Monday, November 12, 2018

9:37AM - divas sejas mākoņos

brīžos, kad ir klusums, dzirdu kreisajā ausī pulsu. izklausās it kā kāds pa smilšainām kāpnēm kāptu laukā no ledus pagraba, soļi tuvojas, bet nekad nepietuvojas.

(2 comments | comment on this)

Wednesday, November 7, 2018

10:32PM

patlaban tiek mainīts ceļa segums mūsu kvartālā - bet tikai naktīs. šobrīd logi ir vaļā un es dzirdu, kā tas notiek. no rītiem nekādas rosības vairs nav, redzams tikai uzlietais asfalts un ceļa zīmes. savā ziņā tas atgādina ķermeņa darbību - kamēr guļu, notiek brīnumlietas, bet tad es pamostos, un - tās joprojām notiek, bet es rosos tam visam pa virsu ar kkādu savu scenāriju, kurš var darboties tikai tāpēc, ka pastāv naktssardze un ārpus-prāta darbinieki, kuri rosās nonstopā, visu lodē, noslīpē un projektē, manas domas spēj rasties tikai tāpēc, ka tām jau ir kur rasties, tās uzkavējas tāpēc, ka tām jau ir, kur uzkavēties, pazūd tāpēc, ka tām jau ir, kur pazust. visas kalkulācijas jau gaidīja šūpulī, aizturētu elpu, pirmā kustība, pirmais grūdiens, pirmā izelpa - jau gatavībā, lai varētu aprēķināt visu tālāko dzīves trajektoriju - pēc visiem perimetriem ar pieri pa taisno stenderē.

(1 comment | comment on this)

8:04PM

ja iekšējā un ārējā pasaule ir saistītas (protams), tad varētu savilkt (saelpot, norīt) sev iekšpusē visu ārpasauli, badīgiem malkiem (līdzīgi, kā suns kož strūklaku vai dārza šļūteni). iespējams, ka tas jau sen ir paveikts un es tikai sevi maldinu, sakot, ka - nevar būt, tas ir kkas cits, lai gan nekā cita tur nav, tikai es un mana īsā atmiņa.

(comment on this)

Tuesday, November 6, 2018

7:19PM - my heart skipped a beat

https://www.youtube.com/watch?v=bQwkbRVqqxU

(comment on this)

Sunday, November 4, 2018

7:39PM

(comment on this)

Saturday, November 3, 2018

2:25PM

pamostoties naktī dzirdēju 3 elpas - 3 līganas elsu un šņākoņu kāpnes, kuras lēnām urbās caur griestiem. tik monotoni un kaitinoši, bet, kad mani jau pa fragmentam vien rāva atpakaļ tumšajos atvaros, no kāda ēnu kambara uznira jautājums - kādēļ gan dusmoties uz pamatskaņu? savu elpu nedzirdēju, tā bija kā stikls, bet pārējās [pamatskaņas] - logu rāmji un griestu sijas, monolīti betona pamati, pulsējoša aortas maģistrāle un mugurkaula skriemeļi, nošu līnijas un alfabēts.

(12 comments | comment on this)

Tuesday, October 30, 2018

6:37PM - bargi, bet interesanti

"A zoologist who observed gorillas in their native habitat was amazed by the uniformity of their life and their vast idleness. Hours and hours without doing anything. Was boredom unknown to them? This is indeed a question raised by a human, a busy ape. Far from fleeing monotony, animals crave it, and what they most dread is to see it end. For it ends, only to be replaced by fear, the cause of all activity. Inaction is divine; yet it is against inaction that man has rebelled. Man alone, in nature, is incapable of enduring monotony, man alone wants something to happen at all costs—something, anything…. Thereby he shows himself unworthy of his ancestor: the need for novelty is the characteristic of an alienated gorilla."

(comment on this)

6:07PM

"When birds look into houses, what impossible worlds they see."

