ambivalenta's friends

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 50 vecākus

Saturday, June 3rd, 2023


begemots

10:43p
Commentary on Isaac


(ir ko piebilst)

dumshputns

8:04p
Hmm

Katram pienākas pēc savas ticības..

(ir ko piebilst)

krii

7:17p
Kamēr ķemmēju Šarloti, Ričmonds aprija manas vakariņu šķiņķmaizītes.
Mūsmājās katrs cīnās par izdzīvošanu, kā māk. Un vaino tikai sevi, ja ir izklaidīgs mākoņstūmējs.

(4 comments | ir ko piebilst)

apolineers

6:07p
Tā kā bija jāpaspēj iegādāties zivis vecākiem, kuriem tās ir rets, tādēļ īpaši gaidīts gardums, pirms Praida un vēl citiem saviem pienākumiem iegriezos Centrāltirgū. Piepeši nez no kurienes izplūda visai plaša frakcija ar jauniešiem atbilstošajā atribūtikā un ar visai ievērojamiem varavīksnes karogiem.
Vienkāršo pilsoņu sejas izteiksmes variējās no himērām Parīzes Dievmātes katedrāles greznojumos līdz Onorē Domjē trāpīgajiem tušas saržiem. Neaizmirstot Bosu, kurš Centrāltirgus caurmēra publiku vienmēr ir raksturojis ļoti precīzi.
Esmu allaž aizstāvējis Rīgu - arī tāpēc, ka tā ir mana dzimtā pilsēta un uzmanīgam vērotājam var atklāt daudz jauna un, ja ne skaista, tad interesanta - tomēr šodien tās vēders tika atklāts īpaši pretīgi, iespējams, kontrastējoši priecīgās un atraktīvās jaunatnes dēļ.
Varbūt tas ir paaudžu nomaiņas jautājums un savas izmaiņas nesīs arī Rail Baltica veiktā pārkārtošana. Katrā ziņā pamestības, nolaistības un bezcerības mods šajā pilsētas daļā ir iesūcies katrā betona un asfalta porā tiktāl, ka arī ļaudis, kuri šai vietai slīd cauri, pieņem objektu, nevis subjektu formas. Un prieks, kas tās ielokā negaidīti parādās, ir perversija, nevis svaiga gaisa malks - tieši tāpat, kā par to domā noteikta daļa sabiedrības, kura Praida karogu bradā ar kājām, neskanīgi aizsmakušā balsī lasa Jauno Derību un tur plakātus ar brīdinājumiem ka "grēks jūs iznīcinās".

(4 comments | ir ko piebilst)

f

4:25p
: ratatouille

šad tad man patīk gatavot, jo īpaši ja ir saulains laiks (kā pagājušajās brīvdienās).
uzšmorēju ratatuju.
garšvielas gan nācās improvizēt, jo izrādījās, ka biju tikai nosapņojusi, ka man ir timiāns un rozmarīns, bet tik un tā sanāca ļoti garšīgi.
neņēmu vienu konkrētu recepti, bet kombinēju vairākas, jo kaut kā vispār internetā var uzdurties tādām receptēm, kuras, jeibogu, izzīstas no pirksta un neviens nav gatavojis pirms publicēšanas.

(ir ko piebilst)

shelly

2:36p
Praids parībēja zem darbiņa logiem, bet es nekā neredzēju, jo bija atnākuši apmeklētāji un gribēja grauzt zinību granītu par visu naudu.

(1 comment | ir ko piebilst)

f

1:50p
vai kāds ir lietojis google pixel? atsauksmes?

(14 comments | ir ko piebilst)

f

1:13p
vienā elpas vilcienā noskatījos dungeons & dragons: honor among thieves, ļoti patika.
nevaru sagaidīt, kad mēs ar E varēsim kopā skatīties filmas.
tik daudz jau sakrājies!

(1 comment | ir ko piebilst)

pajautaa

[ zvaigznjustari ]
11:51a
Industrial aftercare

Meistars ieteica 2x dienā pabīdīt un tīrīt arī pašu stieni, that mf painful as shit. Kādam ir pieredze un padomi prātīgai pirmo dienu kopšanai?

