making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[9. Nov 2011|18:20]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Mkay, ja šo lasa kāds filozofs, tad varbūt var man paskaidrot, kāpēc Kūļi ir teh evil? Kad es runāju ar kādu (p)iesaistītu cilvēku, tas vienmēr tiek pieņemts by default, kā kaut kas pašsaprotams, pat tad, ja runātājs par Leimani nemaz nefano.

Drīkst izteikties arī citi, protams.
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]artis
Date:9. Novembris 2011 - 19:52
(Link)
Es to nesauktu par evil. Vienkārši cilvēkiem nepatīk (1) neprofesionalitāte (vājšs sniegums savā profesijā - filozofijā), (2) nepotisms (savējo, pat ģimenes bīdīšana projektos utt.), (3) korupcija (piemēram, spiežot doktorantiem maksāt kickbackus no savām ES stipendijām). Par visiem šiem trīs punktiem var izvērsties plašāk, bet, manuprāt, tu jau seko te dažiem cibiņiem, kas par to pastāvīgi informē, bet tavs jautājums tagad atstāj ļoti naivu iespaidu.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:9. Novembris 2011 - 19:55
(Link)
Kas īsti nosaka ''profesionalitāti'' filozofijā? Man domāt, tikai citu filozofu viedokļu pārzināšana un izpratne. Kaut kas vēl?
[User Picture]
From:[info]artis
Date:9. Novembris 2011 - 19:58
(Link)
Manuprāt, to nosaka tas, cik veiksmīga bijusi tava akademiskā karjera - kādi darbi ir paveikti (akadēmijā tas parasti nozīmē nopietnu pētijumu veikšanu). To nosaka tas, cik augstu tevi vērtē šīs jomas profesionāļi - starptautiski.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:9. Novembris 2011 - 21:55
(Link)
Nu jā, labs inženieris = kaut ko labu uzbūvējis, labs zinātnieks = kaut ko labu atklājis, labs filozofs = komiteja nosaukusi par tādu. :)
[User Picture]
From:[info]artis
Date:9. Novembris 2011 - 22:26
(Link)
Kā tu savādāk piedāvā vērtēt akademiskus sasniegumus?
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:9. Novembris 2011 - 23:30
(Link)
Kāpēc man būtu kaut kas jāpiedāvā? :} Es tikai norādu uz nepilnībām.

Principā jau vērtēšana humanitārajās zinātnēs ir inherenti subjektīva. Viens no iemesliem, kāpēc savulaik neizgāju. Man tas būtu ārprātīgi nepatīkami.
[User Picture]
From:[info]indulgence
Date:26. Janvāris 2012 - 15:42
(Link)
Tā šķiet pirmajā mirklī. Taču ja padomā, tad drīzāk gan nevis publikāciju skaits, bet gan tas, kā šo personu vērtē profesionāļu aprindās. Tb tā vienkāršojot, viens var uzcept simtiem publikāciju un sēdēt visās iespējamās komisijās, bet amata brāļi šo kā prātu nerespektē, taču ar dziļu cieņu raugās uz ārpus akadēmiskās aprites praktiski nezināmu tēlu, kuram varbūt tikai pāris publikācijas un neviena monogrāfija, taču kura idejas un koncepcijas likušas vērtēt, pārvērtēt un mainīties.

Par šo tēmu, tikai citā sakarā, mazliet parefletēju savulaik te: http://klab.lv/users/indulgence/247361.html
[User Picture]
From:[info]artis
Date:26. Janvāris 2012 - 16:18
(Link)
protams. es neapgalvoju, ka tieši publikāciju skaits ir kritērijs. citējamības indekss gan var būt kritērijs, t.i., cik bieži uz taviem rakstiem atsaucās kolēģi (nevis kolēģi no tava departamenta, vai biedribas, bet tieši starptautiski)
[User Picture]
From:[info]klusais_okeans
Date:12. Novembris 2011 - 12:31
(Link)
tu tagad jauc kaut kādas teorētiskās zināšanas ar ~praktisku to pielietojumu. un tāpat kā lielākajā daļā jomu, profesionalitāti var manīt/nemanīt tikai tie, kas orientējas un pārzina jomu. Tā vienkāršojot, vērtējot profesionalitāti akadēmiskajā literatūrā, pētījumos, jāņem vērā gan pētījuma aktualitāte, pamatojums, izmantotās metodes, faktu un avotu interpretācijas, spēja izvērtēt, ar to visu pateikt, secināt ko jaunu, utt., viss tas pats, kas kaut kādā ekonomikā, kurā paveiktā īsto vērtību spēj izvērtēt tikai tie, kas orientējas "drēbē".
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:9. Novembris 2011 - 21:53
(Link)
Vieglāk ir pamanīt to, ka kaut kāda šāda attieksme tiek uzskatīta par pašsaprotamu, nevis tās iemeslus. Kā cilvēkam no malas, kuram sekošana līdz šādām ne ļoti interesējošām peripetijām sanāk labi ja epizodiska, man konkrēti iemesli var nebūt zināmi, tāpēc lekt uz "viss ir slikti" bandwagon, lietā, kurā es būtībā neorientējos, ir kā minimums neētiski.
[User Picture]
From:[info]artis
Date:9. Novembris 2011 - 22:26
(Link)
Tam gan piekrītu.
[User Picture]
From:[info]tethys_
Date:10. Novembris 2011 - 00:23
(Link)
Es esmu tas "citi", un, tā kā savā līmenīti esmu lasījusi dažādas filosofijas mācīgu grāmatas, tad vienīgais, ko varu teikt, parastā zilā filosofijas grāmatiņa vidusskolai man neatstāj sliktu iespaidu, kā citi to mēģina man ieskaidrot. Tas ir vienīgais, ko es zinu, bet nu neliekas man viņa evil, normala mācibu grāmata piemērota vidusskolas līmenim, lai gan citi tajā saskata nez kādas aplamības.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:10. Novembris 2011 - 00:32
(Link)
Jap, man tas pats stāsts. Hēgeli neesmu lasījis un netaisos, bet, ja vien ļaunie neprofesionālie Kūļi klaji nemelo viņa paustās vēsturiskās dialektikas sakarā vai aiz savas nekompetences/zemā intelekta līmeņa, pilnīgi nav sapratuši ideju, lai uzrakstītu pilnvērtīgu sinopsi, tad uzskatu viņu skolēniem domāto ''filozofija čaiņikiem'' grāmatu par ļoti labu esam, tā kā kur tā šausmīgā neprofesionalitāte slēpjas arī nesaprotu.
Par tiem diviem citiem punktiem, ko minēja artis gan, protams, atturēšos komentēt. Insaideriem labāk zināms.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:10. Novembris 2011 - 13:48
(Link)
padzēsu komentārus