ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2024-04-06 13:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Dakteris teica uz morgu
Kaut kādi emmm pasīvi viņiem tur dakteri Nīderlandē. Ko nozīmē ``nekad nekļūs labāk``? Regulāri tak atklāj jaunas terapijas metodes.

https://www.delfi.lv/life/56017212/psihologija/120008657/28-gadus-veca-fiziski-vesela-holandiete-nolemj-veikt-eitanaziju-depresijas-del?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3Ul3Cd3-Qzp2E1CBEqlN_8dFIDsLGH5qOWMgllWcHMdFSKPmuZGsHCYao_aem_AUA-GeArCjiJclC34jDKp05GF-K2_3crj-TZb76e5iHLEx58GUmobWlZPPIC9lkKKZ2zQqsfTNj2yC_wZ9_Miv2v#Echobox=1712136720

Un šitas ``ētiķis`` ir konkrēti sagājis sviestā:

//Kampenas Teoloģijas universitātes veselības aprūpes ētiķis Stefs Groenvuds skaidro: "Es uztveru eitanāziju kā pieņemamu izvēli, ko piedāvā ārsti un psihiatri, lai gan iepriekš tas bija pēdējais, galējais līdzeklis. Īpaši attiecībā uz cilvēkiem ar psihiskām slimībām un īpaši jauniem cilvēkiem ar psihiskiem traucējumiem, kur, šķiet, ka veselības aprūpes speciālists "padodas" vieglāk nekā jebkad iepriekš."//

un ģenerāls sviests:

// likumdošana taktiski "mudina" sevi nogalināt. To dara arī sociālo mediju kultūra, kas nāvi glamurizē, un radikālo aktīvistu kustība, kas aizstāv tiesības uz nāvi, norādot, ka cilvēkam ir jābūt brīvai izvēlei dzīves beigšanā. //


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2024-04-09 11:36 (saite)
Vēl pie ekonomiskajiem apsvērumiem - kā redzams eitanāzija vispār un sevišķi jaunu cilvēku eitanāzija ir ārkārtīgi reti gadījumi, ja aizvieto ar krioniku tur sanāk daži desmiti tvertņu gadsimtā varbūt, nav jau nekas tāds nepavelkams, var finansēt arī no lielo valstu budžetiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2024-04-09 12:16 (saite)
Daži desmiti tikai līdz brīdim, kad tas kļūst par masu psihozi :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-04-09 12:27 (saite)
Nu tad starptautiskā kriobanka Antarktīdā + par ļoti izteiktu masu psihozi tas kļūst tikai pēc pirmās veiksmīgās atgūšanas, vienalga kura veida un tad jau atkal vajadzība pēc krionikas ies uz leju, paliks tikai retie gadījumi kur pacientam ir tāda smadzeņu kondīcija kādu dotajā momentā izārstēt vēl nevar.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2024-04-09 13:13 (saite)
Par atgūśanu kāreiz gribēju jautāt, vai ir bijuši mēģinājumi un vai sekmīgi?
Bet ir arī citi riski. Nav garantijas, ka ārkāwtas situācijā neatslēgsies dzese, kā arī nākotnes sabiedrība var būt cietsirdīgāka un atkausētos pārdot verdzībā. Jo pamodušies nākotnē bez radiem un draugiem tie ir pilnīgi neaizsargāti, sociāli un tehnoloģisko prasmju ziņā atpalikuši, nekādam tobrīd mūsdienīgam darbam neder un nav arī apmācāmi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2024-04-09 13:18 (saite)
Uz modeļorganismiem ir prelimināri sekmīgi mēģinājumi, bet smadzeņu digitizācija šajā kontekstā, iespējams, ir perspektīvāks pētījumu lauks.

Par pārējo — garantijas ārpus matemātikas nav par neko, bet vismaz man neviens no arī šiem pesimistiskajiem scenārijiem nešķiet tik slikts, lai nemēģinātu izbēgt no permanentas nāves. Protams, tas viss ir izvēles jautājums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2024-04-09 13:18 (saite)
Par atgūšanu: mēs zinam ka izolētu kriosaglabātu audu paraugu var reperfūzēt/ šūnas atdzīvināt.

Par MU - turpinās metodes izstrāde, pašreiz šaurās vietas ir 2 - datu iegūšanas precizitāte un pilnā smadzeņu miodeļa saturoša datora jauda. Abās lēnām tuvojamies vajadzīgajiem parametriem bet tie vēl nav sasniegti.

//Nav garantijas, ka ārkāwtas situācijā neatslēgsies dzese, kā arī nākotnes sabiedrība var būt cietsirdīgāka un atkausētos pārdot verdzībā. //

Tieši tāpat kā tagad nav garantijas piemēram ka transplantācijas vai audzēja izņemšanas ķirurģija izdodas, jebkurai metodei ir riski.

//Jo pamodušies nākotnē bez radiem un draugiem tie ir pilnīgi neaizsargāti, sociāli un tehnoloģisko prasmju ziņā atpalikuši, nekādam tobrīd mūsdienīgam darbam neder un nav arī apmācāmi.//

Smadzenes argitektūras ziņā jau mums ir tādas pašas kā akmens laikmeta cilvēkiem => apmācīt varēs. Tā nebūs problēma + laika arī pietiks.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2024-04-09 13:29 (saite)
Ir sekmīgi reperfuzētas kriokonservētas C. elegans, sk. linku augstāk

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]prtg
2024-04-09 14:28 (saite)
"Tieši tāpat kā tagad nav garantijas piemēram kat transplantācijas vai audzēja izņemšanas ķirurģija izdodas, jebkurai metodei ir riski."

Šis ir cita veida ietekmes riskkategorija, proti, dzīvot/mirt, iepretī ļoti sliktai dzīves kvalitātes, iespējams, ļoti ilgstošā laika posmā, riskam.


Atcerējos Šeklija 'Šis tas par velti' - viss iztērētais jums būs jāastrādā rūdas raktuvēs uz planētas X nākamos 20000 gadus. Bet nemirstība, protams, jums ir par brīvu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-04-09 15:12 (saite)
Nu kādas problēmas, atstrādā 20000 gadus un turpini dzīvot.

Bet ģenerāli nav paredzam tik lieli dzīves kvalitātes riski tik ilgu laiku post - MU pacientiem.

Starp citu pēc smagām ķirurģijām arī ir dzīves kvalitātes krituma risks, ilgi atkopšanās periodi, imūnsupresantu lietošana, visas problēmas no vājas imunitātes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mindbound
2024-04-10 11:36 (saite)
> pašreiz šaurās vietas ir 2 - datu iegūšanas precizitāte un pilnā smadzeņu miodeļa saturoša datora jauda

Skaitļojamā jauda tiks sasniegta ļoti drīz [ziņoju no Centra], pudeles kakli pašreiz ir datu izgūšanas un sistēmu identificēšanas ātrums un rinda aspektu datu ar rekonstrukcijas precizitāti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?