ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2023-03-24 14:25:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
šito es nesaprotu
// Gan vietēji, gan starptautiski pētījumi liecinot, ka arī skolēnu mācību rezultātiem un klases lielumam ir sasaiste.

"Skolēnu skaits sākumskolā, lai skolēns iegūtu pilnvērtīgu, kvalitatīvu pieredzi izglītībā, ir ne mazāks kā 15 bērni klasē, pamatskolā – ne mazāks kā 20 bērni, vidusskolā – ne mazāks kā 25 bērni klasē.

Lai klase būtu pašpietiekama un mēs varētu skolotājiem nodrošināt labu darba samaksu, skolēnu skaits nevar būt mazāks par 15 bērniem klasē," norādīja ministrijas pārstāve.//


https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/23.03.2023-izm-klase-nedrikstetu-but-mazak-par-10-15-skoleniem.a502096/?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=frontpage

Nē es saprotu ka tur ir finansiālas problēmas, bet pēc būtības tak - jo mazāka klase jo labāka izglītība, jo var strādāt ar katru atsevišķi.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2023-03-24 17:09 (saite)
Publiskā valsts izglītība jebkurā gadījumā ir mēsliņš. Labi ja iemācās lasīt, rakstīt un elementāru aritmētiku. Principā pēc pamatskolas, kurai vajadzētu būt 4-6 klases, labāk iet uzreiz strādāt par mācekli sfērā, kura interesē. Apdāvinātākie un entuziasti iet uz univeru, ja grib gūt padziļinātas zināšanas un advancētēku profesiju. Ja ir gudri, turīgi vecāki, tad vislabāk ir mājmācības, vai nu pašu vadībā vai privātskolotāju, jo tad vēl atkrīt ideoloģiskā indoktrinācija un stulbu pedagogu vai stulbu klases biedru ietekme.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-03-24 17:16 (saite)
Ne tikai valsts bet jebkura vispārēja, uz masu orientēta izglītība cieš no šī tāpēc jā, esmu spiests piekrist. Vēsturiski piemēri arī to rāda.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?