(2 comments | ir ko piebilst)

aborigens

5:27a
Pēc ilgāka laika atkal lasu par latviešu mākslu trimdā. Iepriekš vajadzēja kaut ko sacerēt studiju vajadzībām un no tā laika man dažu mākslinieku vārdi un trimdnieciskās noskaņas nedaudz iespiedušās atmiņā. Toreiz uz Latviju bija atbraukusi Eleonora Šturma, stāstīja par Frīdrihu Miltu un Elles ķēki. Tas bija arī Latvijas simtgades svinēšanas laiks, kad kultūras pasākumiem pieplūda dāsnāka naudiņa. Bija lielā izstāde "Pārnēsājamās ainavas". Larim Strunkem bija lieli, abstrakti audekli Dzelzceļa muzejā. Imants Tillers bija atvilcis gabaliņu Austrālijas. Es lasīju Anšlava Eglīša "Cilvēks no Mēness" un kādā lekcijā Juris Cālītis pieminēja, ka bijis vienā bēgļu nometnē ar Jāni Jaunsudrabiņu.
Tas, kas man tagad jālasa ir diezgan saraustīts kļūdu pilns savārstījums par tēmu. Bet tas galīgi nav svarīgi. Lasot otrreizējā pietuvinājumā vizualizēju kā tas bija, kā viņi domāja, ka Latvija burtiski nomira un tāpēc pēc ebreju izdzīvošanas metodes vajadzēja ņemties ar visu to latvisko, tradīcijas uzturēšanu un attēlošanu, bet līdz galam neskaidru iemeslu dēļ tas īsti neizdevās, viņi vienkārši tajā iestrēga (t.i., būtu nomiruši tāpat kā Latvija). Un atskatoties tagad tas liekas gan naivi, gan provinciāli, gan vēl kas tik ne. Bet ja es patiesi noticētu, ka Latvija ir mirusi, un es esmu kaut kur ellē ratā un bez manis neviens cits to vairs nepārstāvēs, es laikam arī staigātu apkārt panikā ausekļiem apkārusies un dainas skandēdama, baidoties kaut ko netīšām sajaukt vai aizmirst. Un tas tēls ar manu seju ir tik baisa latviskuma karikatūra, ka es vairs nespēju beigt par to domāt. Es viņu izsviežu pa logu, bet tas murkšķošais šamanis vienalga rāpjas atpakaļ.

Lasot citātu zemāk, nez kāpēc liekas, ka trimda ir Latvijă. Vai tas vispār ir par to, bet ja ne, tad par ko tas ir?
-----------------------------------------
„Trimdinieka atšvešināšanās no savas tautas – vispirms no tautas lielākās daļas dzimtenē, vēlāk arī trimdinieku savstarpējā atsvešināšanās.[...] Indivīda latvisko interešu lokam sašaurinoties tas pats notiek arī ar sabiedrības grupām. Mums, piemēram, tagad ir organizācijas un formāli organizētas grupas, kuru vienīgā nodarbošanās ir rīkot jubilejas indivīdiem un organizācijām un rīkot tradicionālus sabiedriskus saietus. Citām grupām ir izolētībā izveidojušies un jaunu iespaidu trūkuma dēļ sastinguši, sen vairs citur eksistējošām realitātēm neatbilstoši ideoloģiski uzskati. Grupas viena otru vērtē ļoti šabloniski un virspusīgi: visi jaunieši ir ļoti naivi, tie ir komunistu līdzskrējēji, Daugavas Vanagi ir fašisti, Zinaidas Lazdas Fonda locekļi ir pakalpiņi utt. Rodas neauglīgi un sīkumaini, īstenību ignorējoši strīdi starp grupām. Šie īstenībā ir strīdi starp svešiniekiem, kas neatskārst, ka viņi tādi kļuvuši. Sairšanai turpinoties, vadītāji, kas domā, ka viņiem jāvada visa kolonija, vai visa trimda īstenībā var vadīt tikai aizvien mazākas grupas. Kad vairs nevar atrast vadītāju, kas ar mieru darboties šajā nereālajā situācijā, tad sabiedrības sairšana ir būtībā nobeigusies.[...] Bet – ievērosim! – šie latvieši nekad apzinīgi nenolēma, ka viņi vairs nebūs latvieši, kā to darīja tie, kas apzinīgi un pilnīgi iekļāvās amerikāņu vidē tūlīt pēc ieceļošanas ASV.”
/ LVA 1985. f., 1. apr., 170.l., 4-4A. lp. (Uldis Bluķis, „Latviešu atšvešināšanās trimdā”, 1978)

