tauta spriež [entries|archive|friends|userinfo]

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Komunālais dzīvoklis centrā - 2 izolētas istabas [May. 28th, 2015|08:37 pm]

dziivo_te

[emiilia]
Piedāvāju 2 istabas komunālajā dzīvoklī - istabas ir izolētas, nav jāiet caur kādu citu istabu vai jākomunicē ar kaimiņiem, veido burtiski savu atsevišķu "dzīvoklīti". 
Vecā māja, augstie griesti, katra istaba aptuveni 16 m2. Pirms gada, pusotra veikts remonts, skaisti griesti. Koplietojama virtuve, vannas istaba un tualete.

Mēnesī 170 eur, konstants maksājums visu gadu (iekļauti komunālie un īre, reizēm jānoziedo daži eiro par gāzi).

Dzīvoklis ir Tērbatas ielā - viss sasniedzams kājām.


Ja ir interese, raksti uz dariijumi pie gmail  
linkpost comment

[May. 28th, 2015|08:26 pm]

saldumi
Es arī nevaru saprast, vai gribu iet praidā. It kā jau ir sajūta, ka tā ir pareizā lieta, ko darīt, tāpat kā tad, kad gāju uz zibakciju pie operas vai mītiņu pie Krievijas vēstniecības, vai taml (nu, par šādām lietām nav daudz jādomā - ir svarīgi parādīt, ka pietiekami daudziem cilvēkiem nav vienalga), un tajā pašā laikā man ir problēmas, kā kādā nesenā sarunā mēs ar kādu cilvēku to nodēvējām, ar visu to poniju pusi, nu, proti, homoseksuāli cilvēki nav nekādi pokemoni, kam obligāti jāģērbjas krāsainās drēbēs un jāiet izkliegt saukļus. Kaut kas tajā visā man nepatīk. Tas būtu tāpat kā lepoties ar savu ādas krāsu, tautību vai taml. - tās ir cilvēkus raksturojošas pazīmes, kas vienkārši ir un viss - man liekas, par tām nebūtu ne īpaši jākaunas , ne jālepojas, ne jāsatraucas - protams, protams, nebūtu tad, ja pasaule būtu daudz labāka vieta, ar daudz vairāk iejūtīguma un veselā saprāta, es zinu, ka Latvijā praids ir ļoti svarīgs, un tajā pašā laikā es nejutīšu sirdsapziņas pārmetumus, ja tajā dienā man būs citi plāni, turklāt es neesmu skapī, es par savu seksualitāti esmu pilnīgi atklāta, bet tajā pašā laikā es nejūtos tā, ka būtu absolūti nepieciešams iet to izpaust milzīgā cilvēku pūlī (nu, labi, mani arī kopumā ne visai sajūsmina doma par atrašanos pūlī). Un, man šķiet, ka tikpat liela pilsoniskā aktivitāte ir, ja es mēginu savai ģimenei izskaidrot, ka homoseksualite nav nekas slikts.

Ok, tad jau redzēs, vispirms tiksim galā ar izglītības forumu.
link1 comment|post comment

[May. 28th, 2015|04:12 pm]

ulvs
Paskat, kādā festiņā mēs, Židrūns, 6. jūnijā uzstāsimies, nosaukums "Maize". Rekur vairāk info

plakāts )
link1 comment|post comment

par kluso dabu un gandrīz vai kluso dabu [May. 28th, 2015|01:25 pm]

ulvs
Vadoties pēc lj user martcore ieteikumiem par cibu atdzīvināšanu, sākšu ar klusās dabas foto, kas uzņemts pirms pāris dienām pie bijušās "Vernesāža" uz akmens sētas, kas apvij jaunās krievu ēstuves "Tokija" terasi. Virs tās ir kaut kādi koki ar daudz koši zaļām lapām, un kādā no lapotnēm laikam slēpās ligzdiņa. Atvainojos par asumu, nākotnē solu labākas fotkas, jo mans smārfons - kaut kāda Nokia Lumia viena no 1. versijām - beidzot sāk atdot galus (varu tikai saņemt/nosūtīt sms, zvani nestrādā - uz ekrāna var saskatīt pietiekoši), pateicoties n-tajiem kritieniem, sašķeltajam ekrāna stikliņam un citām nejaukām blaknēm, ko nespēju izārstēt.  

