ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2023-07-22 12:12:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
rīta teloss
pie tējas

https://telos.lv/transaktivisms-universitate-3/

Var atzīmēt ka teloss sācis publicēt lasāmākus tekstus, bez reliģiskas plānprātības - ar mēģinājumiem daudzmaz reālistiski paskatīties uz problēmu.

Viena piebilde: Par to pubertātes aizkavēšanu.

Ja es pareizi saprotu tad ideja ir tāda: Ja cilvēkam ir dzimuma identitātes problēmas un pubertāte rada izteiktu diskomfortu, tad hormonāli nobloķējam šo procesu līdz persona pati izdomās un tiks skaidrībā par savu identitāti.

Kur ir problēmas:

1) Smadzenes arī ir endokrīns orgāns, smadzenes arī daudzos aspektos regulējas ar šiem hormoniem. Tātad ja mēs radikāli izmainam hormonu balansu organismā tad izmainam arī smadzenes => izmainam domāšanu un pašu personu. Tā vairs nav tā pati līdzšinējā persona. Protams viņa tāpat laikā būti mainījusies bet pēc šādas farmakoloģiskas korekcijas mainās citādi. Tas ir mēs izmainam tieši to struktūru kas vajadzīga lai izdomātu savu identitāti.

2) Endokrīnie audzēji. Izjaucot steroīdu hormonu - receptoru signalizāciju var norauties uz visādu malignizāciju - krūts vēžiem utt. Protams šitas darbojas abos virzienos, tas ir tas kāpēc ir iespējama anticancer hormonal therapy

https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/types/hormone-therapy

3) ģenerālie metabolisma traucējumi

lietas 2 un 3 var neparādīties uzreiz bet pēc vairākām dekādēm.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2023-07-23 10:38 (saite)
Šos punktus medicīniskā žargonā vispārināti sauc par zāļu ilgtermiņa drošumu.

Nu lūk, šobrīd ir secināts, ka trūkst pierādījumu par šādas hormonterapijas ilgtermiņa drošumu, tāpēc to lietošana nav ētiska, izņemot klīnisko pētījumu ietvaros.

Šis ir gadījumus, kad empātija ir jāsaskaņo ar realitāti. Mēs varam raudāt gaužas asaras, ka cilvēki cieš, tāpēc viņam vajag atļaut lietot nedrošas zāles. Bet tā darīt nav žēlsirdība, jo tas var nodarīt tikai vēl lielāku kaitējumu.

Ir neārstējamas slimības un cilvēki ir mirstīgi. Mēs nevaram izglābt viņus ar gribēšanu vien. Cilvēki ar dzimuma identitātes problēmām fiziski ir daudz labākā stāvoklī nekā kāds, kurš cieš no sirds audzēja vai neārstējama vēža.

Tomēr mentālas problēmas arī ir ļoti nopietnas un nekādi negribu mazināt to ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti. Diemžēl, mēs slikti protam tās ārstēt. Bet eksperimentēšana ar nepierādītām zālēm tik un tā nav attaisnojama.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-07-23 10:42 (saite)
Eksperimentēt kāreiz var un vajag, jo citādi mēs neiegūstam jaunas zināšanas. Protams, eksperimenti ar cilvēkiem tikai uz brīvprātības pamata.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2023-07-23 10:46 (saite)
Tur ir drusku vairāk par brīvprātību. Jābūt zinātniskam ieguvumam – labi organizētam klīniskajam pētījuma ar datu ieguvi utt. Tāpat informētai piekrišanai.

Un nepilngadīgajiem brīvprātības princips ir jo īpaši sensitīvs, jo viņi brieduma trūkuma dēļ ne vienmēr spēj apzināties, ko tas nozīmē. Parasti tiek prasītas arī vecāku atļaujas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?