extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2023-03-07 19:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Kāda ir ideāla mājas aptieciņa?
Tā ir tāda, kurā nav nekādu zāļu. Ja tu dzīvo valstī, kur vienmēr pieejama medicīniskā aprūpe un krānā ir tekošs ūdens, tad vienīgais, ko ir jēga glabāt mājās, ir plāksteri nelielām skrambām un marles saite lielākām traumām, kamēr tiek pie ārsta.

Manuprāt, ideāla ir autovadītājiem paredzētā aptieciņa. Tur būs dažādi plāksteri, pārsienamie materiāli, šķēres, pincete, folija, saspraudes.

Neko citu glabāt īsti nav jēgas, ja šobrīd konkrētu vajadzību nevar paredzēt, un jebkura lieta būs izšķērdība. Protams, ja konkrētam cilvēkam jau ir zināmas medicīniskas problēmas un zināmas konkrētas zāles, kas var ievajadzēties, tad ir jēga tās glabāt vajadzībai, lai nav nakts vidū jāskrien uz aptieku. Bet tās jau katrs zinās personīgi, un vispārīgi neko ieteikt nav vajadzīgs.

Nevajag arī nekādus brūču sterilizējamos (jodu vai briljantzaļo), jo ar tiem var apdedzināt audus, kas tikai kavēs dzīšanu. Ja ir bažas par brūces piesārņojumu, tad var skalot ar tekošu ūdeni no krāna.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]iokaste
2023-03-07 22:13 (saite)
Nav jau tādu viegli pieejamu ārstu/feldšeru punktu. Ir jāpierakstās divas nedēļas iepriekš, ja tu dzīvo pilsētā. Ārsts tevi nosūtīs uz analīzēm, kur arī jāpierakstās 2 ned. iepriekš. Ja laukos, tad tas atkrīt, jo tur ārstu nav vispār, nav arī sabiedriskā transporta.
Tā kā - iegūst tas, kurš iemanās pašārstēties. Youtubā ir pat pamācības, kā ārstēt zobus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2023-03-07 22:18 (saite)
Parasti tuvākajā pilsētā vai nedaudz tālāk ir traumu punkts, kur var griezties 24 stundas diennaktī. Ja to apmeklēt nav iespējams, tad var izsaukt ātro palīdzību.

Ja tā ir kāda akūta problēma, piemēram, sāpošs zobs ar pierakstu pie zobārsta pēc 2 nedēļām, tad aptiekās var nopirkt paracetamolu, ibuprofēnu vai lidokaīna gēlu, ko uzsmērē uz zoba, lai to atsāpinātu.

Dzīve mazattīstītās valstīs, ilgi ceļojumi ar kuģi vai pārgājieni pa neskarto dabu ir cits gadījums, kur tiešām ir jēga nodrošināties ar dažādiem līdzekļiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iokaste
2023-03-08 09:42 (saite)
Kaut kādu pašārstēšanos, elementāru pašpalīdzību būtu jāmāca bērniem higiēnas ietvaros - ar pūderi, sodu, kumelīšu vai melno tēju, plāksteriem, to pašu ibumetīnu un ogli. Arī lietot kontracepciju vai kalendāro izsargāšanos, vienkāršu masāžu/vingrinājumus sapulētiem muskuļiem.

Anglijas variants, kur visi sēž uz supermārketu painkilleriem arī nav variants. Aptiekas ieinteresētas peļņā. Izsaukt ātros katrā niekā arī nevar, pie tam laukos tādu nav.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?