(ir ko piebilst)

Friday, June 2nd, 2023


simamura

8:38p
Dienvidū piezagās izmisums. (No diendusas izrāva ļoti nikns gāziens; es dzīvoju pažobelē ar skārda jumtu. Turklāt pirms tam sapnī biju nonācis šaurā ejā starp padomju betona sētām (kaut kas līdzīgs ir Jūrmalas veloceliņa posmā starp Depo un Zolitūdi), kur man pretī nāca dusmīgs, dresētāju nomocīts, tāpēc visiem cilvēkiem atriebties gatavs zilonis.
Kādu brīdi apsvēru neiešanu uz praidu. Rīta delfu gabals, ko Jansone nošēroja, pārsteidzošā kārtā izrādījās traumatisks. Tieši saraksta dēļ, kuru tas autors, starp citu, publicē ne pirmo reizi. Es it kā saprotu intenci – "mēs neesam vieni, mūsu ir daudz" –, bet šoreiz tas kaut kā asāk lika justies vienam un kailam. Tieši praida priekšvakarā, uz kuru es arī kaut kādā ziņā vienmēr esmu gājis viens. (Nē, nē, es augstu vērtēju pirmo reizi, kurā Džims mani paņēma pie rokas, otru, kurā iejuku bariņā kopā ar citām draudzenēm, un tādu pašu trešo, bet tas viss bija spontāni, bez kopīgas gatavošanās, bez kopienas sajūtas un ar drīzu atgriešanos atkal savā vienatnē.) Tagad arī. Stulbi jutos jau tajā Propagandas ballītē. Kā tāds stalkeris, kur visi pa pāriem. (Turklāt Jurģis pirms tam vairākkārt atgādināja par +1 manā ielūgumā, bet bēdīgā kārtā tā draudzene, kura visbiežāk ir bijusi mana +1 šādos gadījumos, nesen piedzīvoja bojfrenda pašnāvību, un tāpēc nevar.)
Delfu saraksts visu saasināja arī tāpēc, ka tas ir mana rajona galvenais medijs. Es varu būt vis kaut kur izteicies, visādi dižojies utt, bet tas vienmēr ir tādās vietās, ko vidējais kaimiņš nepamana. Toties par varavīksnes masku ciema pieturā (2x14 eur Mozaīkas atbalstam pandēmijas laikā) uzrējienu un dunku sānos dabūju faktiski uzreiz. (Šeit jāpiebilst, ka esmu tēvocis piektā gadu desmita vidū.) Šogad esmu iepircis vēl visādus sartoriālus atribūtus visās krāsās, vienlaikus gan atbalstīdams visādas iniciatīvas, gan tiešām jusdams paļāvību un praidu, bet tagad nevaru saņemties un sashēmot rītdienas plānu: vilkt? nevilkt? Braukt ar taksi, lai ciemā ne ar vienu nav jāsastopas? Iet ar kājām visās krāsās, lai redz? (Tad tas būtu daudzreiz spēcīgāk par ieniršanu kopējā pulī uz to stundiņu centrā.) Kādam piezvanīt un pajautāt, vai un kā gatavojas? Un tādā garā.
Izgāju vakara pastaigā un pieredzēju šausmas: viss ciems neiecietīgā vienotībā (es gāju pretējā virzienā) plūda uz stadionu, kur izrādās, šovakar ir hokejistu koncerts (viņi laikam, pagastveču apmaksāti, tagad tūrē pa Latviju kā tādi gagārini pēc kosmosa).
Tas uzsita asini, un es nolēmu – nē, iešu visās krāsās visu ceļu, par spīti! Kā tas zilonis! (Lai gan tā nav tā sajūta, ar kuru patiešām gribētos iet praidā.)

