pajautaa

« previous entry | next entry »
Jan. 20., 2014 | 09:00 am
posted by: reportiere in pajautaa

Sakiet, lūdzu, zinošie, kāds varētu būt tiesiskais skatījums uz šādu situāciju:

Darba devējs janvāra beigās apgalvo darbiniekam, ka darbinieks ir parādā uzņēmumam ~100eur par to, ka kļūdas dēļ oktobrī ir saņēmis lielāku algu nekā paredzēts.
Proti, aprēķinus kļūdaini veikusi grāmatvedība, un darba devējs līdz ar to darbiniekam kļūdaini aizskaitījis algu.

Vai darbinieks ir vainīgs, ka nav pamanījis nepareizo ciparu, ja alga katru mēnesi ir citādāka un to aprēķina grāmatvedība (t.i., kopējo algu sastāda laika darbs + gabaldarbs)? Kurš šādā situācijā ir materiāli atbildīgs, un kā būtu pareizi rīkoties darbiniekam?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {14}

milda

from: [info]milda
date: Jan. 20., 2014 - 11:07 am
#

tavā situācijā darbojas DL 78 pants
78.pants. Ieturējumi, kas izriet no darba devēja atprasījuma tiesībām

(1) Ieturējumus, kas izriet no darba devēja atprasījuma tiesībām, var izdarīt no darbiniekam izmaksājamās darba samaksas, lai atprasītu:

1) summas, kas pārmaksātas darba devēja maldības dēļ, ja darbinieks par šo pārmaksājumu ir zinājis vai viņam atbilstoši apstākļiem to vajadzēja zināt vai ja pārmaksājums pamatojas uz tādiem apstākļiem, kuros vainojams darbinieks;

2) avansu, kas izmaksāts uz darba samaksas rēķina, kā arī neizlietoto un laikā neatmaksāto avansu, kas izmaksāts darbiniekam sakarā ar komandējumu vai darba braucienu vai arī citu paredzamo izdevumu segšanai;

3) izmaksāto vidējo izpeļņu par neatstrādātajām atvaļinājuma dienām, ja darbinieku atlaiž no darba pirms tā darba gada beigām, par kuru viņš jau saņēmis atvaļinājumu, izņemot gadījumu, kad darba līgums tiek uzteikts, pamatojoties uz šā likuma 101.panta pirmās daļas 6., 7., 9. vai 10.punktu.

(2) Šā panta pirmās daļas 1. un 2.punktā paredzētajos gadījumos darba devējs var dot rakstveida rīkojumu par ieturējumu izdarīšanu ne vēlāk kā divu mēnešu laikā no pārmaksātās summas izmaksas dienas vai avansa atmaksāšanai noteiktā termiņa izbeigšanās dienas. Par šāda rīkojuma izdošanu darba devējs nekavējoties paziņo darbiniekam.

(3) Ja darbinieks apstrīd šā panta pirmās daļas 1. un 2.punktā paredzēto darba devēja atprasījuma tiesību pamatu vai apmēru, darba devējs var celt atbilstošu prasību tiesā divu gadu laikā no pārmaksātās summas izmaksas dienas vai avansa atmaksāšanai noteiktā termiņa izbeigšanās dienas.


Sanāk, ja ir pagājuši 2 mēneši, atprasīt nepamatoti pērmaksāto summu no darbinieka vairs nevar

Atbildēt | Diskusija


milda

from: [info]milda
date: Jan. 20., 2014 - 11:12 am
#

principā ir tā, ka tev ir tiesības nepiekrist. teorētiski. Ja viņi tomēr ietur, var laist virsū darba inspekciju, BET skaidrs, ka tad darba attiecības ir sabojātas. pagaidām vari naivi izvilkt šo likuma pantu un mierīgi pateikt, ka Tu saskaņā ar te rakstīto saproti, ka situācija nav tik vienozīmīga, lai tagad ieturētu no tevis šo summu. paksaties, ko saka un tad domās tālāk.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Accusativus cum infinitivo

from: [info]reportiere
date: Jan. 20., 2014 - 11:16 am
#

nu ja, tā arī būs vien jādara. paldies! :)

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]sursurs
date: Jan. 20., 2014 - 12:17 pm
#

ieturēt nevar, bet atprasīt var joprojām.
tomēr pie visiem tiem apstākļiem (augstāk komentāros) viņi diez vai tiesāsies :)

Atbildēt | Iepriekšējais