Un turpināšu ar stāstu iz dzīves, ko tikko atceros! Otrdien, Ž mēģinājumā pīppauzē, kas siltajā laikā notiek uz bijušās "Elektras" 3. stāva jumta (mums tur ir iekārtota tik glauna jumta terase, ka es pat teiktu, ka šo telpu vajadzētu nopirkt, nevis īrēt, un tad pārdot pa dārgo burvīgās terases dēļ). Kāpēc es to pieminu? Mūsu dziedošais ģitārvīrs K. k-gs (vecums jau atbilstošs, lai uzrunātu šādi, manuneciloprāt), kāpjot laukā pa logu (tā teikt, durvis uz terasi), vakara tumsā uz terases seguma - melni darvota jumta, kas, ja tam pielaistu uguni, gruzdētu lēni un patīkami - neredzēja 2 milzīgus sikspārņus, kam viņš uzkāpa tā, ka viņi sāka spiegt daudz zemākā frekvencē par savu kruto ultraskaņu. Deducējām, ka viņu "čiep-čiep" bija pārāk augstas frekvences, lai tie būtu putni, jo, goda vārds, sākumā likās, ka viņš ir uzkāpis strazdu pārim, bet, dzīvnieciņiem cenšoties pamest mūsu rezidenci, viņi kaut kā, nezinu, kā to pārvietošanās metodi nosaukt, ar spārniem plandoties, propulsēja sevi līdz jumta malai un, krītot lejā, aizlaidās kaut kur tumšajā, siltajā pavasara vakarā.

Vispār šādos vakaros es tik ļoti novērtēju dabu un to dzīvības/nāves ciklu, kas ir daba. Ikgadējo plaukumu. Kaut kad svētdien stundu pirms pusnakts man bija aptuveni stundu ilgs gājiens pa Maskavas forštates "lauku" sektoru - to, kur ir gan siltās, laika zoba skartās, taču tik mājīgi iederīgās koka mājeles, gan zālāji, pauguriņi un koki plaukumā, kas tās daudzviet ieskāva. Velīnajā pavasara gaismā tavs ceļš cauri tādām ielām kā Mazā Kalna un Katoļu šķiet tik miera un meditatīvas harmonijas pilns, kā arī patīkamais cilvēku trūkums uz ielām, ļauj pilnībā nodoties fenomenam "daba pilsētā". Tās laikam ir dziļas bērnības atmiņas no Āgenskalna, kā smaržu un ainu asociācija noteikti manī ir iesēdusies līdz kaulam, katru gadu izraisot neviltotu prieku par tik triviālām parādībām kā sezonu nomaiņai tipiskie elementi. 

klusā daba )
</div>
linkpost comment

[May. 28th, 2015|11:03 am]
evia
pabeidzu beidzot prečeta soul music, tik foorši lasīt labu literatūru un pārtikt no labas mūzikas. wiuwiu. nez, vai būtu jēdzīgi tā pavadīt visu mūžu.
linkpost comment

[May. 28th, 2015|01:22 am]

saldumi
[Tags|]

One student asked what delusions were like.
"I read this description somewhere, and I think it's perfect," I said. "Having a delusion is like being at home, in your usual world, and becoming absolutely certain there's a tiger in the next room."

(Roberta Payne "Speaking to My Madness: How I Searched for Myself in Schizophrenia")
linkpost comment

[May. 28th, 2015|01:05 am]

saldumi
Bet jā, varbūt es tiešām sen neemu mācījusies skolā (uni grupu darbos pp vienmēr taisa kāds cits, bet viena es runāju bez) un varbūt es pārāk ilgi jau dzīvoju mazvizuāli uztveram lietas, bet es tiešām nesaprotu, kāpēc cilvēki ir tik apsēsti ar powerpointu un visādu video rādīšanu, tb - tas viss ir ok, bet, ja ar to sāk pārāk aizrauties, tas kļūst nomācoši. Katri pieci vārdi, ko cilvēks pasaka, nav jāuzraksta prezentācijā. Tas, starp citu, laikmeta jau tā iedragātās koncentrēšanās spējas neuzlabo. :)

Lai nu pasaule dzīvo, kā tai patīk, bet man prezentācijas piektdien nebūs, jo es runāju tikai desmit minūtes, un slaidu pārslēgšana tikai paņemtu laiku, kuru es varu izmantot stāstot lietas. Un man būs kedas un spilgti zilas zeķbikses ar visiem viņu formālās ģērbšanās noteikumiem. Jūs taču zinājāt, ka esmu jukusi? Ja nē, then you will find out soon enough.
link2 comments|post comment

