Piedāvājumi Draugi Grafiks Informācija Iepriekš Iepriekš
Darboņi
zivs
[info]zivs
Add to Memories
Tell A Friend
Istaba. 3.sērija. (Anotācija)
[Iespaidīgi stulba lubene. Anšlāgs. Izņemta no repertuāra.]
zivs
[info]zivs
Add to Memories
Tell A Friend
Ar pašapziņām, manā pusē, ir tā, ka viss ko cenšos ar to darīt, ir likt to mierā, nedunkāt ar elkoni, ne augšup, ne lejup.
Tomēr ir reizes, kad tā veļas pa kāpnēm. Tāpēc, mums šeit ir stingri noteikumi, ko drīkst un ko nedrīkst.
"Ahjj", nosēcas Krastijs, aizpīpējot. Visu šo laiku viņš bija naivi domājis, ka tikai formalitātes pēc brīdināts neklaiņot vēlreiz pa avēniju.
eos
[info]eos
Add to Memories
Tell A Friend
Šajā pavasarī lasu grāmatu sēriju, ko sarakstījusi ginekoloģe ar daudzu gadu stāžu.

Jo vairāk redzu paralēles ārsta un skolotāja darbā. Man 10 gadu laikā visi bērni tikuši pārcelti uz nākamo klasi. Visiem paaugstinājušās atzīmes. Tie, kas gribējuši tikt ģimnāzijās, tikuši. Eksāmenus nokārtojuši. VISI. Man to bijis grūti atzīt, bet tā ir, ka mazliet ar to lepojos.

Šajā pavasarī ir skaidrs, ka ir liela iespēja, ka divi bērni paliks uz otru gadu. Tas ir jāpalaiž vaļā.

Jo cilvēkam IR jāmaina ieradumi, dzīvesveids, domāšana gan lai atveseļotos, gan, lai paceltu atzīmi matemātikā par 3 ballēm pusgada laikā.

Ārsts vai skolotājs atbalsta, dod sistēmu, rutīnu, metodes kā to izdarīt, taču cilvēks dara tikai tik, cik grib.

Man ir jāatzīst, ka esmu jauns skolotājs, jo šādā situācijā esmu tikai tagad.

Grāmatā lasu, ka ir daudzi cilvēki, kas ir gribējuši izveseļoties UN saglabāt esošo dzīvesveidu. Taču zāles ir palīdzējušas īslaicīgi, katrs nākamais saasinājums bijis stiprāks, un cilvēka lepnums/ego viņu novedis kapā. Jauns ārsts uztraucies, ko citi kolēģi padomās, ka viņa pacients nomiris. Pieredzējis ārsts pieņems to par dabisku lietu kārtību, ka ir arī tādi gadījumi.

Man vēl daudz jāmācās.
zivs
[info]zivs
Add to Memories
Tell A Friend
Uz pieres pielīmētais post-it nostrādāja. Tagad, kad iedomāšos, atcerēšos post-it. Tā ir, arī ar daudz ko citu – man vajag to redzēt, lai labāk atcerētos.
Un skat, pagaidām diena nav pārvērsta slinkumā. Jo, atceries par post-it > par to, kāpēc pielīmēju > par to cik apbēdināts par slinkumā un miegainībā puszaudētām 2 dienām biju, un nostrādāja.
eos
[info]eos
Add to Memories
Tell A Friend
Radošie
Šodien noskatījos video par radošo procesu, kura premisa man šķita galīgi aplama:

“Why artists are (almost) never happy"
https://www.youtube.com/watch?v=WKMnkfSyHG8

Par to, ka radīt nozīmē reflektēt par pasauli sevī, kas rodas, mijiedarbojoties ar pasauli apkārt.

Man šobrīd nav daudz paziņu mākslinieku. Reiz bija grafiķe, kura dzīvoja man tuvu, mēs šad un tad sarunājāmies par to, kā ir gribēt darīt lietas, par ko Latvijā maz maksā. Kā ir strādāt maizes darbu, lai varētu atļauties atlicināt laiku tās darīt.

Šajā video uzsvērtas vairākas lietas:

Radošie cilvēki:

1) Ir ļoti jūtīgi
2) Jūt vajadzību dot pasaulei
3) Veido tādas analoģijas savā iekšējā pasaulē par procesiem, notikumiem, jūtām, emocijām, ka loģiski domājošie ārsti viņus var noturēt par psihiski slimiem
4) Ir ar lielu vajadzību pēc laika vienatnē

Tā nobeigumā pieminēta Japānas grāmata un koncepts Ikegai, kas
saka, ka cilvēks ir spējīgs dzīvot sabiedrībā, ja ir atradis lietu, kas

1) Padodas
2) Patīk
3) Par ko maksā
4) Kas ir vajadzīga sabiedrībai

Tajā pat laikā minēts, ka liela daļa mākslinieku, kas neprot un negrib neko citu darīt, kā tikai radīt, sabiedrībā dzīvot nemaz negrib. Un tāpēc ir nelaimīgi, jo cilvēks bez sabiedrības pilnībā iztikt nevar veselīgā formā un ilgstoši.

