Piedāvājumi Draugi Grafiks Informācija Iepriekš Iepriekš
Darboņi
andzika
[info]andzika
Add to Memories
Tell A Friend
olafs safilmējis, kā mazliet iereibusi andzika ciemos spēlē klavieres.
ja neskaita pāris nobrukumus, nav tik traki


klavieres+andzika
dienasgramata
[info]dienasgramata
Add to Memories
Tell A Friend
DELFI. Vācijas kanclere Angela Merkele nakts telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pieprasījusi paskaidrojumus.

p.s. bļa, viņi vēl neguļ vienā gultā?
courty
[info]courty
Add to Memories
Tell A Friend
pliks
haha, korish sēž darba kabinetā puspliks :D Izaicinoši drosmīgi, bet vismaz solis pretim sausām biksēm :) Nē, nē, man lietussargs bija, bet (ar izteiksmi) lietus TĀ gāza, nu konkrēti.

Tags:

zimbabve
[info]zimbabve
Add to Memories
Tell A Friend
Klau, cibiņi, vai jums nav kādi ieteikumi, ko labu varētu apskatīt Vidzemes pusē, pabraukājot apmēram stundas/divu attālumā no Smiltenes apkaimes, bet bez nakšņošanas? Ir aptuveni 4 dienas laika, viens ārzemju viesis un viens astoņgadīgs izklaidējams bērns, interesē visādi skaisti skati, garšīgas lietas, etnogrāfija utt.
huinja
[info]huinja
Add to Memories
Tell A Friend
Zvēriņi
huinja
[info]huinja
Add to Memories
Tell A Friend


gifulaixxx )
kisswithafist
[info]kisswithafist
Add to Memories
Tell A Friend
only bad people live to see their likeness in stone
huinja
[info]huinja
Add to Memories
Tell A Friend
: I
pzrk
[info]pzrk
Add to Memories
Tell A Friend
Par valodu.
Pirms trijiem gadiem, kad ierados Igaunijā, es zināju burtiski dažus vārdus un frāzes, nu tur "tere" un "aitäh" un "must kohv" ("melna kafija", lai gan es nekad tādu nedzeru) un varbūt vēl kaut ko. Pēc ilgstošas ņemtnes pašdarbībā un bezdarbībā pirms (1) gada devos apmeklēt organizētus igauņus valodas kursus kopā ar citiem ārzemniekiem, trimdas igauņiem (no malas atgādina amerikāņus parastos) un vietējiem bezdarbniekiem krieviem.

Tagad jau esmu tiktāl, ka esmu pilnībā atteicies no iepazīšanās frāzes "vabandust, ma ei räägi eesti keelt, kas te räägite inglise või vene keelt?" ("atvainojiet, es nerunāju igauņu valodā, vai jūs runājat angļu vai krievu valodā?" (Ā, nu jā, vēl viens gandrīz negaidīts, bet likumsakarīgs bonuss — pa šiem gadiem stipri uzlabojušās manas krievu valodas zināšanas.)

Tagad esmu jau ticis tiktāl, ka saprotu kādus 70% vidējā ziņu raidījumā vai avīžrakstā vai sadzīviskā sarunā, un augstāks procents, ja viss saturs ir paredzams vai izsecināms no konteksta (piem., kora mēģinājumā vai veikalā/restorānā). Bonusā ar advancēšanos līdz šim līmenim nāk arī nekaunība bliezt ārā atbildi igauņu valodā pat tad, ja radusies tikai aptuvena nojausma par jautājuma saturu.

