annuska ([info]annuska) rakstīja,
@ 2017-03-04 18:34:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Nesen pie vienas cibiņas bija runa par Andželīnas Džolijas meitu Šilo, kas jūtas kā zēns. Šeit aprakstīts pretējs gadījums, turklāt konservatīvā vidē, taču māte pēc kāda laika sapratusi, ka nodarīs bērnam pāri, ja nepieņems, ka bērns jūtas kā meitene. https://broadly.vice.com/en_us/article/she-was-asking-the-lord-to-let-her-die-raising-a-trans-child-in-texas?utm_source=vicefbus
Lūk, tātad identitāte izpaudusies jau ļoti agri, jo meitenei bijuši tikai pieci gadi, kad agrāk konservatīvā māte jau sapratusi, ka kļūdās, viņu sodīdama par meiteņu uzvedību, un atļāvusi audzēt matus un vilkt kleitas. Attiecīgi visa draudze no viņas novērsusies.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]helvetica
2017-03-04 19:07 (saite)
es gaidu, kad būs saruna par to, ka pofig par dzimumu. Nu, es pieļauju, ka daļa bērnu vispār nedomā kategorijās "puika", "meitene", kamēr vecāki neiemāca tiem šķirot puikās un meitenēs (pēc dzimumurgāniem kā pazīmes). Bērni vnk dzīvo nost. Man tas šķiet, būtu ļoti jauki saglabāt to "pofig, es vnk dzīvoju" attieksmi visu mūžu attiecībā uz sevi un savu iedalījumu dzimumos.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]annuska
2017-03-04 19:15 (saite)
es esmu par! bet ko darīt, ja bērns jau agri izjūt vienu konkrētu dzimumu ar visām stereotipajām lomām un atribūtiem? es pati biju salīdzinoši dzimumneitrāls bērns, un mani vecāki arī neuzspieda man meitenīgumu, pirka klučus, krāsainos zīmuļus un grāmatas. savukārt mana meita jau divos gados bija "sievišķīga" - rotājās pie spoguļa, trijos krāsojās utt. - ne jau es viņai to samācīju, bet novērst nevarēju gribēdama. pieļauju, ka puisēnam, kas izteikti grib būt meitene, ir līdzīgi, tikai reakcija cita.
bet rakstu iesaku izlasīt

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]helvetica
2017-03-04 19:26 (saite)
tekstu izlasīju, protams.

bet uz "ko darīt" - neko. Neitrāla audzināšana/attieksme nepaģēr, ka nedrīkst būt skaidras identiātes, tas vnk paģēr, ka tāda drīkst arī nebūt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]annuska
2017-03-04 19:35 (saite)
es jau nu neiebilstu

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]dute
2017-03-04 19:25 (saite)
Šailo, man liekas, nav trans, jo Džolija intervijās par viņu vienmēr runā kā "she"

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]annuska
2017-03-04 19:29 (saite)
nu tur bija bilde, kur viņa izskatās jau pavisam pēc zēna, nevis neitrāli kā agrāk. grūti jau tā sākt teikt citu dzimti, īpaši, ja vecāki negrib steidzināt procesu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dute
2017-03-04 19:38 (saite)
jā, viņa velk puišu drēbes un nēsā īsus matus since forever. vienu brīdi kaut kur vīdēja informācija, ka viņa grib, lai viņu sauc Džons. bet man liekas, ja viņa uzsvērti teiku, ka ir zēns, tad vecāki neturpinātu teikt "viņa". var jau būt, ka arī sargā no publikas

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]puuce
2017-03-04 20:38 (saite)
Reizēm man liekas, ka tikai šādā veidā cilvēki, kuri ir vienmēr nolieguši iespēju, ka kaut kas tāds ir iespējams, nonāk līdz secinājumam, ka tā mēdz būt un viss. Tās sāpes gan mātei, gan bērnam ir briesmīgas. Un tās nebūtu grūti novērst, ja netiktu darbs pie "sabiedriskās domas", ka ir viens pareizais veids, kā dzīvot.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]annuska
2017-03-04 20:41 (saite)
ir arī tādi, kas tā arī nenonāk līdz secinājumam, taču šajā gadījumā uzvarēja mīlestība

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]puuce
2017-03-04 21:46 (saite)
Jā, ir tādi arī. Bet gadījumos, kad šādi aktīvi "konservatīvie" ar šādu situāciju nesaskaras nemaz, viņi pārlieku bieži atļaujas augstprātīgi uzskatīt, ka"man tā nav, tātad tas irnenormāli".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]milda
2017-03-04 22:08 (saite)
Es daudz neko nezinu, bet pusaudzībā kad ķermenis nepārprotami mainàs, tad cik nu lasīts, tie bērni ļoti cieš. Otrs-problēma jau ir elementāri aiziet uz wc vai publisku baseinu. Nu kurās ğērbtuvēs iet tam cilvēkam? Man nav atbildes. Es nezinu, bet meitenei tak nodarīs pāri, ja viņa ies veču sadaļā. slimnīcās tas pats. Pat ja sabiedrība distancēti ir gatava pieņemt, sabiedrība nav gatava un zinoša, ko darīt atsevišķos brīžos, lai neviens nejustos neveikli. Manupràt, tas nav vienkārši. Var strīdēties, vai šādi cilvēki ir normāli vai tā ir novirze. Tas lai paliek mediķu kompetencē, bet šiem cilvēkiem pavisam nav vienkārši sadzīvot kaut vai ar sevi, jo ne velti viņi veic maiņas operācijas kad var, lai būtu tas, kā jūtas, bet līdz tam lēmumam ir vēl jānodzīvo un jāpieaug un jādabon nauda.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?