extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-06-06 09:56:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Man ilgi urdīja jautājums, kāpēc tik daudzi ārsti mirst no Covid-19? Saprotams, ka viņi arī biežāk inficējas darba specifikas dēļ, bet citādi jau viņiem IFR jeb mirstībai no infekcijas vajadzētu būt ne īpaši atšķirīgai.

Izskatās, ka dati to apliecina. Veselības aprūpes speciālisti nav apdraudēti vairāk nekā pārējā populācija. 600 mirušie uz 1,5 miljoniem NHS nodarbināto. Šeit jāņem vērā, ka ne visi veselības aprūpes speciālisti ir nodarbināti NHS. Piemēram, ap 60 tūkstoši farmaceitu UK nav NHS darbinieki, lai gan viņiem ir līgums ar NHS. Bet tas droši vien īpaši nemainītu aprēķinu – 600 uz 1,5M ir 0,04%. Ja pieņem, ka 30% no tiem jau ir inficēti, tad sanāk, ka IFR ir 0,12%, kas patiesībā ir mazāk nekā pārējā populācijā (CDC aplēses ir 0,4%–1,0%). Tas ir sagaidāms, jo ārsti jau aiziet pensijā pirms kļūst galīgi veci, kad šis risks ir vislielākais.

Atgādināšu arī, ka šobrīd veselības aprūpes speciālistiem ir diezgan liela dīkstāve. Daudziem nav darba, un aizvietotājspeciālistiem (kā pašnodarbinātajiem) maksātās likmes tagad ir zemākas nekā pirmskrīzes laikā.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]heda
2020-06-06 14:14 (saite)
Vai UK ir medicīnas iestādes, kuras nedrīkst strādāt, pakalpojumi, kurus tās nedrīkst sniegt? Mediķu dīkstāves šajā laikā ir totāli neloģiskas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-06-06 14:42 (saite)
Itin nekas šajā epidēmijā nav bijis loģisks.

Cilvēki vienkārši baidās no medicīnisko iestāžu apmeklēšanas, jo tur var viegli inficēties. Sākumā cilvēki nāca uz aptiekām, kur radās drūzma, tāpēc rezultāts ir tieši tāds pats. Tagad aptiekas ir tukšas – visi savas zāles ir paņēmuši mēnešiem uz priekšu.

Domāju, ka tagad cilvēki meklē jaunus inficēšanās avotus – piemēram, dalību protestos.

Bet kuram ir lemts, tam ir lemts. Bija raksts, kā viens cilvēks gribēja saķert šo vīrusu, un viņš gāja pie inficētajiem utt., bet nekā. Nekādi nevarēja aplipt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]neraate
2020-06-06 21:29 (saite)
Brīnos, ka tu brīnies. Gan Itālijā, gan Krievijā, gan Spānijā, gan arī kādu periodu Vācijā trūka respiratoru, masku, kombinezonu, vienu brīdi pat cimdu. Ja cilvēkam bez ēšanas, dzeršanas, čurāšanas stundām ilgi, daudzos gadījumos pat visu maiņu (8+h) jābūt pilnā ietērpā jo fiziski nav uz ko nomainīt un alternatīva ir iet pie slimniekiem vispār bez.. ja maskas tiek sapūstas ar hloru un lietotas atkārtoti. Ja to vispār nav. Ja ārstus netestē, jo pozitīvi testētiem jāsēž mājās, bet vietā nav ko likt..
Ja ņem vērā, ka pīķa periodā pacienti bija arī koridoros, izstāžu hallēs u.tml, ja masku nav pat personālam.. tiešām jābrīnās? Drīzāk likumsakarīgi

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-06-06 21:41 (saite)
Ja tu būtu izlasījusi, kaut ko vairāk par pirmo teikumu, tad saprastu, ka es rakstu, ka ārsti no Covid-19 nemirst vairāk par citiem cilvēkiem.

Jā, viņi ātrāk saķer šo vīrusu, bet droši ne tik ātri kā vecie cilvēki aprūpes namos. Un mirst daudz mazāk par viņiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?