tauta spriež [entries|archive|friends|userinfo]

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[May. 29th, 2016|04:12 pm]

martcore
vēl ar mangālu var mēģināt doties uz visādiem reiviem
stroboskops ir, lūk, būs jums arī dūmi
linkpost comment

[May. 29th, 2016|03:49 pm]

alefs
Uzzināju, ka Janka nomiris.

Janka bija par mani dažus gadus vecāks čalis no perifērijas, kas dzīvoja vienu ielu augstāk. Bērnībā par viņu manas spilgtākās zināšanas bija tādas, ka pamatskolā vecāki Jankam nopirka mokiku, lai tādējādi pierunātu sekmīgi pabeigt septīto klasi. Ar mokiku viņš braukāja visu dienu, bet, par spīti tam, sekmes neuzlabojās. Pēc tam vecāki viņam nopirka Deltu, lai viņš labāk mācītos devītajā klasē. A Deltu Janka braukāja visu dienu, bet ar atzīmēm bija, kā bija.

Kaut kad viņam izšķīrās vecāki, un viņš palika dzīvot turpat pie mātes, vien pārceļoties uz saimniecības ēkā izbūvētu telpu. Sāka šo to darīties ar automašībām, un kādu laiku pagalmā mēdz stāvēt dažādas veci grausti. Reiz ar mašīnu mēģinot ietrāpīt savā pagalmā, viņš iebrauca ielas otrajā pusē tieši pretī esošajos manas krustmātes pagalma aiztaisītajos vārtos. Bet visvairāk viņš interesējās par sociālo dzīvi vietējo korišu sabiedrībā un dzeršanu kā visus vienojošo elementu.

Strādāt Janka nestrādāja, vien šur tur palīdzēja mātei mājas darbos. Vēl viņš palīdzēja tērēt mātes nopelnīto, kā dēļ māte arī vēl pēc pensijas vecuma sasniegšanas turpināja strādāt. Ar māti viņš pa laikam arī sabļāvās un iekaustīja, bet sadzīvē tam, šķiet, nebija īpašas ietekmes, un viņi turpināja dzīvot kopā.

Kad no regulārās dzeršanas sāka parādīties pamatīgas veselības problēmas, ārsts esot sacījis, ka šī nodarbe nu būs jāmet nost. Janka gan jau, ka saprata ārsta viedumu, bet tomēr gaudās, ka aliņu ta’ griboties. Laikā, kad Janka centās atmest, arī sociālā dzīve redzami pasliktinājās, un šis posms neturpinājās ilgi. Mana krustmāte stāstīja, ka nesen esot bijis redzams pavisam dzeltens, laikam aknas, bet tagad ir noticis tā.

Jankas māte, kas parasti staigā gaišās drānās, nu ietērpusies tumšā. Tikai no šī signāla perifērijā tad arī uzzinājuši, kas noticis.

Un man tagad ir jādomā, vai Jankam ir bijusi velti nodzīvota dzīve vai arī varbūt gluži otrādi.
linkpost comment

memento mori [May. 29th, 2016|01:45 pm]

po
[Tags|, , ]

linkpost comment

[May. 29th, 2016|12:11 pm]

martcore
/domīgi/
vai ir kaut kādi aizliegumi, kas neļautu man lodžijā ieviest mangālu un tur cept šašliku
ja reiz mums te aizliedz atklātu uguni mežos, kur tad lai vēl es to daru
link4 comments|post comment

via ērmanītis [May. 29th, 2016|11:01 am]

martcore

ja tā ir ofic aģitācija, tad iedodiet mums vismaz kādu cerību. iedodiet vismaz šķēpu rokā! vai lingu! skraidot ar to pakavu drīzāk pats sev izdauzīsi zobus....nu, cepure vismaz ir....rozā šinšillas manto...

