- mēs strādājam par visiem / mēs barojam visus
- 2012.01.04, 19:17
- Kāpēc mums nākas dzīvot arvien nabadzīgāk?
Vispirms atrunāšu, ka es īstenībā esmu nodokļu maksāšanas piekritējs. Viens no iemesliem kāpēc es pārcēlos uz Vāciju ir tas, ka Latvijā cilvēks ir tik brīvs, ka var nemaksāt nodokļus - 50% no ekonomikas ir ēnā, un tiem, kas nodokļus maksā, faktiski nākas uzturēt tos, kas pamanījušies no maksāšanas izvairīties. Vācijā maksā visi - tāpēc arī valsts bagātāka, vienlīdzīgāka. Bet tur arī ir biški cita nodokļu koncepcija.
Redz, augsti nodokļi jau paši par sevi nav slikti. Atkarīgs no koncepcijas. Dānijā, piemēram**, ir izcili augsti nodokļi, bet cilvēki tos maksā nekurnot, jo nauda pašiem vien atgriežas. Kā tā? Vienkārši - Dānijā nodokļiem ir pārdales loma, tie ļauj bagātību pārdalīt un sadalīt vienlīdzīgi. Cilvēki skaidri redz, ka nauda viņiem atgriežas ar uzviju. (Nu, bagātākie, kas visvairāk pelna gan dabū samaksāt daudz vairāk, bet viņu ir mazāk, tāpēc vairākums spēj šos turēt pie dziesmas*)
Tagad pie centrālās tēmas. Ir nodokļi, kas neatgriežas. Tā ir nauda, kas aiziet supra-nacionālajām organizācijām. Pirmkārt jau nauda ko iekasē Eiropas Komisija. Nauda, par kuru tiek uzturēts ANO, NATO funkcionāri, un tamlīdzīgas ļoti bagātas organizācijas, kas aprij daudz naudas līdzekļu.
No kurienes tas viss? No tavas kabatas. Beigās jau tu strādā lai visus viņus pabarotu. Samaksā ienākumu nodokli un ceri, ka tiks uzlabota infrastruktūra? Skuju - centrālajam birokrātam ir jāalgo armija ar palīgiem un referentiem.
Un tāpēc nākas dzīvot nabadzīgāk un sūdīgāk - jo lielāka tavu ienākumu daļa tiek konfiscēta, nevis pārdalīta un atdota atpakaļ.
OK, par naudas saņemšanu atpakaļ Latvijā runāt ir grūti - te tāds koncepts vispār ir ārpus saprašanas. Lai kautko mainītu, tādai valstij vispirms ir jāsabrūk. Jācer tikai ka nākošo versiju būvējot, klāt stāvēs kādi sociālisti/socdem konsultanti, nevis neokonservatīvie/neoliberālās skolas ASV mērkaķi, kas visu sapisa.
________________________
* Ayn Rand var kapā grozīties cik vien uziet. Bagātajiem ir jāmaksā vairāk, daudz vairāk.
** Latvijā ir cita nodokļu sistēma: konfiscējoša sistēma. Lai cik tu nodokļos samaksā, visu aprij ierēdnis un birokrāts, medicīna vienalga paliek pusprivatizēta (maksas), izglītība nedarbojas, sociālā spilvena nekāda nav. Principā par Latvijas valsti ar šo arī viss pateikts: nav glābjama. - 31 rakstair doma
- 4.1.12 20:22 #
-
nu, nauda, ko iekasē Eiropas Komisija vai tikai nebija zem 1% no ES kopprudukta. no šī 1% 94% aiziet atpakaļ dalībvalstīm dažādos fondos un 6% paliek administrācijas izmaksu segšanai. nemaz nav tik traki, daudz efektīvāk kā nacionālās valdības/ pārvaldes sistēmas.
skat. te:
http://ec.europa.eu/budget/figures/index_en.cfm - Atbildēt
- 4.1.12 20:29 #
-
Jap, no Eiropas Komisijas Latvija saņem atpakaļ stipri vairāk kā jebkad ir iemaksājusi.
Cits jautājums ir par to, kā mēs to naudu izmantojam, un kurās korumpētajās kabatās tā Latvijā aiziet. Tas ir tas, kas man patiesi nepatīk. - Atbildēt
- 4.1.12 20:46 #
-
Gan jau arī Vācijai tā naudiņa atgriežas ar uzviju- caur iespēju savas preces brīvi Eiropas tirgū apkārt grozīt un neierobežoti tirgot.
