Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2015-10-27 08:40:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
(nagi tomēr niez)

esmu redzējusi vairākus pārus/ģimenes ar vīru kā vienīgo apgādnieku, un vienmēr man šos vīrus ir bijis žēl. gandrīz neviens no viņiem nav bijis autoritārs un varaskārs, toties mode'ā "kas tie par cilvēkiem, ko es dažreiz pa vakariem un brīvdienās satieku, ko viņi no manis grib" gan iedzīvojās praktiski visi.

nekad neesmu redzējusi pārus ar sievu kā trulī vienīgo apgādnieci, toties esmu redzējusi Neskaitāmas variācijas, kur strādā abi, BET sieva zāģē, ka viņai tas vispār ir jādara, VAI ir neapmierināta, ka ieguldījums ģimenes budžetā* tiek prasīts arī no viņas, VAI pelna vairāk par vīru** un acīmredzami uzskata to par sava mūža lielāko sasniegumu.

*jēdziens kā tāds vispār izraisa. sure, kopmaksājumi jādala uz pusēm vai pēc iespējām, bet kleitas, apenes un ģitāras stīgas lai pērk katrs no sava maka.

**labi atalgoto darbu klāsts latvijā, teiksim atklāti, ir ja ne šaurs, tad visai specifisks, un man grūti iedomāties tur salienam visus kāda dzimuma pārstāvjus, neņemot vērā ne spējas, ne intereses. priecājušies būtu, ka vismaz vienam ģimenē tāds ir, un vai nav vienalga, kam.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)

Re: kramere pret krameru
[info]sw
2015-10-27 12:40 (saite)
nu, ja reiz swilku piesaucāt, pieklauvēšu arī es.

esmu bijusi modelī "vīrs nestrādā/ kad strādā, pelna maz, slīkst depresijā" (un čeko www jaunākos mobilos). kad kļuvu single, huhēju no tā, ka, ejot vakariņās ar kādu no draugiem, man ir jāmaksā tikai par sevi.

man šķiet, ir ļoti svarīgi, lai abu pāra cilvēku (riskēju, ka tūlīt atnāks kāds zviedru ģimeņu apoloģēts, bet nu well) devums būtu līdzvērtīgs, be it monetārs vai laika/spēku, UN lai abiem pāra cilvēkiem būtu ļoti līdzīgas devuma definīcijas. diemžēl rūgtums par mīkstajiem pautiem iestājas tad, kad vecene ir pietiekami ilgi performējusi par diviem. tiesa gan, tas, kāpēc viņa ko tādu savē dzīvē ir pieļāvusi, jau ir cits stāsts un stāstāms citos kabinetos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: kramere pret krameru
[info]chimera
2015-10-27 12:45 (saite)
diemžēl
rūgtums par mīkstajiem pautiem iestājas tad, kad vecene ir pietiekami
ilgi performējusi par diviem ----> bet vai nav gadījumi, kad tā ir personīgā ilūzija? gadījums no vecākās paaudzes, kad sieva visu laiku zāģē vīru, ka tas ir pliks kā baznīcas žurka un nespēj uzturēt ģimeni, kamēr viņa To un To, Visu Dara karoče. realitātē: viņa strādā mazapmaksātu, bet kaulus īpaši nelauzošu darbu pie mājām, laika daudz, bet māja kā bomžatņiks, visi ēd pelmeņus utt. vīrs strādā mazapmaksātu fizisku darbu, bīstamu, tālu no mājām, jābrauc ar 2 transportiem, un tiek Nepārtraukti zāģēts. beidzās slikti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: kramere pret krameru
[info]sw
2015-10-27 12:50 (saite)
oi, tādā antropoloģijā man pat negribas iedziļināties, lai arī totāi pieļauju, ka šādu mentāli ielocītu gadījumu ir daudz. man uz to visu ir vairāk psiholoģisks skatījums, redzu to kā sievas veidu eksternalizēt atbildības neuzņemšanos par savu dzīvi un lēmumiem (= vainas velšana uz otru) un vīra sastāvēšanu abusive attiecībās, jo viņš jau kopš bērnības (ar savu tēvsmāmiņu) ir dzivojis abusive attiecībās un citas nezina. vecā paaudze, ko ir audzinājuši kara vai pēckara laika vecāki, vispār izceļas ar savu vajadzību un sajūtu neapzināšanos, jo, viņus audzinot, bija kinda citas prioritātes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: kramere pret krameru
[info]barbala
2015-10-27 13:09 (saite)
šo es sekondēju, tā sacīt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?