(3 comments | ir ko piebilst)

vilibaldis

10:35a
Visvairāk besī šis - pamosties pirms pieciem/sešiem, tad mēģini vēl drusku pagulēt, jo nāk miegs, bet aizmigt nevar. Ap astoņiem slienies augšā, sāc kaut ko darīt, jo darba jūra un... ap desmitiem miegs jau nāk tā, ka viss dubultojas. Un tā arī dzīvo šo dienu, jo nav jau laika gulēt... Ap desmitiem vakarā pēkšņi sajūties spirgts un varošs, un MIEGS vairs nenāk!

(1 comment | ir ko piebilst)

usne

9:04a
cik labi, ka ir beigušies agrie rīti uz kādu laiku.

(ir ko piebilst)

bozena

12:53a
Cirslītis ieiet aptiekā pirkt omeprazolu. Aizmirst vārdu “omeprazols”, toties atceras “protonu sūkņa inhibitors”.
Visi priecīgi!

(10 comments | ir ko piebilst)

dombrava

12:56a
Skaistā vienatne

"Magdai patīk bērni, bet bieži Magda grib būt viena un vērot. Vērošanā citi traucē. Jaucas pa vidu, klaigā, bet jāvēro ir klusumā. Magda vēro, kā viss aug. Ieslīd mammas dārzā starp upeņu krūmiem un vēro dilles. Osta un skatās. Tas, kas aug, vienmēr ir mainīgs. Katru reizi, kad Magda atnāk, tas ir jau citāds. (..) Magda skatās ilgi un klusi. Kad viņa nogurst vērot, skrien pie bērniem spēlēties. Tad arī viņa klaigā un lēkā, smejas pilnā balsī un apreibst šūpolēs.


"Magda, kur tu visu laiku pazūdi?" vienu dienu viņai jautā Toms.

"Es nekur nepazūdu," Magda saka un droši skatās Tomam acīs.

"Tu pazūdi gan! Jau vairākas dienas nenāc pie mums spēlēties!" Toms viņai pārmet.

"Nāku gan!" Magda nepadodas un tāpēc tagad katru dienu mazliet ar sētas bērniem paspēlējas.

Nav jau tā, ka viņai nepatiktu spēlēties. Dažreiz tīri labi patīk, bet Magdai vajag arī to klusumu viņas dārzā. To kluso vērošanu. Viņai ir jābūt klāt, kad pasaule aug."
Laura Vinogradova - Tētis un suns

(1 comment | ir ko piebilst)

Thursday, June 1st, 2023


begemots

9:30p
Neveselīgums

Vienas konkrētas īpašības izvilkšana un padarīšana to par (sev) galveno, pēc kuras vērtēt cilvēku.

(ir ko piebilst)