(2 comments | comment on this)

Sunday, October 28, 2018

8:51PM

bbc radio 4 translēja stāstu sēriju 'life at absolute zero', dzirdēju tikai pēdējo 5dien, bet tas joprojām ir iesēdies man prātā.

pusmūža vīrietis paņem grāmatu no plaukta, kuru, viņaprāt, nav nekad lasījis, bet tad pamana, ka grāmatā ir ar zīmuli veiktas atzīmes viņa rokrakstā. viņš apsriežas ar sievu par šo jaut, viņa izsaka dažādas varbūtības un tad ieteic vienk atbrīvoties no grāmatas, jo viņam tāpat to esot pārāk daudz. viņš nevēlas atbrīvoties ne no vienas no savām grāmatām, jo viņam tās saistās ar sevis apzināšanos, savu identitāti - katra grāmata un katra atzīme tajās ir daļa no tā, kas viņš ir.
neilgi pirms tam viņa sieva pieredzēja negadījumu, kurā gāja bojā kāds viņiem zināms cilvēks. viņa ļoti satraukta atgriezās no notikuma vietas un visu viņam izstāstīja. nākamajā rītā viņi klausījās radio un dzirdēja ziņās par šo notkumu - viņš bija satriekts, sieva sacīja, ka viņa taču jau to izstāstījusi vakar, viņš teica, ka atceras, bet tā nebija taisnība, viņš to neatcerējās, tā pamazām šo cilvēku pārņēma šausmas, ka ar viņu notiek kas ļoti nelāgs.

tad sieva, kura sava dzīvesbiedra agrīno alcheimera slimības stadiju kkā mēģina ievirzīt sev par labu, piem, saka, ka viņš esot apsolījis izdarīt to vai šo (viņš baidās atzīt, ka neatceras), un, kamēr viņš veic šos pienākumus, viņa pa kluso atbrīvojas no viņa grāmatām (arī pēc tam sakot, ka viņš ir to ļāvis)

dzīve bez meliem droši vien nav iespējama, bet šajā situācijā ir kkas ļoti pretīgs - vai nu viņu nevienlīdzīgo pozīciju dēļ vai, nez.. reiz dzirdēju, kā tika apspriests tieši šis jautājums - vai var melot šādā nelaimē nonākušiem cilvēkiem un bija variants, ka jā, piem - ja cilv jautā, kur ir viņa mamma un fakts, ka viņa mamma ir mirusi jau 20 gadus, varētu viņu ļoti satraukt un šokēt, tā vietā tu pasaki, piem, ka viņa ir aizbraukusi uz laukiem vai ko tml.

iztēlojos sajūtu, ka atmiņas ir kā dzīva, daudzdimensionāla karte no kuras pamazām pazūd veseli ciemi, pilsētas un valstis un tu tikai nojaut to, ka kaut kas nav kārtībā, bet nezini - kas tieši un kāpēc.

(comment on this)

Friday, October 26, 2018

12:50PM

Current music: Boards of Canada - Macquarie Ridge
(3 comments | comment on this)

Thursday, October 18, 2018

3:57PM - uzpūtīgi, bet interesanti

"Optiskie fenomeni nav nekas cits kā ģeometrija, kuras līnijas tiek vilktas ar gaismas palīdzību, un šī gaisma pati jau ir "otrās pakāpes" materialitāte. Magnētiskajās parādībās jau izzūd visas materiālā pēdas, un no gravitācijas fenomeniem, ko pat dabas pētnieki uzskata par iespējamu apjēgt tikai kā nepastarpināti garīgu iedarbību, paliek pāri tikai tās likumi, kuru īstenošanās, plaši ņemot, ir debesu kustības mehānisms. Pilnīga dabas teorija būtu tāda, kuras iespaidā visa daba izšķīstu inteliģencē.* Dabas nedzīvie un neapzinātie produkti ir tikai dabas neizdevušies mēģinājumi reflektēt pašai par sevi, savukārt tā saucamā nedzīvā daba vispār ir nenobriedusi inteliģence. Tādējādi dabas fenomenos, lai arī vēl neapzināti, jau ir saskatāms inteliģentais. Augstāko mērķi - pilnībā kļūt sev pašai par objektu - daba sasniedz tikai ar augstākās un pēdējās refleksijas palīdzību, kas nav nekas cits kā cilvēks jeb - vispārīgāk - tas, ko dēvējam par prātu, ar kura palīdzību daba vispirms pilnībā atgriežas sevī un, pateicoties tam, kļūst acīmredzams, ka sākotnēji ir identiska ar to, kas mūsos tiek atzīts kā inteliģentais un apzinātais."

