apmēram tā pat kā - parastā vidusskola un profesionālā vidusskola. tikai augstākā līmenī un pa citām nozarēm. tā profesionālā vairāk ir tendēta uz prasmēm un tml, bet parastā ir vairāk akadēmiskā, lai tu varētu maģistrā mācīties
tur nu ir jāpiekrīt, ka, ja grib akadēmisku maģistru, stipri vēlams ir akadēmiskās priekšzināšanas jau bakalaurā. savādāk nevarēs tikt līdzi kursa biedriem, ja vispār uzņems ar prof.grādu.
ja tu tēmē uz Zinātņu akadēmiju, tad jau tomēr skatīties, lai tev būtu akadēmisks grāds, ja dzīvi grasies ar to saistīt. Ja tomēr uz biznesa pusi un tomēr praktiski darbosies, tad citādi - profesionālais vairāk pie dzīves.
profesionālais - uzsvars uz praktiskām lietām, tu topi profesionāls, bet akadēmiskais ir uzsvars uz teorētisko nozares daļu. piemēram, man ir akadēmiskais bakalaura grāds, bet maģistra grāds profesionālais. nu lai nav tikai viena lieta..
pilniiigs bulšits ko tu te tagad esi sasāstījis piedod :) vienīgais ar ko profesionālais bakalaurs atšķiras no akadēmiskā ir tas, ka profesionālais mācību gada beigās piedāvā prakses iespējas, bet akadēmiskas figu ... līdz ar to pēc grāda iegūšanas profesionālā bakalaura studiju students ir dzīvesgudrs un gatavas iesaistīties darba tirgū, jo viņam ir laba pieredz [kas gan atkarīga no katra paša prātiņa izmantot šo sev doto iespēju stažēties] bet akadēmiskā bakalaura students ir tā sauktais intelektuālais bezdarbnieks,kas tad pēc skolas beigšanas brīnas, nu ko ta man tagad tālāk darīt un kā pelnīt naudinju ;) lab tās beigas biš paspilgtināju,bet nu pamatā, ir prakse,nav prakses,tāda atšķirība ... man ViA māca visu to pašu teiksim kā LU,un studiju procesā nejūtu pilnīgi nekādas ievirzes kaut kādā profesionālā padarīšanā, teorētiskas zināšanas vien tik grūž iekša, kas ir 0 bez praktiskā
jup kopmītņu slava iet skolas slavai pa priekšu, ir ir labas ;) es studeeju politoloģiju,bet ja vajag brīvi varu pastāstīt arī par citām programmām, kas tevi interesē?
Es domāju par tūrismu vai komunikācijām. Bet esmu no tiem, kam daudz kas interesē. ) Pērn biju aizstāvēt zpd VIA, patika telpas, likās tā diezgan mājīgi [ja tā var teikt par skolu]. Kādi kopumā ir pasniedzēji?
par tūrisma un komunikāciju pasniedzējiem es neko sliktu nevaru teikt, cilvēki zina savu lietu,kaut gan katram jau savs viedoklis, ir tādi kuri nevienam nepatik, un par kuriem cilveki saka,ka esot debīli, bet nu man jau šķiet,ka trakāki par maniem POL tirāniem nav nekur :D
salīdzini mācību programmas un tad runājam - salīdzini ViA ar RSU komunikāciju programmas. es neļurinātu, ja nezinātu, ko runāju. prakses ir paredzētas arī akadēmiskās augstskolās, tas, ka dažās skolās profesionālā augstākā izglītība skaitās pusgads prakse kaut kur, mani nepārliecina par šādas izglītības vērtību, ņemot vērā cik daudz laika patērē laiku mazkontrolētā praksē. A praksi, piemēram, katru vasaru es pats sev atradu un profesionālās zināšanas ar uzviju dabūju pats. akadēmiskā augstskolā nenotiek tik daudz dažādu ekspertu stāstījumi un lekcijas iz dzīves, arī paši pasniedzēji ir no akadēmiskas vides, nevis praktikanti un nozares profesionāļi. ja tavs darbs turpmāk nebūs saistīts ar zinātnisko pētniecību, akadēmisku saraksti, publikāciju izveidi un visu citu, tad vari mācīties profesionālā programmā, kur tā visa nav.
eh, uz papīra un kā dzīvē.. mja, mums arī RSU pētījuma metodoloģiju knapi pasniedza. Madara tā kas G. un zināma arī Tev, bija pat vienam manam kursa darbam vadītāja, tad nu viņa arī bija vīlusies par rsu, ka mums tāda nekāda tā metodoloģija. profesionālajās programmās tomēr nav šīs akadēmiskās prasības etc. cik es runāju un salīdzināju ar via/rsu/lu komunikāciju programmām.
