Laiku pa laikam var lasīt un dzirdēt kā dažādi ar izglītību un reproduktīvo veselību saistīti cilvēki apgalvo, ka Latvijā ir pusaudžu grūtniecību krīze un, ka pie tā vainojama ir nekvalitatīva vai vispār neesoša seksuālā izglītība. Nenoliedzot to, ka kvalitatīva seksuālā izglītība ir nepieciešama, vēlos pajautāt vai jums, aplūkojot šos datus, rodas secinājums, ka Latvijā ir pusadžu grūtniecību krīze?
Ja šis ir rezultāts tam, ka Latvijā ir slikta vai neesoša seksuālā izglītība, tad secinājums, kas rodas man drīzāk ir tāds, ka varbūt korelācija te nav tik tieša. Nerunājot par to, ka šajā kontekstā šķiet visai apšaubāmi norādīt uz krīzi, jāpajautā - vai galvenais iemesls pusadžu grūtniecībai tiešām ir tāds, ka pusaudži nezina kā ir iespējams palikt stāvoklī, vai arī, piemēram, ka tika lietots alkohols etc.?
Tomass Sauels ir šo jautājumu apskatījis ASV sakarā, viņa secinājumi gan ir vēl neglaimojošāki, proti, seksuālā izglītība nevis situāciju īsti neietekmē, bet gan pasliktina. Ja interesē kā viņš pie šiem secinājumiem ir nonācis, tad iesaku izlasīt šīs nepilnās 3 lpp.
Man šķiet interesanti, ka, piemēram, skola 2030 izņemto materiālu aizstāvībai tika minēts tas pats arguments, ko Sauels min kā klātesošu jau no pagājušā gadsimta: ka sekss un seksualitāte ir pārāk sarežģīti jautājumi, lai tos atstātu vecāku ziņā. Atkal, nenoliedzot to, ka kvalitatīva izglītība ir nepieciešama, problēma tomēr ir tajā, ko mēs uzskatām par kvalitatīvu izglītību un te nu, kā bija vērojams skola 2030 gadījumā, vecāku un dažādu kvīru teorijas speciālistu viedoklis var klaji atšķirties.