Trickzter ([info]suic) rakstīja [info]folding_at_home kopienā,
@ 2005-03-24 17:49:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
one floppy to make us human...
Folding fact #25
Genomics and hard drives: We have about a billion DNA bases in our genome. That's less than 1GB of storage! The genetic differences between humans and chimps is less than a million DNA bases -- small enough to easily fit on a 1.4MB floppy!

#25
Genomika un cietie diski: Mūsu genomā ir aptuveni miljards DNS bāžu. Tas ir - mazāk nekā 1GB datu! Ģenētiskās atšķirības starp cilvēkiem un šimpanzēm ir mazāk nekā miljonā DNS bāžu - pietiekami nedaudz, lai tās varētu viegli ierakstīt 1.4 MB disketē.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]maris
2005-03-24 17:56 (saite)
Opā!

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]suic
2005-03-24 18:10 (saite)
No filosofijas viedokļa (anglo-amerikāņu Mind-Body problēmas ietvaros) parādās interesants jautājums - ja atšķirības ir tikai ap 1% gēnu, ar ko skaidrot šo nesalīdzināmo pārrāvumu starp cilvēku un augstāk attīstītajiem dzīvnieku pasaules pārstāvjiem.

Daniel Dennett pārņem ideju par mēmiem (no kā - uzvārdu neatceros). Labskanīguma pēc gēni un mēmi (genes and memes). Mēmi, vienkāršoti ņemot, ir idejas. Piemēram, viens tāds iedarbīgs mēms ir "Dievs". Mēmi vienmēr tiek realizēti fizikālos nesējos - smadzenēs, grāmatās utt. (ref K.Poppera trīs pasauļu teorija). Taču tie netiek ģenētiski iekodēti.

Vēl mazliet vienkāršojot - cilvēka attīstība notiek eksternāli (t.i. ārēji). Cilvēks attīstās nevis pieaudzējot knābi, nagus vai smadzenes, bet gan radot idejas, kas dzīvo ārpus konkrētā indivīda (bet arī konkrētajos indivīdos iekšā) un nosaka attīstības (vai vismaz izmaiņu) gaitu.

Piemēram, izdomājam mēmu "taisnīgums" un atbilstoši tam pārkārtojam pasauli, pieņemam likumus, ētikas normas utt. It kā abstrakta kategorija, taču ieausta ikdienas praksēs tik dziļi, ka maina visu cilvēces seju.

// enough

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Kas ir mēmu autors?
(Anonīms)
2005-04-04 01:04 (saite)
Autors ir Richard Dawkins, grāmata saucas On Genes and Memes, bet vispirms iesaku izlasīt The Selfish Gene, krieviski var novilkt runetā, angliski var dabūt iekš British Council Latvia bibliotēkas

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?