cits ([info]garamgajejs) rakstīja,
@ 2016-03-23 09:39:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
http://www.tabletmag.com/jewish-arts-and-culture/books/198606/the-daoud-affair


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]avralavral
2016-03-23 13:33 (saite)
tomēr tas, ko Davuds no Orānas blogoja, bija ārkārtīgi dīvains. tur it kā blokiem un gatavām klišejām (mēs teiktu) kaut kas būtu ņemts no franciskā un likts virsū uz kaut kādas savas pieredzes/senākas tradīcijas/domāšanas veida (arābu?). es Alžīriju nesaprotu (esmu centusies), un viņš man galīgi nepalīdz.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]garamgajejs
2016-03-23 14:56 (saite)
Par Alžīriju man nav pat minimālas detalizētas zināšanas, bet es teiktu, ka postkoloniālismam kopumā ir raksturīgs diskurss, ko pārstāv Dauds, tāpat kā rakstā pieminētā Somaliešu izcelsmes publiciste/rakstniece, vai arī skolāri kā Appadurai, un kas atsver post-Saīda orientālistu kritiku. Īsāk sakot, diasporas un kulturālie hibrīdi padara nišu nodalījumu, kā franču/arābu, problemātisku, to nenoraidot.
Kaut kādā mērā šiem spriedumiem ir līdzība ar 'homegrown' argumentu the war on drugs diskusijā, kas norāda uz to, ka ne visa destrukcija un kontroles iespējas būtu ārēju apstākļu noteiktas, vai uzspiestas. Nereti pastāv vēsturiskas, kulturālas un lokālas tradīcijas (varētu piemeklēt labāku terminu), kas atļauj un ievirza kontroli. Not always it's the big bad wolf. Kaut kā tā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?