Mon, Mar. 21st, 2022, 10:21 pm

lietas, ko varu ietekmēt, norit labi, - tajās viss labi.
lietas, kas notiek pasaulē.. jāmācās nepārdōzēt, - dažbrīd novērsties un savākties priekš sevis.

un tad ir tās lietas, pēc kurām ilgojos, bet nevaru iegūt: vecāku mīļumu un gādību, ģimenes izbraukumus, ģimenes tikšanās, - ģimenisku siltumu. lauku mājas. vispār kaut kādas mājas, savas cilts bāzi. taču visvairāk man gribas vienkārši mammu un tēti.
"gribu kā citi"
gribētu draugus, kuri aicina darīt jaukas lietas. un man gribētos doties tiem līdzi.

par spīti karam, pandēmijai un piederības sajūtas trūkumam, esmu pārspējusi pati savus izaugsmes plānus, - sūdzēties varētu būt lieki. dzīvoju ērti, labi un mierīgi. mājās vienmēr sagaida kaķuminka un mīļotais dzīvesbiedrs. veselības stāvoklis optimāls un plānos vienmēr jauni mērķi.

tad ko darīt, kad sagribas mātes maigumu? kur var nopirkt kādu tēva gudrību?

Sun, Nov. 1st, 2020, 09:09 pm


  "Apturi Covid" aplikācija kopš piektdienas liek sēdēt mājās. un garlaicība noveda līdz vecajam inbox ēpastam, kur glabājas nepiedienīgas bildes. tās tolaik piecpadsmitgadīgajai man atsūtīja deviņus gadus vecāks vīrietis.
  viss sākās pēc pnd koncerta un turpinājās kādu laiku. lasot šo saraksti, atmiņā uzpeld informātikas stundas, kurās mēdzu atbildēt viņa neķītrajām ziņām, tie piektdienu vai sestdienu vakari Rīgā, kad biju atbraukusi it kā satikt draugus, bet meklēju viņu attiecīgajā bārā. man toreiz likās, ka viss notiek slepeni, jo viņu mājās gaidīja tagad jau par sievu kļuvusī dāma. šķebinoši paliek, apjēdzot visu, kas toreiz patiesībā notika. šķebinoši ir lasīt tos mīļvārdiņus.. tagad man liekas, ka viņam patika sūtīt bildes ar sevi, tās saņēmu neprasot. savukārt, no manis viņš tās lūdzās ilgi, līdz beidzot, cik atceros, aizsūtīju vienu bildi, kur tumsā varēja saskatīt manu krūtsgalu. esmu izdzēsusi. viņš, protams, prasīja vēl, bet vairs tādu bilžu manā dzīvē nav bijis un visdrīzāk nebūs.
  atceros cilvēkus, kuri bija liecinieki tam, kas toreiz notika un vilkās dažus mēnešus. pēc tam man bija draugs Rolands, kurš gribēja izrēķināties ar šo vīrieti, bet atrunāju un sapratu, ka nekad vairs nevienam neko par šo neminēšu. un tad arī viss pārtrūka, izņemot saraksti.

  lasot mūsu saraksti, esmu pārsteigta, ka gandrīz gadu pēc mūsu "kopā būšanas", pieminot, ka smuka jaunā bilde draugiem.lv profilā, viņš beidzot pajautā cik man gadu. atbildu, ka deviņi, kā tolaik mēdzu to darīt. taču nojaušu, ka mans draugiem.lv profils varēja likt saprast, ka deviņi, patiesībā, ir mūsu gadu starpība. cik atceros, reālajā dzīvē mēs vēl tikai pāris reizes netīšām saskrējāmies un sasveicinājāmies. reiz pie Depo ieejas viņš piedāvāja tikt iekšā bez maksas uz kaut kādu Sida dienu vai tamlīdzīgi, jo kāds no viesu saraksta neieradās, piekritu, bet vakaru pavadīju ar draugiem.
  taču mūsu sarakste turpinājās vēl gandrīz septiņus gadus, tā vairāk atgādināja vēstuļu draugu korespondenci, - pārdesmit ziņas gadā. tajās cilvēcīgi tiek apspriestas attiecības, veselība, plāni nākotnei, ziņas par aizvērtiem un jaunatvērtiem bāriem, notikumiem mūzikā un reizēm, kad viens ir redzējis otru kaut kur utt. pāris reizes tika uzsākta saruna par jaunu tikšanos, kas tā arī nekad nenotika.
  vēl pirms aptuveni astoņiem gadiem man bija viņa nr., sarakste turpinājās īsziņu formā, viņš aicināja uz savu pirti pierīgā. atceros to vakaru, kad jau devos uz attiecīgā transporta pieturu, un atceros kā pārdomāju un aizdevos satikt draugus. kopš tā laika viss, mēs vairs neesam komunicējuši.