Nemaksātu jau citādi tā Vācija - māk taču arī viņi rēķināt.
Savukārt iemaksas NATO atgriežas kā militārā drošība- mazāk naudas jāinvestē nacionālajā armijā. Nebūtu Latvija NATO, varētu štukot kā pašiem lidmašīnas nopirkt ar ko savu gaisa telpu kontrolēt. - Atbildēt
- 4.1.12 20:30 #
-
nu, bet nāk jau klāt jauni nodokļi. http://en.wikipedia.org/wiki/European_U
nion_financial_transaction_tax
tu varbūt domā ka tas tā, nekas nav, bet beigās jau kautkādā formā vai veidā tas ir no tavas kabatas samaksāts - un trakāk, nevis tikai no tavas, bet no tavas pilsētas, valsts budžeta samaksāts, un to naudu tu atpakaļ nedabū - tāpēc viss paliek noplukušāks un netīrāks, piemēram. - Atbildēt
- jo lielāki nabagi, jo mazāk maksās
- 4.1.12 20:59 #
-
šo es vērtēju pozitīvi, ja kas. turklāt maz ticams, ka to ieviesīs.
- Atbildēt
- Re: jo lielāki nabagi, jo mazāk maksās
- 4.1.12 21:03 #
-
ieviest var konfiscējošā veidā, un ieviest var pārdalošā veidā. ja pārdalošā , būtu pozitīvi.
- Atbildēt
- 4.1.12 20:29 #
-
Man bieži pārmet to, ka sūkstos par mūsu valsts attieksmi, par VIDiem, par nodokļiem. Tipisks mūsu valsts attieksmes piemērs:
Atnāca vēstule no VIDa. Tā un tā, jūsu uzņēmums ir veicis tik un tik latu lielu nodokļu pārmaksu. Saistībā ar kaut kādiem tur MK noteikumiem, tā kā tik un tik dienu laikā neiesniedzāt iesniegumu par pārmaksāto nodokļu atmaksu, pārmaksa ir dzēsta.
Teikšu godīgi, apstulbu. - Atbildēt
- 4.1.12 20:48 #
-
Lūk, par demokrātiju arī īdu, būtu cars tētiņš, varētu kādas parādes laikā par šo joku šim ar tomātu iemest, a kam lai met tagad?:))
- Atbildēt
- 5.1.12 12:12 #
-
mana tjošča tagad birstējas ar tiesībsargu un grib satversmes tiesā sūdzēt saeimu un fin.minu par to, ka viņai ņem naudu nost par atgūta īpašuma pardošanu, tip kapitāla pieauguma nodoklis kaut kāds. tā ka, ceļš droši vien ir tas pats, jo cik saprotu, aizdevēju pieskatīšanas laikā daudz šādu jautru izmaiņu nodokļu likumos.
- Atbildēt
- 4.1.12 20:36 #
-
Esmu gandrīz vienmēr teicis, ka jānones esošā nodokļu un tēriņu sistēma, lai uzceltu jaunu.
Protams, ka visādi gudrinieki dirš, ka tas, lūk, ir bīstami, nevar zināt, kas būs. Es gan zinu - tādā pakaļā točna nebūs. Un ja būs - nu tak var mēģināt vēlreiz. - Atbildēt
- kontribūcijas NATO
- 4.1.12 20:40 #
-
savukārt dalībvalstu kontribūcijas NATO sastāv no vairākiem elementiem:
1) dalībvalstis apmaksā savu dalību NATO operācijās (šo var atrast nacionālajos budžetos, bet laikā, kad krāmējos ar BS budžetu, šī summa nebija nekāda dižā. šaubos vai šobrīd ir kas vairāk par dažām rotējošām rotām, varbūt ir varbūt nav bataljons, slinkums iedziļināties un meklēt);
2) kopīgais NATO - menedžētais budžets, kurš sastāv no trim daļām, civilās, militārās un investīcijām, šī daļa sastāda apmēram 1% no NATO dalībvalstu aizsardzības budžetiem. Latvijas kontribūcija sastāda ~0,14 % (0,1371 200 gadu beigās) no NATO kopējā budžeta. galīgo summu, manuprāt, var atrast likumā par valsts budžetu, atsevišķā nodaļā. pārrēķinot izmaksas uz vienu nodoļus maksājošu pilsoni, subjektīvi, es par relatīvu drošību būtu gatava maksāt vairāk. - Atbildēt
- Re: kontribūcijas NATO
- 5.1.12 11:55 #
-
Protams, no tā vella nejēdzu, tak atmiņā iespiedusies aizsardzības ministra intervija pirms gadiem 5, ka dievzemītei līdzdalība NATO papildus pierastajam militārajam budžetam izmaksājot ik gadu 300 milj. latu, lai nodrošinātu standartus un izbraukātu visur, kur kādam nigeram virsū jābrūk. Nu protams tas tā vārdā, ka ja rīt Zilupi šķērsos krievu tanki, tad jau pēc 5 min jenkiju atriebes raķetes Maskavu bombardēšot, tab tas mūsu pašu labā.
