ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2018-09-03 16:08:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tāpēc visu vajag skenēt, fočēt, digitalizēt

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-45392668


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2018-09-05 02:13 (saite)
Informācija ir invarianta pret nesēju.

Tas nozīmē piemēram ka ja mums ir grāmata, tā satur noteiktu ziņu. Ja grāmatu pāraksta, ziņa ir tā pati. Ja grāmatu pārraksta no papīra lapām uz teiksim folijas lapām, nesējs ir cits, ziņa tā pati. Ja grāmatu nofočē, ieskenē, pārraksta uz magnētiskā diska, lentes utt - nesēji citi teksts joprojām tas pats.

Vai piemēram dators - to var būvēt uz lampām, tranzistoriem, lauktranzistoriem, tuneļdiodēm, relejiem - tas joprojām ir dators, dara vienu un to pašu.


Līdzīgi - ja smadzeņu struktūru izdodas pārnest uz citu, nebioloģisku nesēju tā, lai struktūra korekti saglabājas un var turpināt darboties, tad tās būs tās pašas smadzenes => tā pati persona.

sk. mind uploading

https://en.wikipedia.org/wiki/Mind_uploading

līdz ar to nav tāda ``bioloģiska eksistences veida``, t.i. nav paredzams, ka šādi pārnests cilvēks nevarēs darīt kaut ko ko var cilvēks uz bioloģiska nesēja.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tagad
2018-09-05 02:32 (saite)
i do appreciate the effort (un nesaku, ka man ir taisnība)

es piekrītu, ka ir informācija, ko tu vari pārrakstīt, bet tomēr, cilvēks (dzīvnieks, augs) nav ne grāmata, ne jebkas tāds, ko var reducēt uz simboliem, arī ne datoriem, ne tranzistoriem - tās visas labākajā gadījumā ir šī laikmeta analoģijas kā saprast prātu - iespējams noderīgas, bet ne tādas, kurām sākt kalpot, ar to es domāju, ka ir daļa informācijas, kuru ir iespējams pārnest tevis minētajā veidā, bet ir arī ļoti daudz kā tāda, kas paliek 'ārpus kadra' un ko nav iespējams pārnest.

ja tev ir jāmāca kādam staigāt pēc grāmatas, vai braukt ar riteni pēc grāmatas - vai tas maz ir iespējams. un, piem, kā aug augs - kuram visp nav smadzeņu, bet ir savas izdzīvošanas un komunikācijas stratēģijas - no kurienes tās, ja ne bioloģiski.






(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-09-05 02:36 (saite)
/ bet ir arī ļoti daudz kā tāda, kas paliek 'ārpus kadra' un ko nav iespējams pārnest./

Tāda bija Penrouza hipotēze - ka neironos daļa datu apstrādes notiek kvantu skaitļošanas veidā un tad to tiešām nevarētu nokopēt - bet izrādījās ka tas tā nav - gk tāpēc ka pasākums notiek tik augstā temperatūrā, kur stabilas kvantu superpozīcijas vnk nevar pastāvēt, sabrūk uzreiz. Kvantu datorus dzesē līdz šķidrā hēlija temperatūrām.

Ja šitas atkrīt - tad kas vēl var būt nepārrakstāma informācija?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2018-09-05 02:38 (saite)
/ piem, kā aug augs - kuram visp nav smadzeņu, bet ir savas izdzīvošanas un komunikācijas stratēģijas - no kurienes tās, ja ne bioloģiski./

Nu es jau neteicu, ka bioloģiskās sistēmās datu apstrāde nenotiek, notiek, tikai nav skaidrs kāpēc pieņēmums ka ir tādas datu apstrāes/ to veidi kas notiek tikai makromolekulāros koloīdos, tb bioloģijā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?