None of the Above ([info]artis) rakstīja,
@ 2021-12-04 20:22:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Izņēmums


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2021-12-05 00:30 (saite)
Nu tas ir atkal otrs aspekts. Brīvība prasa būt stipram. Vājajiem vieta ir kazarmā kur viņus pēc pulksteņa pamodina un pēc saraksta paēdina un ir obligāti noteikumi. Bet mēs taču negribam dzīvot kazarmā? Un ja tā, tad ceļš ir - nostiprināt brīvību un likvidēt vājumu nevis pasīvi - ar ierobežojumiem, bet aktīvi - ar izglītību. Lēnāk bet stabilāk. Konkrēti tas nozīmē attiecību psiholoģijas pamatus skolā, protams dzimumaudzināšanu un nevis ``tikumisko`` kas reducējas uz ``seksa nav, fui`` bet zinātnē balstīto, godīgu un racionālu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aborigens
2021-12-05 00:52 (saite)
negribam dzīvot kazarmā, bet varbūt daļai pāris gadu šādas apmācības tomēr nāktu par labu (man noteikti). vājumu nevar likvidēt ar izglītību. nu vismaz ne šībrīža. tur vājums tiek veicināts. visas tās neskaitāmās reizes kad augstskolā pasniedzēji samazināja uzdevumu prasības, jo kāds pasūdzējās, ka grūti (pēdējo grādu ieguvu pirms 2 gadiem) man joprojām liek noskurināties.
es piekrītu, ka brīvība prasa būt stipram.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-12-05 00:58 (saite)
Jā šitas ir problēma. Nevar orientēties uz vājajiem.

Neorientēties uz vājajiem izglītībā - tas ir tieši tas ko tu saki- nepazemināt prasības un kritērijus tāpēc ka kādam grūti.

Neorientēties uz vājajiem attiecību organizēšanā - tas ir brīvības nostiprināšana, nevis visiem uzspiest kaut kādu vienu modeli. Jā tā ir vienkāršāk un vājajiem saprotamāk, bet neorientēsimies uz vājajiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aborigens
2021-12-05 01:15 (saite)
cik interesanti, es to analoģiju redzu pilnīgi pretēji:
neorientēties uz vājajiem attiecību organizēšanā tieši būtu nepazemināt kritērijus un prasības tāpēc, ka kādam grūti. nevienu protams nesit nost vai citādi nedara pari, ja nesanāk. tāpat kā, ja nepabeidz skolu. un protams, ka ir atrunas, sarkanās līnijas un tas viss nav tik vienkārši (ir cilvēki ar disleksiju/ ir vardarbīgi partneri utt).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-12-05 01:21 (saite)
Tikai mēs laikam runājam par drusku dažādiem kritērijiem

Un jā nepazemināt.

Pie augstiem kritērijiem, tas ir inteliģentām iesaistītām personām normāli strādās jebkuri modeļi - monogāmie, poligāmie, poliamorie, dažādu, vienādu dzimumu, vienalga.

Savukārt vāji un neinteliģenti [kas pa lielam ir gandrīz viens un tas pats] iesaistītie iztaisīs elli no jebkura modeļa, tradicionālo monogāmo ieskaitot.

Ja tu iedod priekšrocības vienam modelim, tad priekš vājajiem ir drusku vienkāršāk jo viņi var vienkārši sekot tam kā ir pieņemts. Bet tas nodara pāri tiem kam dotais modelis neder.


(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aborigens
2021-12-05 01:28 (saite)
kaut kas šajā domā ir. kā tev liekas cik % daudz sabiedrībā ir šo vājo?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-12-05 13:58 (saite)
Kā skatās, īsti vājo vrb kādi ~20% bet ir daudz stereotipizēto.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?