link9 comments|post comment

[May. 29th, 2016|10:19 am]

martcore
a jaunajā dūmā aizvien vēl nav nepieciešams pārlādēties, vai ne
kur mans vienkāršais proletārieša prieks "ATRADU MISKASTĒ PATRONAS!!11"

upd: nu un avots visam pārējam neizsīkstošajam joku fontānam

celtnieku brigadieris: njā. drosmīgs risinājums. šo koridoru neviens skaidrā prātā vispār neatradīs. jūs uzskatāt, ka tas ir nepieciešams?
arhitekts: ugu
brigadieris: tas viss?
arhitekts: nē, ziniet, noliksim šeit rocket launcheru...
brigadieris: kāpēc??!
arhitekts: es tā redzu pasauli
link1 comment|post comment

mornin' [May. 29th, 2016|09:47 am]

po
[Tags|, , ]
[mood |travmay]

link3 comments|post comment

[May. 29th, 2016|09:38 am]

martcore
kaut arī pie visa oklahomas anarhisma viena lieta tur nekad nemainās
kad komanda sāk domāt "čota mums punktu nepietiek uzvarai", visas galvas pēkšņi pagriežas serža ibakas statistikas virzienā, kur viss, kā mēs mīlam, 1/6 trīnīšos un 40% no sodiem
pēc tam rasels bezpalīdzīgi pagriež galvu uz otru pusi, a tur oklahomas galvenais nou hau, pointgārds bez metiena robersons, nosaka "da nu jego nahuj" un iet uzvarēt maču divatā ar kevinu
linkpost comment

[May. 29th, 2016|08:00 am]

bauda
[Tags|, , ]
[music |Pyramids of Mu]

8 dziesmas, ko vakar iegādājos bandcamp. Pārsvarā (izņemot 1&2) krievu vičhaos. Rītarosmei


1
2
3
4
5
6
7
8

Kā mani sajūsmina tā fīča, ka bendkemps nopauzē iepriekšējo gabalu, kad tu sāc atskaņot jaunu (pat tad, ja tas notiek citā logā/tabā) un tev nav jāskrollē kilometru, lai atrastu vajadzīgo stop pogu. Kāpēc jūtūbs vēl to nav ieviesis?!?

linkpost comment

par putniem [May. 29th, 2016|08:10 am]

f_g
[Tags|]

Baloži tiešām ir atgriezušies! Guli gultā un dzirdi, ka uz palodzes nadziņi skrapst un dūdo... ;)
linkpost comment

Putni [May. 29th, 2016|07:17 am]

bauda
[Tags|, ]

Vecajā elektrības kastē dzīvo zīlītes, klētī bezdelīgas, (šoreiz) kūts paksī cielaviņas, žagatām ir ligzda augstāk kalnā pie lazdām, lai gan bieži saimnieko tepat pagalmā. Kur mīt strazdi, nezinu, bet ir, agrāk bija dobumā vecākajā ābelē no visām, bet šogad laikam citur. Rietumu eglēs vēl maija sākumā ligzdoja lauka balodis. Tad ir vēl viens mazputnu pāris, kurus nepazīstu. Pļavā katru dienu ganās (3-5) dzērves un medī nenosakāms skaits vanagu/klijānu. Reizēm nočiept kādu sienu atlido kaimiņu stārķis; kad izšķilsies atvase un ligzdā nepietiks vietas, tad lidos sēdēt uz mana elektrības staba. Vēl kaut kur ir pūces (ausainās), precīzi, nezinu kur, bet ūjo katru vakaru un pa dienu mēdz sēdēt ābeļdārzā.

linkpost comment

Kinoblogeri [May. 29th, 2016|06:48 am]

bauda
[Tags|, ]

