wildflower ([info]fermenta) rakstīja,
@ 2007-05-12 21:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Mūzika:Meredith Brooks "Bitch"
Entry tags:biofaks, l.a.

norakstam visu nost
Jūtos kā ierauta karuselī, kuru nevaru apstādināt vai izkāpt. Un pati visu esmu iegriezusi. Un nu tikai varu pieskrūvēt, lai skrūvītes neizbirst, lai brīdī, kad inerces moments būs biedzies, es varētu paiet. Bet to jau es varēšu. Vienmēr esmu varējusi.
Saraušanās elementi jeb miofibrillas veido galveno šķiedras masu. Miofibrillu diametrs ir 0,5-2 miktometri, bet garums atbilst šķiedras garumam. Aplūkojot šķiedru mikroskopā redzamas gaišākas un tumšākas joslas, kas novietotas perpendikulāri šķiedras gareniskajai asij. Gaišākās joslas veido izotrtopie (I) diski ar vienkāršogaismas laušanu, bet tumšākajās - anizotropie (A) diski ar dubulto gaismas laušanu. Katra I diska vidū atrodas Z līnija jeb telofragma, bet katra A diska vidū ir M līnija jeb mezofragma. Miofibrillas struktūras vienība ir sarkomērs - miofibrillas fragments starp divām Z līnijām. Elektronmikroskopiski konstatēts, ka katra miofibrilla ir veidota no pavedienveida tievām un resnām protofibrillām. tievo protofibrillu dianmetrs ir 5-7nm un garums 1 mikrometrs, bet resno protofibrillu diametrs ir 10-25 nm un garums 1,5-2 mikrometri. Tievās protofibrillas veido globulārās olbaltumvielas aktīns un troponīns, kuras novietojas uz lineārās olbaltumvielas tropomiozīna. Resnās protofibrillas veido lineārā olbaltumviela miozīns. Miofibrillas (šķiedras, muskuļa) saraušanās ir saistīta ar sarkomēra garuma izmaiņām. kontrahējoties tievās protofibrillas slīd 0pa resnajām protofibrillām, un izotropais disks tiek ievilts anizotropajā diskā. Līdz ar to sarkomērs saīsinās. 2 kredītpunkti. Divu nedēļu laikā 2 ieskaites jāuzraksta, un eksāmens 7tajā.
Viss dubultojas un trīskāršojas. Piedodiet, man nav laika. Matemātikas lekcijas un drāmas teorija vienā laikā, divās dažādās fakultātēs. Un Kristīne ir tik nogurusi, ka noguļ abas. 19. maijs - māmmiņas izlaidums, meistardarbnīca un Vitas dzimšanas diena. E-pasts, ar darbiem, kas jāizlasa. Ierāšanās obligāti ieteicama, mans ir apspriežamo sarakstā. Pārējos neapvainoties.
Līdz 1. jūnijam iesūtāmi kritikas mājas darbi.
Zoo cetrurtdienās un svētdienās līdz septiņiem vakarā, lai savāktu vajadzīgās stundas.
2 classreadingi+4 homereadingi+vārdiņu kontroldarbs un prezentācija angļu valodā. Zinu, ka pati esmu vainīga. Divas nedēļas dzīves nebūs.
Šo vai nākošo nakti taps zemes zinātņu labors. Un tad varēs sākt domāt par semināru.
23.maijs - seminārs zemes zinātnēs, tests ekoloģijā un radošajā psiholoģijā.

Nav slikti. Interesanti, vai es vēl visu kontrolēju un varu paveikt?
Bet, tieši tāds taču pirms kāda laika bija mans mērķis - panākt, ka esmu tik aizņemta, ka nav laika vairs nekam. Un nav laika domāt.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2007-05-13 03:42 (saite)
Hmm... vai atšķirīgajām gaismas laušanas īpatnībām ir kāda loma kontrakcijās? Man pašam šķiet, ka nē, taču pajautāt jau vajag, bioloģijai neesmu pieķēries kurtaslaiks.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]fermenta
2007-05-14 20:15 (saite)
Nu, iznāk gan. Vismaz grāmatā tā bij ierakstīts.
Tur elektronmikroskopā skatoties tā varētu iznākt, ka tā gaismas laušana dažāda..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?