[May. 28th, 2015|12:28 am]

martcore
te cilvēks atnesa aizvēsturisku laptopu
pēc vairāku mēnešu uzraksta ekrāna stūrī у вас нелегальная копия виндоуз kompis beidzot pēc obligātās uz izvēles programmas izpildīšanas iepriecināja īpašnieku ar permanentu bsod
varbūt kāds vīruss?!, centās atminēt mīklu īpašnieks

uzliku viņam cilvēcisku vindu un kaut kādā džankjārdā pat atradu strājošu draiveri tīkla lana adapterim
taču manu netu viņš ne tas, ka totāli atsakās pieņemt, rāda, ka zakontačījies, sūta kaut kādus mikroskopiskus pakadžus šurpu turpu, bet saitus vaļā never, un šādi heteroseksuālā ceļā viņam pārējos draiverus man neuzlikt
varbūt kāds specjālists var minēt, kur ir triks
kaut kādos dupļeksos vai kur
ja nu kas
link5 comments|post comment

[May. 27th, 2015|10:39 pm]

saldumi
Kaut arī man pēdējo pāris gadu laikā ir izdevies apgūt zināmu racionalitāti, es zinu, ka es funkcionētu daudz labāk, ja mācētu lietas neņemt tik ļoti pie sirds, ja es varētu pasauli turēt no sevis mazliet tālāk, tikai mazdrusciņ, tad būtu tik daudz vieglāk. Bet es nevaru. Pasaule vienkārši ar mani notiek. Visu laiku. Tas ir, kā es rakstīju par sāpošo pēdu - tā man ir ļāvusi pamanīt, ka es visu laiku kustos, un es tur neko nevaru darīt, it kā es būtu svārsts virs pasaules kartes - neapzināta, impulsu izraisīta kustība.
linkpost comment

divarpus nedēļas [May. 27th, 2015|05:52 pm]

f_g
[Tags|, , ]

Nākamās divarpus nedēļas būs aizraujošas. Paliekam mazākumā - tikai trijatā. Būs, ko turēt slodzi!

Bet, lai viss nav tik skumji, pielikumā bildīte, ko vakar redzēju:
putns baro putniņus :) )
linkpost comment

Garfield [May. 27th, 2015|05:52 pm]

f_g
[Tags|]

garfield
linkpost comment

[May. 27th, 2015|01:37 pm]

martcore
runājot par kautska pieminēto enerģētikas krīzi cibā
varētu nedaudz klasificēt kaut vai to, kas uztur aukstu enerģētiku tajā pašā lj

a) kas attiecas uz tēmu "uzlabosim sev drusku ainisriti", tad ar fleimvāriem pie mums ir tā, ka viņi te ir gājuši par vienu tēmu hamelonu rotaļu cienīgās distancēs, ir bijuši gan autorvakari, gan benefices, gan nahuj sūtīšanas uz bis. runāt cibā par femisismu ir apmēram kā skatīties k/f limuzīns jāņu nakts krāsā - reizi pāris gados jau var un pie tam pālī, bet pēc tam auditorija labāk pārslēdz programmu uz reklāmu ar zeķbiksēm.

b) fotoblogi. ēdienus, zāli un savu anfasu mums cilvēki paŗāk nebildē, tomēr pārvarā viss pamats nenāk no hipsteru paaudzes
c) politisko diskusiju klups. vienīgā kaut cik tuvu esošā latvijas politdzīvei darbinieka intenormal ieraksti cibā pārsvarā sastāv no vārdiem bļaģ un alus divdesmit ceturtajā fonta izmērā, līdz ar ko pārāk lielu rezonansi no potenciālajiem respondentiem negūst
d) kulinārie blogi. ir cilvēki, kas cenšas faršēt vali ar govīm, taču "nerunāsim par ēdienu, man vēl līdz pieciem jāsēž darbā! fotkas zem kata!"
e) intīmsfēras tematiskie blogi aka dace rukšāne krīzes periodā. pie mums nekad nav kotējušies
f) profesionālie blogi, kur autors stāstītu par interesanto savā darbā vai vismaz hobijā. te, lūk, arī ir paša jz kautska panākumu atslēga, cik noprotu, tas vispār laikam ir daudzmaz pirmais šāda veids cibā.

