pajautaa

kuņģa čūla un ģimenes ārsta nomaiņa

« previous entry | next entry »
Mar. 16., 2013 | 03:20 pm
posted by: ulvs in pajautaa

Spriežot pēc simptomiem, izskatās, ka būšu noķēris vai sekmējis savā kuņģī čūlas veidošanos. Kāds ir tipiskais rīcības plāns šādā gadījumā? Neiet pie ārsta, bet lietot tautas medicīnu (kāposti, kumelītes un tā tālāk) un speciālu "maigo" diētu, un cerēt, ka pāries, vai arī iet pie ārsta un rīt kobru un pēcāk antibiotikas (vai ko tamlīdzīgu)? Bet pie ārsta aiziet ir grūti, jo viņš ir tālu no manas tagadējās dzīvesvietas, un mums ir sliktas attiecības. Un man nepatīk ideja par antibiotiku kursu (pats vārds "antibiotika" izklausās biedējoši).

Tāpēc otrs jautājums. Vēlos nomainīt ģim.ārstu uz tādu, kurš apkalpo pacientus manas jaunās dzīvesvietas reģionā (Lāčplēša/Čaka krustojums, ja tas kaut ko maina), citādāk jābrauc no 1 Rīgas gala uz 2. Jautājums: vai man obligāti ir jābūt deklarētam pašreizējā dzīves vietā, lai ģimenes ārstam nebūtu tiesības atteikt man savu zvērestu un pakalpojumus? Vai arī vienalga?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {38}

dominika

from: [info]dominika
date: Mar. 16., 2013 - 03:50 pm
#

Kādi ir simptomi? Varbūt tas ir viekārši gastrīts? Kad man bija čūla, nebija tikai sāpēs, bet arī tāda sajūta, ka sānā iesiets mezgls, kas traucē justies ērti jebkādā sēdus vai guļus pozā.
Ja tas ir gastrīts, tad, iespējams, var tikt cauri ar tautas medicīnu. Ja čūla - tad gan vajadzēs antibiotikas. Lieta tāda, ka čūla veidojas heliobaktērijas ietekmē - tā ir tāda baktērija, kas dzīvo gandrīz visu pieaugušu cilvēku kuņģos un vairumam neizraisa nekādas problēmas. Bet laimīgajam mazākumam izraisa čūlu. Lai tiktu no tās vaļa, baktērija jāizdzen, un to diemžēl var izdarīt tikai ar antibiotikām. Jebkurā gadījumā - kobra būtu jānorij, lai noskaidrotu, kas tur kuņģī ir (jūtu līdz), un attiecīgi - ko darīt.
No tautas metodēm varu ieteikt no rītiem pirms ēšanas iedzert vienu ēdamkaroti sarīvēta kartupeļa sulas (lai būtu garšīgāk, var sajaukt ar saldo krējumu) - tas izoderē kuņģi, lai nededzina to čūlu tālāk. No produktiem, ko neiesaka lietot, bez visādiem asiem un ceptiem ēdieniem neiesaka arī rupjmaizi un tomētus - pirmo grūti sagremot, otrie veicina skābes izdalīšanos. Es savā ārstēšanās laikā principā ēdu tikai vārītus dārzenīšus (bez garšvielām) un putras.

Atbildēt | Diskusija


Manas dzīves atskaņu almanahs

from: [info]ulvs
date: Mar. 16., 2013 - 04:18 pm
#

simtoms būtībā ir tikai viens - man neraksturīgas sāpes zem diafragmas (tur, kur, kā netā noskaidroju, parasti ir sāpes, kad ir čūla).
es iedomājos, ka tā ir čūla, jo vakardien pavadīju 30h nomodā, ēsdams ļoti, ļoti maz un patērēdams diezgan daudz ibuprofēna. un tad vēl vakarā saldumus (pirms gulētiešanas, ņamņam). vēders sāka sāpēt tikai šorīt, pēc pirmās rīta cīgas. bet tagad sāpes ir mazinājušās (lai gan iepriekš rennie un sodas ūdens nepalīdzēja).

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


dominika

from: [info]dominika
date: Mar. 16., 2013 - 05:06 pm
#

Čūlas sāpes ir ilgstošas un nepārejošas - man sāpēja 2 nedēļas, pēc kam aizdevos pie ārsta. Pieļauju, ka vēders var sāpēt arī no zāļu lietošanas gandrīz tukšā dūšā, kā tu apraksti. Cigaretes arī saasina sāpes - es tolaik vispār nometu smēķēšanu, jo nekāda prieka nebija. Ja tuvāko dienu laikā nepāriet, ej pie ārsta.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]digna
date: Mar. 16., 2013 - 07:59 pm
#

Tas viss ir kaut kāds troļļu posts? Ko nozīmē "sāpes zem diafragmas"?
Pie jebkuras kuņģa kaites lietot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus ir absolūti...idiotiski.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]inke
date: Mar. 17., 2013 - 01:03 am
#

waaaa, ibuprofēns pie kuņģa čūlas, akkunks, visas iekšas saraujas, tak vēl lielāku caurumu izdedzinās, spļauj ārā!

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


izkapts

from: [info]izkapts
date: Mar. 17., 2013 - 02:52 pm
#

Ja var iedzert ibuprofenu un neizvemt, tad nez vai tā ir čūla...

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]kokuaita
date: Mar. 18., 2013 - 01:07 am
#

Antibiotikas ir striidiigi, ir entie gadiijumi, kad tikai sachakaree zarnu floru un h.plyori turpina dancot. Staasta, ka regulaars kjiploks aarstee. Man paliidz 99% (pret dedzinaashanu). Taapat pret h.plyori der melno piparu graudi (jaa es zinu ka aizliedz asus eedienus). Kungja skaabes mazinaashana ir slikta lieta. Iesaku uz laiku izsleegt graudus un cukurus. Buljoni (gaps diet). Veel man ir liidzeejusi nejausha piena, viinogu un viina dieeta.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


dominika

from: [info]dominika
date: Mar. 18., 2013 - 09:04 am
#

Es domāju, ka ir gadījumi, kad tomēr vērts sekot ārsta ieteikumiem un izvēlēties metodes, kas ir pārbaudītas uz tūkstošiem pacientu, nevis uz savu roku dakterēties ar to, kas (šķietami) palīdz individuāli. Un vispirms noskaidrot, kas kuņģī notiek, ar to pašu nelaimīgo "kobru". Čūla nav iesnas, čūlas mēdz arī plīst un ja tad pāris stundu laikā neaizrauj uz slimnīcu, ir visas iespējas atvadīties no šīs pasaules.
Un ja skābes kuņģī ir par daudz, tā ir jāmazina. Ko nozīmē dedzināšanas sajūta - tā nozīmē, ka skābe dedzina kuņģa gļotādu. Ja skābe uzlītu uz rokas - tad arī vajadzetu ieberzēt ar ķiploku?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]kokuaita
date: Mar. 18., 2013 - 09:38 am
#

Nenoliedzu aarsta konsultaaciju un aarsteeshanu. Chuulu aarsteeshanaa neesmu iedziljinaajusies, Tev var buut taisniiba, gastriita un atviljnja gan, un tie meedz buut un ir pazeminaatas skaabes deelj. Ja pietiek ar aarsta idejaam, cool, man nepietika un labaak nepalika.

Atbildēt | Iepriekšējais