ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2021-11-08 18:06:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Adirred jautājumi par transhumānismu
Tā kā Adirred žurnālā ir kaut kas neriktīgi ar komentēšanu/ settingiem [nē izbanojis viņš nevienu, cik zināms, nav] [ upd. problēmas vairs nav bet lai nu paliek šeit] , tad uz viņā jautājumiem par dzīvi pēc mind uploading atbildēšu šeit.

Tātad Adirred interesējas

a) vai viņš varēs dzert alu
b) vai viņam būs krāns

Sāksim ar krānu.

Īsā atbilde: kaut pieci.

Tātad pēc mind uploading cilvēks dzīvos pamatā 2 variantos [ tie ir interčeinžabli un arī kombinējami]: Kā infomorfs jeb informācijas/ programmatūras struktūra datorsistēmās, uzturoties virtuālajā realitātē vai uzturoties reālajā pasaulē mākslīgā ķermenī.

Ar mākslīgajiem ķermeņiem ir tā kā tagad ar apģērbu vai automobiļiem. Ja ir pietiekami daudz naudas, var būt vairāki. Piemēram fords vai volvo ikdienas braucieniem, glauns mersedess, kolekcijas kadiljaki, sporta poršs un alfa romeo un tad vēl visurgājējs. Ar ķermeņiem tas pats, ikdienas izejamie utt. Var būs vienkārši vairāki, var būt modulāri, ar maināmām daļām. Kur sākas problēmas? Problēmas sākas ja ķermeņa konfigurācija neatbilst smadzeņu iekšējai kartei, tāpēc nu vēl cita dzimuma ķermeni droši vien var uzreiz, bet teiksim zirnekļa, simtkāja, pūķa, enģeļa, helikoptera, tauriņa utt. ķermeņi pa tiešo būs problemātiski, tur vajadzēs speciālus pārveidotājus un/ vai modifikācijas. Protams ar laiku šīs problēmas visticamāk atrisinās un tad varēs ne tikai šo bet arī multipleksijas režīmā vairākus ķermeņus vienlaicīgi un indivīds varēs reizē lietot teiksim dažus vīriešu un dažus sieviešu ķermeņus un uzrīkot sev khm ballīti.

Par otro jautājumu, t.i. alus dzeršanu - garšas/ ožas receptori ir vieni no sarežģītākajiem, droši vien sākumā būs bioprintētu receptoršūnu maināmi bloki, nu bet tagad ir maināmi zobi, tad būs arī šitas. Lai tas alus iet labumā - digestālais modulis, kurā organisko savienojumu ķīmiskā enerģija tiek pārvērsta nepieciešamajā elektriskajā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2021-11-10 13:46 (saite)
/cilvēks ir samests kopā evolūcijas ceļā, tur ir n-tās sistēmas, kas praktiski bezmērķīgi mijiedarbojas, radot vienu kopīgu rezultātu./

Nu jā, pareizi. Tāpēc pirmais uzdevums ir pārnest visu 1:1 strukturāli. Nu tas ir tā kā pārrakstīt grāmatu var arī nezinot valodu/ alfabētu/ zīmju sistēmu kurā tā sarakstīta. Vajag tikai precīzi attēlot visu.

/var izrādīties, ka vajag kaut ko no aknu darbības blakusproduktiem, kaut kādus elektromagnētiskos laukus no visa ķermeņa nervu sistēmas, un vēl kādas mistiskas lietas no pārējā ķermeņa, kuras mērķorientētā sistēmas būvniecībā mēs mūžam neiedomātos./

Nu prakse rāda, ka tik traki nav - mēs transplantējam pacientiem orgānus un viņi no tā nekļūst citas personas. Nākamais solis - visa ķermeņa transplantācija, nu t.i. galvu pievieno citam ķermenim. Pagaidām veiksmīgi izdarīts uz primātiem [Kavanero grupa], ir daži kandidāti mēģinājumam uz cilvēku.

Bet jā tie ir 2 dažādi uzdevumi: Pārnest un veikt izmaiņas. Sāks ar pirmo, tas vienkāršak.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2021-11-11 15:28 (saite)
> Nu jā, pareizi. Tāpēc pirmais uzdevums ir pārnest visu 1:1 strukturāli. Nu tas ir tā kā pārrakstīt grāmatu var arī nezinot valodu/ alfabētu/ zīmju sistēmu kurā tā sarakstīta. Vajag tikai precīzi attēlot visu.

Mhm. Un te mēs nonākam pie problēmām, kuras ieskicē Tompsona eksperiments. Atkārtoju, tas ir eksperiments ar maksimāli vienkāršām FPGA mikroshēmām un tīri vienu darbības parametra pārbaudi. Un pat tur mums pietrūkst izpratnes par fiziku, lai pateiktu, KĀPĒC tas strādā. Un pārnesot to uz čipa kopiju -- tas mēdza nestrādāt.

Bet tehniski strukturālo pārēju varētu mēģināt risināt, piekrītu.

> Nu prakse rāda, ka tik traki nav - mēs transplantējam pacientiem orgānus un viņi no tā nekļūst citas personas.

Es gribētu atzīmēt, ka tehniski runājot, mums nav ne jausmas, vai tā ir, jo mēs principiāli nevaram salīdzināt ar to, cik citādāki vai necitādāki cilvēki būtu bez transplantācijas (well, they'd probably be dead). Bet es piekrītu, ka mēs šeit nerunājam par tik smalkām niansēm, un ka mums nav īsti pamata domāt, ka aknu transplantācija ir padarījusi cilvēku par citu personību.

> Pagaidām veiksmīgi izdarīts uz primātiem [Kavanero grupa]

Par Kanavero es atrodu tikai to, ka viņš ir lielījies, ka to izdarījis, bet nav nācis klajā ar peer-reviewed researchu. Bet tās ir vecas ziņas, pieņemu, ka uz šo brīdi tas viss jau ir pietiekami pierādīts (savādā kārtā neatrodu linkus).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-11-11 18:28 (saite)
Tompsons ir šitas?

https://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.50.9691&rep=rep1&type=pdf

Neuzmanīgi lasīju meibī, bet kopēšanas aizliegumu nepamanīju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?