Cibas Galaktiskais Retorikas Čempionāts' Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Cibas Galaktiskais Retorikas Čempionāts' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, September 28th, 2013
  1:29 pm
  [devour]
  Ventilators (declassified)
  Pirmā kārta

  2 pret 26 ; jimmy pret lietuvēns
  4 pret 10 ; noisiite pret dunduks
  8 pret 12 pret 22 ; digna pret torch pret neetiski
  6 pret 15 ; quasi pret sirdna
  7 pret 13 ; unpy pret unigunde
  5 pret 20 ; amalie pret osinsh
  11 pret 29 ; Māris Alksnis pret svilpeens
  14 pret 24 ; markizs pret toper123
  23 pret 28 ; neviss pret hesus
  19 pret 27 ; devour pret susure
  1 pret 25 ; zin pret dzeina
  3 pret 21 ; iive pret affair
  9 pret 18 ; sirena pret aukstsgaiss
  16 pret 17 ; slepkava pret hedera
  A pret B pret C (trijnieks izveidojās no cilvēkiem, kuri palūdza piedalīties nedaudz vēlāk kā pārējie, vai arī nokavēja savu kārtu un izrādija intresi) ; noisiite pret zupci pret kautkokautko

  Veids kādā tika sadalīti nr. bija pieteikšanās secība.

  Otrā kārta

  Ābrams 'Varenais Āmurs' pret Sebastianu 'Melkuli' ; Jimmy pret Marķīzu
  Ģirts 'Jodelētājs' pret Rēziju 'Balto Frēziju' ; Dunduks pret Amalie
  Daumants 'Piens' pret Edvardu 'Žņaudzi' ; Sirdna pret Devour (prieks, ka mani uzvarēja čempions)
  Rasa 'Kataklizma' pret Kārlis 'neUlmanis' ; Unigunde pret Zupci
  Arnolds 'Sarkanā Priede' pret Vilmu 'Hipstermākslu' ; Māris Alksnis pret Hederu
  Dzintars 'Dzintars' pret Kintiju 'Boļševiku' ; Hesus pret Sirenu (žēl par Jēzu)
  Māra 'Kulaks' pret Ibrahimu 'Līko mēli' ; Džeina pret Affair

  Visus pseidonīmus sēdēju un domāju pēc darba. Par dažiem frendiņiem atļāvos nedaudz pasmiet. Ceru, ka neviens neapvainojās...

  Trešā kārta

  y1 pret y2 ; Unigunde pret Jimmy
  x1 pret x2 ; Sirdna pret Sirena
  q1 pret q2 ; Hedera pret Dunduks


  Un tas tad arī viss. No fināla trijnieka Jimmy, Sirdna un Hederas tikai Sirdna iesūtija darbu.
  Anonīmā ideja smagi nofeiloja.
  Thursday, September 26th, 2013
  6:08 am
  [devour]
  Labākāāaaaa uzvara EVER!
  Tā kā man negribas auklēties...
  Tā kā man nav iesūtīti pārējie divi darbi...
  Tā kā es jūtos nedaudz vīlies...
  Tā kā man apnicis te ņemties...
  Tā kā visi turpmāko dienu nebūšu pie internetiem...

  Apsveicu! Šīs ventilatora sezonas uzvarētājs ir [info]sirdna!
  I'm out of here.
  6:05 am
  [devour]
  A
  Išmaēla visskumjākā skābe.

  Šmucovas ciemā jaundzimušajiem deva šausmīgus vārdus, lai jodi šos neparautu. Jonānu Rupucim, piemēram, ir jau deviņdesmit pieci gadi, un neviens jods viņu nav parāvis, ko arī vajadzēja pierādīt. Maskalānos bērnus sauca slavenību vārdos. Pirmajā septembrī Maskalānu pamatskolas pirmajā klasē mācības iesāka Henrijs, Astotais, Tjūdors un Anna Bolāne. Kas tur sanāks, es nezinu.... tālāk ... )

  Tas ir skumji.
  Thursday, September 19th, 2013
  6:14 am
  [devour]
  Fināla tēma.
  Fināls beidzot ir klāt. Pēdējie trīs Cibiņi gatavojas satikties ringā.
  Viņu tēma - Išmaēla visskumjākā skābe.