inese_tk

5:56p
jūnijs

laikam viena no tuvojošā vecuma pazīmēm ir tāda, ka es sāku nesaprast jauniešus. es jau kopš kvfr pirmsākumiem koordinēju brīvprātīgos, kuru pamatpienākums ir dežūras uz izrādēm (uzkopt zāli, pārbaudīt biļetes, ierādīt vietas utt.). attiecīgi esmu to darījusi jau 5 gadus. pirmā sezona bija vislabākā, bija savācies superīgs kolektīvs, pārsvarā pēdējo klašu skolēni/pirmo kursu studenti. visi rāvās strādāt, sūdzējās, ka nav paspējuši pierakstīties uz dežūrām un visas jau aizņemtas*. nāca skatīties caurlaides un ģenerāļus, miljons reizes skatījās izrādes, nāca uz ballītēm, tusēja, atbildēja uz ziņām e-pastos un čatā. otrā sezona arī bija diezgan ok. tad bija kovidgadi un trimda Zeļļu ielā. kolektīvs mainījās, it kā cilvēku bija vairāk nekā sākumā, bet aizpildīt dežūru grafiku kļuva grūtāk, nē, nevis grūtāk, bet vienkārši grūti. nu labi - sarežģīti laiki, pismačs strādāt (kašķēties ar cilvēkiem par maskām, rakstīt visus tos papīrus, kas bija jāraksta, pieskatīt, lai nepārbīda ar distanci saliktos krēslus utt.) un, kuram gan gribas kulties uz Zelleni. + čatā uz ziņām neatbild, uz ballītēm nenāk, skatīties izrādes neinteresē. listē drusku zem 20 cilvēkiem, bet bija dežūras, kurās Kronis bija garderobē vai Gediņš pārbaudīja biļetes utt, jo vnk nebija brīvprātīgo. un izrāžu jau kopumā nebija daudz tajā laikā, jo tobrīd vispār nepirka biļetes.
liku lielas cerības uz atgriešanos cirkā - vismaz lokācija tāda ērtāka, telpas mājīgākas. ar grafika aizpildīšanu kļuva drusku labāk. bet visādi citādi - uz ballītēm nenāk, izrādes/caurlaides/ģenerāļu skatīties negrib, grib pēc izrādes sākuma skriet prom, čatā klusē. tā, protams, var būt, bet tad es vispār nesaprotu viņu motivāciju nākt strādāt. kāpēc? kāda jēga? es visiem, kuri piesakās par brīvprātīgajiem, lūdzu aizpildīt aptauju, kurā ir daži jautājumi no sērijas - kāpēc vēlies to darīt un ko tu no tā sagaidi. tur viss parasti ļoti skaidri un vienveidīgi - iepazīt aizkulišu darbu, teātra radīšanas specifiku bla bla bla. realitātē tā neizskatās. kāpēc viņi turpina nākt, ja negrib ne strādāt, ne tusēt, ne skatīties izrādes? es nesaprotu!
kad patērzēju dzīvajā, visi forši cilvēki un visi saka, nē, nē, gribam turpināt brīvprātīgot pie jums. kad jautāju vai varbūt ir kādi ieteikumi ko uzlabot brīvprātīgo darba organizācijā, lai stimulētu cilvēkus nākt, atbild, ka nē, viss forši un labi tāpat.
visvieglāk man iet ar dažiem patiešām pieaugušiem cilvēkiem, kam ir skaidra motivācija. piemēram, viena meitene strādā vadošā amatā un tā arī teica, ka brīvprātīgo darbu nāk darīt, lai trenētu pazemību. manliekas baigi kruti. protams, ir tāds kodoliņš, kas nāk biežāk un skatās izrādes un tusē, bet tās lielākoties ir meitenes, kas strādā visilgāk un neietilpst tajā pašu jaunāko jauniešu kateogrijā. par tiem visjaunākajiem jauniešiem viens no pamatnovērojumiem ir - ka viņi vispār neuzskata par vajadzīgu atbildēt uz ziņām. kopčatā vispār neatbild, ja uzraksta privāti, tad varbūt, kaut kad, pēc atkārtotas bakstīšanas kaut ko atbild. kas tās par manierēm? kāpēc tā ir? kad es augu tā nebija.
ārzemēs vispār ir diezgan populāri šādus brīvprātīgo darbus darīt senioriem. es gaidu, kad pie mums arī tā būs. man gribētos kādu foršu omīti kolektīvā.

*man bija izklaide iemest čatā jauno grafiku un tad live skatīties kā google sheetā histēriski aizpildās kvadrātiņi

(12 comments | ir ko piebilst)

shelly

3:21p
Kopumā mēs darbiņā esam ļoti jautrs pulciņš. Tā šodien, plānojot kārtējo pasākumu, iedvesmojāmies Bīna Vistlera "Mātē" un "Jāņa Indiāņa" franšīzē.