*nezinu tulkotāja motīvus tieši šī vārda izvēlē, bet man ir aizdomas, ka gan šeit, gan tālāk vārda 'inteliģence' vietā vajadzētu būt vārdam 'intelekts'

(comment on this)

7:34AM

reiz mēs visi peldējām ūdens spilvenos (kaut kur starp torņu cepurēm un sasprēgājušu ledu, starp melnbaltu ekrānu, debesu apmali un zilās diodes bālo staru)

-

sapnī biju flīžotā istabā, kuras viena siena bija gandrīz līdz augšai aplipusi ar krāsainu parafīnu, zināju, ka manas vainas dēļ un paņēmu lāpstiņu, lai to atlauztu nost, bet tad redzēju, ka netālu uz grīdas ir 2 cilvēki - sastinguši ļoti dīvainās pozās - guļot uz muguras, bet kājām un rokām gaisā, izlocītām neērtos leņķos, turklāt pār viņiem vēl bija pārbiruši eņģeļu mati un konfeti. man kļuva bail, ka viņi varētu pēkšņi atdzīvoties un uzbrukt. tad viens no viņiem ierunājās - lai es nebaidoties, lieta tāda, ka viņš tagad piedzīvo miljoniem lietu vājprātīgā ātrumā, caur viņu skrienot mūžseni notikumi un veselas galaktikas un, ja vēl viņš pats sāktu kustēties, tas vispār būtu neizturami, tāpēc vienīgais veids, kā viņš šobrīd var pieredzēt esošo, ir pašam esot pilnīgi statiskam.

(comment on this)

Wednesday, October 17, 2018

7:11PM

zirneklis la ctruna ir ļoti bīstams, tas ir galvenais priekšlaicīgas sieviešu nāves cēlonis.
reizēm tas ir redzams kādā no telpu augšējiem stūriem - rūsgans, tā kājas stiepjas līdz pat grīdai - izstīdzējuši caurspīdīgas tās met gaisā neredzamus ņudzekļu biezokņus, tos saskatīt ar neapbruņotu aci ir praktiski neiespējami. kad la ctruna pārvietojas, tas izskatās pēc skrienoša putekļa.
tautas paruna saka, ka viņš guļot pēc visām iespējamajām programmām, jo ideāli iekļaujoties visās rindās, dobēs un līnijās. cilvēki reizēm (paranojas pārņemti) ir meklējuši viņu arī tukšās rūtiņās.

ja no rīta ir sajūta, ka esiet aizķepis, tad ļoti iespējams, ka virs jums naktī šūpojies ir la ctruna.

(comment on this)

Thursday, October 11, 2018

9:08PM

vai harijs poters ir beta male?

(8 comments | comment on this)

Tuesday, October 9, 2018

10:06PM

vakara debates

- nevienu pieredzi nevar pilnībā noklāt/aprakstīt/izteikt vārdos vai simbolos, tas vienmēr būs kas vairāk

- pieredze ir fizikas blakusefekts

- tā ir vienk pieredzes reducēšana, neko daudz nepasaka. varbūt tas uz mirkli ļauj justies ērtāk un drošāk, bet tas arī viss

/bezjēdzīga saruna/

līdzīgi ar cilvēku patiku/nepatiku pret citiem. šķiet, ka tās lielākoties ir kādas ļoti pirmatnīgas strāvas(vai kaut kas ārpus definējamā), kuras uznirst virspusē un pēc tam, kad tās jau uznirušas un dejo, tiek racionalizētas, lai atrastu leģitīmu, saprātīgu iemeslu savai patikai/nepatikai