  Darba uzrakstīšanai tiek dota nedēļa. Tātad darbam jāieripo internetos nākamajā 4dienā līdz 8iem rītā.
  Monday, September 16th, 2013
  6:21 am
  [devour]
  Fināla dalībnieki ir noskaidroti...

  Y2, Q1 un X1.
  Ar katru šodien vakarpusē sazināšos, lai izveidotu fināla tēmu.
  peace.
  Sunday, September 15th, 2013
  1:00 pm
  [devour]
  Ej un nobalso!
  Thursday, September 12th, 2013
  6:57 am
  [devour]
  Y
  Y2 tiek tālāk automātiski, jo Y1 neiesūtija darbu un esmu nepielūdzams krāns. Pēc ventilatora droši mani varēs nolinčot.
  6:56 am
  [devour]
  X
  X1 pre X2 . Balsošana notiek pie šī ieraksta komentāros atstājot sava favorītdarba autora kodu.
  6:55 am
  [devour]
  Q
  q1 pret q2 . Balsošana notiek pie šī ieraksta komentāros atstājot sava favorītdarba autora kodu.
  6:52 am
  [ventilatorz]
  y2
  Svītru koda ielas variants

  svītru kods, ja nu kas ir tā grebene (kas iespējams neizskatās ne pēc viena ne otra, bet nu whtever :)
  6:50 am
  [ventilatorz]
  X2
  Dziesma no vēnām

  Reizēm bija tā, ka rokas pašas skraidīja pa klavieru taustiņiem, reizēm, pat pilnīgā nogurumā un nespēkā, tās kā svešas rokas, kā nepiederīgas paša ķermenim, kā lelles rokas, bez maz vai uzliktas uz taustiņiem, spēlēja sāpīgas melodijas. Šādos brīžos Reinis vienkārši skatījās uz savām vēnām un jutās tā it kā viņam būtu kas atņemts.

  Reinis mēģināja izvairīties no klavierēm, bet tas nestrādāja, jo naktīs sāka rādīties briesmīgi sapņi, kuros no Reiņa rokām izauga ārā vēnas un asinsvdi un pilnīgi saauga ar klavierēm, ne atrauties, un nācās tur palikt līdz rītam, līdz sapņu beigām.

  Gluži loģiski ar Santas ierašanos Reiņa problēma uz laiku tika atrisināta. Viņas baltā, debišķīgā miesa aizņēma viņa prātu un vietu blakus šaurajā gultā. Klavieru taustiņus aizstāja Santas baltie pleci, kas šūpojās augšā un lejā, ātrā, lēnāk, ar dažādu intensitāi, bet vienmēr vienādu maigumu. Līdz brīdim, kad Reiņa sapņos iezgās ainas, kur viņa asinsvadi ieauga Santā, bet Santā pašā iezagās nemiers un neizskaidrojamas skumjas. Tā viņa arī pateica - es neko nevaru paskaidrot, bet tomēr aizgāja.

  Reinis ilgi skatījās sienā un dzēra, bet, kad aizmiga, sapnī redzēja kā rokas, saaugušas ar taustiņiem, spēlē karnevālu mūziku.
  6:48 am
  [ventilatorz]
  X1
  Dziesma no vēnām

  Jānītis pa kluso spēlējās ar Pēterīti un viss bija pa pirmo, bet tad uzradās Jānīša mamma un sarāja abus. Saule tūlīt norietēs, jāmazgājas un vispār, kas tas ir, spēlēties ar ēdienu!

  Sabārtie puikas paklausīgi vilkās uz vannas istabu, kur Pēterītis nomazgāja rokas un kaklu, bet Jānītis - muti. Pēterītis negribīgi kremta biešu salātus (tie ir labi tavām asinīm, aizrādīja Jānīša mamma), kamēr Jānītis garlaikojās un kūļāja kājas zem galda. Kad Pēterītis bija pieveicis divas lielas glāzes tējas (šķidrums, šķidrums un vēlreiz šķidrums! deklarēja Jānīša mamma), bija Jānīša kārta brokastot.