  tagad, ja kaut kur ieraugu viņu, paliek skumji. sveicināt pavisam vairs negribas. ainas no tām naktīm, kad man bija piecpadsmit, gribētos izoperēt no savas atmiņas. un vissmagākās ir tās dusmas, no kurām es nezinu kā tikt vaļā. dusmas par savu muļķību, dusmas par viņa nesavaldību, dusmas, ka neviens neiejaucās, kad būtu vajadzējis. protams, apgarotākie teiks, ka vajag piedot, piedot visiem iesaistītajiem, mācīties no kļūdām un dzīvot uz priekšu. varbūt vieglāk būs aizmirst.

Fri, May. 29th, 2020, 12:58 pm

tik plēš tos ceriņus vājprāta priekā
atgādina saulgriežu egļu psihozi

Mon, Sep. 9th, 2019, 12:29 am

mani šovakar trīsreiz nošāva. Rumbulā
skarbi. taču mākslai vajag upurus

tika taisīta filma, tas bija gan interesanti, gan biedējoši, katrā ziņā, jautri

Sun, May. 26th, 2019, 05:06 pm

pamosties ziedu smaržas (jeb smaržu, jo dažādas) pilnā istabā ir neizsakāmi jauki!
sadāvināti gan augi podiņos, gan labi laika pavadīšanas atribūti, - Surgunta grāmata, kino biļetes, jauns vads ģitārai, burbuļaparāts, fotofilmiņa u.c. taču neticamākais ir tas, ka piepildījās garāmejoši izteiktā vēlme noskaidrot savu dns saturu.
neticami priecīga par visu, kas pēdējā laikā notiek, no sirds pateicīga visiem un lielajam visam :)

Fri, Mar. 22nd, 2019, 05:05 pm

šodien tāda sajūta, ka drīz jau atkal būs vasara.
bērnībā tas nozīmēja, ka dienas pārsvarā tiks pavadītas pludmalē, tikai dzestruma dzīti dosimies mājās, un arī tad, par spīti, iesim basām kājām.

Thu, Mar. 21st, 2019, 03:03 pm

pēdējo gadu laikā aizvien vairāk patīk simetriskas sejas ar knapi nolasāmu nicinājumu izteiksmē
un turēties pa gabalu no tiem, stilīgajiem, lai to neizdibinātie tēli saglabātu visu simpātisko un pārcilvēcisko manā iztēlē

Tue, Feb. 19th, 2019, 09:21 pm

vakardiena, pēc pulksteņlaika, sākās jau Aleponijā. ciemojās patīkami ļaudis.
darbs beidzās, tam sekoja spilgtu sapņu nakts.
pirmdienas rīts sākās ar dzīvokļa īpašnieka ierašanos, viņš izlika naidīgo istabas īrnieci, man un blakus istabas iemītniecei bija jāparaksta liecība par visu pārdzīvoto jeb izlikšanas akts. un iestājās miers.
cauri dienai sarakstījos ar jau minēto Johanu. vienā dienā dzimuši, vēl aizvien dzīvojam liktenīgās paralelitātēs. perinam perināt randevū kaut kur starp Rīgu un Berlīni.
vakarā traucos uz Ugunsdzēsības muzeju. svinējām kikōnes grāmatas gaismā nākšanu ar mūziku, bildēm, atmiņām un banketu. izteikti dažādi ļaudis vienuviet, bet ar trauslu dzīpariņu kaut kā tomēr vienoti. kā tas mēdz notikt, jautrākais sākās, kad oficiālais bija beidzies un lielākā daļa aizdevusies. beigās jau pavisam mazā pulkā aizdevāmies vēl cituviet, skaisti savādā mīļumā noslēdzām vakaru.
mājupceļā bija jāiegriežas Aleponijā, lai paķertu aizmirsto lādētāju. taču kompānija atkal tik jauka, ka paliku vēl uz pāris glāzēm ūdens, pat aizdevāmies paēst. un zem spoža mēness, kad, pēc pulksteņlaika, jau ritēja šodiena, braucu ar riteni mājup, zinot, ka tur mani sagaidīs miers.

