās piederības. Bet vispār, cik sanāk lasīt no pašiem makaroniem, tad viņi uzskata savu politisko dīķi par pilnīgi haotisku, korumpētu miskasti. Varbūt viņiem tiešām vajag duči.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2016-12-05 16:53 (saite)
Pie tā arī daudzi cita starpā vaino esošo konstitucionālo regulējumu un runas par konstitūcijas reformu Itālijā nav nekāds jaunums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?