Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2015-11-13 14:27:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
vegāniskais mēnesis un tā draudi/izaicinājumi, tātad.

ar ko tu riskē: praktiski ne ar ko.
ko tu iegūsi: visticamāk, neko īpašu.

tas tā, īsumā.

garumā: mēnesis ir pārāk īss laika posms, lai sašūpotu organisma homeostāzi (nu, neesam mēs tik maigi trauslas būtnes), ja vien nepiekopj kādas īpašas self-mutilation aktivitātes, pie kurām vegānisms nepieder (izslēdz tikai noteiktus produktus, nevis veselas uzturvielu grupas, kā, piemēram, slavenais dikāns, kura, manuprāt, arī ir vienīgā reāli bīstamā diēta no cibā manītajām; par laimi, gandrīz neviens nespēj piekopt stingru dikānu, un labi, ka tā)
pat ja cilvēks pārtiks tikai no (pilngraudu) makaroniem un salātlapām visu mēnesi, viņš būs noklājis Absolūti Lielāko dienišķo uzturvielu klāstu, un neviens deficīts mēneša laikā neliks par sevi manīt.

ieguvēji varētu būt pelmeņu un cita džanka patērētāji, ja vien nepārslēgsies uz vegāno džanku totally (pagrūti un padārgi latvijas apstākļos), bet sāks gatavot paši, taču tad galvenais uzlabojumu iemesls būs whole foods uzturkarte, ne speciāli vegāniska; laktozes nepanesības upuri (nav nekāds retums), kuri pēkšņi pamanīs, ka viņiem pazūd gremošanas problēmas un hroniskās iesnas, attīrās āda utt.
(noteikti ir vēl pāris varianti, kas uz ātru roku nenāk prātā)

kopumā: galvenais vegānā mēneša ieguvums būtu tāds, ka cilvēks saprot, ka var dzīvot bez dzīvniekrproduktiem un Nenomirt Uz Līdzenas Vietas, turklāt ēdot garšīgi (atkarīgs no kulinārām spējām gan).

(gribēju uzrakstīt par to, ka vitamīni neietekmē to, ka tev ir labs/slikts garastāvoklis, bet roka nogura (#noteikti no vegānisma), citreiz)


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]chimera
2015-11-13 15:26 (saite)
tas ir par visiem tiem "tu tāds nomākts, padzer vitamīnuzzz"

ļoti, ļoti plašos vilcienos:
- vitamīniem ir noteiktas funkcijas, no kurām tikai dažu un dažas var pievilkt pie mūsu noskaņojumiem
piemērs: vitamīns c piedalās kolagēna sintēzē, no kā ir atkarīgs saistaudu stāvoklis (ok, ja saistaudi degradējas, iestājas cinga un tev krīt ārā zobi, tu neesi īpašs priecīgs, bet tas ir cits stāsts). vitamīnam c ir vēl dažas funkcijas, bet vienīgā no tām, kas kaut cik ir saistīta ar mūsu noskaņojumu, ir zināma loma dažu vairogdziedzera hormonu sintēzē (un es te baaaigi pievelku aiz ausīm)
principā par visiem vitamīniem to var pateikt. slaveno drūmaku bieži saista ar d vitamīna deficītu tumšajos gadalaikos. deficīts var būt pilnīgi mierīgi, bet tā ietekmi tu kā sieviete izjutīsi gk pēc menopauzes, kad kauli sāks strauji zaudēt blīvumu, abet drūmaka tumšajos mēnešos, visticamāk, ir saistāma ar bišk citu saules staru aspektu, par ko uzgūglošu linku, pag :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?