Depresīva troļļa piezīmes - [entries|archive|friends|userinfo]
zazis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Mar. 19th, 2023|03:10 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, ]

Pirmoreiz šomēnes skrienu garo. Esmu posmā, kurā nesos ar savu konkrētajā treniņā paredzēto maksimālo ātrumu. Priekšā regulējams krustojums, kuram tuvojas auto, kurš griežas pa kreisi, šķērsojot manu skriešanas trajektoriju. Nelielu gabalu pirms krustojuma iedegas gājēju sarkanais, aprēķinu, ka auto nogriezīsies un es pāris metrus aiz tā pārskriešu jau tukšam krustojumam. Nevienam nebūt jāmaina kustības ātrums vai trajektorija.
Auto apstājas pirms zebras, paspēju padomāt, cik jauks vadītājs, palaidīs mani, nesos pāri. Bet ne tak, vadītājs vispirms ar žestiem tad balsī kliedz man virsū, ka man esot sarkanais. T.i. viņš bez iemesla apstājās krustojumā, lai paskatītos vai es apstāšos pie sarkanā un attiecīgi mani audzinātu. Iespaidīgs domu gājiens. Saprotu, ir jauka svētdienas diena, dzīve ir grūta un gribās konfliktu, bet vajag tak izvēlēties upurus, jo es esmu treniņa vidū, nesos ar kādiem 14km/h, pat īsti nepievērsu uzmanību, ko tieši viņš bļauj.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:March 19th, 2023 - 04:11 pm
(Link)
Paga, full respect vadītājam par to, ka "ierauga pohujā skrējēju, piebremzē un ļauj izpildīties, cuz pohujā skrējējs", bet skriet pāri pie sarkanā gan ir neadekvāti un vadītāja nepatika pret šādiem gājieniem ir diezgan normāla

Jo man intuitīvi liekas, ka vadītājs padomāja "akdies, kaut kāds potenciāli neprognozējams ļautiņš skrien pa pilsētu, mazums kurā brīdī izdomās man zem riteņiem paskriet, labāk piebremzēšu" un diezgan drīz konstatēja, ka "toč neprognozējams, skrien pāri pie sarkanā, lai arī redz, ka krustojumā ir mašīna" & diezgan loģiski nosprieda, ka maaaaybe būtu labāk, ja nākamreiz Tu pievērstu uzmanību?
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:March 19th, 2023 - 04:13 pm
(Link)
pirms Tu izdari tālejošus secinājumus, es neesmu "visus gājējus un riteņbraucējus jānobrauc" tīmiņā xD
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:17 pm
(Link)
nene, es nesteidzos ar secinājumiem.
saki, vai tu vienmēr stāvi pie sarkanā?
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:March 19th, 2023 - 04:18 pm
(Link)
nē (es esmu radikāli drausmīgs satiksmes loceklis), bet man nekad ne prātā nav nācis domāt "autovadītājs, kas rēķinās ar maniem potenciālajiem fakapiem, ir kaut kāds dolbajobs"
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:24 pm
(Link)
dolbajobs viņš ir tāpēc, ka bļauj virsū cilvēkiem. nevis tas, ko tu saki.
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:16 pm
(Link)
kā viņš izsecināja, ka pohujā? jo es ģērbjos, lai būtu labi redzams vai jo rūpīgi skatījos viņam virsū?

es nekādi nebūtu paspējis paskriet zem riteņiem. viņam nebija jāmaina trajektorija vai braukšanas ātrums. viņš būtu aizbraucis, tā vietā apstājās, es no tā secināju, ka mani laiž.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:March 19th, 2023 - 04:17 pm
(Link)
omg, drausmas, vadītājs, kurš nevis izdomā "es te visu izrēķināju, viss safe, turpināšu močīt pilnā ātrumā", bet "eu, davaj drošības dēļ darīsim super droši, ja nu gadījumā es kļūdos - es zaudēšu divas minūtes un nedaudz nervu, bet toties neriskēšu ar dzīvībām"

kā tādiem vispār tiesības dod
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:19 pm
(Link)
lielisks vadītāja domu gājiens, ļoti labi, sevišķi ņemot vērā, ka tas sarkanais iedegās dažus mirkļus pirms. tikai kāda velna pēc jāauro virsū? palaidi, saņēmi laiku no skrējēja, visi laimīgi.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:March 19th, 2023 - 04:24 pm
(Link)
Possibly līdzīga iemesla dēļ, kādēļ Tev šķita, ka ir pareizi cibā dirsties par viņu, nevis justies pateicīgam par to, ka Tev neuzbrauca