Video man šķita tiešām depresīvs. Cilvēks var palaist vaļā savu mākslinieka identitāti un dzīvot ar citu sajūtu, ja viņam ir kaut viena cita kopiena, profesija, amats, sabiedrība, pie kā viņš pieder.

Es, piemēram, trenēju šahā, un šaha treneri ir citādāki kā rakstnieki.
Mācu latviešu valodu un angļu valodu, tulkoju, un valodnieki ir citādāki kā šaha treneri.
Laboju datorus, un IT speciālisti ir citādāki kā valodnieki.

Mans pašvērtējums tāpēc nav tik ļoti atkarīgs no tā, vai mans jaunākais stāsts kādam ir paticis, vai kaut viens cilvēks pateicis, ka tur izlasījis jaunu veidu kā paskatīties uz pasauli, un tas viņu sajūsminājis.

Tajā pat laikā komplimenti manu ego neceļ tik ļoti debesīs, jo zinu, ka augšana un izcilība ir daudzu gadu pakāpenisks process, turklāt humanitārajās zinātnēs un mākslā arī mazliet relatīvs.

Es kaut ko daru, jo mīlu procesu. Gala rezultāts nekad nav tāds, lai būtu 10/10, nekad nav perfekts. Es kļūšu viedāks un izdarīšu vēl labāk. Tā vienmēr notiek.

Vissvarīgākais ir radošam cilvēkam saprast pašam sevi. Jo Tu esi sev pirmais kritiķis, pirmais fans un atbalstītājs.
zivs
[info]zivs
Add to Memories
Tell A Friend

Istaba (2024). 2.sērija: Grīda.


prtg
[info]prtg
Add to Memories
Tell A Friend
In Time (2011)

Tags:

zivs
[info]zivs
Add to Memories
Tell A Friend
Ir sagatavoti, līdzās uz galda, ūdens bļoda ar švammi, dažāda kalibra lupatas, mazgāšanas un susināšanas operācijām, fērijs.
Katru, gandrīz pilnīgi katru priekšmetu uz galda, ir jāberž, jāskalo, jānosusina, tad vēlreiz šo ciklu, līdz nolikt tīrajā kaudzītē. Cik tādu nav. Pat zīmuļasināmais, fleška, dzēsenes, katrs mazākais sīkums jāapstrādā divus ciklus, pa vienam. Nereāli līp, kas vēl, kopš cidoniju vodkas massīvā uzbrukuma, nav asimilējies galda virsmā kā reljefs ar benefitiem (piemēram, integrētā galda dzēsene).

Paveroties apkārt, pilnīgai seku lokalizēšanai ar 2 dienām nepietiks. Darbs uz stundām galda sīkumiem vien.
inese_tk
[info]inese_tk
Add to Memories
Tell A Friend
aprīlis
vakar piezvanīja Laicena. acīmredzot esmu viņā izraisījusi interesi. ļoti labi. dažas piezīmes no mūsu sarunas:
* Mirdza Ķempe esot, kaut kad nosaukusi Otto par visskaistāko vīrieti (nuu, pirmskara bildēs viņš izskatās tāds dedzīgs un kvēls. pēc kara viņš liekas kaut kāds pilnīgi citādāks).
* Kad tikusi uzņemta šī fotogrāfija, tad tur bildējušies tikai drosmīgākie. un kāds no malas sarkastiski bļāvis, lai Virza iet ārā no kadra, kas tad notikšot, ja Ulmanis ieraudzīšot. un viens no bildēm redzamajiem vīriešiem esot bijis provokators. to stāstījis Otto.
* es tā līdz galam nesapratu vai viņai to teicis Otto vai kāds cits pagrīdes revolucionārs vai viņa pati pie tā kaut kā nonākusi, bet galvenā padomju varas problēma un posts bijusi slēpta kontrrevolūcija no iekšienes (aka Staļins, ja pareizi sapratu).
sarunājām sazvanīties vēl. viņa liekas ļoti, ļoti interesanta

vēl, nesaistīti ar Laicenu. Otto papīros mētājas arī LCP 1944. gada memoranda noraksts mašīnrakstā. kāpēc?
padomju laikā kaut ko tādu turēt mājās varēja būt diezgan nāvējoši.

