None of the Above ([info]artis) rakstīja,
@ 2020-03-10 14:57:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Eiropa *jau* ir piedzīvojusi mēri — demogrāfisko mēri
By 2050, the statistics agency estimates, 15-64-year-olds could make up little more than half of Italy's total population, or 54.2 percent. That would be a drop of around 10 percent from an already low level today, or more than 6 million fewer potential workers, with potentially drastic consequences for productivity and demands on welfare.

It represents "a true numerical decline whose only precedent in Italy's history is the long-ago period of 1917-18, an era marked by the Great War and the dramatic effects of the Spanish flu pandemic", said Istat's president Gian Carlo Blangiardo.

"If until the last century our demographics demonstrated vitality and often helped boost the country's growth, including economic, on the contrary today they could have a restrictive effect," commented Blangiardo.

At the heart of the imbalance is a plunging birth rate, which has been declining for years at the same time as more Italians are living longer. Some 439,000 births were registered in Italy last year, according to Istat, a decrease of nearly 140,000 compared to 2008. By 2016 nearly half of women in Italy aged 18-49, 45 percent, didn't have any children at all.

https://www.thelocal.it/20190620/italy-is-in-a-demographic-recession-not-seen-since-world-war-one


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2020-03-11 16:54 (saite)
Man liekas apgalvojums ir acīmredzams, bet nu labi, ņemšu nopietni.

Citās minētajās valstīs izņemot austrumeiropu tādi eksperimenti ar kapitālisma ieviešanu nav bijuši. Tādi piemēri ar Meksiku ir no sērijas "es sāku smēķēt un saslimu ar plaušu vēzi, bet paskat, šie cilvēki visu mūžu smēķē ir veseli! tātad plaušu vēzis neizraisa smēķēšanu". Ja ir labi redzama secība laikā kopā ar iespējamo izskaidrojumu "sāku smēķēt, pēc tam saslimu ar plaušu vēzi", tad lai sāktu apskatīt alternatīvus skaidrojumus vajadzētu vismaz kaut kādu evidenci. Šajā gadījumā pat nekāds alternatīvs skaidrojums nav dzirdēts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]artis
2020-03-11 17:20 (saite)
> nekāds alternatīvs skaidrojums nav dzirdēts

Tad neesi uzmanīgi lasījis rakstus. Pamatskaidrojums no demogrāfiem ir izceļošana (atvērtas robežas). Speciālisti pie tā nevaino kapitālismu, drīzāk pretēji — komunisms šīs valstis bija tiktāl novājinājis, ka līdz ar robežu atvēršanu, cilvēki izceļoja uz kapitālisma valstīm, kur dzīves apstākļi bija daudz labāki. Vāji.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gedymin
2020-03-11 20:47 (saite)
Es vairāk ar demogrāfiju saprotu dabisko pieaugumu, kura negatīvā bilance austrumeiropā ir tiešas sekas "šoka terapijai" pārslēdzoties uz tirgus kapitālismu.

Izceļošana ir viens aspekts, kur varētu piekrist par labākas ekonomikas (lielāka GDP) vilkmi, bet tas arī nav *tieši* saistīts ar kapitālisma "labumu". Lielāka daļa migrācijas notiek starp kapitālistiskām valstīm. Pēckrīzes izceļošanas vilnī taču nevainosi komunismu? Vispār, vēlme atstāt sociālistiskas valstis jau arī toreiz nebija tīri ekonomiska (brīvība + vilinoša kultūra), kaut gan tā jau ir matu skaldīšana.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2020-03-12 00:18 (saite)
Acīmredzot, kaut kas īsti nebija kārtībā ar sabrukušajām un smagi disfunkcionālajām Austrumbloka ekonomikām, ja reiz vajadzēja šoka terapiju. Nekad iepriekš neviens nebija pārgājis no diskreditētas plānveida komandekonomikas ar stipri ierobežotu privātīpašumu uz normālu funkcionējoši pašregulējošu tirgus ekonomiku.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]artis
2020-03-11 17:53 (saite)
https://www.zeit.de/politik/deutschland/2019-05/east-west-exodus-migration-east-germany-demography

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?