- Atbildēt
- Re: kontribūcijas NATO
- 7.1.12 17:51 #
-
man liekas, ka 300 mio ir viss aizsardzības budžets vistreknākajos gados, ieskaitot aizsardzības ministriju, visas valsts sporta vienības, militāro budžetu un ko tik ne vēl. :)
- Atbildēt
- ANO budžets
- 4.1.12 20:53 #
-
bērns dīc, nav laika meklēt, bet, ja atmiņa neviļ, ANO budžets sastāvēja no brīvprātīgām valstu kontribūcijām, kurām bija noteikta minimālā likme 0,001% no kopīgā budžeta. gan jau, ka šo ciparu arī var atrast Likumā par valsts budzetu. pēc ANO lapas Latvija 2011 g. samaksāja ~890 000 USD.
nu, ANO ir vienīgā organizācija, no kuras 'mums vismazāk tieša un acīmredzama labuma, subjektīvi.
Uz kurieni es velku:
ka Latvija pagaidām no starptautiskajām organizācijām benefitē. - Atbildēt
- Re: ANO budžets
- 4.1.12 21:10 #
-
tās organizācijas tik nāk klāt svilpodamas... un tie kas organizācijas iesēžas ir tādi kaklakungi-funkcionāri, no kuriem dzīve tiem, kas par to visu dabū samaksāt - vai nesaņemtos labumos, vai ar stagnējošu darba atalgojumu (kamēr darba produktivitāte aug), vai pavisam tieši - ar augstākiem nodokļiem, dzīve paliek tikai grūtāka.
vai dzīve paliek vieglāka? nepaliek. QED. - Atbildēt
- Re: ANO budžets
- 4.1.12 21:18 #
-
Nu, vēl ir PTO, ja atmiņa neviļ, bet necik daudz vairāk nevaru iedomāt.
kā sēnes pēc lietus aug nevalstiskās, tas gan. :)
enīvejs, mana dzīve paliek grūtāka, bet tam nav nekāda sakara ar starptautiskajām organizācijām, drīzāk ar to, ka bērni mazi, vecāki paliek vēl vecāki, you got a picture.
bet es neesmu objektīva, es pati sēžu starptautiskā organizācijā un bojāju nervus par nodokļu maksātāju algu. - Atbildēt
- 4.1.12 21:13 #
-
Es neesmu tik pesimistisks attiecībā uz Latviju. Tā tomēr nav sabrukusi valsts – augstskolās mācās studenti, slimnīcās ārstē slimniekus, nesen pat aknu transplatāciju izdevās veiksmīgi veikt.
Ekonomika iet pa viļņiem, bet nevar teikt, ka ir galīgā bedre. Bet tomēr jāatzīst, ka ir dziļa stagnācija. Morālā ziņā nav nekāda progresa, piemēram, attiecībā uz nodokļu (ne)maksāšanu vai to prasmīgu izmantošanu valsts nebeidz uzjautrināt. Man pat šķiet, ka cilvēki ir vēl negodīgāki un ciniskāki un patiesībā pat trūcīgāki nekā padomju laikos.
Bet grūti arī iedomāties reālu risinājumu šai bezizejai. Mūžīgie solījumi, ka neko jau nevar vienā dienā un vajag tikai turpināt smagi strādāt, skan tikpat nereāli kā padomju laika pasakas par saulaino komunisma nākotni. Nezinu, cik ilgi cilvēki spēs sevi šādi mānīt. Padomju valstij tas izdevās diezgan ilgi. - Atbildēt
- 4.1.12 21:39 #
-
kautkāds pakāpeniskas uzlabošanās process protams norit. bet tas īstenībā ir pat slikti - jo lai vajadzīgās pārmaiņas notiktu, ir vajadzīgs lūzums, ļoti fundamentāla izmaiņa, bet tā nevar notikt pakāpeniskā veidā. nu neredzu es kā tas varētu notikt bez fundamentāliem satricinājumiem un krasas reformas!