(2 comments | ir ko piebilst)

pajautaa

[ lavendera ]
11:02a
kā jūtubē atrast normālas līgotnes, kas nav a la Drēģeris ar rumpi pumpi vai arī akadēmiskais koris? (vēlams komplektos, nevis pa vienai)

(4 comments | ir ko piebilst)

shelly

10:25a
Vasara ir sākusies!
Tas nozīmē, ka:
- var celties astoņos, nevis sešos. Urā!
- tramvajā iekāpj džeks, kuram uz krekla rakstīts "get the good". Un kamēr tu mierīgi apceri, vai viņš būtu tas labais, kas tev šodien vajadzīgs, izrādās, ka no viņa nes pēc sviedriem. Un nevis vienkārši nes, bet TĀ nes, ka turpmāko braucienu tu nesaproti - vemt vai ģībt, par ar visu sejas masku (paldies dievam, man bija arī tāda). Jik!

(ir ko piebilst)

Wednesday, May 31st, 2023


shelly

7:04p
Uz neredzēšanos, ceturtā klase! Izvadījām ar bērnu šampānieti, friškām, meduskūku un "Piktajiem putniem 2" manā sinhronajā tulkojumā un ar Lauvas tiešām asprātīgajiem komentāriem.

(ir ko piebilst)

usne

6:56p
maijs tiešām bija varens mēnesis.

(ir ko piebilst)

usne

5:43p
esmu tik ļoti priecīga, ka apvienotais saraksts dabūja pirduļei!

(5 comments | ir ko piebilst)

klusais_okeans

4:57p
 Mana 2023. gada maija labākā kafija bija vienā svētdienas pēcpusdienā Lidojumu Taņas pagatavotā kafija. Ar ābolu ievārījumu uz tasītes maliņas.

(3 comments | ir ko piebilst)

shelly

2:17p
Par sliktiem sapņiem esot jāizstāsta, tad tie nepiepildās, vai ne?

(1 comment | ir ko piebilst)

vilibaldis

12:26p
Sakarā ar ūdens vada salabošanu notestēju veļas mašīnu. Elektronika darbojas, neiet kaut kas centrifūgas sadaļā t.i. mehāniska ķibele. Tad jau varbūt var salabot. Tikai jāizdomā nauda un meistars.

(2 comments | ir ko piebilst)

simamura

7:34a
Labs tas Neona pavasaris.

(2 comments | ir ko piebilst)

lennay

3:23a
damned if you do damned more if you don't do damned

(ir ko piebilst)

rasbainieks

1:03a
un tad es apskatos cibu šai datumā un tur ir pavisam, pavisam cita pasaule
http://klab.lv/users/rasbainieks/2015/05/30/

(ir ko piebilst)

Tuesday, May 30th, 2023


meness_berns

7:24p
---

Viens no manas dzīves lielākajiem sasniegumiem ir moments "Gaujā" pirms gadiem septiņiem, kad, neko īpašu nedomājot, uzliku dziesmu "Free Electric Band", ko izpilda Alberts Hamonds. Pēc tās pie manis pienāca pats Ingus Baušķenieks un pienesa sevis izmaksātu rumkolu.

(1 comment | ir ko piebilst)

shelly

1:07p
Sapņoju, kas Pīlēns ievēlēts.

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, May 29th, 2023


f

8:46p
kamēr pie valsts vadīšanas netiks sievietes, nekas labs nav gaidāms.
tikai ne tādas, kā petravičas un kas vēl ne, kas nostājas vēstures nepareizajā pusē. i mean, srsly, kam galvā jādarās [..], bet tas ir cits stāsts.
tagad mums būs atkal kaut kādi veci vīrieši pie varas, kas dzimuši pagājušā gada piecdesmitajos gados, kuru jaunība bija sešdesmitajos (vai septiņdesmitajos, bet tas nav līdzējis, jo viņi ir vīrieši; un psrs, for fucks sake). ir taču skaidrs kā diena, ka viņi ir tajā vecumā, kad viņiem ir viens pīpis par citu cilvēku, pat ja tie ir savi tautieši, vajadzībām. viņiem bija vienlaga pirms vecumdienām, un ir vienalga tagad.
labi, prezidentam diez ko liela teikšana nav, tas vienīgais mierina.
anyways, we are all doomed.
šlesers dzimis 70. gadā, bāc, we are all totally doomed, viņš vēl ilgi grozīsies apkārt.
bet kas ieņems ministru prezidenta vietu? aaargh, this is so depressing. visi ziņu portāli varētu izčibēt un palikt tikai grāmatas.