(Un pēc tam dramatizēt par to, ka uzraksti kaut ko stulbu cibā un par to Tev uzbrauc, turklāt nepareizā tonī, omg omg kādi visi cilvēki ir drausmīgi, labi, ka Tu pasaulē ekskstē un padari to par kaut cik ciešamu vietu)
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:26 pm
(Link)
jēziņ, tak atslābsti.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:March 19th, 2023 - 04:35 pm
(Link)
Ne viss, ko Tu mantras vietā saki sev, ir jāraksta komentārā, var nolasīties kā neaicināts padoms kādam citam ;)
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:39 pm
(Link)
viss būs labi.
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:March 19th, 2023 - 04:20 pm
(Link)
un kādas 2 minūtes? 4 sekundes. bet saprotu, laiks ir nauda.

vai obligāti savas domas ir jāizsaka ar tik lielu sarkasma daudzumu? domā man tā labāk pieleks tas, ko tu gribi teikt.

un protams, es jau biju gatavs, ka mani nomētās ar akmeņiem par šo pukstu.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 20th, 2023 - 12:45 pm
(Link)
Pagājušajā vasarā man sanāca neliela velo-avārija bez nopietnām sekām. Situācija bija tāda: braucu pa veloceliņu, krustojumā velo zaļā gaisma, man vajadzēja nogriezties, ko arī darīju. Aiz manis brauca cits velo (nebiju viņu pamanījusi), kurš tieši tajā brīdī bija izdomājis mani apdzīt. Sanāca sadursme, es apkritu no velo, viņš gandrīz apkrita. Ātri novācāmies nost no brauktuves, viens otram atvainojāmies, jo abi bijām dalbojobi un bijām veikuši pārkāpumus - es aizmirsu parādīt pagriezienu, viņš uzsāka apdzīšanu krustojumā. Viens otram apjautājāmies, vai paši veseli, vai velo veseli, un devāmies tālāk katrs savās gaitās bez konflikta un negācijām.

Tavā gadījumā arī abi divi bijāt dalbojobi, taču kāreiz abi divi arī briesmīgi paštaisni dalbojobi. Viņš pārkāpa noteikumus, jo bez pamatojuma apstājās pie zebras, tādējādi maldinot citus satiksmes dalībniekus un radot bīstamu situāciju. Tu pārkāpi noteikumus, jo škērsoji pie sarkanā, turklāt vēl pa priekšu mašīnai, tātad radot īpaši bīstamu situāciju. Tā vietā, lai abi apzinātos savus pārkāpumus un nokaunētos, viņš izdomāja vērt vaļā logu un bļaustīties, un tu atnāci pasūdzēties uz cibu, un vēl niknoties, ka te neviens neatbalsta skraidīšanu pāri ielai pie sarkanā.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 21st, 2023 - 10:36 pm
(Link)
Nav tāda likuma, ka nedrīkstētu apstāties, lai palaistu gājēju pie sarkanā.

Tā neiesaka darīt, galvenokārt tāpēc, ka tā iedrošina gājēju veikt bīstamu manevru un viņš var paskriet apakšā kādai citai mašīnai, bet citādi nekā nelikumīga tajā nebija.

Arī es tieši tā būtu padomājis, ka mani laiž. Un varbūt pat pats kādreiz palaidis kādu skrējēju. Vai tad man žēl.

Bet kliegt gan šajā situācijā nedrīkst. Nezinu, ko vadītājs domāja, bet tas izskatās pēc tā, ka viņš speciāli apstājās, lai pamudinātu viņu skriet un pēc tam varētu uzkliegt.

Vispār pēdējā laikā nebraucu ar mašīnu, un eju ar kājām/sabiedrisko. Eju pāri visām sarkanajām gaismām, kur vien var paspēt droši izspraukties.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 22nd, 2023 - 02:24 am
(Link)
Saskaņā ar CSN tā ir neatļauta apstāšanās - nopietns pārkāpums. Apsveicu, esi izgāzies CSDD braukšanas eksāmenā. :D
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 22nd, 2023 - 03:06 am
(Link)
Pēc kura punkta? Nekā neatļauta tur neredzu. Nopietns pārkāpums būtu braukt virsū gājējam.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 22nd, 2023 - 10:03 am
(Link)
Pēc visiem punktiem, kas regulē apstāšanos. Randomā ceļa vidū bez pamatota iemesla (piespiedu apstāšanās) nav atļauts apstāties. Kā arī pēc visiem punktiem, kas regulē satiksmes kārtību regulējamos krustojumos - ja auto ir zaļais un nav šķēršļu, viņam jāturpina kustība un jāatbrīvo krustojums, nedrīkst bez iemesla stāvēt krustojumā un bloķēt satiksmi. Ja gājējam ir sarkanais, viņam jāstāv un nav jālien uz brauktuves. Es tev vēlreiz saku - eksāmenā tu ar šādu gājienu būtu uzreiz sevi izgāzis.