cibas jaunās paaudzes pārstāvji un citi galvaspilsētas viesi, šķiet, pagaidām jūtas kā sestdienas dabas piknikā amazones krastā, kur blakus miermīlīgi atpūšas aligatoru saime. jā, šašlikus labāk necept.

kaut kā tā
link25 comments|post comment

[May. 27th, 2015|01:11 pm]

martcore
sapnī biju māstermainds un cīnījos pret mafiju varenā trillerī (šķiet, viņu konkurentu labā)
man vajadzēja mafijai, kas plašķos un platmalēs man sekoja starp garāžām pakaļ kaut kur imantas mikrorajonā, nodot somu ar divdesmit tūkstošiem dolāru, kas pazuda pakaļdzīšanās ar kuteriem laikā
taču es izdomāju triku

zinot, ka mājokli agri vai vēlu pārmeklēs
izzāģēju griestos kaut ko līdzīgu pamatīgam konteineram, kur ieliku jau minēto somu, pilnu ar tukšām baterijām un pēc tam, nedaudfz padomājot, pievienoju vēl spaini ar cementu, un lūku aizvēru
pēc kāda laika, kad slēpos tuvējā mežā, un pa atvērto logu varēja redzēt līkņājošus stāvus, bija dzirdami būkšķi un skaļš bļaģ (tur nāca lejā cementa spainis)
"biedri, mūs visus ir uzpisuši", vēlāk plātīju rokas organizētā krusttēva priekšā

vārds tev, psihoterapeit!
link2 comments|post comment

patiesa interese par jūzerpikčām [May. 26th, 2015|05:32 pm]

ulvs
Man, goda vārds, gribas iztēloties, ka aiz visām seksīgo beibju jūzerpikčām slēpjas arī tikpat seksīgas beibes. Nē, nopietni. Un, ja nu es piedzīvošu vilšanos, tad man rodas jautājums - kāpēc šādas pikčas tiek izmantotas? Nu, ne jau pašapziņas celšanai. Tīra estētika- vēlme redzēt savam postiņam/komentāriņam blakus skaistu sievieti, apzinoties... ko? Pastāstiet man!
link7 comments|post comment

labu apetīti! :) [May. 26th, 2015|01:31 pm]

f_g
[Tags|, ]

AB1346_693_471_0_80_1_50_50
link7 comments|post comment

neveiklības diena un sapņainā diena [May. 26th, 2015|11:56 am]

f_g
Vakar bija neveiklības diena.
Vispirms pamatīgu sasitu kāju uz stikla svariem, un pēc tam jau visu dienu kaut kas krita no rokām, kaut kam uzskrēju.
Dienas beigās jau sāku raizēties, vai es netīšām šitā sevi nenositīšu. :D
Eh.. kāja joprojām dikti sāp, tomēr ceru, ka drīz sāks pāriet.. ;)

Toties šodien kaut kāda sapņainā diena, kad negribas nekur īpaši steigties, domas regulāri kaut kur aizklīst.. Laikam jau lietainais laiks pie vainas! :)
linkpost comment

Garfield [May. 26th, 2015|11:56 am]

f_g
[Tags|]

garfield
linkpost comment

[May. 26th, 2015|10:55 am]

martcore
hornets lamtjugovs lj raksta

Где-то неделю назад один популярный ЖЖ-пользователь оставил запись: кот начал вести себя сильно неадекватно (и описал, как именно). Что это может быть?

В силу своей популярности комментов он собрал много, несколько сотен. И эти комменты были поистине ужасны.

Где-то девять человек из десяти принялись рассуждать о том, что кошки общаются с тонким миром и умеют видеть потусторонние сущности. Каковые их и пугают.

И только каждый десятый сказал, что кота нужно хватать в охапку и бежмя бежать к ветеринару -- потому что именно таким образом, как было описано, кошаки себя ведут при острой боли.

Один из комментаторов, видимо, чувствовавший примерно то же, что и я, написал: ебануться. Желающих элементарно следить за здоровьем кота -- никого, зато припизднутых спецов по эзотерике -- хоть жопой ешь. Спецы страшно возмутились. Особенную их ярость вызвала, как они считали, самоуверенность автора коммента -- типа, он думает, что знает об этом мире все.

