pajautaa

Kaķa uzbudinātājs

« previous entry | next entry »
Maijs. 17., 2013 | 07:25 pm
posted by: petrovichs in pajautaa

Īss situācijas izklāsts:
Ir kaķene, kas vispār ir diezgan mīlīga, bet tomēr ir kaķene ar saviem instinktiem. Un tie instinkti tai izpaužas tā, ka pa naktīm tai nenāk miegs un gribas medīt. Tā kā medīt dzīvoklī nav ko, nākas "medīt" un te sākas posta aina - katru nakti no visādiem plauktiem, palodzēm un citām augstākām vietām tiek gāzts zemē viss, ko izkustināt ir kaķa spēkos. Neērti atzīties, ka naktīs visi pārējie dzīvokļa iemītnieki kaķeni par to no sirds ienīst un sauc visādos nepieklājīgos vārdos, kurus šeit neatkārtošu.
Jautājums:
Ar ko zvēru varētu pa dienu nodarbināt, lai kaut drusku tam traucētu gulēt un rezultātā tas vairāk gulētu naktīs? Varbūt ir kāda automātiska rotaļlieta, kas laiku pa laikam varētu "atdzīvoties" un likt sevi medīt? Tiesa, uzreiz jāņem vērā, ka dzīvoklī ir arī suņi un ka eventuālā rotaļlieta/ierīce nedrīkstētu nonākt to spēcīgajos zobos.
Kādas citas idejas varbūt?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {14}

from: [info]sursurs
date: Maijs. 17., 2013 - 07:44 pm
#

Ar manu kaķi agrāk palīdzēja notrenkāt viņu pašai rihtīgi vakaros, kad jau biju mājās, neļaut snauduļot tai laikā..
Nākamais - pa nakti novākt visas rotaļlietas - tas jau, protams, nākamais - uz nakti novākt paiku (manējam bija paradums piecelties, pa nakti saēsties, tad uz savu kasti un tad ar milzīgu sparu ārdīties, pat, ja rotaļlietu nebija).
Un par nost gāšanu - izklausīšos nežēlīga, bet aiz čupra pie nogāztā objkta un pa purniņu ar knipi. Tāpat bļaut/sist nav jēgas (espešalī no rīta), jo šis jau vairs nesapratīs par ko tracis.
Es tik nezinu - laikam atkarīgs no kaķa, vai ir/nav vērts celties naktī augšā un šim dot pa mizu (jo varbūt šim mērķis bija pievērst uzmanību, ko piecelšanās apliecinātu kā veiksmīgi paveiktu, un kuru pēc tam var atkārtot citas naktis ar :D)
Un - pacietību - pat, ja tas viss sāk nest kkādus augļus, tas nenotiks vienā dienā. Kaķim pamazām jāpierod, ka pa nakti nav skraidīšana...

Atbildēt | Diskusija


from: [info]digna
date: Maijs. 17., 2013 - 07:49 pm
#

"Un par nost gāšanu - izklausīšos nežēlīga, bet aiz čupra pie nogāztā objkta un pa purniņu ar knipi"
tas varētu darboties, ja tiek pielietots burtiski tai pat brīdī, kad ir kas nogāzts, jo kaķiem ir ļoti īsa īslaicīgā atmiņa, viņš pēc dažām minūtēm vairs nesaslēgs eksekūcijas ar savu nedarbu un tādējādi var rasties situācija, ka sāk riebt un speciāli visu ko nelabu darīt.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]digna
date: Maijs. 17., 2013 - 07:46 pm
#

Izklausās visai traki, jo, ja konkrētais kaķis ir aktīvs naktī (visiem tā nav, manējie, piemēram, naktīs lielākoties guļ), tad pārbīdīt viņa iekšējos pulksteņus, šķiet, varētu būt neiespējami.
Nav gluži tā, ka, ja Tu šodien viņu visu dienu tirināsi un tramdīsi, tad viņš baigi nogurs un pa nakti gulēs ciešā miegā, tas vienkārši vairos stresu un ilgtermiņā var novest pie visādām kaitēm.

Var būt, ka šo problēmu vismaz daļēji varētu risināt, mēģinot kaķi ieinteresēt "medīt" uz grīdas, atstājot tur visādus bumbulīšus, kamolus un pelītes (te nu atkal jāzin, kas konkrētajam indivīdumam iet pie sirds). Var salikt kaut kādas kastes (no tām var taisīt veselas sistēmas), sapilināt tur kādus balderjāņus, cerībā, ka kaķim interesēs šīs uzpariktes un vismaz negribēsies ārdīt plauktus?