ev nezaimo :D :D :D :D mūs te tā par akadēmiskajām prasībām drāž, ak dies, politologi nemirst - politologus eksmatrikulē...dies pasarg neievērot akadēmiskās ētikas visus tos šitus...un pētījumu metodoloģija, spss - šausmas tīrās, bija jāurbjas nežēlīgi cauri.
nee nu ļurināt jau vari visu ko gribas, bet reāli jau tu nezini kas notiek t.s profesionālajā augstskolā...lekcijas iz dzīves, nozares profesionāļi?, kas tas ir? akdēmiskā sarakse, zinātniskā pētniecība, publikāciju izveide - šķiet ka tā ir mūsu maizīte...bet vispār situ pa plecu tev, mācīties RSU un vēl aizstāvēt to skolu, cik nu es no absolventiem dzirdu,nevienam nekad neiesaka tur iet mācīties, elle ne augstskola,kas to vien liek darīt kā rakstīt bezjēdzīgus atreferējumus, principā ctrl+V, ctrl+C ... nekas personigs, vienk tu dzīvo biš utopiskās domās par šausmīgajām kaut kādām atšķirībām starp profesionālo un akadēmisko izglītību
redz nu kā ir.. tagad es saku palides RSU par šiem zusammenfasungiem, tas iedeva tādu spēju iziet cauri milzīgam informācijas apjomam un izvilkt būtiskāko, vienlaikus tieši tas arī vajadzīgs pašlaik darbā: apgūsti kaut ko jaunu un tad izvelc no tā esenci. tagad varbūt kvalitāte kritusies mazliet, Skudra vairs nepasniedz utml. utopija vai nee, bet jautājums bija teorētisks: kāda ir atšķirība starp prof un akad studijam. te nu bija izvērstas atbildes :) nu redz, es tāpat kā tu - salīdzinu, balstoties uz informāciju, kuru piegādā mani kolēģi citās augstskolās utml. Piemēram, RSEBAA MBA maģistrantūrā redzu ko nozīmē profesionālas studijas. tur nemāca, kādēļ kaut kas notiek tieši tā - kādi ir teorētiskie ietvari, tur māca - kā ir, neiedziļinoties dziļi, kādēļ .. jo cilvēks ir patērētājs, nevis kā RSU to skatītos kā uz kognitīvās izziņas procesa sastāvdaļu.
katrai skolai savas metodes,reizem liekas ka via tie profesionālie bakalauri tik tā prikola pēc ;) vienīgais ir tā prakse no 1-2 mēnešiem. un jālasa daudz,jāraksta kopsavilkumi,referāti,pozīcijas raksti,esejas etc .. politologam te nav viegla dzīve, kaut gan baidos salīdzināt ar rsu...bet atzīsti,tas ir par traku ko cilvēkam liek tur darīt, tev savas dzīves vienk 4 gadus nav?
pirmais gads bija pats grūtākais, to visu aptvert. otrais jau bija vieglāk, parādījās arī privātā dzīve un brīvdiena kādreiz. bet grūtības norūda un tagad satiekot kursa biedrus smejamies, ka pēc RSU mums nekas vairs nedraud un nebīstamies arī no nekā. nu redz, savs labums noteikti ir :)
Prakses iespēja akadēmiskajā izglītībā ir paredzēta, bet nav obligāta. Prof. bakalaura gadījumā prakse ir obligāta (parasti kāda semestra garumā). Manā gadījumā prof. bakalaura pasniedzēji bija gan akadēmiski, gan profesionāli zinoši (daļa valsts mērogā augstu atzīti akadēmiķi). Uzskatu, ka normālā situācijā prof. ir labāks, jo ietver akadēmisko programmu + praktiskas zināšanas. Un, protams, stabilas iespējas turpināt studijas pārējos līmeņos. Cik man šobrīd zināms, akadēmisko bakalauru faktiski visur saīsina uz 3 gadu ilgām studijām, profesionālais tomēr ir iegūstams ilgākā laika posmā (bieži tie ir 4 vai 4,5 gadi), kas nozīmē, ka tiek iegūts vairāk (ja vien to vēlas).