---------------------------
nuff said
tas ir vēl viens slānis, kas moderno pasauli gāž viduslaiku ellē
kaut arī, kāpēc vēl viens
nav taču starpības, kas tur dedzina sāls pentagrammas, kas pilina degunā alķīmiskus eliksīrus no žurku čurām, kas meklē trauslajās pasaulēs ktulhu vai pielūdz profesionāli konfesionālus dievus, kas lādē ūdeni pie kašpirovska portreta televizorā, kas attīsta klīrus ar egregoriem - galu galā, kāda gan nahuj starpība.
link6 comments|post comment

pieraksti par ļ.triviālo jeb bloga pūde [May. 26th, 2015|10:25 am]

ulvs
Besī, ka otrdienās un ceturtdienās manu darba PC līdz 11.00 ir aizņēmusi kāda kundze, kura mani uzskata par ļoti nelaipnu jaunskungu, jo es tā nevērīgi ar viņu 1. reizi sasveicinājos - pirmā un vienīgā reize, kad redzēju viņu (pat neatceros, kā izskatās). Cilvēki var atrast visdažādākās lietas, par ko neciest un nemīlēt citus, bet, runājot par pretējo, viņu spējas komunicēt fluktuē kā saraustīta līnija. Gribas piesaukt sēriju "What's done is done", neatceros no kurienes.

Un vēl besī, ka rakstu par triviālām lietām. Mans blogs pēdējos pāris gados ir kļuvis par miskasti. Par triviālo, banālo lietu izgāztuvi. Es atceros, ka agrāk to spodrināju kā tādu PSR plastmasas viltus zelta medaļu. Ticu, ka paies šis posms un sāksies jauns. To man ir iemācījusi māte vēsture, kurai esmu ļoti pateicīgs. "Dzīvo šodienai" ir kaut kāds ultraliberāļu pārpratums (to pašu, kuri 90tajos izpleta savu antinarkotiku kampaņu, kas sevī ietvēra pamatīgu visu lietu stigmatizāciju; par laimi palēnām tā izplēn, taču ne attiecībā uz visām lietām; ja vien jūs zinātu, ar kādām muļķībām un muļķiem esmu sastapies šajā sakarā... angliski runājošie teiktu, ka man būtu miljons peniji un centi jau ap šo brīdi - maz, bet uzskatāmi).
linkpost comment

[May. 26th, 2015|12:16 am]

saldumi
Ja nebūtu piektidien tās runas, par ko es drausmīgi satraucos, es varētu teikt, ka šodien es savā dzīvē jūtos ļoti, ļoti labi - par spīti tam, ka nokritu un sasitu kāju, kura man joprojam sāp, un, tā kā no rīta nevarēju saprast, kāds ārā laiks, uz uni uzvilku pārāk biezu džemperi, un man bija karsti, plus sāpēja tā kāja.
Bet jā - es šodien nopirku sev katlus un glāzes (gan parastas glāzes, gan vīna glāzes). Kad pati nedaudz nokaunējos par to, ka esmu tādā sajūsmā par šo faktu, atskārtu, ka šī ir pirmā reize manā dzīvē, kad es sev esmu nopirkusi katlu, tā kā tas ir atzīmēšanas vērts. Un, kā Lelde norādīja, par mazām lietām ir jo īpaši jāpriecājas, jo tās notiek biežāk, nekā grandizoas lietas. Tā man vispār liekas ļoti vērtīga doma, ko paturēt prātā. Mazas, labas lietas ir svarīgas.

Vēl es kādā interneta vietnē, kas ļauj izvēlēties plejlisti saskaņā ar pašreizējo noskaņojumu, uzzināju, ka man laikam ļoti patīk japāņu tradicionālā mūzika. Un tas man lika aizdomāties par to, ka pasaulē taču ir tik daudzas lietas, kuras man varētu patikt un šķist interesantas, ja es par tām zinātu. Pasaule ir pārpilna ar brīnišķīgām parādībām. Es nesaprotu garlaicības fenomenu. Man galvā visu laiku ir milzīgs saraksts ar lietām, kuras es darītu, ja man pietiktu laika un spēka. Es pavisam skaidri apzinos, cik es esmu mazs radījums visa tā lielā un atklājamā priekšā. Var pietrūkt spēka, bet nekad pasaules.

Man ļoti, ļoti patika šī diena.
link1 comment|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]