Tags:
music:: Podnieks par Podnieku

prtg
[info]prtg
Add to Memories
Tell A Friend
Varētu iedot MI uzdevumu vizualizēt gleznā, kā varētu izskatīties Mākslīgā Intelekta akts.
zivs
[info]zivs
Add to Memories
Tell A Friend
Īsa, garlaicīga atskaite.
Nebiju webā 2 diennaktis, lasījis 3 dienas+ nē. Vakardienas "dantes" pieredzi jums nevajag, kad ne kāpu ārā no gultas, ne ieslēdzu kādu ierīci, dzesējot, līdz murgu līmenim, pākarsušos grafītus, gaidīdams vismaz "pulkstens deviņus jau zvana", lai spektakulāri forsējot naktszāles, papildus nogulētu nu jau miegā 20h.
Vienīgais cilvēks vakarpusē, izlauzās līdz manīm, zvanot uz blakusistabu, un uzzināju, ka man esot ļeņina dz.d.
Paldies arī par citiem sveicieniem, kad šodien atvēru kompi.
Pabeidzu "3 Body Problem", ļoti patika; panācu arī visu šo dienu leiteistus; pa dienu sazvanīju RNPC, jo kalendārs nojucis kad-bij-kas; sagādāju "Baby Reindeer". Grafīti tik ātri neatdziest, bet apātija jau drusku labāk, – vismaz filmītes var skatīties, tās interesātākas par inner limbo.
inese_tk
[info]inese_tk
Add to Memories
Tell A Friend
aprīlis
sēžu Aleponijā, tieši zem Ļeņina ģīmetnes, gaidu K no Grab mēģa un prokrastrinēju darbu. tāpēc šī vakara Grīnbergu spamā būs neliela kompilācija no preses par slaveno 1928. gada mītiņu cirkā, pēc kuras Otto tika apcietināts.

part 1 )

Tags:

prtg
[info]prtg
Add to Memories
Tell A Friend
Joshua: Teenager vs. Superpower (2017)

Tags:

teja
[info]teja
Add to Memories
Tell A Friend
skorpiona pilnmēness gaismā, lasīju, ka ir tāds viedoklis saskaņā ar kuru "pārmērīgi augsts intelekts" ir neurodivergence pati par sevi
eos
[info]eos
Add to Memories
Tell A Friend
Satīri savu istabu, vecīt! Dž. P., iespējams
Manas pārdomas sākās, kad mans čoms pagājušajā gadā apprecēja pedantisku dāmu.

Īsi pēc tam viņš ieradās manā dzīvoklī un paziņoja, ka te kārtība ir 3/10 līmenī.

Man tas kā skolotājam piedūra un es nolēmu laboties. Drīz pēc tam viņš mums ar dzīvokļa biedreni nopirka jaunu spoguli, lai būtu labāka kārtība.

40 gadus atpakaļ ražots spogulis, lai arī praktiski jauns, ko grasījāmies uzstādīt, labāk lai iet miskastē.

Uztraucoties par to, ko vēl viņš varētu mums uzdāvināt, es iegādājos mini putekļu sūcēju, lai drošības labad izsūktu dzīvokli reizi dienā. Ja nu viņš piebrauc kādu reizi bez brīdinājuma un atkal secina, ka man te ir bardaks.

Kopš tā laika es katru rītu pētu putekļus uz grīdas. Tos, kurus var 1.5m attālumā saules gaismā redzēt, ar roku vai putekļu sūcēju, vai lupatu, pārvietoju prom no grīdas vai virsmām.

Speciāli noteicu, ka sestdienās es pārbaudu durvju stenderes un rokturus, vai tie ir nospeķoti ar sviedriem. Vēl virtuves grīda, tā ir īpaši bīstama.
Pleķus ir jāpamana, pirms tie iesūcas linolejā.

Virtuves linoleju ar egļu ekstraktu mazgāju katru nedēļu. Sienas viņš draudēja pārkrāsot, ja tās nosmērēsim. Tāpēc tām eju garām, ēdu atstatus no visām sienām virtuves vidū, lai drošāk. Uz galda obligātas ir vaska drānas vai paliktņi. Citādi ar bietēm vai citu grūti tīrāmu sulu var nosmērēt galda virsmu.

Ņemot vērā manu tīrības pakāpi, gandrīz visas mēbeles ir baltas, lai labāk varētu redzēt putekļus.

Logus jātīra ļoti bieži, jo no ārpus vējš sanes putekļus. Ventilācijas lūkas tāpat. Kājslauķis jātīra arī bieži.