  Puisēns pakāpās uz ķeblīša un iecirta zobus Pēterīša kaklā.

  Jānīša mamma pārbaudīja, vai bērns sūc tīrās, ar skābekli bagātinātās artērijas asinis. Viņu ģimenē vēnas sūca tikai melnā avs, brālēns Arvīds. Ar visādiem vielmaiņas gala produktiem piesātinātās venozās asinis bija pagrimušu ļaužu iecienītas, jā gan!

  Pēc brokastīm Jānītis burkšķēdams novāca traukus no galda un aizvilka apdullušo Pēterīti uz gultu, lai atjēdzas. Ziemassvētkos likās laba ideja izdīkt no vecākiem pašam savu pārtikas puiku, un reizēm jau bija forši izrādīt Pēterīti draugiem, tomēr ar viņu bija baigā ņemšanās. Stiept uz gultu, un tad reizēm brūces neaizvērās kārtīgi un tad jāvāc asinis pa visu aizgaldu, jak.

  Šoreiz viss bija kārtībā un Pēterītis rimti šņāca savā gultiņā.

  Drīz pēc saulrieta vecāki devās uz darbu, un Jānītis, kam šoreiz bija brīvnakts, palika mājās viens ar Pēterīti. Viņš ielīda internetā un, goda vārds, pilnīgi netīšām ielīda pieaugušo lapās. Jānītis piesarcis skatījās, ko dara venozās asinis sasūkušās tantes ar onkuļiem un puisēnā pamodās neveselīga interese. Pēterītis jau bija attapies pēc brokastīm un spēlējās ar Lego klucīšiem savā aizgaldā.

  Nujā, un tad Jānītis iesūca pavisam mazu druscīti vēnu asiņu, tikai mazdrusciņu, pusi piles, tikai pagaršot!

  Vecāki, atgriežoties no darba, jau kāpņu telpā sadzirdēja dziesmu, kura skanēja vienlaikus piedaudzīgi un šķīsti, un briesmīgi, kā spēj dziedāt tikai venozās asinis piesūcies bērns.
  6:47 am
  [ventilatorz]
  Q2
  Slīkoņa rokenrols