šorīt pamodos laimīga. tas tā nenotiek bieži. pat par spīti aizloga pelēcībai un fōnā vēl jūtamām paģirām. gultā man blakus, kā vienmēr, murrāja Koko, viņam blakus atvērta kikōnes "jūs kavējaties" ar visiem ievāktajiem autogrāfiem (Svena, Helēnas, brāļa, Haņina, Toma un pat Gaiķu Māra). par laimi, vēl nekavējos. pēc rīta rituāliem un pirms došanās uz lekcijām, paspēju vēl izlasīt dzejoli, kas miegā bija uzšķīries:

palodzes striptīzs paralizēts
mēnešu biljards parazitējošs
aizkaru nok-auts
uzčirkst vējā Augušais
un pa gaisu
aizsvilstu
aizsvilst-tu
tu

Fri, Feb. 15th, 2019, 09:12 pm

 Pēdējā laika problēmas ar sievieti, kura īrē citu istabu dzīvoklī, kur drīz jau būsim ar Koko nodzīvojuši gadu, tik ļoti izsita no sliedēm mani visu, no studijām, rūpēm par citām aktivitātēm, pat spēju empātiski komunicēt ar tuvākajām dāmām, ka tikai pēc pāris dienām, dažiem ezotēriskiem uzplūdiem un izšķērdīgu pilsētas izbraukāšanu ar riteni, - tagad, ar Robertu Džonsonu fōnā, sāku apjēgt lietas būtību.


Tas bija pirms, nu jau, teju laikam 5 gadiem, kad atgriezos Lionā no pāris mēnešu solo klejojuma pa Itāliju un ievācos ar Johanu, tālaika draugu no Vācijas, jaunā skvotā.

Pie blakus kaimiņiem notika lielā mājas iesvētīšanas balle, bet nolēmām pievienoties, kad būsim salabojuši bīdāmās durvis savā dzīvoklītī. Uzlikām fōnā, nezkādēļ, Fruščianti un darbojāmies. Bija visai skaļi. Taču, ņemot vērā ballīti turpat, pat neiedomājāmies, ka tas kādu varētu traucēt. Protams, ka traucēja. Protams, psihākais čalis dzīvoja zem mums. Protams, bija izlēmis nebalēties ar pārējiem.

Sākās viss ar durvju dauzīšanu. Johans jau devās to virzienā, kad durvis lidoja gaitenim pāri un iekšā iespērās Džuljians, vai kā viņu tur, vienalga, - apakšējais kaimiņš. Visnotaļ branga auguma, uzpumpējies industriālis, kurš uzreiz leca virsū Johanam, notrieca zemē, tad iespērās istabā, kur sastingusi stāvēju es.

Reti, bet jau iepriekš esmu izjutusi tāda tipa šoku, kad apjukumā nav iespējams saprast, ko darīt lietas labā, kad vari vien paraustīties, fiziskām briesmām tuvojoties.

Tā nu es noskatījos kā šis zvēriskā naida pārņemtais cilvēks, apakšbiksēs un zābakos vien, lidina uz visām pusēm mūsu tikko iekārtoto mājokli, šķaida pret sienām visu, kas pagadās pie rokas. Johans cenšas iejaukties, bet ātri tiek pieveikts ar visnotaļ smagiem spērieniem sejā.