Jāsaka, ka ne tikai [info]affair ierēc par kinoblogeriem (dažiem), bet es arī, jo tas ir tik smieklīgs pasākums, ja tā padomā. Tev (teiksim, Sergejam X) ir draugi un līdzekļi un sakari, un tu uztaisi kinoportālu ar maldinošu nosaukumu (jo tajā tomēr nevar rakstīt kurš katrs, lai gan daži t.s. blogi par to liecina), bet tas nekas, jo tev, nu, kādam no Sergejiem vai abiem, ir zināms prestižs, kā arī kanāls jūtūbā, un tad jūs FC rīkojat tos seansus Kinoblogeri piedāvā, uz kuriem tik un tā ir jāpērk biļetes, vnk šo to var redzēt uz lielā ekrāna ātrāk/varbūt vienīgo reizi Latvijā vispār. Tas viss ir lieliski, bet kas notiek? Sergeji sarīko seansu, piemēram, Koenu jaunākajai filmai, kas ir ne mazāk lieliska kā visas pārējās Koenu filmas šajā gadsimtā, un tad jūs tur visi tā draudzīgi kinoblogeriski sanākat... un kāds ir rezultāts? (Es esmu Letterboxdā, kur tam ir ļoti viegli izsekot.) Gandrīz nevienam tā filma fucking nepatīk! (Labi, es pārspīlēju, bet kinomīlim nebūt sajūsmā par Čau, Cēzar! ir tas pats, kas "nepatīk".) "Noteikti ne Koenu labākā." Nuja, jo labākā ir Nopietnais vīrs, ko arī vidējais kinoblogeris nemaz nesaprot un svabadi liek trīs zvaigznes no piecām. Kādā vsp sakarā? Es skatījos mājās ar korejiešu titriem, trīsreiz vēlāk un trīsreiz lēnāk, un biju sajūsmā! Kas tas ir, vai tur vainīga ir skatīšanās lielā kinosnobu barā vai kaut kādi (self-)awareness issues, kas traucē uztverei, es nezinu, bet jau apriori redzu, ka lol nau werc. Taču tu drīksti neņemt vērā manu viedokli, galvenais, mīli labu kino, jo this just my unbenign morning trolling, jeaolusies and hatreds and stuff, skip, lel

link2 comments|post comment

nba [May. 29th, 2016|06:43 am]

martcore
jāsaka, es nedaudz gaidīju, ka vestbrūks savā tīģeruzvalkā dosies arī laukumā
tomēr
gada mačs, biedri. un septītā spēle būs jau līdz totālai baltkvēlei
linkpost comment

14.maijs-28.maijs [May. 28th, 2016|10:07 pm]

f_g
[Tags|, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ]

bildes un lasāmviela )
linkpost comment

[May. 28th, 2016|10:08 pm]

martcore
no pirmā atkārtojuma - ramosam klistāltīrs ofsaids
link1 comment|post comment

vientuljo piedziivojumu tops [May. 28th, 2016|06:45 pm]

methodrone

kaut kad pirms meenesha es gaaju vienaa no savaam garajaam pastaigaam sveetdienaa. iisti nezinaaju kur ieshu taapeec vienkaarshi gaaju pa vienu no high streets. pagaaju garaam vienam charity book shop, apstaajos, apgriezos uz papeezha un iegaaju iekshaa, aizstaigaaju liidz mind body spirit sadaljai un acii uzreiz iekrita graamata 'mystery experience', nopirku un veelaak vakaraa maajaas saaku lasiit. lai arii taas graamatas galvenaa doma ir aptuveni 'wow! existence! just wow!', man taa ljoti patika, jo autors shkjita ietveeris visus svariigos skatpunktus, bija unstoppably engaging un man tas pashai arii izraisiija nepretenciozu mentaalu wow. saaku rakaaties internetaa, kas tas pa autoru, kas vinjsh ir un kur ir un vai vinjam gadiijienaa nav kaut kaadas runas vai lekcijas tuvaakajaa apkaartnee. atradu ka ir gan un pasaakums veel grandiozaaks nekaa viens pliks graamatas autors.

lieki piebilst, ka ierodoties man dveesele spurdza un viiteroja kaa mazs paradiizee ielaists zvirbuliitis. tas pasaakums notika zoliidaa lekciju hallee pie regent's park, bija sapulceejushies kaadi 50-80 zoliida izskata sievietes un viirieshi, apseedos uz beigu pusi labaas rindas kreisajaa malaa un peetiiju programmu pirms viss saakas. turpmaakaas 5 stundas jutos kaa ienirusi viskraashnjaakajaa, mistiskaakajaa wisdom okeaanaa. pirmais runaataajs bija optimistisks, duushiigs viirietis ar garu sirmu zirgasti, kursh runaaja par neiespeejami krutu dzheku no shkjiet 16. gadsimta  Heinriku Kunrathu, kursh shkjiet saprata visu par kosmosu, alkjiimiju, astronomiju, astrologjiju, dievishkjo, mistisko, metafizisko, zinaatnisko reizee. peec tam viena fifiiga bet zoliida sieviete un peec tam arii viirietis runaaja par Robertu Fluddu, kursh izskaidroja pasaules un cilveeka rashanos un arii dievishkjaa materializeeshanos un radiitaajspeeku caur cilveeku. Fludds arii to visu attainoja ar ziimeejumiem, kas ir piesaatinaati ar metafiziku, vinji tos ir apkopojushi graamataa, kuru es nopirku, un skatiishos un lasiishu vasaras vakaros seezhot uz diivaana, un saldseerigi bet grandiozi veroties aaraa pa logu uz  vakara maakonjiem un juutoties mistiski. peec tam runaaja ljoti nopietns bet sirsniigs viirietiitis ar mazaam bet dedziigaam bruunaam aciim un sirmiem matiem. vinjsh runaaja par Karlu Jungu un Junga dveeseli un atzinjaam. uzzinaaju ka Jungs savus dziljaakos apzinjas okeaanus baisos ir aprakstiijsis graamataa kas saucas 'the red book', gribu to nopirkt. beigaas protams runaaja mans 'mystery experience' dzheks Timothy Freke, vinjsh neko jaunu nepateica, ko nebuutu izlasiijusi vinja graamataa, bet bija jauki vinju rezeet klaatienee, runaajot vinjsh novilka kurpes.

pasaakuma beigaas es biju saviljnjota. kuratore teica, ka peec pasaakuma visi ir laipni ieluugti uz refreshments kafeteerijaa, lai parunaatos un apmainiitos iespaidiem. es protams, uzreiz savaacu savas mantas, somu, meeteli un graamatu un pirmaa devos projaam, pa celjam iegaaju toletee, ejot araa nogaaju garaam kafeteerijai kur visi zoliidie kungi un daamas bija sapulceejushies uz refreshments. aatraak devos aaraa, lai vinji neredz kaa es vientule pagriezhu muguru un aizeju. es arii buutu gribeejusi runaaties tur ar vinjiem, dzerot kafiju no mazas baltas kruuziites un uzkozhot kaadu biskviitu, klausoties vinju vaardos, balsiis un skatoties sejaas, smaidiitu. izgaaju aaraa, gaaju gar regent's park, garaam augstiem beerziem kuros shuupojaas veejsh, gaiss bija mazliet mitrs bet svaigs, gaaju garaam gracioziem viitoliem, veel ziedoshiem cerinjiem, smarzhas, lekniem tumshi violetiem iirisiem, mirdzeeja peecpusdienas saulee, viss smarzhoja, mazliet bija veejsh, kaklaa man bija stangas un aiz deninjiem aiz uzaciim. man shkjiet man pasaulee vairs nekad nebuus neviena drauga ar ko runaaties par lietaam, es vienmeer buushu tas cilveeks kas aiziet no vietaam pirmais, es nekad nevareeshu buut kafeteerijaas ar iespaidiem. mani iespaidi zuud nebuutiibaa. es visam sliidu cauri kaa maza caurspiidiiga stikla lodiite.

tad es simts gadus gaaju pa baker street, elpojot mashiinu izpuustaas gaazes, liikumojot cauri cilveekiem, pazuudot puulii, kljuustot caurspiidiigaaka un neeksisteejoshaaka liidz izbeidzaas domas

link4 comments|post comment

atziņa. [May. 28th, 2016|04:27 pm]

miera_upe
man nekad nekas nebūs gana labs un tas man bessyyy.
linkpost comment

[May. 28th, 2016|03:56 pm]

martcore
vienmēr kaut kas dzīvē ir jāpamēģina pirmoreiz
tagad es pamēģināju paklausīties džo kokera albumu "the best of joe cocker"
labāk uzreiz būtu pamēģinājis narkotikas, kas izraisa smagu atkarību
linkpost comment

[May. 28th, 2016|03:08 pm]

martcore
pollu par madrides čempionlīgas real vai atletiko es netaisīšu
te kāds reāli ir par madrides real? es tam neticu
link2 comments|post comment

[May. 28th, 2016|02:06 pm]

martcore
vai arī, teiksim, tas, ka sievietēm krūtis nav identiskas un simetriskas
a mums rokas un kājas ir identiskas un simetriskas
tur taču pat pēc skilliem tās dzīves laikā kļūst dažādas, ja pareizi saprotu, tad, piemēram, labročiem labajai rokai ir jākļūst vairāk attīstītai, nekā kreisajai, jo pārsvarā ar to darbojies, par kājām es tik smalki nepateikšu, bet tur arī ir jābūt kaut kādai fiškai
link5 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]