  Ievads )
  6:46 am
  [ventilatorz]
  Q1
  Slīkoņa rokenrols

  Šis neparastais stāsts būs par kādu, diemžēl, ļoti skumju notikumu. Šīgada ziemas beigās maija pirmajā svētdienā jau pirms dievkalpojuma Brūklenāju sādžas iedzīvotāji aizsāka sačukstēties, ka Kaulenes Ješka - sādžas dzērājs - pāris dienas nav manīts guļam pie mazās koka baznīciņas durvīm. Arī pati Kaulene pēc dievkalpojuma noraizējusies nāca klajā ar paziņojumu, ka viņa savu veco nav redzējusi kopš trešdienas pēcpusdienas, kad šamais, dodoties autoveikala virzienā, paziņojis: “Bāb`, es šodien iešu bļitkot.”
  Te, protams, nepieciešama neliela atkāpe ar ieskatu Brūklenāju sādžas ģeogrāfijā, vēsturē un sociālajā situācijā. Brūklenājus veido pārdesmit koka mājas, ģeogrāfiskais un kultūras centrs ir vecā koka baznīca, taču trešdienās kultūras centra funkcijas pārņem autoveikals, kurš parasti piestāj sādžas rietumu galā. Otrā, austrum-dienvidu galā sādža pieslejas Ogezeram, kurš gan, būsim godīgi, ir tikai tieši tik liels, lai to vairs nevarētu nosaukt par dīķi. Savukārt, skats ar guļošo Kaulenes Ješku un vecās baznīcas durvīm brūklenājiešiem bija ierasta vides ainavas kompozīcija, kas ik dienas nomierināja un atgādināja patīkamo patiesību, ka nav nekā jauna šai pasaulē. Tā kā citi sādžas kungi tur guļam redzēti nedaudz retāk, tieši Kaulenes Ješkam bija piešķirts godpilnais sādžas dzērāja statuss. Tādas, lūk, bija nemainīgās Brūklenāju patiesības un mierīgais dzīves ritums, kuru pēkšņi satricināja negaidītais notikums maija sākumā.
  Pēc Kaulenes raižpilnā paziņojuma uzmanību pēcdievkalpojuma tērgām šoreiz sāka pievērst arī mācītājs, kurš, būsim atklāti, īpaši lielu uzmanību šim savam ganāmpulkam parasti neatvēlēja. Galu galā, viņš kalpoja veselās piecās draudzēs, un svētdienas viņam pagāja vienā skriešanā. Diemžēl, mācītāja iesaistīšanās izrasīja masu histēriju. Arvien skaļāk sāka izskanēt pieņēmumi, ka Ješka būs ņēmis un noslīcis, sātans tāds, nemitīgi tika mesti krusti, lai dieviņš nogrābstās. Mācītājs tomēr papūlējās visus nomierināt un apsolīja, ka ziņošot pagasta policijas iecirknim par bezvēsts pazudušo Ješku. Patiešām, pēc dažām dienām viens policists atbrauca, liecības pierakstīja, taču vairāk nekādas aktīvas darbības veiktas netika. Un, tā kā straujiem soļiem tuvojās pirmie pavasara darbi, jau maija beigās sādžas sociālā situācija bija normalizējusies, Kaulenes Ješkam piešķirot jaunu - sādžas slīkoņa - lomu, savukārt, sādžas dzērāja statusu jau drīz sīvā sāncensībā izcīnīja Melleņu Ješka.
  Taču drīz vien sādžā sākās neparasti, mistiski notikumi. Pirmais publiski plašāk zināmais gadījums ieguva nosaukumu “Lācenes diendusa”. Tas notika tā. Kādā karstā jūnija pirmdienā tā ap dienvidu vecā Lācene tika ieraudzīta diebjam pa sādžas galveno ceļu no ezera puses, nelabā balsī bļaujot: “Slīkonis, slīkonis! Sādžas slīkonis! Kāpj no ezera! Pastarā tiesa, pastarā tiesa!” Saskrēja visi, un sadalījās divos bariņos - kurš pakaļ Lācenei noskaidrot notikušā detaļas, kurš uz ezeru ķert slīkoni. Tā īsti neveicās nevienam, jo no Lācenes neko konkrētāku par parastu spoku stāstu dzirdēt neizdevās, un ne pašā ezerā, ne arī piekrastes krūmos nekādu slīkoni arī neatrada. Varētu būt, ka šis gadījums ar laiku pat aizmirstos, ja tam būtu bijis lemts palikt venīgajam, bet nebija... Tajā pašā nedēļā vēl divas brūklenājietes atkārtoja Lācenes defilē, un sestdienā rīta agrumā pat viens no kungiem, kas jau lika domāt, ka nebūs vis nekādi veceņu spoku stāsti tā slīkoņa padarīšana, bet gan nopietni paša nelabā darbi. Kā jau varat iedomāties, tās nedēļas svētdiena mācītājam bija smagākā darbdiena pēdejos, nu, teiksim atklāti, visos darba gados. Citus ieplānotos dievkalpojumus viņš pamatīgi nokavēja, un piekto pat nācās atcelt, jo Bruklenāju sādžā nebija vairs neviena, kurš negribētu izsūdzēt grēkus. Nākamajā svētdienā mācītājs gan ieradās bruņojies ar daiļrunīgu sprediķi par māņticības piekopšanas apgrēcību un muļķību, taču šoreiz daži sādžinieki grēku atlaišanu pieprasīja pat divreiz. Un bija arī pamats, jo divas brūklenājietes slīkoni bija redzējušas jau puskrēslā ložņājot ap māju stūriem.
  Nenoliedzami, ka šis jūnijs bija Brūklenāju sādžas vēsturē baisākais mēnesis. Tomēr, kā vēsta tautas gudrība, nav ļaunuma bez labuma. Šajā gadījumā gan pārfrāzēsim - nav ļaunuma bez kādam tikuša labuma. Un neparasti, ka no Kaulenes Ješkas sādžas slīkoņa statusa ieguvēja bija tieši pati Kaulene. Jo notika tā, ka gandrīz ikviens sādžinieks bija pēkšņi atcerējies kādu pāridarījumu, ko reiz bija pret Ješku netaisni paveicis. Zināms taču, ka tāda godpilna loma kā sādžas dzērājs nāk ar daudziem upuriem un pienākumiem - regulāri tikt apmuļķotam un aptīrītam, iedunkātam, paspārdītam, un visādi citādi funkcionēt atbilstoši savam statusam. Un tādēļ vakaros pie Kaulenes durvīm pasāka atskanēt klusi, nokaunējušies klauvējieni komplektā ar īsām, neskaidrām grēksūdzēm, nodurtām acīm un kādu materiālu vērtību, ar kuru, cerams, nu varētu izpirkt sādžas slīkoņa dusmas un pārtraukt šamā bezdievīgo ālēšanos.
  Lūk, kāda neparasta sodība šogad piemeklēja Brūklenāju sādžu. Un tas viss tikai tādēļ, ka Kaulenes Ješka tajā liktenīgajā maija trešdienā līdz bļitkošanai nebija ticis, jo bija pamanījies sadraudzēties ar autoveikala jauno šoferi. Jaundzimušās draudzības rezultātā Ješka bija aizceļojis līdz pat pagasta centram, tur vēl nedaudz padraudzējies, bet tad gan jau pēc dažām dienām nolēmis braukt mājās. Šī cēlā mērķa vārdā Ješka atmūķējis kaut kādu žiguli, nozadzis to pašu žiguli un taisnā ceļā ietriecies pasta ēkā, nodarot ievērojamus zaudējumus Latvijas pastam, ievērojamus zaudējumus žigulim un ievērojamus ienākumus vietējam stikliniekam. Tad nu Ješka ir ticis, teiksim kā ir, sašņorēts un par šādām laucinieciskām izdarībām pienācīgi sodīts ar (aptuveni) divu mēnešu atsēdēšanu pagasta policijas iecirknī. Bez tiesas, un bez grēku atlaišanas.
  Kaut kad jūlija sākumā Ješka beidzot pārradās savā mīļotajā sādžā, izraisot vēl vienu pamatīgu masu histēriju un patiesu grēku nožēlu vilni. Un, lūk, esam nonākuši pie stāsta beigām, pie skumjā atrisinājuma, par kuru jūs brīdināju jau sākumā: Kaulenes Ješkam vairs nekad neizdevās no Melleņu Ješkas atkarot sādžas dzērāja statusu. Lai cik arī vīrišķīgi viņš cīnījies, tā arī palicis Kaulenes Ješka par sādžas slīkoni vēl šobaltdien.
  Monday, September 9th, 2013
  6:07 am
  [devour]
  Labrīt.