(comment on this)

7:37PM

pamostoties šķita, ka man galvā uzmaukts akvārijs - svaigi nomainīts, šķiet, kāds jau desmitais pēc kārtas. darināts no gaismas un vienā stūrī bija liels, melns punkts (vai mazs, melni pildīts aplis) pazinu punktu, zināju tā jēgu, tikai nevarēju atcerēties nosaukumu - tas ievelk mazu būtņu pūļus sevī un tos pazudina, tad atcerējos - odu distopija.
kāda patiesība pēc kuras vaicāju gan viedo birojam, gan viedo kapitulam, gan viedo katedrālei un viņi visi ar akmeņaini cietu seju lika nojaust, ka vilni nav iespējams pārrakstīt. tajā brīdī gulēju tuksneša smiltīs uz lāpstiņām.

(comment on this)

Sunday, October 7, 2018

7:46PM

kā citplanētietim nodemonstrēt, kas ir viena stunda (bez palīgierīcēm) monotoni 60 reizes skaitīt līdz 60

(comment on this)

7:30PM

Vai iesim uz baznīcu? Šorīt jau bijām baznīcā, satiku savu māsu, viņa bija baznīcā. Vai tu esi kristīta, vai viņš ir kristīts? Tavu vārdu man būs viegli atcerēties. Esmu kaismīgs indiešu katolis, visi mani bērni ir kristīti, kādreiz devos uz baznīcu katru dienu, jā, mana sieva dodas uz anglikāņu baznīcu, bet tas nekas, mēs visi ticam vienam dievam. Vienam dievam. Kurš mums uzdāvināja dievu? Vairs neatceros, varbūt portugāļi vai varbūt kamenes, kad tās sanēja un zumēja dārzā, psalmu pēc psalma, bet, skat, reku viņš ir - virs durvīm, pienaglots, iedomājies, ja sienu baltums būtu olu čaumalas un viņš būtu kā tikko izšķīlies no olas..? Lūk, eņģeļi no vaska nolaidušies uz kamīna dzegas, ja patur rokās, tad rokas smaržo pēc Jēzus. Kādreiz biju pieradis pie daudz siltākas pludmales - kā būtu, ja nopūta varētu pārvilkties pāri kā plēve, nē, es savējo liktu uz ritenīšiem un tā ripinātos pa lidlauku - liela, pelēka svina plāksne. Dārzā uz rozes ziedlapas, burtojot pēdējās siltuma zilbes, kamene lēnītiņām pārtop statujā; ja patur to rokās, tad rokas pēc tam smaržo pēc dieva.

(1 comment | comment on this)

Tuesday, October 2, 2018

12:04PM

dažreiz naktī pamostos un kaut ko pierakstu, no rīta vispār gandrīz neko nav iespējams salasīt

--

jūtos labi, bet pajautāja, kas noticis, jo man esot noskumusi seja. varbūt manai sejai ir zināms kas tāds, ko es nezinu. vienrīt uz ielas dzirdēju kā kāds bērns mēģina pārliecināt savus vecākus par to, ka viņa mute nav viņš un tas, kas tiek ar to pateikts nav viņa pārziņā. vecāki, savukārt, centās pārliecināt viņu par to, ka muti kontrolē smadzenes un smadzenes ir viņš.

(comment on this)

Thursday, September 27, 2018

11:01PM

notiek negadījums, tev ir amnēzija, neko par sevi vairs neatceries. lai palīdzētu kko atcerēties, tev dod lasīt savu cibu. tu lasi un sāc priecāties, ka neko neatceries, lūdz atļauju tālāk nelasīt. tomēr tiek uzstāts, lai tu turpini, un tu lasi un lasi līdz pamazām sāc kaut ko sajust, lai gan joprojām ir nepatīkami, viss vairs tik ļoti neatgrūž un neliek pretīgumā novērsties, tā paiet nedēļas un mēneši un tu esi mierā ar to, kas tur teikts. tad izrādās, ka viņi ir sajaukuši, tā nebija tava ciba.

(3 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 entries)