Piemērs iz dzīves ar nevajadzīgi garu fona aprakstu: šodien biju aizbraucis ar vilcienu darīšanās uz Valku. Posmā starp Tartu un Valgu ir daudzas stacijas, kurās no vilciena var tikt ārā tikai caur "C ala" (caur C zonu; es nemaz nemēģināšu skaidrot, kāpēc jaunajos igauņu vilcienos vairs nav vagoni, bet ir zonas) un tāpēc/neviļus pasažieri mēdz drūzmēties/kāpt iekšā un sēdēt tikai tur, kur vēlāk varēs tikt ārā. (Noprotu, ka mans iepriekšējais skaidrojums nav pietiekams. Iedomājieties, dzelzceļa stacija nekurienes vidū, perons ir īpaši īss (nafig meža vidū būvēt 800 m garu peronu), vilciens apstājas meža vidū pie knipucītiņa peroniņa un pasažieri tiek ārā tikai pa vienām durvīm, lai varētu civilizēti izkāpt no vilciena, lai nebūtu jālec mežonīgā veidā.) Vārdsakot, pabraucu es kādu gabalu salīdzinoši pilnā "vagonā", bet tad es izdomāju, ka gribu pārsēsties kaut kur, kur ir elektrības rozete, lai varu savu viedtālruni uzlādēt, jo, ej nu sazin, kā man ies tai Valkā, varbūt netikšu mājās līdz vēlam vakaram un būs jāguļ mežā (joks, es tā nemaz nepadomāju). Ņēmu savas mantas un gāju prom no "C ala", aizgāju, apsēdos, uzreiz klāt konduktore. "Jā, man jau ir biļete, lūk," atbildu es uz viņas pirmo jautājumu savā nevainojamajā Sāremā akcenta igauņu valodā. Tālāk seko cits jautājums, kas ir pavisam negaidīts, bet es jau neesmu uz mutes kritis, pārliecināti atbildu "Jā, daudz, bet ne ļoti daudz", bet vēl līdz šim brīdim man ir tikai aptuvena nojausma, ko viņa man jautāja, un joprojām nezinu, vai man izdevās par sevi radīt komunikabla/atsaucīga cilvēka iespaidu vai arī pasista jefiņa, kas atbild ar nesakarīgām frāzēm, kas nekādi neattiecas uz jautājamo materiālu. Tai sekundes simtdaļā pēc viņas jautājuma, ņemot vērā dažus uzķertos atslēgvārdus, man radās nojausma par šādu konduktores spiedīgo vajadzību, no kā izrietēja mana atbilde — konduktore, kas sēž pustukšā "vagonā", redz no pilnā "vagona" pārnākam kādu jefiņu ar avīzi (kuru nospēru pa ceļam no avīžu stenda), konduktore droši vien grib zināt, vai "C alā" vairs nav brīvas vietas, uz ko jefiņš ar avīzi atbild "Jā, daudz, bet ne ļoti daudz", uz ko konduktore liekas mierā un mazliet ieķiķina.

Kaut kas man liek domāt, ka es biju trāpījis mērķi, jo, kad 2,5 stundas vēlāk iesēdot pretējā virziena vilcienā, kas izrādījās tas pats "vagons" (atpazinu pēc manis atstātās avīzes uz galdiņa), konduktore atkal bija ļoti draudzīga ar mani, it kā būtu atpazinusi jefiņu ar avīzi — bet šoreiz es biju daudz efektīvāks sarunu biedrs un man bija pilnīgi skaidrs, ka viņai ir skaidrās naudas/atlikuma izdošanas problēma, uz ko es ierosināju norēķināties ar karti, bet bija jau par vēlu.

Nu, vai saskaitījāt, cik daudz bonusu ir ceļošanai ar vilcienu Igaunijā, salīdzinot ar braucienu vilcienā Latvijā, kur vilcienu iepirkumu konkurss ir tapis izsmiekls? Es, cita starpā, nevienā brīdī neesmu bijis no tiem, kas automātiski Igauniju uzskata par labāku vietu (jo kopumā igauņi ir tādi paši kā latvieši, tiešām), bet nu, tiešām.
huinja
[info]huinja
Add to Memories
Tell A Friend
IT'S ME, SKELETOR!
huinja
[info]huinja
Add to Memories
Tell A Friend
10m_zem_uudens
[info]10m_zem_uudens
Add to Memories
Tell A Friend
ja kāzās pušķu vietā mestu žigsīšus, i'd first to catch, i promise.
pzrk
[info]pzrk
Add to Memories
Tell A Friend
velobonuss
Ko varētu tādu labu atsaukt atmiņā no šiem trim gadiem? Papildus jauniem draugiem no tiem esmu ieguvis arī sev piemērotu hobiju — velotūrismu, kas mani ir novedis nu jau ir tiktāl, ka draudzenes un automašīnas izvēlos atkarībā no tā, cik ļoti tās ir saderīgas ar manu hobiju. (Gandrīz joks — vai arī es pats esmu kā joks.) Šīsvasaras velotūrisma rezultāts gan ir ļoti pieticīgs, daļēji laikapstākļu iespaidā, daļēji citu pasākumu piepildītas vasaras dēļ. Turpinājums sekos...
pzrk
[info]pzrk
Add to Memories
Tell A Friend
kolimise aastapäev
Šodien paiet trīs gadi, kopš pārvācāmies dzīvot Igaunijā. Kopumā joprojām domāju, ka tas bija labs lēmums (apzināti nelietojot vērtējumu pareizi vai nepareizi), esmu ieguvis plejādi ar jauniem draugiem, jaunas valodas zināšanas, ieskatu domāšanā no citas puses (ne obligāti no lēnākas). Kā ar daudzko dzīvē, esmu guvis izpratni un ticību, ka plāni piepildās un idejas ir iespējams īstenot, tomēr vienmēr jāņem vērā, ka gala rezultāts var materializēties arī negaidītā veidā. Bet nu tas arī ir tas, kas šai dzīvē ir skaists.

