« previous entry | next entry »
Sep. 11., 2009 | 03:17 pm
posted by: zazazelle in pajautaa
pastaastiet, luudzu, ko juus ziniet par luugshanu krelleem, rozhukronjiem, chetkaam?
kaa vinjas atshkjiras piemeeram musulmanjiem un sintoistiem, un kaadas tradiicijas ar taam saistiitas?
kaa vinjas atshkjiras piemeeram musulmanjiem un sintoistiem, un kaadas tradiicijas ar taam saistiitas?
from: durka
date: Sep. 11., 2009 - 02:52 pm
#
kristieši ir melīgi divksīgi bastardi
bet krišnaīti tādi foršji meže dīvainīši
Atbildēt | Diskusija
from: zazazelle
date: Sep. 11., 2009 - 02:53 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: unpy
date: Sep. 11., 2009 - 02:58 pm
#
Atbildēt | Diskusija
from: sirdna
date: Sep. 11., 2009 - 04:11 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: po
date: Sep. 12., 2009 - 12:22 am
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: amazeme
date: Sep. 11., 2009 - 06:29 pm
#
pareizticīgo čotkas nav viena strikti noteikta skaita, klosteros parasti izmanto 100nieces kanona - veicamo ikdienas lūgšanu skaita - noteikšanai, mēdz būt arī 300nieces, lielākas gan redzējusi neesmu. pasaulīgie cilvēki parasti izmanto mazākas čotkas - baznīcās nopērkamas ērti ap roku nēsājamas, nelielas čotkas(kur skaits bieži ir 33 - Jēzus vecums, taču atkal ne vienmēr un ne obligāti). uz pareizticīgo čotkām tradicionāli skaita t.s. Jēzus lūgšanu - "Kungs Jēzu Kristu, Dieva Dēls, esi man grēciniecei/-iekam žēlīgs"(šī lūgšana zināma arī kā "muitnieka lūgšana" no Bībeles stāsta par muitnieku un farizeju, un šajā stāstā meklējama arī lūgšanas ideja). tradicionāli čotkas tika sietas no melnas vilnas, sēja tās mūki, šajā laikā nepārtraukti lūdzoties Jēzus lūgšanu. katrā "bumbiņā" tiek iesieti deviņi krustiņi(mezgli tiek sieti ņemot talkā īlenu). tagad gan bieži sastopamas koka čotkas, ir redzētas arī dzintara utt. par izcelsmi īsti nezināšu pateikt, varbūt ko par to var atrast stāstā par svēto Pahomiju Lielo, kuram Enģelis nodiktēja kopdzīves klosteru noteikumus(ja vien nekļūdos, bet man šķiet tas bija Pahomijs L.). ir zināms, ka čotkas palīdz koncentrēties lūgšanai, kā arī tas, ka pēc tām ērti noteikt/pildīt kanonu klosteros.
100% garantiju mana teiktā precīzumam gan nedodu, drošāk to pārbaudīt kādās gudru cilvēku rakstītās grāmatās, bet nu šis ir cik tālu man zināms un šobrīd atminams:)
Atbildēt | Diskusija
from: amazeme
date: Sep. 11., 2009 - 06:35 pm
#
čotkas mazās http://www.rosarymarket.com/p/rosar
100nieces http://media.photobucket.com/image/chot
Atbildēt | Iepriekšējais
from: amazeme
date: Sep. 11., 2009 - 06:41 pm
#
meklējot attēlus uzgāju šo, varbūt noder:
'PRAYERS OF THE HEART': This prayer has its origins in the New Testament and is very familiar to the ears and eyes of those who love scripture. See the prayer petitions of the tax collector's prayer (Luke 18:13) 'God, be merciful to me, a sinner' and (Mark10:47), Baritmaeus, who totally trusted Jesus cried out, 'Jesus, Son of David, have mercy on me'. Variations of these prayers have a recorded history of use since the 6th century.
Chotki is the Russian name of what in Greek is called "Komvoskoini" which literally means "knot string" or "string of knots". It originated when a monk tied knots in a string to help him keep track of the number of prayers he had said in his prayer rule. Each time he slept though, a demon came and unravelled the knots, requiring him to re-tie them each day. Finally an angel appeared to him and showed him how to tie particular knots which included the form of a cross, which the demon was unable to unravel.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: zazazelle
date: Sep. 15., 2009 - 05:20 pm
#
man radaas jautaajums skatoties japaanju filmu, kur, apglabaajot cilveeku, visi uzreiz velk no kabatas aaraa taas krelliites, un mirushajam arii saliek abas plaukstas kopaa apliekot apkaart taas krelliites.
mani draugi kurdi arii nekur neiet bez taam krelliiteem, sausmiigi paardziivo, ka sapliist, bet tad daavina viens otram savas. man arii uzdaavinaaja.
saaku domaat arii par to, kaada noziime ir tai pashai sajuutai - ka pirksti virpina taas peerliites...
nu taadas paardomas
Atbildēt | Iepriekšējais