nu, precīzāk, es neredzu kā caur pakāpenisku attīstību varētu nomainīties nodokļu sistēmas attieksme - gan no iedzīvotāju puses, gan no iekasētāju/pārvaldītāju puses.
latvijai jau kustības virziens nepareizs tika iedots - ar cerību "mazi nodokļi, mazs valsts aparāts". tagad atjēdzas ka 25% no nodarbinātajiem strādā tieši valsts aparātā. un ar nodokļiem līdzīgi - izrādās ka efektīvā likme ir graujoša, bet atdeve nekāda - visu apēd birokrātu algas. - Atbildēt
- 5.1.12 04:49 #
-
dajebkuri pakāpenismi pie zināma apziņas līmeņa (cilvēka "galīguma" kontekstā) baisi kaitina ... sure
pāris gājieni gan varētu palīdzēt pirms nākamā restarta:
šitādi raksti būtu jāizplata & tā, lai valsts subjekti ik pa brīdim varētu palasīties (tipa ārpus cibas etc etc)
+ pirms pirmā, subjektiem varetu arī paskaidrot (tikpat kvalitatīvā skaidrojumā kā oriģinālais teksts), ka valsts ir viņi paši un nav nekādi atdalāmi no f-birokrātijas
visādi citādi - tā kā vajadzētu ekstrēmi biežāk (izņemot attieksmi attiecībā pret nodokļu sistēmu)
+ v-zeme pieminēšana izraisija asociāciju (soooore) ar komm morgen wieder (mamma savulaik bija v-valodas skolotāju skolotāja) - Atbildēt
- 5.1.12 12:01 #
-
Vo tas ir viens no ģeniālākajiem krāpšanas trikiem, iestāstīt ļautiņiem, ka valsts ir viņi paši - tas neitralizē jebkādu opozīciju un kritiku (kā nu sevi kritizēsi, jeb, labāk ej un slauki savu durvju priekšu, nevis sūksties, ka valsts pārvalde ir nesaprātīga).
- Atbildēt
- 7.1.12 16:39 #
-
visu apēd demogrāfiskā krīze un valodošo bezspēcība kaut ko labot. pensionāru paliek aizvien vairāk, bet naudu viņiem ņemt nost nevar, jo tie visi ir vēlētāji. droši vien labs sākums būtu vēlēšanu sistēma, kurā cilvēki drīkst balsot arī par nepilngadīgajiem, kas ir viņu aizbildniecībā. par tādu priekšlikumu dažs labs politiķis savulaik iestājās. man tas šķiet samērā loģiski, un nekādus mīnusus tur neredzu.
- Atbildēt
- 5.1.12 00:10 #
-
starp citu, pie karunas reku nesen bija neliela aprunāšanās par soc. spilvena līniju.
- Atbildēt
- 5.1.12 09:20 #
-
mani gan tajā "pārdalošajā" shēmā kaut kas mulsina - ne tik daudz sociālistiskā vienādošana, cik aizbildnieciskums: tu, dumais pilsonīt, nepratīsi pareizi iztērēt savu naudu, labāk mēs no tevis pusi paņemsim un atdosim tev atpakaļ tā, kā ir tev pašam labāk - nopirksim tev vitamīnus, nevis šņabi utml.
- Atbildēt
- 5.1.12 12:43 #
-
Nav jau arii taa Vaacija tik sakaartota.
Piemeeram, 1958. gadaa ieviestais Ehegatten-Splitting, kas darbojas veel shobaldien un ir ljoti izdeviigs gjimeneem, kur viens pelna daudz, bet otrs maz vai nemaz. Gjimenees, kur abi pelna vienaadi, atvieglojumu nodokljiem nav.
Vaacijas dienvidi lepojas ar zemajiem bezdarba liimenjiem, bet ignoree faktu, ka puse visu sievieshu peec appreceeshanaas nestraadaa un skaitaas maajsaimnieces. - Atbildēt
- Izmantosim savas iespējas!
- 29.1.12 06:31 #
-
Var mēģināt Saeimā iedabūt progresīvā nodokļa apspriešanu, savācot 5000 parakstu ar tiešās demokrātijas pirmo soļu radītā instrumenta Mana Balss palīdzību! Balss nodošana caur autorizēšanos internetbankā.
Varbūt var mēģināt Ciba-wide petīciju parakstīšanas pasākumus iedarbināt - kas zina, varētu tīri labi balsis savākt. Vismaz deputātiem vajadzētu formāli taisnoties, kāpēc nav pieņēmuši un tā. - Atbildēt