Vēl viena kaķim briesmīgāka metode - kaķi var ielikt norobežotā telpā, teiksim, vienā istabā, kur vismazāk, ko gāzt. Visbriesmīgāk laikam būtu likt kaķi krātiņā, kas teorētiski arī ir variants, bet, manuprāt, ir ļoti nežēlīgs, stresains un nav nekāds risinājums.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]sursurs
date: Maijs. 17., 2013 - 08:34 pm
#

nu var tos pulksteņus pārbīdīt - nav TIK traki. Tas aptuveni tāpat kā cilvēkam. Skaidrs, ja ilgtermiņā visu dienu gulšņā, tad naktī gribēsies kko darīties..
Katrā ziņā manam tā paikas noņemšana krietni palīdzēja. Kaķis jau arī pierod pie viskautkā un nevajag piesaukt stresu un vēl kko. Tādas izmaiņas viņu nekādā stresā neievedīs. slēgšana ir ok, ja kaķim ir tai telpā pieejama vismaz kaste un guļvieta. Tad viņš pamazām saprastu, ka no viņa sagaia šai laikā gulēšanu, jo nego gudrķau viņš tai telpā tapat nespētu sadarīt :D

Un kaķi ir gudri, arī viņiem var ieskaidrot, iemācīt.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]lapsamaza
date: Maijs. 18., 2013 - 10:44 am
#

piekrītu-nav TIK traki- galvenais neļaut uz galvas kāpt, ko viņi labprāt pie katras iespējas dara. Mūsējais vienu laiku bija iedomājies, ka naktī var darīt Jebko. Grūti, bet lēnām saprata, ka tā vis nebūs. Arī centāmies pa vakariem šim riktīgi neļaut gulēt un nokausēt ar spēlēšanos (kas principā nav tik traki- jo kaķiem māte daba tak jau šūpulī ielikusi nedaudz pamedīt un tad daudz, daudz gulēt), pēc intonācijas kaķis jau arī gaužām labi iemācās gan NĒ, gan NEDRĪKST. Tikai jāstrādā ar to kaķi. Man savukārt ir jau no bērnības fobija, ka es guļu tikai ar aizvērtām guļamistabas durvīm- līdz ar to kaķim bija jāizvēlas nakti pavadīt telpās, kur ir paika, dzeramais, wc, dīvāni utt interesantas izklaides extras, bet nav cilvēki - vai guļamistabā, kur nav nekāds serviss+ visu nakti klusi jāguļ, bet ir cilvēki (viņš ir izvēlējies tomēr nakšņot ar cilvēkiem bez extrām neskatoties uz to, ka durvis atvērt viņš māk pats uzlecot uz roktura- viņš tomēr iemācijies cienīt cilvēku nakts mieru)

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]kalnietis
date: Maijs. 17., 2013 - 07:47 pm
#

Savu kaķeni atradināju no lēkāšanas pa galdu un augstajiem plauktiem ar noklātu alumīnija folliju.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]digna
date: Maijs. 17., 2013 - 07:50 pm
#

Ā, pareizi, ir tak vēl visādas šitādas metodes!
Vēl abpuslīmējošo skoču vajagot līmēt tur, kur negribas, lai kaķis plēš, tad var būt arī tur var, kur negribas, lai rāpjas?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]kalnietis
date: Maijs. 18., 2013 - 02:33 pm
#

Par skoču nezinu, nekad neesmu mēģinājis.

Atbildēt | Iepriekšējais


Petrovichs

from: [info]petrovichs
date: Maijs. 17., 2013 - 07:57 pm
#

O! Par šo metodi biju piemirsis.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]huinja
date: Maijs. 17., 2013 - 10:49 pm
#

Nju, kaķiem ilgā gulēšana pamatā ir, lai pārstrādātu pārtiku. Jo vecāks, jo ilgāku laiku tas aizņem. Varbūt var diezgan vēlu pabarot un tad vismaz būs kādu laiku būs miers? Nevis papildus normālai ēdienreizei, protams, bet vnk pārbīdīt.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]huinja
date: Maijs. 17., 2013 - 10:55 pm
#

Un vēl vēlos pasniegt imagināro balvu "Mēneša ieraksta virsraksts"