Dzīvoklī ieskrien pāris draugi no ballītes, jo sadzirdēja troksni, centās runāt ar destruktoru, kaut kā nomierināt. Taču viss velti, viņš pat nepaskatās uz tiem, sāka tuvoties man. Esmu istabas otrā pusē, pret logu atspiestu muguru, viņš sāk brist pāri izpostītajam, aiz viņa kreisā pleca pārbijušies draugi kaut ko kliedz, aiz viņa labā pleca saļimis Johans ar asiņainu galvu uz grīdas. Es stāvu, man liekas, noteikti trīcu. Tobrīd koncentrējos uz bikšu sausuma saglabāšanu. Kad zvērīgās acis bija labi saskatāmā tuvumā, nespēju no tām novērsties. Viņš strauji atvēzēja savu labo roku, virs pleca saspringta trīcēja savilktā dūre, izspiestie locītavu kauli notriepti asinīm. Mazliet noraustos, bet saglabāju acu kontaktu. Likās, ka paiet mūžība, gaidīju un centos acīs varbūt ieraudzīt, ko viņš izvēlēsies darīt.

Viņš izvēlējās nolaist savu dūri, pagriezās un metās atpakaļ uz istabas otru pusi, tad sāka spārdīt laptopu, Fruščiante turpināja skanēt, kamēr aparāts tika izšķaidīts pavisam.

Likās, acumirklī ir beigusies vētra, visi vēl kaut ko bļaustījās, viņš atkliedza jau promejot.


Situācijas ne tuvu nav līdzīgas, bet traumu atdzīvina kaimiņienes naidīgums un tā pastāvīgais tuvums.

Thu, Aug. 16th, 2018, 04:44 am

mūsdienu pasaciņa par princesi, kura no pašlepnuma uzcēlusi nevienam princim neuzvaramu torni, bet pati slēpjas šaurā nepārtrauktas sevis žēlošanas pagrabā. dažreiz, aplūkodama neaizslēgtās izejas durvis, princese apcer visu izsapņoto, jau pat pārsapņotu. taču viņa slinki paliek sēžam, iekārtojusies neērtā stūrī. prinči, viņas smalki ģenerētās trīsdimensiju projekcijas lamatu vilināti, reiz pa reizei, ejot garām tornim, izlemj pārbaudīt savus spēkus, domādami, ka tūlīt nocels sev sievu. dažreiz pat kāds nonāk dzīvībai bīstami augstu, taču princese ir parūpējusies, lai virsotne mirstīgajiem vispār nebūtu aizsniedzama. tikmēr viņa paliek pagrabā un apaug ar pelējumu. vai arī kaķu spalvām. nu, vienalga. taču viņa ir parūpējusies, lai visi prinči izdzīvo. pēc spēku izsīkuma, nolaidušies drošībā, tie parasti nolamājas, ja ir sapratuši, ka tas viss bijis velti. citi vien noskurinās vai kādu laiku vēl tic, ka būtu spējuši uzrāpties līdz pašai augšai, ja vējš būtu rāmāks utml. tad tie dodas tālākos piedzīvojumos. un tā paiet ziemas, un tā paiet vasaras.

Mon, Feb. 19th, 2018, 05:43 amKo tik piesardzīgi vāri ko tik labi dzīvojat
Nāve nesoda tik āri ne tik ātri kā jums šķiet

Nāve nav nemaz tik tālu ne tik tālu kā jums šķiet
Nāve arī saka "labi" kad tai uzprasa "kā iet"

Kas tev dārzā tās par dobēm ko tu puķēm kapu roc
Kas tie virtuvē par podiem kādam lopam tev tā kūts

Kas par brillēm tev uz acīm ko tu baidies ieraudzīt
Ko tik gudru grasies sacīt promejošam mēnesim

Nāve nesoda tik ātri ne tik ātri kā tev šķiet
Nāve nav tie augstie vārti kas no abām pusēm ciet


Andris Hiršs

"Literatūra un Māksla", 1981. gada 25. decembris, 13.lpp.

Sat, Oct. 28th, 2017, 10:22 pm

Tue, Oct. 24th, 2017, 11:23 pm

saule jau gatavojās rietam, kad kundze negaidot izbrida no kāpām, steigšus nometa mantas uz soliņa, šnores neatsiedama, nomauca apavus, novilka zeķes, novilka bikses, jaka tika vilkta nost pāri galvai ar pusatvērtu rāvējslēdzēju, tai sekoja džemperis, viņa savāca drēbes murskulī, meta soliņa virzienā, nesagaidot to nolaišanos, jau skrējienā, tad pāri aļģēm, sasniedz vietu, kur ūdens līmenis ir līdz ceļiem un plunkš! viņa paplunčājas uz muguras, rokas, kājas mētādama, pagriežas uz punča.
domāju, ja nāks atpakaļ, pacienāšu ar tēju no termosa, turpinādama sūkt savu iesākto tasīti. kundze turpina plunčāties, dziļāk nebrizdama. uztinu cigareti. atnāk īsziņa un pamanu pulksteni, pārbaudu rokaspulksteni, un tiešām – laiks doties uz staciju. pavēroju apkārtni un saprotu, ka saule ar savu siltumu jau arī kādu mirkli ir prom, cigarete izpīpēta, bet kundze vēl ūdenī. virzoties uz taciņu, kas ved uz staciju, vēl pametu skatienu pār plecu, uztrauca rudens peldētājas fiziskais stāvoklis, bet viss lieliski – viņa jau palēkdamās tuvojās savām drēbēm.
pēc kādām minūtēm divdesmit es viņu pamanīju uz perona, pati sēžot stacijā, jo bija sācis salt, kad nokavēju iepriekšejo vilcienu ar mazu ekskursiju ap to, kas vēl nesen bija Undīne. kundze ņipri čāpoja turpu šurpu, piecpadsmit minūtes gaidīdama vilcienu. cenšoties ar savu telefonu nofotografēt pa upi slīdošo laivu krēslā, vēlme pēc skaistas bildes ar dūmakainu mēnessirpi fonā, beidzot lika kundzei piebremzēt. bet tik uz mirklli, jo šovakar tiešām bija auksts.

Fri, Oct. 13th, 2017, 10:20 am

kamēr gulēju, viņš rakstīja garu epastu.
kamēr guļ viņš, sēžu darbā un lasu.
jau atkal citā pasaules malā un aicina līdzi. vēl aizvien gaida.
bet man ir tik ļoti bail.
reti ir dienas, kad nebūtu par viņu iedomājusies.
reti ir vakari, kad neilgotos pēc miera viņa skavās.
taču visam sava cena.
un tāpēc man bail.
vai nu esmu galīga muļķe, vai nu pietiek ar vienu reizi, lai..
..kad esi bijis ar kādu sajaukts, samalts, saberzts vienā, tad atgūt sevi, maigi sakot, ir grūti.
varbūt es vienkārši bez galējībām nemāku, jo.. kāda gan savādāk jēga? vai tad nav garlaicīgi prātīgi dzīvot?

Thu, Oct. 12th, 2017, 04:16 pm

galvaskauss sāp. visi pieci lūzumi. laikam spiediena maiņas, bet varbūt tā tas dzīst.
pat nespēju piemeklēt vārdus.. loģiski, kaut kas uz zobsāpju pusi. bet iedomājies, ka Tev zobi ne tikai žoklī - arī vaigā, pierē, ap aci un deniņiem. sinhroni smilkst.
pretsāpju ripas ātri mani iemidzina, šobrīd atļauties zaudēt vēl vairāk laika nevaru.
bezjēdzīgi, jo padomāt jau arī grūti.
kā gan gribētos šo un daudz cita atstāt aiz muguras! pāršķirt lapu un atsākt baudīt dzīvi..
taču sanāk vien tā rēgaini plūst cauri dienām. nav veselas miesas, nav vesels gars.
kā vien protu, cenšos rast prieku.
ironiski, Līgas dzimšanas dienā nokārtoju eksāmenu velosipēda vadītāja apliecībai, taču šaubos, ka vēl kādreiz viņu vai kādu citu uz bagāžnieka vedīšu.
dažreiz, nospļaujoties uz miegu, dodos meklēt šajā pilsētā vēl neapgūtas vietas. vienā no tām iemēģināju savu pirmo termosu, vērojot rasu izžūstam saulē.
retāk, bet jaukāk sanāk draugus un paziņas sastapt. gan ilgi plānoti, gan nejauši. priecāties par viņu un radinieku dzīves jaunumiem.
bet jūtos kā darva viņu klātbūtnē, jo nevaru sniegt priecāšanās simbiozi. doma par to, ka esmu darva, dara vēl skumjāku un tā uz priekšu - tumšā bezdibenī iekšā.
tāpēc labāk palikt maliņā, cik vien tas iespējams, nebojāt skaisto kopainu. kad būs kas priecīgs, ar ko dalīties, tad varbūt jutīšos jūsu cienīga.

