pajautaa

Dzīve nerīgā

« previous entry | next entry »
Dec. 2., 2021 | 04:18 am
posted by: skafandrs in pajautaa

Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {16}

porcelāna lellīte

from: [info]neraate
date: Dec. 2., 2021 - 09:24 am
#

vispirms skaties, cik reāli ir tos bērnus dabūt bd vai skolā, viss cits ir vai nu romantika, vai izdarāms. ir pašvaldības, kur b/d un skolu rindas gandrīz tikpat trakas kā Rīgā

Atbildēt | Diskusija


jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas

from: [info]special_k
date: Dec. 2., 2021 - 09:49 am
#

man paziņa pārcēlās vasarā uz ādažu pusi. tur pašvaldība atvēra īpašas bd grupiņas tieši tām ģimenēm, kas tikko pārcēlušies - nekādu rindu. bet nu šis ļoti atkarīgs no katras konkrētās vietas

Atbildēt | Iepriekšējais


skafandrs

from: [info]skafandrs
date: Dec. 2., 2021 - 08:27 pm
#

Man viens tūliņ piecgadnieks, tam vajadzētu tikt visur bez rindas. Māsai trīnītis un, pat ja ir rindas, tad vismaz Rīgā mazās māsas un brāļi iegūst prioritāti. Bet par to man laikam mazākais satraukums. Vairāk par laika menedžmentu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


porcelāna lellīte

from: [info]neraate
date: Dec. 2., 2021 - 10:44 pm
#

Es zvanītu attiecīgai pašvaldības struktūrvienībai noskaidrot konkrētāk

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


skafandrs

from: [info]skafandrs
date: Dec. 3., 2021 - 09:36 am
#

Jā, man tieši tāds ir plāns. :)

Atbildēt | Iepriekšējais


daina

from: [info]daina
date: Dec. 2., 2021 - 09:58 am
#

pirms 4 gadiem pārcēlāmies uz tevis minēto novadu, bērnudārzu problemātika ir, satiksme ar auto dažreiz sucks, bet ir labi, ka ir vilciens - no Ogres saraksts un ātrums dažos reisos neslikts, protams, ceru uz saulaino dzelzceļa atdzimšanas nākotni, bet kopumā izcils transports, ja negribas rīta sastrēgumus un parkošanās izaicinājumus mīļajā Rīgā. Pašas Rīgas mums trūkst, pirms pārcelšanās bijām Centra iedzīvotāji, joprojām sirsniņā esam, jo tikpat forši kā dabas tuvums šeit, bija uz JRT iziet no mājām, kad tur sāk zvanīt pirmo zvanu uz izrādi. Bet te man tagad slēpošanas trase 5 min. no mājas, Covid laikā pirms darbiem var paspēt “kvalitatīvi un ar skatu” pasportot. Domāju, ka sīcis Rīgā dārziņā (visdrīzāk privātajā, kādā no Centra dzīvokļiem) nebūtu tik daudz fun laika ārā pavadījis kā šeit. Bet, ar pārdomām raugos uz nākamo gadu, kad sāksies skola, jo apsveram tomēr skolu Rīgā un kaut kur pakausī ik pa laikam uzpeld doma par pārcelšanos atpakaļ. Redzēs!

Atbildēt | Diskusija


skafandrs

from: [info]skafandrs
date: Dec. 2., 2021 - 08:19 pm
#

Kāpēc skolu Rīgā?
Dzelzceļš kā opcija un tas skaistums rokas stiepiena attālumā man arī ir vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc šķiet, ka Ogre ir ļoti laba vieta, kur dzīvot. Un ar tiem teātriem tāpat - ja darbs Rīgā, tad var aiziet pēc darba tikpat vienkārši, bet ar maziem bērniem tik un tā dramatiska plānošana, lai tiktu laukā no mājas.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


daina

from: [info]daina
date: Dec. 2., 2021 - 08:30 pm
#

Rīgā, jo visdrīzāk dienas daļu pavadīsim tur dēļ darba, pirmajās klasēs šķiet, ka mūsu pastaris diez vai gribēs palikt viens mājās pēc skolas, bet nu mēs vēl sveram visus par un pret

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


porcelāna lellīte

from: [info]neraate
date: Dec. 2., 2021 - 10:43 pm
#

Pirmajās klasēs pagarinātā grupa tāpat ir tikai līdz četriem, arī Rīgā

Atbildēt | Iepriekšējais


Antuanete

from: [info]antuanete
date: Dec. 2., 2021 - 10:26 am
#

Es vairāk kā 10 gadus dzīvoju Ogrē, strādāju Rīgā (bet man darbs lielu daļu gada saistīts ar braukāšanu apkārt, varu strādāt arī attālināti, ko pašlaik daru).
Manā izpratnē Ogre ir tāda Rīgas priekšpilsēta satiksmes ziņā, jo ar vilcienu 40-45 min līdz centram, ar auto atkarībā no sastrēgumiem, līdz Klusajam centram man 45min-stunda. Uz vietas te ir daudz infrastruktūras bērniem (sports, mākslas skola, skeitparki, Zilie kalni, rotaļlaukumi, baseins), arī pieaugušajiem nav tā, ka nekā nebūtu (Kultūras centrā ir koncerti, teātri, daudz ko darīt dabā).

