pajautaa

Bio piena produkti

« previous entry | next entry »
Jun. 18., 2019 | 01:26 pm
posted by: aai in pajautaa

Kāds varbūt ir vairāk informēts par to, ko Latvijā īsti paģēr "bio" (vai "eko") birka piena produktiem? Cik saprotu, tas gluži nepaģēr, ka tas ir tikai ar bio zāli/sienu barots jeb t.s. "grass-fed"? Ja baro ar bio graudiem utt., tas arī iet zem "bio" birkas, ja? P., Trikātas piena www lapā ir rakstīts "GOVS TIEK BAROTA AR DABĪGU BARĪBU (ZĀLI, SIENU)". Īsāk sakot, man interesē, kuri zīmoli vai saimniecības Latvijā piedāvā teju 100% grass-fed piena produkciju.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {8}

from: [info]fedrs
date: Jun. 18., 2019 - 03:31 pm
#

Ar lopkopību nodarbojas fermas. Trikātas piens ir pienotava. Turklāt tur vēl jāapskatās sīkā druka uz iepakojuma, vai patiesībā to visu neražo kaut kāds Food Union vai Latvijas Piens.

Atbildēt | Diskusija


atveracisieklausies

from: [info]aai
date: Jun. 18., 2019 - 03:42 pm
#

Paldies. Nu, kā rodas piens, es vēl no skolas laikiem atceros, arī draugi un paziņas ir stāstījuši. Arī vecmāmiņa, kas tieši Trikātā dzīvoja. To atsauci ieliku tāpēc, ka bija tieši minēts barības veids (kad citviet vienkārši min "bio standartus" utt) un viņi, iespējams, vienkārši savā lapā atspoguļo to, kādu praksi piekopj viņu sadarbības zemnieku saimniecības, kas ir vietējās - taču ir svarīgi saprast, cik tas ir strikti un atbilstošs realitātei.

Atbildēt | Iepriekšējais


kihelkonna

from: [info]kihelkonna
date: Jun. 18., 2019 - 04:16 pm
#

Bio nekaadaa gadiijumaa nenoziimee grass feed. Tas noziimee, ka, piemeeram, siens ir iepirkts sertificeetaa biosaimnieciibaa. Ir tacu arii bio graudi, un lops var buut eediinaats ar tiem. Un grass fed var buut barots ar sienu, kas audzeets parastaa saimnieciibaa, kas nav bio.

Atbildēt


from: [info]kramers
date: Jun. 18., 2019 - 04:54 pm
#

Bioloģiskā saimniecība nozīmē vien to ka zemniekam bija brīvais laiks un nauda lai noformētu visus papīrus atbilstoši EU prasībām. Inspektori viņus pārbauda 2-5 reiz gadā. Kas tur notiek pārējā laikā paliek uz saimnieka sirdsapziņas.

Atbildēt | Diskusija


smille

from: [info]smille
date: Jun. 18., 2019 - 05:04 pm
#

2-5 pārbaudes gadā šķiet maz? Iedomājies, ja IT nozarē būtu tik daudz pārbaudes piemēram, par atbilstību ISO... vai kādam citam sertifikātam, kas nu kuram atbilstošs.

Atbildēt | Iepriekšējais


batteria

from: [info]zeme
date: Jun. 18., 2019 - 08:33 pm
#

Bļa , šis labs!!!

Atbildēt


iokaste

from: [info]iokaste
date: Jun. 19., 2019 - 09:56 am
#

eko nenozīmē neko, vismaz eko krāsa var būt tīrā inde.

Atbildēt


from: [info]zero_weirdness
date: Jun. 19., 2019 - 11:44 am
#

EKO drīkst likt uz savas produkcijas tikai tad, ja vismaz 30% produkta ir eko. vismaz tāda bija likumdošana pirms 3 gadiem, varbūt nu jau kaut kas ir mainījies. ar ko barots uz pakas domāju, ka var rakstīt, kas vien ienāk prātā.

Atbildēt