ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2018-08-08 14:23:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
šajā vietā dzīvo monstri
Pilnīgi nejauši izlasīju ierakstu, ka cilvēks [ja tas ir cilvēks?] taisās mēnešiem nelasīt grāmatas un komentāru pie tā:

//Negribas, lai grāmatas sprauž batonus ausīs. Plus es tērēju daudz naudas grāmatās, ko varētu labāk tērēt drēbēs un kosmētikā, jo pasaule tāpat nenovērtē prātu.//

Noskurinājos un ātri aizvēru to lapu ciet.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2018-08-08 16:53 (saite)
Grāmatas, ja neskaita cītīgu daiļliteratūras klasikas vai citu kultūras pieminekļu izpēti, arī mūsdienās pa lielam satur vai nu šauri specializētu figņu profesionāļiem vai lolkaķu līmeņa beletristiku. Pati par sevi lasīšana veicina valodas izkopi, kas arī ir laba lieta, bet nebūt negarantē intelektuālu pārākumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2018-08-08 16:58 (saite)
Es teiktu, ka lasīšana veicina vēl vismaz arī erudīciju un faktoloģiskās bāzes apjomu, protams, atkarībā no un proporcionāli lasāmvielas satura līmenim un daudzveidībai. Tā, kā grāmatas joprojām ir un paliek galvenais "nopietnas" informācijas formāts, tad es teiktu, ka intelektuālu pārākumu lasīšana nerada (to nosaka pārāk daudz dažādu faktoru, gan iedzimtu, gan iegūtu), bet tik un tā ir pretty much nepieciešama pie tā veidošanas un uzturēšanas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?