Ar b/d ir tā, ka vairums tiek no 3 gadiem, jo ir rindas; ja pārcelsieties, tad var gadīties, ka jāgaida ilgāk. Bet ir arī kaut kādi privātie un mājdārziņi. Skolas ir divas (1.vsk un ģimnāzija), ģimnāzijai ceļ jaunu ēku un sporta halli. Par kvalitāti nemāku teikt, vecākais tikai nākamgad 1. klasē ies, sūtīsim uz 1.vsk., kur vairums dārziņa biedru ies. Ja abi vecāki strādā Rīgā, tad jāsaprot, kāds būs bērnu menedžments vakarā, lai līdz 18 no dārziņa paņemtu (un kas būs, kad sāksies skola). Attālinātais darbs šo labi risina, protams.

Nezinu, cik jūs esat skatījušies iespējamās dzīvesvietas un vai pirkt vai īrēt, bet vispār ar tirgu ir švaki un cenas augstas abās kategorijās. Kaut ko atrast var, bet ir jāsēž ss ilgu laiku, kamēr patrāpās labi piedāvājumi. Lielākoties būs zemes vai mājas dārziņu rajonos, kuri ir tālu no centra un kur zemes gabali maziņi. Ja tas nebiedē, tad izvēle ir. Bet mēs tur neskatījāmies, jo tad praktiski visu laiku jābrauc ar auto, gribējās vietu, kur stacija un centrs ir kājāmejamā attālumā (pašlaik dzīvojam dzīvoklī tuvu stacijai, bet nopirkām zemi mājas būvniecībai).

Atbildēt | Diskusija


skafandrs

from: [info]skafandrs
date: Dec. 2., 2021 - 08:23 pm
#

Paldies, ļoti izsmeļoši un iedrošinoši! Mums ļoti iepatikās viena māja Jaunogrē, kur līdz bērnudārziem ir pārsvarā ap 3km, kas nav nemaz dramatiski tālāk kā mums tagad Rīgā; visādi smuki laukumiņi un pastaigu vietas būtu pat tuvāk. Bet, jā, droši vien reizes, kad jābrauc uz darbu klātienē, būs jāplāno uz maiņām.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Antuanete

from: [info]antuanete
date: Dec. 3., 2021 - 12:28 pm
#

Zaļajā ielā? :D

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


skafandrs

from: [info]skafandrs
date: Dec. 3., 2021 - 03:06 pm
#

Nē. Tur ir kaut kas interesants?

Atbildēt | Iepriekšējais


skafandrs

from: [info]skafandrs
date: Dec. 2., 2021 - 10:51 pm
#

Starp citu, kā Ogrē ar ģimenes ārstiem un vispār veselības aprūpes pieejamību?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Antuanete

from: [info]antuanete
date: Dec. 3., 2021 - 12:30 pm
#

Ir daudzi ĢĀ, bet ne visi ņem jaunus pacientus, jāskatās, kas pienākas pēc teritorijas, kaut kur varēja sagūglēt. Man patīk, ka slimnīca ir tāda maza un pieejama, esam šad tad ar kaut kādiem sīkumiem nakts laikā vienkārši gājuši uz uzņemšanu. Ir arī visādi citādi noderīgi veselības pakalpojumi un speciālisti, ja ne Ogrē, tad Ikšķilē vai Salaspilī var dabūt.

Atbildēt | Iepriekšējais


snark

from: [info]snark
date: Dec. 3., 2021 - 11:04 am
#

Savulaik, pārceļoties no Rīgas uz Ādažiem, bērns turpināja apmeklēt bērnudārzu Rīgā. Tā kā bērnudārzs bija puslīdz pa ceļam, pārvietojoties uz/no darba, tad lielu loģistikas problēmu nebija. Vēl jo vairāk, ja ģimenē ir divi auto - viens bērnu aizved, otrs - atved.

Domājot par skolu, jāskatās, vai bērns varēs (protams, pēc septiņu gadu vecuma sasniegšanas) nokļūt skolā un (vismaz) atpakaļ no skolas patstāvīgi. Var ņemt vērā arī interešu izglītības pieejamību - nu kaut vai mūzikas un mākslas skolu esamību apkārtnē.

Atbildēt