(9 comments | ir ko piebilst)

f

1:26p
: 29. maijs - svētku diena

tā kā šodien brīvdiena, ko es uzzināju 6:26 ar īsziņu no darba un ar vēl kādu kaudzīti whatsapp ziņu no bērnudārza un vēl no darba, tad varēju bez bēdu iet uz donoru dienu.
tās agrās īsziņas iztraucēja manu izskaitļoto 8 h miegu, saules šodien maz, sajūta - neizgulējusies.

donoru dienu izlēma apmeklēt laikam vismaz trīs reizes vairāk cilvēku, nekā parasti.

anyways, labāk koncentrēties uz to, ka šī būs īsā nedēļa.
lai arī palika mazāk laika izdarīt darbus līdz piektdienai.

(4 comments | ir ko piebilst)

pajautaa

[ begemots ]
12:13p
Nobanot varēja tikai, ja kāds atstāj komentāru tavā cibā, jeb bija kaut kāds vēl veids? Lapas kartē kaut kā nespēju ieraudzīt.

(2 comments | ir ko piebilst)

shelly

11:23a
Poll #21607 Brīvdiena
Open to: All, results viewable to: All

Vai Saeimas izsludinātā brīvdiena attiecas uz Tavu darbu?

View Answers


17 (43.6%)


19 (48.7%)

Kaut kā citādāk, paskaidrošu komentāros
3 (7.7%)


(10 comments | ir ko piebilst)

usne

9:04a
tagad mēs zinām, cik ātri mūsu saima var pieņemt likumu, ja grib.

(2 comments | ir ko piebilst)

vilibaldis

8:34a
...un tad man atveda ķirbju stādus. Tā ap divdesmit... Tuvākie kaimiņi
Lara, pupinātor?!? Jūs negribētu kādu pie sevis?

(7 comments | ir ko piebilst)

aborigens

8:06a
Domas par krii pēdējo ierakstu saslēdzas ar manu mazo ceļojumu grāmatiņu, kurā profesors bēdăjas par ignoranci.

"The standard university history of philosophy course, which jumps as if over an abyss from Aristotle to Descartes, or many a standard textbook history, with its meagre and narrowly focused chapter on Middle Ages, is more likely to inculcate ignorance than knowledge about how philosophy has developed and its role in human history."

/John Marenbon, Medieval Philosophy: A Very Short Introduction

(ir ko piebilst)

lennay

7:53a
Kaut kas nedzirdēts. Mauroja pat manā mūžam kā kaps klusajā Trubovicē. Pēc tāda kultūršoka tiešām nākamo dienu jāguļ ar aukstiem apliekamajiem uz pieres.

(ir ko piebilst)

Sunday, May 28th, 2023


krii

11:43p
Neizvērsts n-komentārs

Tas nav absurds, tas ir tas, ko tu nerubī.

Sv. Augustīns ļoti labi formulējis, ka mīlestības būtība ir gribas akts, nevis intelektuāls lēmums vai ļaušanās spontānai kaislībai;
[ kā solījumā par "nabadzībā un bagātībā, slimībā un veselībā"] arvien no jauna aktualizēta lojalitāte Otram.

Ir vēls, nāk miegs, izvērsīšu kaut kad citreiz. Varbūt.

(26 comments | ir ko piebilst)

krii

11:07p
Bēdīgi par Kemalu.

(5 comments | ir ko piebilst)

pajautaa

[ lidaka ]
1:31p
Papardes Zieds

Ļoti specializēts jautājums, bet vai kādam, kas kādreiz darbojās Papardes Ziedā, gadījumā nav saglabājušās koka loceklīšu bildes? Varbūt kāds, kas bijis Papardes Zieda vienaudžu izglītības programmā, pamanījās vienu nofočēt? Asking for a friend.