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]blue
date: Maijs. 18., 2013 - 12:55 pm
#

es vedu ārā uz parku uz pavadiņas. kaķis saostījās dabu,izkaķojās wild cat stilā,ar rāpšanos kokos,skriešanu,lekšanu,lavīšanos,track'ošanu utt.,un tad mājās tika kārtīgi pabarots. darīju to visu vasarās ap 7ņiem vakarā,kādu stundu vazājos ar viņu ārā,tad pēc barošanas viņš kādu stundu lepni (kā pēc medīšanas vai kkā svarīga paveikta) tīrīja kažociņu,un tad atrubījās līdz rītam. :)

bija viens blakuseffekts: viņam ļoti iepatikās iet ārā,un,dienās,kad es biju slinka/slikti laikapstākļi/kaut kas,un neizvedu viņu pastaigā,viņš ņaudēja pie durvīm tik skaļi,ka man gribējās viņu nožņaugt :D BET man ir ruds,no ielas paņemts,runcis - rudie no dabas ir trakulīgāki un tuvāki saviem savvaļas brāļiem,tāpēc es norakstu to prasīšanos ārā uz to.
vari pamēģināt katrā ziņā :)

Atbildēt


fadu

from: [info]fadu
date: Maijs. 18., 2013 - 10:30 pm
#

Manējais, kad paēd uzreiz iet gulēt. Skaitās, ka ķaķi naktī medī un ēd. Varbūt ir jēga, viņu labi vēlu vakarā pabarot un atstāt traukā sauso barību, lai šam nav tieksme medīt.... kaut gan manējam ir bijušas naktis, ka viņš to ēdiena trauku pa nakti sāk pa virtuves grīdu dzenāt... ;o))

Vispār es savējam no bērnības esmu iemācījusi "Nedrīkst!". Bija pāris reizes, kad šis tur kaut ko izdarījās, paņēmu pie skausta un uz vannas istabu zem ūdens( nu tā lai galva sausa ) un vairākas reizes atkārtoju - Nedrīkst. Nu bija šamajam nedaudz tā psihotrauma. Bet ar divām reizēm pietika. Tagad jau no vannas nebaidās, bet labi atcerās, ka ja ,- nedrīkst, tad saimniece paliek neadekvāta ;o)

Atbildēt


porcelāna lellīte

from: [info]neraate
date: Maijs. 22., 2013 - 12:00 pm
#

diezgan daudz ideju izskanēja, to var pamēģināt, bet vēl der pavērot vai viņa aktīvāka tieši pēc ēšanas, ja tā, tad atnākot mājās pēc darba nebarot. vēl var kaķi uz nakti izolēt. vispār ja kaķim spēcīgs medīšanas instinkts, tas parasti izpaužas tieši krēslā (tad dabā aktīvāki kļūst grauzēji), ja naktī nav pilnīgi tumšs, tas var būt iemesls.
vēl der papētīt barības sastāvu, ja tajā ir daudz ogļhidrātu, tie dod enerģiju un dzīvnieks var kļūt hiperaktīvs (bērni jau ar bieži saēdas šokolādes un sāk ārdīties), tad var vai nu nomainīt barību uz tādu, kurā mazāk ogļhidrātu vai vakarā dot, piemēram, gaļu, kurā maz cukura, daudz olbaltumvielu, kuras organismam ilgāk jāpārstrādā un dzīvnieks gribēs pasnaust. /tomēr pavisam bez pārtikas uz nakti atstāt neiesaku - kaķītim ir ļoti mazs kuņģītis, bieži gribas ēst pa druskai, izsalcis kaķis var sacelt tādu skandālu, ka medīšana un spēlēšanās liksies nieki/
var mēģināt pirms aiziešanas no mājas kaķenei izsniegt īpaši foršu rotaļlietu, kuru padzenāt (vai izsniegt un paspēlēties pēc atnākšanas mājās, lai dzīvnieks piekūst). esmu redzējusi tādas apaļas ietaises, kurās bumbiņa skrien pa reni. kaķis izķeksēt nevar, noķert arī grūti, jo darbina baterija, toties interesanti. kaķiem ļoti patīkot. vēl var iegādāties i-robotu. speiežot pēc video intgernetā kaķi ļoti labprāt ar tādiem braukājas :)
vēl var būt, ka kaķim miedziņš nenāk, jo pa dienu pagulējis, tad visi atnāk mājās, ir liels jandāliņš, tad vēl saimnieki ļoti aktīvi vakarā un beigās dzīvnieks paliek viens pats.
var mēģināt ieradināt gulēt blakus (ja kaķis ir glaudāms, ņurcāms un čubināms). manas mamiņas kaķi tikko kā viņa izslēdz gaismu lai gulētu sāk gonkot pa dzīvokli, kādu pusstundu kārtīgi izskrienas un tad lien gultā izgulēties.
bet ar kaķiem visādi, tie tomēr ir diezgan grūti dresējami dzīvnieki, ļoti individuāli un neatkarīgi. varbūt vienkāršāk un lētāk ir visiem ģimenes locekļiem iepirkt ausu aizbāžņus /ja nu tiesām nekas cits nelīdz/

Atbildēt