CSDD teorijas onlain testu paraugi ir visiem brīvi pieejami. Ja tev sākas vēlme pašam interpretēt CSN, tad iesaku ik pa laikam pārbaudīt ar pāris testiņiem, vai vispār esi spējīgs nokārtot eksāmenu pēc pašreizējiem standartiem.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 22nd, 2023 - 10:07 am
(Link)
Šis jau nav randomi, bet ar iemeslu – lai palaistu gājēju. Vēlreiz – braukt virsū gājējam, aizbildinoties, ka viņam ir sarkanais, ir nepieļaujami.

Jā, es esmu braucis UK ar instruktoru (kursabiedru) blakus, kurš novērtēja, ka pēc pašreizējiem standartiem es braucu labi. Pateica arī par kļūdām, kuras pieļauju, bet nekas īpašs.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 22nd, 2023 - 10:13 am
(Link)
*noplāta rokas* Atliek tikai pateikt vēl trešo reizi - CSDD eksāmenu ar tādu gājienu uzreiz izgāzīsi. Bet es saprotu, ka šoreiz atkal ir tas gadījums, kad tev ir labāk redzams, un CSDD eksāmenu instruktori ir muļķi.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 22nd, 2023 - 10:17 am
(Link)
Man vispār nekas nav redzams, jo es nebiju klāt tajā situācijā, kuru apraksta zazis. Es tikai par to, ka nav teorētiska pārkāpuma apstāties un palaist gājēju, pat ja viņam deg sarkanā gaisma.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 22nd, 2023 - 10:19 am
(Link)
Un es to rakstu tāpēc, ka kāds tiešām var iedomāties, ka tas ir pārkāpums, tāpēc viņam ir maksimāli jānogriež gājējam/skrējējam ceļš, lai tikai nedod dievs, apstāšanās un palaišanas gadījumā to nepamanītu kāds ceļu policists un neuzliktu sodu.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 22nd, 2023 - 10:21 am

Kad extranjero ierauga luksoforu

(Link)
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 23rd, 2023 - 07:45 am

Re: Kad extranjero ierauga luksoforu

(Link)
Par to nav strīds, ka arī gājējiem ir jāgaida, kamēr viņiem iedegas zaļais.

Šeit ir par to, ka vadītājs drīkst palaist gājējus, pat ja viņi iet pie sarkanā.

Speciāli tev ieskatīšos likumos:
https://likumi.lv/ta/id/274865-celu-satiksmes-noteikumi

12. Braukšana krustojumos

124. Nogriežoties pa labi vai pa kreisi, bet, ja pretējos virzienos braucošu transportlīdzekļu plūsmas atdala sadalošā josla, – arī apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš gājējiem, velosipēdu un elektroskrejriteņu vadītājiem, kas šķērso to brauktuvi, kurā viņš nogriežas.


Tātad nevis tikai drīkst, bet tas pat ir obligāti jādara. Šajā punktā nav nekādas atrunas, ka tas darbojas tikai tad, ja gājējiem ir zaļais. Praksē, protams, gājēji pie sarkanā gaidīs un auto brauks. Bet ja nu kāds gājējs tomēr izdomās sperties pāri pie sarkanā, tad autovadītājam ir pienākums viņu palaist.

Var strīdēties, ko šeit nozīmē “šķērso brauktuvi”. Citos punktos ir norādes uz gājējiem, kas “nav paguvuši šķērsot” vai “pabeigt brauktuves šķērsošanu”

Savukārt 145. punktā ir pievienots nedefinēts papildinājums “kas iziet uz tās”. To katrs interpretēs pēc saviem ieskatiem, bet ja cilvēks raitā riksī skrien pārejas virzienā, tad arī 10 metri līdz pārejai var kvalificēties.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 23rd, 2023 - 09:32 am

Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Tu neatšķir neregulējamus no regulējamiem krustojumiem/gājēju pārejām?
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 23rd, 2023 - 09:47 am

Re: Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Šis ir vispārīgs punkts, kas attiecas uz visiem krustojumiem. Nekas no tālākā neatceļ šo punktu.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 23rd, 2023 - 09:56 am

Re: Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Punkti par luksoforiem atceļ. Bet es jau sapratu, ka luksoforus tu neuztver nopietni.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 23rd, 2023 - 09:57 am

Re: Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Paskaidro, kā tieši.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 23rd, 2023 - 10:35 am

Re: Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Man tev jāskaidro, ko nozīmē sarkanā gaisma luksoforā? :D
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:March 23rd, 2023 - 10:38 am

Re: Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Es saprotu, ka tu vienkārši šeit āksties.

Bet tiem, kas domā, ka zaļā gaisma nozīmē, ka obligāti jābrauc, šis punkts:
45.1. zaļš signāls atļauj kustību.

Tātad – atļauj, nevis uzliek pienākumu, ka obligāti jābrauc.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:March 23rd, 2023 - 10:39 am

Re: Kā extranjero tika pie tiesībām?

(Link)
Nu, un ko nozīmē sarkanā gaisma?