pajautaa

Vokālais pedagogs

« previous entry | next entry »
Dec. 5., 2010 | 06:14 pm
posted by: serene in pajautaa

Labs vakars!
Interesē sekojoša lieta- vokālais pedagogs. Varbūt kāds/-a izmanto ir izmantojis/-usi un var ieteikt? Vairāk interesē akadēmiskā dziedāšana.
Pateicos!

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {22}

from: [info]redrum
date: Dec. 10., 2010 - 12:20 pm
#

esmu gan gājis tikai pie skatuves solēšanas pedagogiem nevis akadēmiskajiem. un pie vieniem no labākjiem. jā, esmu padziedājis arī pāris koros, bet pirms pedagogiem. diemžēl anatomisku problēmu dēļ neizdevās nekas prātīgs. iespējams, ka dēļ tā, ka pirmstam dziedāju pats vai koros un nepareizi. iespējams, ka tie nebija latvijā labākie kori, ar labākajiem pedagogiem, bet notika arī individuālās nodarbības. karoč, to nekad neuzzināt. bet no tiem skatuves pedagogiem visi kā viens noliedza kora labo ietekmi uz skatuves solista balsi.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]_maardza_
date: Dec. 10., 2010 - 12:27 pm
#

Pupu mizas tas viss - vokāls tā ir viena un vienota lieta it visos vokālās mūzikas žanros, un ja pieveram acis attiecībā uz stilistiskajām niansēm, pamatkritēriji vokālā ir visur vieni - māka darboties ar elpu; teksta, vokāļa artikulācija un formēšana; un intonācija.
Paši ''speciālisti'' tikai, cīnoties par savu taisnību, izveidojuši vairāk vai mazāk dalītas frontes. Un mazais cilvēciņš, nepieredzējis dziedātājs kā marionete viņu rokās. Tā nu tas nereti ir, jā. Katrs par sevi. Diemžēl.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]redrum
date: Dec. 10., 2010 - 01:20 pm
#

:) tur jau tā sāls, ka devil is in the details. pamatlietas, protams, ir tās pašas, bet nianses ir pilnīgi citas. dziedāšana ar kaklu un citas krāsas ir pilnīgi citas un korī neiedomājamas. intonācija gan ir visdažādākā un jo atšķirīgāka no kora standarta, piemēram, jo labāka sevis (kā unikāla solista) izcelšanai.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]_maardza_
date: Dec. 10., 2010 - 01:35 pm
#

Dziedāšana ''uz kakla'' vai ''ar kaklu'' ir taisnākais ceļš uz balss saišu bojājumiem, jo daba un fizioloģija paredzējusi balss saites tikai kā skaņas veidošanā palīdzošu mehānisma detaļu, kur visu pamatdarbu tomēr izdara elpa. Rezonanse un tembrēšana - tas ir cits jautājums, bet , atkārtoju, labos koros tāpat notiek skaņas tembrēšana un izmainīšana atkarībā no atskaņojamā darba komponista izcelsmes, dzīves laika un darba stilistiskās piederības. Jo labāks koris, jo niansētā viņi spēs izpildīt pavisam atšķirīgu laikmetu, kultūru un vokālo tehniku darbus. Labs dziedātājs ir tāds, kas realizējot augstāk manis minētos komponentus, spēj niansēti nodziedāt gandrīz jebko pēc vajadzības - respektīvi - kas pārvalda savu balss aparātu.
Var jau protams mocīties un meklēt to savu vienu stilistisko izteiksmi, spiest ''uz kakla'' vai vēl sazin ko, aprobežoties ar ļoti šauru kādu konkrētu vokālo manieri, bet, piedod, pats sev tā visticamāk kaitēsi un ļoti iespējams, ka tā iebrauksi ''grāvī'', beigās paliekot pie ''sasitas siles'' - sabojātas balsenes un lielas vilšanās. Protams, ir izņēmumi, un, teiksim, rokmūzikā- ir piemēri, kur cilvēks, ķērcot pa savam, ir uzķēris publikas uzmanību un atzinību un kļuvis populārs un bagāts pasaules mērogā. Bet tas atkal ir cits jautājums.
Es vairāk sapratu, ka šī jautājuma autore meklē iespējas mācīties dziedāt, pie tam - akadēmiski - tātad - tradicionāli skoloti pareizi. Kas būtībā ir visas vokālās mākslas pamatā. Nianses meklējam tikai tad, kad esam sapratuši, kas vispār ir balss un kā tā darbojas. Kā arī atrast savas balss tīru, vokālu skanējumu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]redrum
date: Dec. 10., 2010 - 01:40 pm
#

rokmūzikā, bez kakla pieskaņas nekur. un šitie universālie naži vai tīrītāji, jeb vienalga kas, kas der visam = neder nekam.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]_maardza_
date: Dec. 10., 2010 - 07:24 pm
#

Nepiekrītu.
Ir cilvēki, kas mūža laikā var izdarīt mazas lietas [pie tam bieži smagi pūloties un veltot visu enerģiju kkam], bet uz neko vairāk nav spējīgi, ir tādi kas kko dara, bet dara neslikti, tikai diemžēl aprobežojoties un tādējādi liedzot sev daudz ko citu. Tad arī neko vairāk viņi nevar.
Un tad ir tie, kas var - kas var vairāk, kas zina vairāk, kas dara vairāk un kam sanāk vairāk. Citi viņus sauc par apdāvinātiem, talantīgiem, bet tie ir vienkārši cilvēki, kas sapratuši lietu - meklējot, darot, salīdzinot, praktizējoties. Var jau teikt, ka dažiem nav lemts, un tomēr - visbiežāk tie lēmēji esam mēs paši, kad aiz savas aprobežotības liedzam izaugsmi sev.

Spriežot pēc Tavām atbildēm, nu jau izskatās, ka gribi vienīgi man oponēt, pie tam ar visai neloģiskiem un neargumentētiem apgalvojumiem, tāpēc vairāk neko nebildīšu, jau tā gana daudz esi uzzinājis no manis iepriekš teiktā..

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]redrum
date: Dec. 10., 2010 - 08:42 pm
#

Katram savi gļuki. Neba apdāvinātie itvisā ir apdāvināti. Tieši otrādi. Nē, es negribu tev oponēt pilnīgi visā. Vienkārši mums ir dažādi skatījumi uz lietu kārtību. Un kuram ir tas pareizais viedoklis - ne tev vai man lemt. Katram savs. Neargumentēti apgalvojumi gan bija tika daļēji un tas tāpēc, ka atbildu tev paralēli strādājot un joprojām to daru. Tā kā neraizējies un lai veicas! Man arī apnika!

Atbildēt | Iepriekšējais