Viņš solīja pēc nedēļas pie manis atbraukt, un es jau domāju, ko vēl varētu nospodrināt. Jo tomēr gribu parādīt, ka varu tīrības ziņā ar viņa sievu - inženieri stāvēt blakus.

Neviena sieviete mani nav tā lamājusi par bardaku mājās kā viņš. Tāpēc, kad ir brīvs brīdis, meklēju, vai izlietnē ir kaut mazliet tauku, ko notīrīt.
Pēc tam paliek ap sirdi tik labi.
ulvs
[info]ulvs
Add to Memories
Tell A Friend
Draugi, kā latviski efektīvi pateikt to take things at face value?
teja
[info]teja
Add to Memories
Tell A Friend
nu ko, tuvojas skorpiona pilnmēness, muahahaha
eos
[info]eos
Add to Memories
Tell A Friend
Pirmdiena 22.04

Pamodos ap 13.00, kaut aizgāju gulēt kā parasti.

Ārā sniegs. "Rīts" vēss. Dzeru ingvera tēju un sildos.

Vakar skatījos kandidātu turnīru šahā. Pēc vairāku stundu partijas divi galvenie pretendenti uz pasaules čempiona nosaukumu pēdējā kārtā partiju pabeidza
neizšķirti, un kandidātu turnīru uzvarēja jaunais spēlētājs Gukešs no Indijas. Tikai 18 gadu vecumā viņš spēlēs novembrī par pasaules čempiona nosaukumu šahā.

Līdz akadēmiskā gada nobeigumam Latvijā palikušas apmēram 8 nedēļas.

Iekopēju novēlējumu šai dienai:

"Tu vari visu,
Ja vien dari no sirds,
Kad radi ar smaidu,
Bet ieliec patiesu atdevi..
To var sajust,
Pat neko nesakot,
Jo sirdslietas
Nemaz nevajag izskaidrot.
Turpini,
Tev lieliski sanāk!!!
Lai patiesi laimīga radīšanas dieniņa🕊🦋🌼🌺🤗🤗🤗"
inese_tk
[info]inese_tk
Add to Memories
Tell A Friend
aprīlis
zirgam stiegras trauma tomēr ir nopietnāka nekā sākumā likās. tas savukārt ļoti iespējams nozīmē, ka - this is it. ņemot vērā viņa vecumu (22) ļoti iespējams vairs nekādu lekšanas treniņu, maču, utt. droši vien ir var vēl tā puslīdz reālistiski cerēt, ka pēc pāris mēnešu miera perioda, varēs jāt vizināties vieglā slodzē, bet tas arī viss. stiegras traumas mēdz sūdīgi dzīt arī jauniem zirgiem. Radim bija otrai priekškājai, mazliet citāda profila stiegras trauma pirms kādiem ~10 gadiem. un tas bija ļoti mokošs pusgads ar ierobežotām kustībām un soļošanām pie rokas un diezgan psihopātisku atgriešanos slodzē (viņš bija nostāvējies pilnīgi traks).
šajā gadījumā trauma rada problēmas arī viņa voblera sakarā. voblers ir neiroloģiska problēma, kas rada problēmas komunikācijā ar pakaļkājām (tās var kustoties "zust", klupt, ļodzīties). šai kaitei viņa gadījumā palīdz 2 lietas - e vitamīns diezgan lielās devās visu laiku + slodze, kas veido un uztur muskuļus, kuri tad palīdz to pakaļgalu saturēt un noturēt un kontrolēt. tiklīdz muskuļu masa zūd, tā paliek redzami sliktāk. viņš jau tagad ir sācis vairāk vilkt pakaļkājas pa zemi un biežāk klupt, jo bijusi ļoti minimāla slodze. ja tagad ir pāris mēnešu miera periods stiegrai ar tikai soļošanu pie rokas (15 - 20 min dienā) - es nezinu, kā uzturēt muskuļu masu vajadzīgajā apjomā. turklāt viņa vecumā muskuļu masa ātri zūd, bet grūti un lēni nāk atpakaļ. vēl viens iemesls kāpēc viņam ir svarīgi kustēties ir emfizēma (zirgu astma) un tās saasinājuma laikos (pavasaris, putekšņi, putekļi) arī ir svarīgi daudz kustēties, īpaši lēkšot, lai tiek iztīrītas un izventilētas plaušas.
esmu bēdīga un noraizējusies par šo visu.

Tags:

prtg
[info]prtg
Add to Memories
Tell A Friend
American Beauty (1999) (revisited)

Tags:

Info
User: [info]darbs
Name: Meklē darbu?
Kalendārs
Back Maijs 2022
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Šeit
Meklē un piedāvā darbu