extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-03-25 20:39:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Bija arguments, ka lokdaunus vajag, lai nepārslogotu slimnīcas. Jaunzēlande ir viena no retajām valstīm, kas ievēro stingru starptautisku izolāciju (kā sala viņiem to ir vieglāk īstenot) ar ļoti retiem kovida gadījumiem. Bet to nekad nebūtu iedomājies, ka arī viņiem šobrīd slimnīcās būs pārslodze un sistēma būs sasniegusi krīzi, un tie nav kovida pacienti, kuru dēļ tas tā notiek.

Šis vēlreiz parāda, ka slimnīcu pārslodzes ir nevis kovida dēļ, bet no nepareizas plānošanas. Ne tikai Latvijā, bet arī UK jau daudzus gadus iepriekš efektivitātes vārdā tika slēgtas daudzas mazās slimnīcas, samazināts gultu skaits, optimizēta aprūpe. Efektivitāte ir viena lieta, bet agrākās sistēmas bija noturīgākas pret stresiem (Taleba vārdiem runājot – antifragile).

Bet pārsteidz valdību nevēlēšanās labot šīs kļūdas un ietiepīgi tikai uzsvērt uz lokdaunu risinājumu. Tas nav tikai vienā aspektā par slimnīcām, bet itin visos aspektos – nebija vēlēšanās sākt ražot maskas, kad pēc tām radās vajadzība, pēc tam ES (un patiesībā arī citas valstis) neieguldīja pietiekami vakcīnu izstrādē. Latvijā šie skandāli ir labi zināmi.

Es jau pirms gada runāju, ka ja bažas ir par veselības aprūpes darbinieku izdegšanu un darbinieku trūkumu, tad vajag sākt apmācīt papildu darbiniekus – arī apmācīt vakcinētājus, slimnieku kopējus un pārējos. Daži teica, ka nekas no tā nav vajadzīgs, ka sistēma ir laba, kāda tā ir, citi mani nosauca par sociopātu, jo es uzsvaru neliku uz lokdauniem.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]aborigens
2021-03-25 22:53 (saite)
bet vai tad ir cilvēki, kas gribētu apmācīties par tiem "vakcinētājiem, slimnieku kopējiem un pārējiem"?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-03-25 23:02 (saite)
Tāds ieraksts par vajadzību apmācīt tapa pēc tam, kad bija raksts par vienu ar kovidu vecu cilvēku, kuram jau slimnīcā pateica, ka viņš nomirs, tāpēc aizsūtīja mājās. Bet mājinieki nepadevās un uzsāka viņa aprūpi pēc pilnas programmas. Plus bija tas, ka viņam jau bija mājās skābekļa aparāts, bet tik un tā slimnieka aprūpe nav viegls darbs, bet viņa radinieki to centīgi paveica, un slimnieks izveseļojās.

Ar kovidu ir tā, ka nav nekāda specifiska ārstēšana. Teorētiski to visu varētu izdarīt mājās. Ne visiem veciem cilvēkiem, bet daudziem tomēr radinieki, kas būtu gatavi daudz darīt viņu labā, bet pietrūkst prasmes vai zināšanas, arī skābekļa aparāti. Tas būtu galējais variants, ja visas slimnīcas ir līdz galam pilnas.

Arī ja galu galā ir jāmirst, tad UK ir normāli nomirt mājās, radinieku lokā. Mēs aptiekā regulāri izsniedzam zāles dzīves pēdējām dienām – pretsāpju līdzekļus, pretkrēpu, prettrauksmes līdzekļus, kas tiek ievadīti ar pastāvīgu injekciju. Attiecīgi tiek apmācīti mājinieki, kā ievadīt un dozēt zāles, un viss notiek (kaut kur ap 33% gadījumu). Ja var UK, tad kāpēc nevarētu citās valstīs?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aborigens
2021-03-25 23:05 (saite)
sapratu, tad, jā, piekrītu. Domāju, ka vispār darbībai slimnīcās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-03-25 23:09 (saite)
Slimnīcas ir cits jautājums, bet kā vienmēr – tas ir algas un noslodzes jautājums. UK medmāsām pielika pie algas tikai 1%, kas ir izsmiekls pie daudz lielākas noslodzes. Var teikt, ka nav naudas, bet lokdaunos valstīm ir milzīgi zaudējumi, ka nešķiet, ka nedaudz vairāk ieguldot naudas slimnīcas darbinieku samaksai kaut kas īpaši mainītos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?