pajautaa

izglītības līmeņi

« previous entry | next entry »
Dec. 20., 2007 | 09:26 pm
posted by: akwiinas in pajautaa

ar ko atšķiras "profesionālais bakalaurs" no "bakalaura" ?
Tags:

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {32}

Edgars

from: [info]daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 10:23 pm
#

salīdzini mācību programmas un tad runājam - salīdzini ViA ar RSU komunikāciju programmas. es neļurinātu, ja nezinātu, ko runāju.
prakses ir paredzētas arī akadēmiskās augstskolās, tas, ka dažās skolās profesionālā augstākā izglītība skaitās pusgads prakse kaut kur, mani nepārliecina par šādas izglītības vērtību, ņemot vērā cik daudz laika patērē laiku mazkontrolētā praksē. A praksi, piemēram, katru vasaru es pats sev atradu un profesionālās zināšanas ar uzviju dabūju pats.
akadēmiskā augstskolā nenotiek tik daudz dažādu ekspertu stāstījumi un lekcijas iz dzīves, arī paši pasniedzēji ir no akadēmiskas vides, nevis praktikanti un nozares profesionāļi.
ja tavs darbs turpmāk nebūs saistīts ar zinātnisko pētniecību, akadēmisku saraksti, publikāciju izveidi un visu citu, tad vari mācīties profesionālā programmā, kur tā visa nav.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


h2o roze

from: [info]udensroze
date: Dec. 20., 2007 - 10:44 pm
#

paga, profesionalaajaa bakalauraa, kvalitatiivaa, maaca arii peetijumu metodologiju etc ;)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Edgars

from: [info]daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 10:48 pm
#

eh, uz papīra un kā dzīvē.. mja, mums arī RSU pētījuma metodoloģiju knapi pasniedza. Madara tā kas G. un zināma arī Tev, bija pat vienam manam kursa darbam vadītāja, tad nu viņa arī bija vīlusies par rsu, ka mums tāda nekāda tā metodoloģija.
profesionālajās programmās tomēr nav šīs akadēmiskās prasības etc. cik es runāju un salīdzināju ar via/rsu/lu komunikāciju programmām.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


_alison_

from: [info]_alison_
date: Dec. 20., 2007 - 11:00 pm
#

rsu labāk metodoloģiju māca nekā lu datorzinātniekiem :D

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]judiite
date: Dec. 20., 2007 - 11:39 pm
#

ev nezaimo :D :D :D :D mūs te tā par akadēmiskajām prasībām drāž, ak dies, politologi nemirst - politologus eksmatrikulē...dies pasarg neievērot akadēmiskās ētikas visus tos šitus...un pētījumu metodoloģija, spss - šausmas tīrās, bija jāurbjas nežēlīgi cauri.

Atbildēt | Iepriekšējais


h2o roze

from: [info]udensroze
date: Dec. 21., 2007 - 09:43 am
#

nu via prof macija labu metodologiju, tas ir tas,ko es gribeju teikt :)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Edgars

from: [info]daysleeper
date: Dec. 21., 2007 - 09:45 am
#

to nu es zinu.. :)

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]judiite
date: Dec. 20., 2007 - 11:35 pm
#

nee nu ļurināt jau vari visu ko gribas, bet reāli jau tu nezini kas notiek t.s profesionālajā augstskolā...lekcijas iz dzīves, nozares profesionāļi?, kas tas ir? akdēmiskā sarakse, zinātniskā pētniecība, publikāciju izveide - šķiet ka tā ir mūsu maizīte...bet vispār situ pa plecu tev, mācīties RSU un vēl aizstāvēt to skolu, cik nu es no absolventiem dzirdu,nevienam nekad neiesaka tur iet mācīties, elle ne augstskola,kas to vien liek darīt kā rakstīt bezjēdzīgus atreferējumus, principā ctrl+V, ctrl+C ... nekas personigs, vienk tu dzīvo biš utopiskās domās par šausmīgajām kaut kādām atšķirībām starp profesionālo un akadēmisko izglītību

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Edgars

from: [info]daysleeper
date: Dec. 20., 2007 - 11:45 pm
#

redz nu kā ir.. tagad es saku palides RSU par šiem zusammenfasungiem, tas iedeva tādu spēju iziet cauri milzīgam informācijas apjomam un izvilkt būtiskāko, vienlaikus tieši tas arī vajadzīgs pašlaik darbā: apgūsti kaut ko jaunu un tad izvelc no tā esenci. tagad varbūt kvalitāte kritusies mazliet, Skudra vairs nepasniedz utml.
utopija vai nee, bet jautājums bija teorētisks: kāda ir atšķirība starp prof un akad studijam. te nu bija izvērstas atbildes :)
nu redz, es tāpat kā tu - salīdzinu, balstoties uz informāciju, kuru piegādā mani kolēģi citās augstskolās utml. Piemēram, RSEBAA MBA maģistrantūrā redzu ko nozīmē profesionālas studijas. tur nemāca, kādēļ kaut kas notiek tieši tā - kādi ir teorētiskie ietvari, tur māca - kā ir, neiedziļinoties dziļi, kādēļ .. jo cilvēks ir patērētājs, nevis kā RSU to skatītos kā uz kognitīvās izziņas procesa sastāvdaļu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]judiite
date: Dec. 21., 2007 - 12:11 am
#

katrai skolai savas metodes,reizem liekas ka via tie profesionālie bakalauri tik tā prikola pēc ;) vienīgais ir tā prakse no 1-2 mēnešiem. un jālasa daudz,jāraksta kopsavilkumi,referāti,pozīcijas raksti,esejas etc .. politologam te nav viegla dzīve, kaut gan baidos salīdzināt ar rsu...bet atzīsti,tas ir par traku ko cilvēkam liek tur darīt, tev savas dzīves vienk 4 gadus nav?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Edgars

from: [info]daysleeper
date: Dec. 21., 2007 - 12:13 am
#

pirmais gads bija pats grūtākais, to visu aptvert. otrais jau bija vieglāk, parādījās arī privātā dzīve un brīvdiena kādreiz.
bet grūtības norūda un tagad satiekot kursa biedrus smejamies, ka pēc RSU mums nekas vairs nedraud un nebīstamies arī no nekā. nu redz, savs labums noteikti ir :)

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]ninona
date: Dec. 21., 2007 - 10:05 am
#

Prakses iespēja akadēmiskajā izglītībā ir paredzēta, bet nav obligāta. Prof. bakalaura gadījumā prakse ir obligāta (parasti kāda semestra garumā).
Manā gadījumā prof. bakalaura pasniedzēji bija gan akadēmiski, gan profesionāli zinoši (daļa valsts mērogā augstu atzīti akadēmiķi). Uzskatu, ka normālā situācijā prof. ir labāks, jo ietver akadēmisko programmu + praktiskas zināšanas. Un, protams, stabilas iespējas turpināt studijas pārējos līmeņos.
Cik man šobrīd zināms, akadēmisko bakalauru faktiski visur saīsina uz 3 gadu ilgām studijām, profesionālais tomēr ir iegūstams ilgākā laika posmā (bieži tie ir 4 vai 4,5 gadi), kas nozīmē, ka tiek iegūts vairāk (ja vien to vēlas).

Atbildēt | Iepriekšējais