(1 comment | ir ko piebilst)

krii

5:49p
Rajons ziņo, ka bronza. Dreb ne tikai rūtis, bet arī mūra sienas.

(ir ko piebilst)

krii

3:40p
"Agresīvas reakcijas pamatā vienmēr ir apdraudējuma sajūta; jo cilvēks/dzīvnieks mazāk trauksmains, jo retāk viņš izpaudīsies agresīvi (cilvēka gadījumā - arī pasīvi agresīvi)."

Nu, nezinu, nezinu.
Gribēju iebilst, ka agresiju var izsaukt arī fizisks (nu, vai mentāls, kurš neprojicējas somatiski, ja tāds vispār ir iespējams) diskomforts, bet tad atcerējos, ka sāpju pamatfunkcija ir aktualizēt bailes no nāves.

(9 comments | ir ko piebilst)

shelly

12:27p
Sapnī kāda sieviete man stāstīja par savu dzīvi. Runāja viņa tik klusi, ka man bija grūti saprast, bet bija kauns ko pārprasīt. Un piepeši viņa teica tā:
- Cilvēki vienmēr mīl tos, kas nokļuvuši nelaimē. Tos, kuriem viss kārtībā, mīl daudz mazāk.
Jā, sasodīts, es apstulbusi nodomāju. Tieši tā.

(33 comments | ir ko piebilst)

krii

12:34a
Tenkas

Jūs zināt, ka Liāna Langa ik vakaru, noņēmusi parūku un nomazgājusi kosmētiku, uzvelk sporta krekliņu un pavecus džinsus, atver datoru un sāk veidot Zahara Priļepina podkāstus?

(3 comments | ir ko piebilst)

Saturday, May 27th, 2023


krii

11:19p
Līdz vienpadsmitiem vakarā ir gaišs, un es jūtu, cik alkaini mana nīkulīgā ķermeņa izslāpušās šūnas kampj gaismu. Man gribas dzert gaismu, peldēties gaismā, ieelpot gaismu, iesūkt sevī, katras šūnas katrā organoīdā.
Arī mijkrēšļi šajā gadalaikā ir skaisti. Un naktīs Ģertrūdes ielā dzied lakstīgalas. Bet mūsu pagalmā čabinās eži un, plivinādamies kā ēnas, medī sikspārņi.

(ir ko piebilst)

f

8:57p
šodien noskatījos goodfellas pirmo reizi. sanāca tāda kā reja l. pieminēšana.
bet vēl arī sanāca, ka roberta de niro varonim te bija iesauka
the irishman.

(2 comments | ir ko piebilst)

f

7:03p
: d. tartt, the secret history

lai arī es dodu priekšroku papīra grāmatām un bibliotēkai un esmu arī diezgan pacietīgs cilvēks, kā jau sievietes audzinātas, citreiz tomēr ir labi, ka ir kindle un interneta maksājumi.
tikai traucē koncentrēties kaimiņa zāles pļaušana aiz loga.
traucē koncentrēties jebkam.


(ir ko piebilst)

shelly

6:56p
Dārgā dienasgrāmatiņa,
esmu nomirusi un nonākusi paradīzē. Jau varu iztēloties jūsu skeptiskās sejas - aha, šitā, un paradīzē, sasapņojusies, bet kā lai citādāk izskaidro to, ka man beidzot ir brīva nedēļas nogale? Un es to iesāku ar čilošanu ļoti stilīgā ballītē ar mīlīgiem un saprātīgiem cilvēkiem pie [info]mala? Un šodien man pat nebija aizpampušas acis no koka kolas litra. Un es esmu izgulējusies. Un nevienam neko no manis nevajag!!! Jā, neticami un neiespējami, tā vispār nenotiek, bet fakts.
// varētu pat ieviest lietotājbildi ar mazākiem riņķiem zem acīm. Par akmeņiem ap acīm pat nerunājot //

(3 comments | ir ko piebilst)


> 50 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system