Fri, Sep. 22nd, 2017, 12:13 am

vai man ir tik daudz spēka, lai ar vienu grūdienu izšķaidītu savu galvu pret tuvāko (galds, siena, seifs, palodze)? pabeigt asfalta šīvasar iesākto.

Wed, Sep. 20th, 2017, 08:00 pm

''Mehāniskais Veidenbaums'' un piens ar zemeņu garšu.
laba nogale, atmiņai paliks Haņina parakstītā grāmata un vēsturiskās fantāzijas afiša ar visu iesaistīto autogrāfiem.

Thu, Sep. 14th, 2017, 01:01 am

šodien manā darbadienā ietilpa vienīgās ābeles apzāģēšana un žalūzijas nomaiņa. nesen bija jāmaina ūdensmaisītājs un aizķeršanās gadījās tikai ar ūdens padeves nogriešanu, kas, lai gan, mazliet sarežģīti, bet atrisinājās. teju katru dienu kaut kas jālabo. vai kāds pods, pilošs sifons, izļurgājusies mēbele.. utt. kā menedžerei, laikam jau man būtu jāsamenedžē, lai ir kāds cilvēks, kurš tādas lietas nokārto profesionāli, bet pašai to darīt sanāk gan ātrāk, gan lētāk. un, ja godīgi, fiziski taustāms padarītais sniedz daudz lielāku gandarījumu, tajā slēpjas sava veida meditācija, kas ir pilnīgs pretstats maniem tiešajiem darba pienākumiem.

Wed, Sep. 13th, 2017, 11:19 am

''When I was depressed, people told me, ‘Hey, you’re great, don’t worry about it,’ and that makes it a thousand fucking times worse,” he says.That’s the whole point of depression. You know you’re better than you’re doing right now and you can’t do anything about it, so when someone tells you that you‘re better, it just drives you deeper and deeper down the hole until you just make a decision – you’re gonna face your fears or dry your tears, you’re gonna fight it or not. I just felt some unknown responsibility to fight it. It’s never easy.'' 
- M.M. 

Sun, Sep. 10th, 2017, 10:40 pm

vakar ieklausījos sevī. beidzot.

lai gan, biju apņēmības pilna jau no paša rīta, kas izvērtās par vienu no tiem, kad viss krīt no rokām ārā un nespēj secīgi paveikt lietas, aizdevos uz darbu un nosēdēju savas 12h, vēl aizvien apņēmības pilna, tad čāpoju siltajā vakarā mājup.. cilvēki, cilvēki, cilvēki. apņēmība pazuda vienu cigareti pirms mājām. jā, Gabrāns un Mēness muzejs, neskaitāmas performances un festivāls kopumā – pievilcīgi. bet zinot sevi, jau varēju iztēloties, cik ļoti nožēlotu iziešanu no mājām, sastopot pirmo pūli. un ne tikai tas, visu jau var paciest labā kompānijā, taču man tādas nebija, daudz vieglāk jebkas ir paciešams, iesildoties ar kādu grādu, taču man šie prieki ir liegti. sapratusi, ka dzīvoklī esmu viena, pieņēmu vislabāko lēmumu – palikt uz vietas un svinēt Koko piecu gadu jubileju. ballīte ar trīs trakiem kaķiem un baldriānu! pēc nejaušības principa, uz apli tika drillēta Bjorkas ''Post'' kasete. nolēmu vēl arī pieveikt pēdējos lielos abu istabu iekārtošanas darbus. visā visumā, man liekas, ka mūsmāju baltā nakts noritēja vienreizēji labi. ap trijiem vai četriem naktī, ieritinoties gultā, jutu gandarījumu un nemaz nenožēloju visu garām palaisto, jo blakus priecīgi murrāja Koko.

20 most recent