Pietiks liet ūdeni, es domāju, ka varētu arī ieliet alu un saskandināt par šo tēmu. Man drīkst, man šonedēļ funkcionāls atvaļinājums — nu, es to tagad tā izdomāju nosaukt, atvaļinājums ir īsts, bet šoreiz vienkārši lietu kārtošanai un nekā nedarīšanai. :) Cita lieta, ka es visu nedēļu turpinu vadāt meitu uz dārziņu, tāpēc alus tikai tik daudz, lai var no rīta pamosties (laikā).

Varētu jau nedzert alu un iet gulēt, bet tikpat labi arī gribas pieskatīt telefonu, kurš savā nodabā atjauno sev operētājsistēmu. Turpinājums sekos...
tipa75
[info]tipa75
Add to Memories
Tell A Friend
Man ir no tām modernajām, vienkāršajās cepenītēm. Ar ventilatoru iekšā. UZliku 10 grādus un vaļā durvis kaltējas tiri smuki. Man tik tagad tāds jautājiens, cik sausas viņas īsti jākaltē - kā ka kraukšķ?
[info]fedrs
Add to Memories
Tell A Friend
Beelgara Estate Range Merlot 2009 - visnotaļ labi iztērēti pieci lati.
ezss
[info]ezss
Add to Memories
Tell A Friend
Tāpiņi
Sprīžmešu Geometridae jeb zemes mērnieku kāpuri ir labi atpazīstami pēc to pārvietošanās stila. Paši tauriņi figurē skolas mācību grāmatās kā vides izlases piemērs, kur piesārņotajā pilsētvidē labāk izdzīvo pelēkāki tauriņi, kā laukos. Kopumā, sprīžmešu kāpuri uzvedas kā kārtīgiem tauriņu kāpuriem pienākas - ēd zaļumus, aug un iekūņojas.

Havaju salās bez zāļu bruncīšiem un Lilo, ir sastopami arī plēsīgi sprīžmešu kāpuri. Zinātnieki to skaidro ar Havaju salu nošķirtību no pārējās pasaules un iespēju katram jaunieceļojušam dzīvniekam meklēt savu, unikālu, ekoloģisko nišu.

Resursi:
video

raksts, kuru es aicinu izlasīt, jo tas ir uzrakstīts ļoti burvīgā valodā, tādēļ raksta pārstāsts būtu tikai kvalitātes zaudējums. Lai pārliecinātu, demonstrēju fragmentu.

"The first evidence of this ambush predation was my discovery of a green caterpillar perched on a leaf and chewing on an 8 mm blow fly in native forest on the slopes of Huala-lai Volcano, Island of Hawaii. I was puzzled by that unusual food and how the caterpillar could obtain a robust and active fly, so I took the caterpillar and the leaf to the laboratory. After two days, the caterpillar had not even begun to feed on the leaf, but simply remained perched closely along its edge. I placed some live Hawaiian Drosophila into the vial with the caterpillar. The moment one of the flies wandered into contact with the hind end, the caterpillar raised the front part of its body slightly and clenched its true legs.
Then, holding fast with its abdominal legs, it whipped around and snatched up the fly. I watched in amazement for several minutes as the caterpillar tightly clutched the buzzing, struggling fly, then chewed it until it was entirely eaten except for a few wing fragments."

Tags:

celies
[info]celies
Add to Memories
Tell A Friend
[22:57:40]: kaut kā šodien iedomājos, ka cilvēki jau grib labu... tikai citreiz tikai sev, bet citreiz arī citiem :)
santech
[info]santech
Add to Memories
Tell A Friend
I smell war
virginia_rabbit
[info]virginia_rabbit
Add to Memories
Tell A Friend
now sleep and die
Info
User: [info]darbs
Name: Meklē darbu?
Kalendārs
Back Augusts 2014
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Šeit
Meklē un piedāvā darbu