Tas, protams, lielā mērā atkarīgs no specialitātes, bet kopumā abiem lielajiem runātājiem savā ziņā ir taisnība. Ir specialitātes, kurās lielu atšķirību starp prof. bak un bak. nav, bet citās ir iespējams piedāvāt vairāk praktisko nodarbību utt.
from: udensroze
date: Dec. 20., 2007 - 09:30 pm
#
Atbildēt | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 20., 2007 - 09:31 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: diagnoze
date: Dec. 20., 2007 - 09:35 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 09:39 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 20., 2007 - 09:42 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 09:47 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 09:35 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 20., 2007 - 09:40 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 09:53 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 20., 2007 - 09:59 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 10:08 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 20., 2007 - 10:17 pm
#
Pērn biju aizstāvēt zpd VIA, patika telpas, likās tā diezgan mājīgi [ja tā var teikt par skolu]. Kādi kopumā ir pasniedzēji?
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 10:28 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 20., 2007 - 10:31 pm
#
Vot nekādi nevaru atcerēties, ko studē mana radiniece Via. nebūtu nekāds brīnums, ja kopā studējat.. :)
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 11:28 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: akwiinas
date: Dec. 21., 2007 - 05:52 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: diagnoze
date: Dec. 20., 2007 - 10:09 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 10:19 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 10:23 pm
#
prakses ir paredzētas arī akadēmiskās augstskolās, tas, ka dažās skolās profesionālā augstākā izglītība skaitās pusgads prakse kaut kur, mani nepārliecina par šādas izglītības vērtību, ņemot vērā cik daudz laika patērē laiku mazkontrolētā praksē. A praksi, piemēram, katru vasaru es pats sev atradu un profesionālās zināšanas ar uzviju dabūju pats.
akadēmiskā augstskolā nenotiek tik daudz dažādu ekspertu stāstījumi un lekcijas iz dzīves, arī paši pasniedzēji ir no akadēmiskas vides, nevis praktikanti un nozares profesionāļi.
ja tavs darbs turpmāk nebūs saistīts ar zinātnisko pētniecību, akadēmisku saraksti, publikāciju izveidi un visu citu, tad vari mācīties profesionālā programmā, kur tā visa nav.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: udensroze
date: Dec. 20., 2007 - 10:44 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 10:48 pm
#
profesionālajās programmās tomēr nav šīs akadēmiskās prasības etc. cik es runāju un salīdzināju ar via/rsu/lu komunikāciju programmām.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: _alison_
date: Dec. 20., 2007 - 11:00 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 11:39 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: udensroze
date: Dec. 21., 2007 - 09:43 am
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: daysleeper
date: Dec. 21., 2007 - 09:45 am
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: judiite
date: Dec. 20., 2007 - 11:35 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 11:45 pm
#
utopija vai nee, bet jautājums bija teorētisks: kāda ir atšķirība starp prof un akad studijam. te nu bija izvērstas atbildes :)
nu redz, es tāpat kā tu - salīdzinu, balstoties uz informāciju, kuru piegādā mani kolēģi citās augstskolās utml. Piemēram, RSEBAA MBA maģistrantūrā redzu ko nozīmē profesionālas studijas. tur nemāca, kādēļ kaut kas notiek tieši tā - kādi ir teorētiskie ietvari, tur māca - kā ir, neiedziļinoties dziļi, kādēļ .. jo cilvēks ir patērētājs, nevis kā RSU to skatītos kā uz kognitīvās izziņas procesa sastāvdaļu.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: judiite
date: Dec. 21., 2007 - 12:11 am
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: daysleeper
date: Dec. 21., 2007 - 12:13 am
#
bet grūtības norūda un tagad satiekot kursa biedrus smejamies, ka pēc RSU mums nekas vairs nedraud un nebīstamies arī no nekā. nu redz, savs labums noteikti ir :)
Atbildēt | Iepriekšējais
from: ninona
date: Dec. 21., 2007 - 10:05 am
#
Manā gadījumā prof. bakalaura pasniedzēji bija gan akadēmiski, gan profesionāli zinoši (daļa valsts mērogā augstu atzīti akadēmiķi). Uzskatu, ka normālā situācijā prof. ir labāks, jo ietver akadēmisko programmu + praktiskas zināšanas. Un, protams, stabilas iespējas turpināt studijas pārējos līmeņos.
Cik man šobrīd zināms, akadēmisko bakalauru faktiski visur saīsina uz 3 gadu ilgām studijām, profesionālais tomēr ir iegūstams ilgākā laika posmā (bieži tie ir 4 vai 4,5 gadi), kas nozīmē, ka tiek iegūts vairāk (ja vien to vēlas).
Atbildēt | Iepriekšējais
from: kryslers
date: Dec. 20., 2007 - 11:01 pm
#
Atbildēt
from: judiite
date: Dec. 23., 2007 - 07:23 pm
#
Atbildēt