  Arēnā iziet pēdējais sešinieks…

  X1 pret X2 . Darba tēma – Dziesma no vēnām
  Y1 pret Y2 . Darba tēma – Svītru koda ielas variants
  Q1 pret Q2 . Darba tēma – Slīkoņa rokentrols

  Darbi jāiesūta līdz 4dienas 6iem rītā.
  Patīkamu dienu, Cibiņi.
  Sunday, September 8th, 2013
  12:07 pm
  [devour]
  Negribas baigi stiept gumiju.

  Rīt pēdējie seši dalībnieki, visi saņems savas tēmas. Viss ir randoms...

  Hail VENTILATOOOOR!
  Monday, September 2nd, 2013
  6:14 am
  [ventilatorz]
  Ok. Neviens no abiem pēdējiem dalībniekiem savus darbus nav iesūtijuši.
  6:12 am
  [devour]
  Apsveikumi un tā.

  Nākamajā kārtā tiek Kintija 'Boļševiks' un Vilma 'Hipstermāksla'.
  Sunday, September 1st, 2013
  2:15 pm
  [devour]
  Pēdējā diena lai nobalsotu ventilatorāāāāāāāāā
  Thursday, August 29th, 2013
  6:19 am
  [ventilatorz]
  Balsošanaaaaah 2

  Balso par labāko pie šī posta rakstot sava favorītdarba autora segvārdu.
  Balsošana notiek līdz pirmdienas 6iem rītā.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba